Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pachalbel - KoKoŞ
#958248 Arkadaşlar "Dimethicone" hakkında bilginiz var mı? Ben cilt bakım ürünlerinde içeriklere pek takılmam ama arada meraktan ürün ambalajlarındaki içerikleri tek tek yazıp okuyorum. Dimethicone silikon gibi birşeymiş sanırım, şu an kullandığım nemlendiricinin içinde var. İnternette biraz araştırdım kimi yerlerde cildin üzerini kapladığı ve cilde nefes aldırmadığı söyleniyor tıpkı mineral yağlar gibi. Kimi yerlerde ise bunun iyi birşey olduğu cildi bir bariyer gibi koruduğu yazıyor emin olamadım :confused: İçime kurt düştü, bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim :blushing:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: archi - KoKoŞ
#958262 pachalbel şuradan önemi kısımları özetliim: http://www.wisegeek.com/what-is-dimethicone.htm
dimethicone snn de belirttiğin gibi silikon türevi bi madde, saç bakımı, cilt bakımı ve kozmetik ürünlerinde kullanılıyor.FDA onaylıymış.özellikle saç açıcı spreylerde kullanılıyormuş.bebek losyonlarında da kullanılıyormuş.Bazen kaşındırma vs yapabilirmiş yaptığı taktirde ürün bırakılmalı yazıyor.alerjik reaksiyona sebep vermedikçe bi sorun yaratmaz bence.bala çiçeğe alerjisi olanlar var ama zararlı değil onlar.bu nasıl bi kıyaslama olduysa :laugh:
Kullanıcı avatarı
#958272 Teşekkür ederim Archi :kiss: Çok takılmam içeriklere dediğim gibi ama silikon olunca bir hmmm diye düşündüm bir an, biraz kullanayım eğer kaşıntı falan yaparsa bırakırım, umarım gözeneklerde tıkanıklık yapmaz :yeah:
Kullanıcı avatarı
#958655 Ben de öyle düşündüm ama emin olamadım internetee o kadar farklı bilgiler yazıyor ki kafam karıştı. Bugün öğlen bir arkadaşım da Dermalogica Barrier Repair kullanıyorum onda da silikon var, zararını görmedim dedi biraz rahatladım, bakalım görücez :music:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: bitterim - BaKımLı
#958777 Arkadaşlar bir ara bu silikon konusunda ben de baya bir araştırma yapmıştım. Hiç boyatmadığım kimyasal uygulatmadığım işlem gördürmediğim saçlarım aşırı derecede dökülmeye başladığı zaman doktora gittim. Çoğu saç dökülmesi kullandığımız şampuanların içindeki silikon yüzünden oluyormuş. Saç telini saran silikon saçları dolgun gösteriyor ancak hava aldırmadığı için bir süre sonra saç köklerinde birikme yapıyor ve saçı koparıyor. Aynı şey cilt bakım ürünlerinde de var. Silikonlu ürünler sürekli kullanıldığında cilde zarar veriyor. illa kullanılacaksa birkaç kullanımdan sonra hem saç hem de cilt için arındırıcı ürünler kullanılması gerekiyor. Ben şampuan kullanmayı bıraktım bu yüzden içinde silikon olmayanları tercih etmeye çalışıyorum. Cilt bakımında veya makyaj ürünlerinde de dikkat ediyorum örneğin makyaj bazımda silikon var hergün kullanmamaya dikkat ediyorum.
Kullanıcı avatarı
#958784 Evet şampuan konusunu ben de okudum, birçok arkadaş belirtmiş silikonun kötü etkilerini, ağırlık ve yağlanma yapıyormuş saçlarda.The Body Shop silikonsuz şampuanlar çıkarmıştı sanırım bunun üzerine, yanlış hatırlamıosam. Açıkçası ben de huzursuz oldum birazcık, normalde içeriğe çok takmam silikon denk geldi işte. Bir de cilt olunca daha hassas durum. Dediğin gibi güzel bir arıtımla belki sorun yaratmayabilir ama bu elimdeki ürün bitince bir daha silikonlu ürün almam sanırım :dontknow:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: prudence - SüsLü
#958812 silikonsuz şampuanlar o istediğimiz görüntüyü vermiyor malesef genelde :pisik: bugün vogue'da gördüm.watsons yeni bir marka getirmiş saç ürünleri.live clean diye bir marka.sülfat,paraben,petrolyum,silikon içermiyomuş.onarıcı bakım şampuanı,bakım kremi,maske,onarıcı sıvı krem,yumuşaklık ve parlaklık veren bakım kremi,onarıcı bakım yağı var. :) bu markayı denicem bakalım :bye:
Kullanıcı avatarı
#959176 onur :huggs: ben de içinde sülfat yok diye giovanni aldım ama elseve in bitmesini bekliyorum başlamak için.saçları çok dökülenlere tavsiyem, saçları sıkı sıkı toplamayın ama sürekli açık da bırakmayın ensenin yukarıısındaki saç derisi de nefes alsın, çok sık yıkamayın, saçınız yağlı değilse ama her gün duşa giriyosanız her gün şampuan yapmayın, duştan çıkarken soğuk-soğuğa yakın suyla bi kaç saniye bile olsa durulayın.çok sıcak su kullanmayın duşta hem cilde hem saça zarar.saçınız çok yağlanıyorsa ertesi güne kalmıyorsa da bu şekilde 2 hafta deneyin sonra eskisi kadar yağlanmayacak.bn kızılken mecbur sürekli şampuan kullanamıyodum, böyle 2 hafta kullandım bayağı fark etmişti.ertesi gün de kötü görünmeyecektir soğuk suyla durulandığından.üstelik saçlar çok parlak, canlı oluyor böyle :)
silikon bazlarda var evet, gözenekleri örtmesi için.bnm şahsi fikrim, iyice temizlendiğinde makyaj, o bazın yapacağı tek şey cildi korumak olur.zarar vericeğini sanmıyorum.biraz daha araştırmak bilene sormak lazım tabi.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: espadrilles - SüsLü
prudence yazdı:silikonsuz şampuanlar o istediğimiz görüntüyü vermiyor malesef genelde :pisik: bugün vogue'da gördüm.watsons yeni bir marka getirmiş saç ürünleri.live clean diye bir marka.sülfat,paraben,petrolyum,silikon içermiyomuş.onarıcı bakım şampuanı,bakım kremi,maske,onarıcı sıvı krem,yumuşaklık ve parlaklık veren bakım kremi,onarıcı bakım yağı var. :) bu markayı denicem bakalım :bye:

