Vücut ve Tırnak Bakım Ürünleri hakkındaki yorumlarınız, tavsiyeleriniz.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ozge0709 - Güzelliğine Düşkün
mearlyn1 yazdı:
ozge0709 yazdı:bioder kremi vücuduma kullandım, koku çok kötü, çamaşırlarıma bulaştı ve krem bitip bıraktığımda tüylerim daha da arttı snki. bi kaç yıl sonra yüzümdeki tüyleri aldığım için sürekli azaltması için serumunu aldım.kullanınca zaten insan içine çıkamıorsunuz yıkayana kadar bu yüzden yatmdan önce sürmek gerek.etkili olsun diye bol bol da sürdüm. işe yaramadı ya. ve burda bazı arkadaşlar jiletle alınmış gibi tüyler sert çıktı diyor, bende de serum seti bitmesine rağmen azalma değil tüy uzunluğumda artma oldu. azaltmaması hatta arttırması çok sinir bozucu, zaten derdim tüyy bide derman olacaklarına daha beter ediyorlar. :angryfire :angryfire :angryfire :angryfire :angryfire

benim anlamadığım nasıl giysilerde renk bırakabiliyor,üretim için bazı şartlar aranıyor bildiğim kadarıyla,renk koku problemi olmamalı diye biliyorum.
bioderin işe yaramadığını %90 insan yazıp çiziyor,diğerlerininde akibeti belli değil
kozmetik açıdan kıl işini çözmek zor,büyük bilimsel çalışma gerektiriyor.

sanırım etkinliği(!) korumak için renk ve kokuyu kamufle edememişler..bu kadar zahmete deyse de keşke tüyler bitse ama o da yok. :tongue:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ozge0709 - Güzelliğine Düşkün
shrinagar yazdı:Ben vücut için tüy azaltıcı kremi bu haftasonu aldım, kollarıma epilasyon cihazıyla tüyleri aldıktan sonra sürmek için (kol tüylerimi lazer görmezmiş). Yalnız bu krem daha önce yazıldığı gibi kötü kokmuyor. Zaten kırık beyaz renkli bir krem, çabucak emiliyor ve yağlı his bırakmıyor (kuru ciltliyim). Haftasonundan beri kullanıyorum, ne yatak takımlarım, ne de giysilerim boyanmadı. Yalnız aldığım kutunun üzerinde yenilendi diye yazıyor, belki formülü değiştirmişlerdir.

evet kremin kokusu ve rengi azaltıldı son zamanlarda..ama serum hala aynı berbat kokuda ve sarı-kahverengi bir rengi var. serumun daha etkili olduğunu söylüyrlar, keşke onunda koku ve rengine çare bulsalar, artık bulsalarda kullanmam çünkü bende işe yaramıyor... :tongue:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: francesca - KoKoŞ
#941242 bioder bildiğiniz pekmez kokuyor :confused: bazen serumun içinde sadece tadı bozuk pekmez olduğunu düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
Gönderen: mearlyn1 - Güzelliğine Düşkün
#943376 bende küçük bi araştırma yaptım bu şap tozuyla ilgili,traş sonrası kuaförlerde erkeklere jilet kesiz izleri içinde uygulanıyormuş ama şap taşını ıslatıp sürüyorlarmış.
gül suyuyla şap tozunun karıştırılıp sürülmesine gelincede şöyle bişeyler okudum;şap erkeklik hormonu testesteronu azaltıyormuş,gül suyuda cildi sıkılaştırıyormuş.çok fazla bilgi yok ama ingilizce olarak aradığımda bazı forumlarda kullananlar olmuş.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: m3rw3 - KoKoŞ
#943799 canım traştan sonra kanamalar ıcın sürülürmüş sap tozu. ayak mantarlarında falan da kullanılıyor sanırım ama ben kıl köklerine pek etki edecegını sanmıyorum. testosteronu etkıleyebılır ama agızdan alınmasıyla vucuda sürülmesi bir olmaz ki.
Kullanıcı avatarı
m3rw3 yazdı:canım traştan sonra kanamalar ıcın sürülürmüş sap tozu. ayak mantarlarında falan da kullanılıyor sanırım ama ben kıl köklerine pek etki edecegını sanmıyorum. testosteronu etkıleyebılır ama agızdan alınmasıyla vucuda sürülmesi bir olmaz ki.

