Vücut ve Tırnak Bakım Ürünleri hakkındaki yorumlarınız, tavsiyeleriniz.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: missceren - KoKoŞ
#982864 dkmkci, dr scholl beni aldığım jel. bantları da var. ben watsonstan aldım orada birçok çeşidi var, eczanede de sorabilirsin.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: zoix - Moderatör
#982878 evet eczanelerde, watsons da ya da rossmann da bulabilirsin.. geçmiş olsun herkese..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: fericav - Güzelliğine Düşkün
#987009 jelden ben de aldım ama artık ayak parmaklarım yara olacak. Nedense hala nasırlar geçmedi :crybaby: Ayak bakım merkezine gideceğim artık acaba İstanbul Anadolu yakasında bildiğiniz iyi bir yer var mı?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: prudence - SüsLü
#987049 fericav caddebostan taraflarında birsürü sırf el ayak bakımı için falan merkezler var ama sen sanırımm tıbbi bi yer istiyosun :confused:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: RedSonja - Güzelliğine Düşkün
#999513 Ben ayaklarım için Mavala'nın nemlendirici kremini aldım. Umarım kuş kondurur! :dontknow:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Pixie79 - Moderatör
#1005712 Önce kötülerden başlayayım. Watsons'ın ayak bakım ürünleri genel olarak çok başarısız bence..
Bir tek fiyat / performans olarak Rossmann > Schuh Deo ayakkabı spreyini beğendim. Onun dışındakiler hepsi ucuz ve işe yaramaz.