bu live clean markasının argan yağı (!) var bende. tabiki saf yağ değil saç şekillendirici gibi bir şey ama hiç memnun değilim.

bende yarısından az kaldı saçlarımı birbirine yapıştırıyor taranmasını imkansız hale getiriyor, şampuan ve kremle bile yumuşatamıyorum. hatta en kötü ürünlerde bahsetmiştim:

viewtopic.php?f=3&t=10143&p=902644&hilit=+live+clean#p902644
Kullanıcı avatarı
#959632 espadrilles, teşekkürler uyardığın için :kiss: bu yorumunu görmemişim o başlıkta.yağı kötüyse şampuanına zaten bakmaya gerek yok sonuçta yağı bile becerememişler. :pisik:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: gizemel - KoKoŞ
pachalbel yazdı:Bazlarda falan da bol miktarda varmış silikon, hergün başka bişi öğrenioruz hayırlısı :laugh:

özellikle chanel dior gibi sevil ve tekin acarda satılan ünlü markaların kremlerinde silikon türevleri çoook bol var,çünkü cilde sürünce ipeksi bir his bırakıyor,ne ciltte daha uzun süre kalıyor,cildin makyaj altında daha hoş görünmesini sağlıyor.ama cildi bir katman gibi sarıyor,ben yüzde yüz zararlı diyemem,ama çok bol olsun da istemem.silikonsuz nemlendiricilere de çogu kişi yüzümde yapış yapış kaldı diye yorum bırakıyor.adamlar kullananlarda iyi hissiyat bırakmak için dolduruyorlar silikonu artı hoooş bir parfüm,çoğu kişi kremlerini kavanozda sevdiği ürüna dokunmayı görmeyi sevdiği için kavanoz artııı 200 tl fiyat etiketi :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: espadrilles - SüsLü
#964532 rica ederim prudence yardımcı olabildiysem ne mutlu:) haklısın yağı bile kötüyse diğer ürünleri de kötü olabilir en azından diğerleri için denek olmıyım diyorum :laugh:

gizemel haklısın, bende juice beauty nemlendirici var silikonsuz, hafif yapışkan his bırakıyor ama çok değil ve çok seviyorum ürünümü. keşke tkerar alabilsem türkiyede satışı yok :crybaby: :crybaby:
Kullanıcı avatarı
#965362 arkadaşlar sürekli google da da bişeyler arıyorum bu günlerde ve bunların hepsi yüz jelleriyle ilgili.kafam oldukça karıştı.yurt dışında doktorların sıklıkla reçetelediği marka cetaphil ve bu sanırım burada yok.nedir bu diye araştırdım, içinde sls ve metil paraben var, ama doktorlar bunu yazıyormuş.