etkisi olup olmadığını test etmeden bilemeyiz ama illa oral yoldan alınması gerekmez testesteronu baskılaması için,topikal olarak bir sürü antiandrojen var,belkide sadece testesteronu baskıladığı için etki etmiyordur farklı şekildede etki edebilir,kanamayı durdurucu özelliği orada kan akımının yavaşladığını gösterir ve bu bile kılları aldıktan sonra sürüldüğünde aynı etkiyi (kan akımını yavaşlatması)yapabiliyor olması kıl büyümesini yavaşlatabilir.tabi sadece tahmini bir iddia,test edilmeden bilinemez..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: gulcintsn - SüsLü
#945080 bu boyle gıderse arastırmalarımız ve tahmınlerımız sonucunda hepımız bırer bılım kadını olacagız :D demedı demeyın :D
Kullanıcı avatarı
gulcintsn yazdı:bu boyle gıderse arastırmalarımız ve tahmınlerımız sonucunda hepımız bırer bılım kadını olacagız :D demedı demeyın :D

niye ,yakışmazmı bize bilim kadını olmak :)
araştırmak güzel şeydir,birşeyler bulamasak bile en azından kullandığımız ürünlerin işe yarayıp yaramadığını anlayabiliriz bilimden yararlanarak.
Kullanıcı avatarı
m3rw3 yazdı:keşke internetten bır şeyler araştırmakla bilim insanı olunsaydı, ben baya aşmış olurdum o zaman :laugh:

canım aldığımız akademik eğitimle internetteki bilimsel bilgiler birleşince ortaya çok güzel şeyler çıkabiliyor.
bu tarz kozmetik ürünlerle ilgilenen pek çok meslek sahibi insan var,dermatologlar,kimya mühendisleri,eczacılar,y.dışında herbalizm eğitimi almış kişiler vs vs..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: m3rw3 - KoKoŞ
#945501 canım bilimsel bilgilere sahip olmak yanı kendınce okumak araştırmak vs ya da bır okul okumak lisans tamamlamak bilim uzmanlıgı ıcın yeterlı degıl maalesef. hepımızı bır seyler arastırıyoruz ama oturup deneyler yapmıyoruz yenı bır urun ortaya cıkarıp insanlığa sunmuyoruz, bilimsel bir çalışmamız yok, bilimsel bir yöntem kullanmıyoruz, en azından benım için böyle. :) benım kastetdiğim buydu. bilimsel verileri takip etmek ve yararlanmak çok onemlı ve güzel bir sey, bunlara dayanarak topluma yardım etmekte cok özel bir iş. ancak bir konuda bilgi sahibi olmak başka, o bilimin uzmanı olmak bambaşkadır.
Kullanıcı avatarı
#945549 hayatım aslında aynı şeyleri düşünüyoruz,tabiki ürün geliştirip test etmek gerekiyor faydalı olabilmek için.
demek istediğim akademik eğitim ve bilimsel araştırmaların sonucunda birşeyler üretip (faydalı,etkinliği test edilmiş) insanlığa sunmak belli bir çaba ve zaman gerektiren şeyler ama imkansız değil.
yanlız şunuda belirtmek isterimki bu tarz çalışmaları olan tanıdığım bir sürü insan var hepsinin akademik eğitimi birbirinden farklı,çok ilginç çalışmalar sonucu ürün geliştirenler var .
bazen öyle çapraz araştırmalarla ortaya öyle ilginç benzerlerinden farklı çalışmalar görüyorumki ,işte o zaman bilimin gözünü seveyim diyorum ,anahtar noktası kesinlikle bilim .
Kullanıcı avatarı
m3rw3 yazdı:benım demek istediğim bilim uzmanı unvanını almak ile ilgiliydi, tabi ki herkes istedikten ve gerekli çalışmaları gösterdikten sonra yeni bir ürün ortaya çıkabilir. :bye:

okey ,anlaşıldı :bye:
Kullanıcı avatarı
#946200 ben ıyı bıseye dıkkat cekmek ıstemızdım yakısmaz dememıstım.ayrıca tabı kı bu sekılde bılım ınsanı olmak ımkansız.her neyseeeee.
Gönderen: esra92 - Güzelliğine Düşkün
#982443 ben ağda ,epilatör vs. kılı kökten aldıktan sonra sürülen kremleri değilde direk sürülen hem tüyleri döküp hem azaltan kremleri araştıryorum.mesela şu sıralar marvelclean kullanıyorum.normal jilet gibi çıkarmıyor tüyleri .gerçi daha 2 .seanstayım.15 gün sürüyor tüylerin çıkması.ilk uyguladığımda kızarmıştı vücudumu ama 2.sinde daa dikkatli sürdüm.
böyle deneyimleri olan yokmu acaba? :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: daredevil - BaKımLı
esra92 yazdı:ben ağda ,epilatör vs. kılı kökten aldıktan sonra sürülen kremleri değilde direk sürülen hem tüyleri döküp hem azaltan kremleri araştıryorum.mesela şu sıralar marvelclean kullanıyorum.normal jilet gibi çıkarmıyor tüyleri .gerçi daha 2 .seanstayım.15 gün sürüyor tüylerin çıkması.ilk uyguladığımda kızarmıştı vücudumu ama 2.sinde daa dikkatli sürdüm.