Onun dışında Gehwol'ün Extra bakım kremini kullanıyorum, sonuna geldim sayılır. Doğal kokusu ve hemen emilmesi güzel, etkili de ayrıca.. Ancak fiyat olarak pahalı ve gramajı da az.
Onun dışında çok sert tırnaklar ve özellikle ayak tırnaklarındaki batıklar için Gehwol > Emollient d'ongle gayet güzel. Batıkları yumuşatıp acıyı azaltıyor, uzun süre de dayanıyor ;)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: artemiss - SüsLü
#1075917 her banyoda ponza taşı uyguluyorum.haftada bir de peeling. her duş sonrası oriflame tandercare sürüyorum.
ayrıca oriflam ın ayak spreyini kullanıyorum. halimden memnunum
Kullanıcı avatarı
Gönderen: m3rw3 - KoKoŞ
#1075920 arada bir bebe yağı suruyorum ben ayaklarıma sonra corap gecırıyorum, yumuşacık yapıyor :love10:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: dory - SüsLü
#1075990 Ben de iki haftada bir falan ponza taşıyla ovuyorum.. :confused: Bu fikri sevmiyorum ama pürüzsüzlüğü de çok hoşuma gidiyor bi taraftan.. :)
Her gece mutlaka ama mutlaka uyumadan kremlerim ayacıklarımı.. :) Kremim baş ucumda durur zaten. Bazen özel olarak ayaklar için üretilen kremlerden kullanırım ama genelde normalde kullandığım butter ya da kokusunu sevdiğim losyonlarımı da kullanırım.. Topuk kalınlaşması ya da aşırı kuruluk olanlar için de vazelini ya da gliserini tavsiye ederim. Ben Johnson's Baby'nin hem yeşil hem de pembe vazelinini kullandım, ikisi de güzel. Gece vazelinden sonra çorap giyip yatınca sabah yumuş yumuş ayaklarla uyanıyor insn..
Gliserin de eczanelerde falan satılıyor. Bizim bi tanıdığımız ecza deposu tarzında bir yerden 1 litrelik almıştı, onun sayesinde denedim, cidden güzel yumuşatıyor. Sadece kıvamı biraz koyu, onu da sürerken suyla biraz açılabilir, onlar da öyle yapıyordu, tavsiye ederim.. :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ASKIMEMNU - BaKımLı
#1076181 dory benim ayaklarim ilk defa çok kotu durumda asiri çatladilar ve doktora gostermeye utandim egzama ve ya mantar tarzi gibi bilmiyorum vazelin iyi gelir mi acaba?ya da yine el kremi gibi ayak kremini de la roche dan alacagim var mi onerisi olan tesekkurler simdiden vazelini yine de alip denemek istiyorum
Kullanıcı avatarı
#1076414 Geçmiş olsun canım, umarım mantar ya da egzema değildir.. :(
Ama kesinlikle bir dermatoloğa görün, bu ikisnden biriyse ikisinin de illet hastalıklar olduğunu biliyorum çünkü. Babamın ayaklarında yıllardır mantar var, denemediği ilaç-krem vs. kalmadı, gitmiyor gitmiyorrr.. :pisik:
Vazelin yumuşatır, çatlaklarını bir nebze olsun faydası olabilir ama sonuçta tedavi edici bişi değil. Bence en iyisi doktora görün canım. Ayaklar vücut için çok önemli.. :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: crysanthemen - SüsLü
#1076431 Aşkımemnu geçmiş olsun :( mantarın en büyük nedenlerinden biri genelde toplu alanlarda yalın ayak dolaşmaktan kaynaklanıyor,benim arkadaşım da spor Salonu'ndan kapmıştı,gittiğim spor salonunda da bazı kişileri görüyorum herkesin ayakkabıyla bastığı yerde yalınayak dolaşıyor,malum sokaklarımız yeterince pis zaten aman dikkat arkadaslar :(
Dory ben de senin gibi yatmadan evvel ayaklarımı kremliyorum :) Zaten başucumda lip balm,el kremi ve ayak kremim var.Benim de son zamanlarda en büyük sorunum topuk çatlağı.Akşam yatarken lapitak krem ile kremliyorum ve çorap giyip yatıyorum,aslında bunu sabah da tekrarlamak gerekiyormuş ama yazın çorap giyemeyeceğimiz için ancak kışa,2 sene önce yanlış Pedikür yüzünden topuklarım yara içinde kalmıştı,2 gün sabah akşam lapitak kullanmıştım,ayaklarım yumuşacık olmuştu,hakikaten güzel bir ayak kremi
Kullanıcı avatarı
#1076461 Evet Lapitak güzel bir krem.. Cryshantemen, ben de sabahları bunu yapamam sanırım, çünkü işte geceden kremliyorum yatıyorum falan, sabah kalk duş al. Ayaklarım akşam 7'ye 8'e kadar falan ayakkabıda hapsolacağı için, terlemeyi azaltan ya da hoş kokuyu spreylerden sıkıyorum sabah, ayakkabımın içine de ayakkabı ya da ayak pudrası döküyorum. Çünkü yazın çorap giyebilen bir insan değilim ve ayaklarım da çok terler. Buna mecburum.. :shh:
Kullanıcı avatarı
#1076562 Canim ne kadar benzesiyoruz bu konuda :) Sabah ben de ayaklarimi spreyleyip oyle cikiyorum,Oriflame feet-up ayak spreyi var cok memnunum,kacinci sise bilmiyorum,ondan sıkıyorum,hatta kisin ayakkabimin icine de sıkıyorum,ben zaten sıcağa hiç dayanamam,çorapla düşünemiyorum kendimi :laugh: Mümkünü olsa spor yaparken bile çorap giymek zorunda olduğum için spor ayakkabı giymeyeceğim.
Kullanıcı avatarı
#1076623 Bu kadar anca benzeşebilir heralde Crysanthemen.. Benim bu çorap giyememem taa çocukluktanmış, annem diyor ki çocukken bile giydirdiğim çorapları çıkarıp atardın. :blushing: Şimdi hala öyleyim, zorunlu durumlar harici giyemiyorum çorap, afakanlar basıyor, fenalık geliyor uff.. :tongue: Ki normalde de çok üşüyen bi insanım. Üstüme kat kat giyinirim ama ayaklarımda çorap olmasın.. :laugh: Özellikmle de evdeyken..
Oriflame'in Feet up deosundan kullandım ben de (aeresol olandan), bir de greyfurtlu ayak spreyinden bitirdim, o da fena değildi. Avon'un Foot Works serisinin de spreyleri güzel, tavsiye ederim.. ;) Onun dışında bazen Watsons'tan da alıyorum Beauty Formulas'tı sanırım. Bunun hem kokusuz olanı hem de kokulu olanı var, fakat kokusu cidden kötü, ferah değil ve insanı boğuyor.. :confused: Koruması da ehh işte..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: espadrilles - SüsLü
#1076690 ben de ayakları kremleyip çorap giyme ve gece öyle uyuma olayını yapamıyorum çünkü gece hayatta çorapla uyuyamam kışın bile olsa çıkarmam lazım mutlaka
Kullanıcı avatarı
#1076694 Dory ben de tam tersine çok sıcak basan,sıcağı hiç sevmeyen insanım ama kışın sadece ayaklarım üşür, şu an bile Ankarada bu saatte ayaklarım buz gibi :) Avon'un seneler önce bir ayak spreyini almıştım o sıkmalı yerindeki kapağı mı ne kopmuştı,bir daha almadım ama şu anki serisi daha iyi olabilir,Oriflame'in bir de turuncu bir ayak spreyi var,o da çok güzel kokuyor,spor çantamda o duruyor.
Espadrilles, aslında beni de genelde afakanlar basar,yazın zaten hiç uyuyuyamam da.Fakat ben sehrin en soğuk yerlerinden birinde oturuyorum :) Şu sıralar akşam oldukça serin.Ayrıca bir de üstüne üstlük pencere de açık yatınca çorap hiç bunaltmıyor beni :)
Kullanıcı avatarı
dory yazdı:Ki Ankara'nın da soğuğu soğuktur hani.. :nanik:

Canım tam tersi ben nemli yerlerde daha çok üşüyorum,çünkü orada soğuk içine işliyor kemiklerini sızlatıyor sanki,yani mesela İstanbul'un kışı daha çok üşütüyor beni.Bir de Eskişehir'i unutmamak lazım.Eskişehir'den sonra Ankara bana ekvator iklimi gibi gelmişti.O ne ayazdır öyle :confused: Ama kabul etmeliyim ki geçen sene ki kış çok kötüydü gece -24'leri gördük,ben küçük odada yattım daha sicak oluyor diye.Halbuki 2010 kışında yarim kollularla dolasmistim hep :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: unicorn - BaKımLı
#1093895 şu sıralar benimde ayaklarım bir acayip oldu. Topuklarımda çatlaklar oluştu. Yazın sıcak olduğundan krem+çorap olayını bende yapamıyorum sanırım o yüzden.
Şöyle iyi bir ayak kremi arıyorum. :dontknow:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: mihrace - BaKımLı
#1093899 canım yalınayak basma yere. topukların çatlıyo hemen.

sandalet de çok giyip ayaklarını toza dış etkenlere maruz bırakma. kurutuyo.