Water, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Acrylates/Steareth-20 Methacrylate Copolymer, Glycerin, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Sodium Laureth Sulfate, Butylene Glycol, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Phenoxyethanol, Masking Fragrance, Panthenol, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Methylparaben.

ben sls ye takılmıycam bundan sonra hangi markaya baksam görüyorum.temizleme jeline çok para vermek istemiyorum,kremler, tonikler tamam ama temizleyiciye verilen 40-50 liraya acıyorum.

neutrogena nın temizleyicileri de hemen aynı içerikte, biraz da bitkisel içeriği var.bn şaşırdım bu temizleyicilerde içerik konusunda.derin temizlik istiyorum ben. :confused:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: francesca - KoKoŞ
#965372 cilt bakım ürünlerinde parabenin bulunmaması bulunmasından daha zararlı ve riskli olabilir diye düşünüyorum.
gizemel (doktor sanırım kendisi,yanlış biliyor olabilirim) sls bulunmayan ürünlerde de çok daha sert deterjanların bulunduğunu yazmıştı daha önce.
Kullanıcı avatarı
#965476 elasel cnm bn de bu konunun peşine düştüm ama kesin bişey bulamadım sürekli başa dönüyorum.paraben buzunmayı önlediği için bnce de varlığı yokluğundan daha iyi ( bkz yves rocher ürünlerinin çoğunda paraben vs yok, ama çabuk bozuluyo o zaman da at gitsin.)
cildi temizlemek için neler iyi onu araştırıyorum, içeriğinde ne olsa iyi diye.ama vardığım nokta hep aynı: o gerekli maddelerin olduğu ürünlerde paraben de var sls de. hele içeriğinde iyi gelecek çiçek, yaprak, meyve özütü varsa paraben mutlaka var bozunmayı önlemek için.hissiyat olarak da bişey köpürmüyosa temizlemediğini hissedip almıyoruz, ki evet bn de öyle hissedenlerdenim.ee nolcak şimdi :D
mesela michelle phan pirinç toniği yapmayı gösteriyor bi videoda, o piyasadaki bir çok tonikten daha iyidir, ama ömrü 1 hadi 2 gün olsun.yine de araştırmaya devam.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: neslihanbykc - KoKoŞ
#965501 organik ürünler çok çabuk bozuluyor o yüzden sevmiyorum ve cildime çok da iyi geldiği söylenemez. oya hn da yazmıştı parabenin olması bozulmayı önlüyor ve olmamasından daha iyi diye. benim eczacı bir arkadaşım ilaç olarak kullandıklarımızda da parabenin bulunduğunu söyledi. sls yüzümde kullanmaktan hoşlanmıyorum ama duş jeli vs ona çok takmıyorum. önemli olan hafif yapılı ürünler olup cildi çok yormaması :yeah:
Kullanıcı avatarı
#965514 mesela benim nuxe maske de bitki özlü içinde turunçgil falan var ama paraben yok o zaman başka maddeyle korunuyo demek :confused: sls benim cildime hiç iyi gelmiyo cildim reaksiyon gösteriyo ve hiç önceden olmayan büyük kistik sivilce çıkarmıştı o yüzden slsli ürünleri kullanmıyorum eminim bu maddenin sebep olduğundan :tongue: ama sls diş macunlarında bile var zararlı diye cildimze sürmeyelim diyoruz ağzımıza alıyoruz.. paraben de neslihanın dediği gibi şuruplarda falan varmış resmen içiyoruz yani :)
Kullanıcı avatarı
#965535 bn kndi alıcaklarım listesinde kurcaladıklarımda çıkardım parabeni :laugh: sls de vr nerdeyse bütün cleanserlar da, evde kaç çeşit var hepsinde sls var.bi tek lrp h da yok, o da roaccutane için olduğundan.normal ciltlere yetersiz olur temizlemesi.
Kullanıcı avatarı
#965630 ama benim merak ettiğim bişi var bu konuda mesela nuxeda paraben yok bitkisel içerikli şeyler olmasına rağmen o zaman başka bi koruyucu madde mi koyuluyo :confused:
Kullanıcı avatarı
#965638 prudence koruyucu bir şey koyulmak zorunda,yoksa mormal meyve sebze gibi olur ömrü-o da buzdolabında falan saklarsan.
yani koruyucu konmazsa bakteri,mantar,virüs her şey ürer ve çok daha tehlikeli.
Kullanıcı avatarı
#965646 evet ben de onu düşündüğümden meraklardayım :) ama paraben mesela göğüs kanserine neden olduğu kanıtlanmış diye biliyorum çok tehlikeli yani
Kullanıcı avatarı
#965652 prudence böyle bir şey kanıtlanabilmiş değil.östrojen miktarını arttırdığı saptanmış ama bu miktar vücutta normalde bulunması gereken östrojenin çok çok çok altında bir miktar ve hatta bu parabenin ciltten emilip insanda östrojeni kesin olarak etkilediği bile ispatlanmış değil.
baya da az miktarda kullanılıyormuş kozmetikte, %25 e kadar izin verildiği halde %0,3 civarında varmış genellikle.
Gönderen: moonlight01 - Güzelliğine Düşkün
#982628 Rare Blossom ve Blossom Village markalarını deneyen var mı? Ürünler kısmında da yazdım Rare Blossom'a 16.-TL ödeyerek 6 çeşit tester alıyorsunuz. Bir haftadır yüz kremini kullanıyorum ve sorun yaşamadım ama kesin kararımı bitince vereceğim. Bu arada Blossom Village'ın da nemlendiricisini denemek istiyorum onlarda henüz sertifikalarını almamışlar(başvurmuşlar) ama ürünleri organikmiş.Sahibi Selma Hn çok ilgili maillere aynı gün cevap veriyor.
Kullanıcı avatarı
#982634 Ben Rare Blossom'un kitini alarak ürünlerini denedim, yüz kremlerini pek sevmedim. Orijinal boy kayısı çekirdeği yağı ve üzüm çekirdeği yağı, ve üzümlü peeling kullandım. Üçü de harika ürünler :love10:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: gizemel - KoKoŞ
#986636 Parabens are Important!