gelen kutuna bakar mısın sana özel msj attım :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: francesca - KoKoŞ
#984981 ben kullanıyorum.tüy azaltma-seyreltme konusunda hiç bir işe yaradığını düşünmüyorum.
terlemeyi önlemede de pek başarılı değil,o yüzden evde kullanıyorum artık sadece.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: h0ly - BaKımLı
#985825 ben de aylar önce epilixir almıştım. ilk defa bu kadar umutlanmıştım hem bitkisel hem yorumlar iyi diyerek. tabi bırakalı bir kaç ay oldu ama hiç bir faydasını görmedim, sadece tüyler kullandığım dönem birazcık geç çıktı ki onu da bişey sürdüğüm için takip etmesem hayatta farketmezdim :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: daredevil - BaKımLı
esra92 yazdı:ben ağda ,epilatör vs. kılı kökten aldıktan sonra sürülen kremleri değilde direk sürülen hem tüyleri döküp hem azaltan kremleri araştıryorum.mesela şu sıralar marvelclean kullanıyorum.normal jilet gibi çıkarmıyor tüyleri .gerçi daha 2 .seanstayım.15 gün sürüyor tüylerin çıkması.ilk uyguladığımda kızarmıştı vücudumu ama 2.sinde daa dikkatli sürdüm.

eczanelerde bulabilir miyiz??? :bye:
Gönderen: esra92 - Güzelliğine Düşkün
daredevil yazdı:

eczanelerde bulabilir miyiz??? :bye:

her eczanede bulunmuyor.en azından ben sormuştum bir eczanye yok demişti.bende nette arayıp buldum.eğer marvelclean diye nette arama yaparsanız hem fiyat olarak uygun bulursunuz hemde yaşadığınız şehirden alışveriş yaparsınız. ankarada bi eczacıdan alıyorum ben 25 tl.sorun olmazsa eczaneyi sölerim :bye:
Kullanıcı avatarı
#1031898 bıoderı 3 serum kullandım hala daha kremı var elımde agda sonraları suruyorum.serum oncelerı ıse yaradı gıbıydı gec cıkarıyor azaltıyordu devam etmedıgımden mıdır bılınmez bırakınca ılk zamanlarındakı etkısını yıtırdı.acaba 3 serum daha kullansaydım bu ıs ıyıce azalır ıydı ya da daha uzun surelı kullanımda mınımum sevıyeye duser mıydı dıye de merak etmıyor degılım hanı?
Gönderen: sawdust1 - BaKımLı
#1043793 lazere de iğneliye de yeni başladım doğru merkezleri bulursun bence sorun çıkmaz benim de henüz çok tecrübem yok ama tek bildiğim bioder falan geçici süre incelme azalma geç çıkma sağlıyor boşu boşuna kimyasala maruz kalıyorsun.bulunduğun şehir neresi ankaraysa iğneli konusunda merkezlerle ilgili duyduklarımı paylaşabilirim:D
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ceylins - Güzelliğine Düşkün
#1043983 lazer yapılmayan yerler derken normalde lazer epilasyon koyu kıl köklerinde etkili oluyomuş cnm.. sarıya yakın olan kıl köklerinde etkili olmadığı için tüy azaltıcı kremler etkili olabilir diye sormuştum :confused: ankara'da değilim cnm bulunduğum şehirde iğneli epilasyon yapan 1-2 yer biliyorum ama yaptırmak istemedim henüz..
Kullanıcı avatarı
#1044098 canım ınce tuylerde uzun vadede ben de etkılı olacagını dusunup her agda sonrası surdum hala daha suruyorum gecıktırıyyor cıkmalarını bu bır gercek ewet ınceltıyorda hala daha surmeye devam edıyorum ama dedıgım gıbı cooookk uzun vadede ve sureklı kullanımda gecerlıfdır dıe dusunuyorum canım.bıraktıgımda tekrar eskı halıne donebılecegını dusunuyorum.
lazerın ınce tuylerı gormemesıde ayrıca cok kotu :tongue:
Kullanıcı avatarı
#1045011 kızlar tv'de ve internette sürekli reklamı yapılan bir ürün var.. ismi SEMPREMAJ tüy azaltıcı krem..25 günlük bir kullanımda tüyleri azalttığını veya yok ettiğini söylüyorlar..açıkçası pek inanamadım ben :dontknow: kullananlar varsa yorum yapabilirler mi acaba ? :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
gulcintsn yazdı:http://guttokrem.net/gutto-tuy-dokucu-krem.php
BU URUNU HIC DUYDUNUZ MU ??????

duydum canım kozmetikçiye gittiğimde sağlık bakanlığı tarafından satışı durdurulmuş diye söylenmişti bana.. sanırım sahteymiş ürünler o yüzden almamıştım ;)
Kullanıcı avatarı
#1047874 tanladım canım tesekkur ederım.
ekrar biodere baslamaya karar verdım :) yapcak bısey yok.su ara lazere gıtmeme ımkan yok.roac.tedavım suruyor cunku.lazere kadar azalan azalsın kalanlar lazerle fınıto artık :)