Hobileriniz
Gönderen: ladia - KoKoŞ
#845820 Syanka, kendim yapmayacaksam pek bi anlamı kalmıyor sanırım, değil mi? Sağol
Kullanıcı avatarı
Gönderen: xono - SüsLü
#845854 kızlar ben yazlık bodylerimin üstüne işleme yapmak istiyorum. varmı yapanlar???

birde takı tasarımı yapan arkadaşlarımız nasıl yaptıklarını, hangi malzemeleri kullandıklarını anlatabilirler miii
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ipekbocegi - SüsLü
#845981 ladia, genel olarak aletlerini yapımarketlerden de alabilirsin, daha sağlam olurlar. Ancak aletlerin ufak, zarif ve ince işlere gelebilmesi önemli.

genel olarak lazım olacak malzemeler (elbette modele göre değişir ama her takı yapanda olması gerekenler)
1.Karga burun (çivi kesme vb işler için)
2. pense (bildiğin pensenin minyatürü)
3. hem çivi kıvırmak hem de kesme yapmak için, ucu yuvarlak ama keskisi olan pense benzeri bir alet (biz pens diyoruz fotosunu bulursam vaktim olunca eklerim tatlım, ilk fırsatta)

ankaradasın sanırım o yüzden yer tarif edemeyeceğim :( ama eğer yapmak istediğin modeli fotoğraflarsan ekstra malzemelerini de söylebeilirim istersen ;) Kolay gelsin :)

xono, tatlım ben çok uzun zamandır yapıyorum profesyonel olarak ama çok detaylı bir iş, sayfalarca yazsan bitmez. Dünya kadar teknik ve malzeme var. Ama işleme derken nasıl bir iş yapmak istediğini anlatırsan yardımcı olmaya çalışırım :blushing: :bye:
Gönderen: ladia - KoKoŞ
#846012 Teşekkürler canım, evde kargaburun, pense filan var ama tamirat için tabii :) takı yapmak için yenilerini almam lazım, aşağı yukarı bir fikrim oldu, halkaları filan düzgün yuvarlayamıyorum gerçi ama elim alışır belki yaptıkça, bikaç bişi var resimden anlayamadığım, onları da sana sorarım artık :bye:
Kullanıcı avatarı
#846022 rica ederim canım. Çivi yuvarlama meselesinde pensle elin çabucak alışır zaten dediğin gibi ;) neleri anlayamazsan, elimden geldiğince anlatmaya çalışırım bende :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: syanka - Güzelliğine Düşkün
#846423 ordan malzemeleri alıp kendin de yapabiliyosun canım

ladia yazdı:Syanka, kendim yapmayacaksam pek bi anlamı kalmıyor sanırım, değil mi? Sağol
Kullanıcı avatarı
Gönderen: eracun - BaKımLı
#846432 Resim
Resim

Bunlarda benim yıllar önce karpuz çekirdeklerinden yaptığım kolyem çok severek kullandım senelerce artık renkleri biraz değişti fotoğraflarda daha açık renk çıkmış aslında koyu renk atmaya kıyamıyorum sizinle paylaşayım dedim:D
Kullanıcı avatarı
#846568 ay eracun, çok tatlı ya :) Bende mısırdan yapmıştım. Çok ilginç gelir bana böyle şeyler. Güle güle kullanıp eskitmişsin ama bence hala güzel :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: eracun - BaKımLı
#846841 Teşekkür ederim canım ne biliyim yani bir sürü para verip aldıgım kolyelerim var ama bu bir başka geliyor bana seviyorum karpuz çekirdeklerimi :banana:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pithopitho - SüsLü
#877448 iki yaz öncesi ben de kursuna gitmiştim beylikdüzünde. hem insan kendine birşeyler yapıyor çok zevkli, hem de bi çeşit terapi gibi. ben hep yapıp yapıp dağıtmıştım arkadaşlarıma =)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Junkhead - KoKoŞ
#912394 Kızlar yaptığım takıların daha çoğunu gösterebilmek isterdim çünkü baya var ama ben size en son yaptığım tel yüzük tasarımlarımı göstereyim :yeah: :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: m3rw3 - KoKoŞ
#916306 junkhead ben cok begendım tasarımlarını, özellikle başta ki incililer bana çok zarif geldi ama hepsi çok başarılı :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: mavisu - SüsLü
#925774 ellerine sağlık canım hepsi çoooook güzeller sondaki fotoları çok beğendim :yeah: özellikle
Kullanıcı avatarı
#925781 Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

bunlar da benim yaptıklarımdan bazıları. telefonum bu kadar berbat çektiği için kusura bakmayın :blushing:
Kullanıcı avatarı
#925785 ayyy canım ne kadar güzeller sizde ne kadar hamaratsınız yaaa maşallah
Kullanıcı avatarı
#925798 teşekkür ederim canım, keşke imkanım olsa da işi büyütsem ama nerdeee :dontknow:
Kullanıcı avatarı
#925800 canım belli olmaz :) bi bakarsın fırsat olur büyütüverirsin :)
Kullanıcı avatarı
#925950 ekinoksenem, mavisu çok teşekkürleeer kızlaar :bye: Bunlar bir kısmı ,daha çok model vaar :) :yeah:
Kullanıcı avatarı
#926140 catmania sağol canım :kissmuch: Her yaşa göre modeller yapmaya çalışıyorum :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ekinoksenem - SüsLü
#926281 bende lisedeyken takı tasarımı ile çok uğraşırdım keşke mesleğim bunun üzerine olabilseydi :blushing: bence yaptıklarınızı satmalısınız inanılmaz güzeller bence. belki özel bir website açabilirsiniz takılarınız için
Kullanıcı avatarı
Gönderen: bepresent5 - Güzelliğine Düşkün
#976998 Merhaba kızlar son dönemde en çok aranılan taçlardan bende yapıyorum bakalım sizler nasıl bulacaksınız :banana: :banana: diloshumm adlı aramalar yaparsanız bulacaksınız foto ekleyemedim bir türlü :angryfire
Kullanıcı avatarı
Gönderen: AdeLinA - SüsLü
#982648 pitho çok hoşlar bende istiyorum takı tasarımı yapmak kendi takılarımı kendim hazırlamak ve en güzeli eşi benzeri olmaması yanlızca bende olması hiç denemedim el becerim varmı bilmiyorum ama deneyeceğimmm