Whether it is a cleanser, lotion, toner, blush, foundation, or mascara, without preservatives these everyday items would become overloaded with bacteria, mold, and fungus, making them harmful to skin, eyes, and mucous membranes. However, as necessary as preservatives are to the safety of cosmetics, they've had their share of woes over the years. In the ‘90s the concern was about formaldehyde–releasing preservatives; today parabens are the new pariah in the world of cosmetics. But do parabens deserve their bad, media-fueled reputation?

Should You Avoid Parabens?

In a word, no. Despite the media frenzy surrounding parabens, the published research and global cosmetic regulatory organizations are making that answer clear: parabens, especially in the small amounts used in personal-care products, do not pose a significant health risk. There is no legitimate reason for consumers to avoid cosmetic products that contain parabens. There is no legitimate reason for consumers to avoid cosmetic products that contain parabens. According to these studies, parabens are "fully metabolized before they enter the blood stream." In a review of the estrogenic activity of parabens, the author concluded that based on maximum daily exposure estimates, "it was impossible that parabens could increase the risk associated with exposure to estrogenic chemicals."

Mostly the paraben issue is overwrought and overhyped with lots of misleading information, but if you choose to avoid these ingredients a quick look at the ingredient label on any cosmetic will give you that option. Parabens may come in the form of butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, methylparaben, or propylparaben, and they have been linked distantly (meaning in limited studies and with only a handful of subjects or animal studies) to breast cancer due to their weak estrogenic activity and their presence in a tiny number of breast cancer tissue samples. That cancer connection, however distant, and the media firestorm surrounding parabens, has some people worried. Regardless of what you decide about parabens, you should know that there is no research proving parabens should be avoided when you shop for personal-care products for yourself or your family. Read on to learn more about parabens and the controversy surrounding their use.

Parabens vs. Other Natural Ingredients

We often think of plants as being benign and cast suspicion only on synthetic ingredients (often misbranded as "chemicals" when in fact every ingredient is composed of chemicals), but human endocrine-disrupting sources have their origin in plants, such as marijuana, or in medicines such as acetaminophen. Despite what many "natural/organic" brands lead consumers to believe, parabens actually have a very "natural" origin. They are formed from an acid (p-hydroxy-benzoic acid) found in raspberries and blackberries. What's ironic is that "natural" brands often have to resort to using more synthetic preservatives to avoid using parabens—a direct contradiction to their own marketing! The fact is that "natural" doesn't inherently mean safe and "chemical" doesn't mean dangerous. What really matters is the research. A study conducted at the Department of Obstetrics and Gynecology at Baylor College of Medicine in Houston investigated the estrogenic effects of licorice root, black cohosh, dong quai, and ginseng. The results showed that "Dong quai and ginseng both significantly induced the growth of MCF-7 [cancer] cells." Another study concluded that "Commercially available products containing soy, red clover, and herbal combinations induced an increase in the MCF-7 [breast cancer] proliferation rates, indicating an estrogen-antagonistic activity...". Despite this evidence, when was the last time you read a media report or received a forwarded e-mail about the breast cancer risk from soy, licorice or ginseng? In contrast, you've likely seen media reports or emails regarding parabens and their link to estrogenic activity.

Parabens and Estrogen

Even if parabens have an estrogenic effect on the body what would that mean? Any estrogen, including the estrogen our bodies produce, may bind to receptor sites on cells either strongly or weakly. So, if parabens were to blame, the thinking is that they can either stimulate the receptor to imitate the effect of our own estrogen in a positive way, or they can generate an abnormal estrogen response. Ironically, plant estrogens, or phytoestrogens (such as those found in soy), also produce chemicals that mimic estrogen, and to a much greater degree than what research on parabens has shown. It is possible that a weak plant estrogen can help the body, but it can also be possible that a strong plant estrogen can make matters worse. For example, there is research that shows coffee to be a problem for fibrocystic breast disease. The reason for this is thought to be because coffee exerts estrogenic effects on breast cells. The same concerns have been demonstrated for plant extracts such as dong quai, flax, and lavender, to name a few.

Sources: Drug Metabolism and Pharmacokinetics, October 2010, pages 568-577;International Journal of Toxicology, Supplement 4, 2008, pages 1-82; Water Research, November 2008, pages 4578–4588; Cosmetics & Toiletries, January 2005, page 22; Toxicology, January 2005, pages 471–488; Menopause, March–April 2002, pages 145–150; Critical Reviews in Toxicology, Golden et al, 2005; Menopause, May–June 2004, pages 281–289; Journal of the American Medical Women's Association, Spring 2002, pages 85–90; Journal of Steroid Biochemistry and Molecular Biology, January 2002, pages 49–60; American Journal of Epidemiology October 1996, pages 642–644; www.som.tulane.edu/ecme/eehome/newsview ... c2002.html)

bu yazıya bir bakın kızlar parabenlerle ilgili,kanıtlanmış bir durum yok,paula begoun ın cosmeticscop sitesinden alıntıladım :yeah:
#987254 Pachalbel Rare Blossom'un testerlarını kullandım.Gündüz kremi idare eder, gece kremini sürdüm ertesi güne sivilce çıkınca bıraktım. El kremi ve ayak kremi fena değildi ama normalde de kullanmadığım için şu anda almayı düşünmüyorum.Bu arada Blossom Village'dan gül suyu , makyaj temizleme yağı, su bazlı nemlendirici ve serum testerlarına başladım. Nemlendirici ve serum süper ilk defa cildimin yumuşacık olduğunu görüyorum. Normalde yıkadıktan sonra dokunduğumda sert ve bazı yerler pulludur şimdi ise yumuşacık:). Gül suyunu bir iki kez tonik niyetine kullandım birşey diyemeyeceğim ama temizleme yağına alışamadım. Rimeli çıkarmayı denedim gözlerim bulanıklaştı:) H20'ya ve köpükle yıkamaya devam. Nemlendirici ve serumu bitirine kadar devam edeceğim hala memnunsam kesin alacağım..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: daredevil - BaKımLı
#988435 buraya da yazıyım...cildimi fazla yormayacak en doğalından ürünler kullanmak istiyorum fakat zor biraz...garnier , olay ve son olarak lorealin yüz temizleme jeli + tonik setlerini kullandım hepsi orta karar ürünler....bende neutregena nın en son çıkardığı seriyi kullanmayı düşünüyordum ki gizemel'in yazısını görünce vazgeçtim... pink gre. serisinin facial wash nasıl acaba? :confused: :blushing: scrub'ına kötü denilmiş ama bu nasıldır :confused:

birde niveanın pure and natural serisini merak ediyorum :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: 12we - Güzelliğine Düşkün
12we yazdı:
absynthe yazdı:12we benim de çok hassas ve alerjik bir cildim var amway ürünleri iyi diye duydum ama hiç fırsatım olmadı. petrayı araştırayım bi bakalım :)) sağol

canım ben tam bir krem manyağıyım petrada da biorichi var sakın yüze sürülenleri alma ginkolu olan kremi tenimi donuklaştırdı calendulalı olan yağlı diye kışın ellerime sürüyordum bileklerimde birsürü beyaz noktacıklar yaptı ama bu iki krem dışında alp balsamı ve 110 bitki yağına hasta oldum indirimdeydi stok yaptım tüm vücuduna sürüyorsun yorgunluk falan kalmıyor öğretmenim tüm gün ayaktayım bu kremlere aşık oldum bu yüzden....bitki yağını buhar makinasına damlattım ev çam ormanları gibi koktu ve cildimde hiçbir hassasiyet yaratmadılar..yağı vücuda ve sadece şakaklarıma sürüyordum...çay ağacı özlü krem sivilce ve birkaç şeye daha iyi geliyordu sivilcelerim herzaman olduğu için denedim evet sivilce kısa sürede söndü ama geride kahverengi lekeler bırakarak :( sivilceyi hemen söndürdüğü için herhalde diyorum lekelenme yapıyor...bu yüzden onuda artık almıyorum favorim alp balsamı ve 110 bitki yağı...

merhabalar bundan bir sene önce yazdığım mesajı tesadüfen okuyunca biorichi ürünlerine haksızlık yaptığımı gördüm son bir aydır aynı firmanın altın vücut yağını yüzüme ve vücuduma kullanıyorum bu yağa resmen aşık oldum kızlar cildim sıkılaşıyor genç kız cildi vardır hani sıkı ışıl ışıl aynen öyleyim ben ce sizde deneyin fiyatı çok uygun gittigidiyordan aldım zeytinlik123 hanım birde hediye göndermiş mikrofiber bez kardeşim üyeydi temizlik malzemelerimi ondan alıyordum kardeşim adanya taşınınca bırakmıştım sırf bu yağ için üye olmaya karar verdim bayan bana ondan hediye gönderdi herhalde :toofunny:
Gönderen: 2H1B - Güzelliğine Düşkün
#998331 Çook çokkk faydalı bir konu,kesinlikle.Arkadaşlar sizin yardımlarınıza ihtiyacım var.Zararlı içeriği olmayan el kremi ve yüz kremi almak istiyorum.Cildim karma-yağlı.Ama her nemlendiriciye de pek güvenemiyorum doğrusu,hassas bir cildim var.
#1002508 Barrbie ben Blossom Vilage'ın yağlı ciltler için olan nemlendiricisini ve gülsuyunu aldım kullanıyorum. Daha önce testerını kullanmış ve memnun kalmıştım.Serum testerım henüz bitmediği için almadım ama onu da almayı düşünüyorum çünkü yüzümü yumuşacık yapıyor. İstersen siteye yazıp sana numune göndermelerini isteyebilirsin. Aslında göndermiyorlarmış ama bana gönderdiler belki yine gönderirler, sende memnun kalırsan alırsın.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: zerafet - Güzelliğine Düşkün
#1002573 babamdan bepanthen istemiştim onun yerine marketten dalan d'olive diye bir krem almış kokusu güzel ama içinde metyhl paraben vs gibi 4 tane paraben çeşidi var ben bunu kullanmam dedim acaba kullansam mı parabeni zararlı diye okumuştum bir sürü yerde :dontknow:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: artemiss - SüsLü
#1009128 ben mümkün oldugunca dogal seyler kullanmaya calışıyorum.maskelerimi kendim hazırlıyorum ama nemlendirici tonik temizleyici mecburen kullanılıyor.o zararlı bu zararlı neyi kullanacagımı sasırdım. parabenlede bitmiyoki bu.birsürü sey soyleniyor baska kimyasallarla ilgili