Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ElaSel - KoKoŞ
#983059 viewtopic.php?f=5&t=10176&hilit=elasel+avene&start=1120#p958872

burayı oku canım.. :kissmuch:

bioderma'yı cerrahoğlundan aldım..daha ucuz

aklımda olan jeller ise kanebo, shiseido, la roche ve skincode..fakat skincode özellikle merak ettiğim..gerçi birkaç yıl önce kullanmıştım ama tekrar denemeyi düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
#983061 avene'nin sadece deodorantını kremlerini ve yüz yıkama jelini kullandım..nem maskesini kullanmadım..jeli aslında çok yumuşak çok güzel ama hiç köpürmüyor bu yüzden almıyorum
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pinkgingham - SüsLü
#983070 aslında köpürmeyenler için sls yok, daha iyi diyorlar, köpürmeyince temizlenmiyor gibi hissedenlerden misin sen de? :)
Kullanıcı avatarı
#983172 eskiden öyleydim ama artık değilim. şimdi köpürmeyenlere çok alıştım, köpürenler yüzümü daha da geriyor gibi geliyor bana :dontknow: psikolojik de olabilir tabii. :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pelito84 - BaKımLı
#984228 Elimde şu an lancome , clarins ve yves rocher var temızleyıcı olarak
lancome u yorumladım blogumda
clarıns ve lancome dan oldukca memnunum
yves rocher 3. tercıhım sayılır bıtsın dıye kullanıyorum
nıvea kullanmıstım bır ara oylesıne yakıyordu kı gozumu
garnıer kullanmıstım o da hıc temızleyemıyordu
Kullanıcı avatarı
#984231 sensibio h2o düşünüyorum ben, bir de jel öncesi tüm yüzümü o göz makyajı temizleyicileriyle şöyle bir kabasını almak suretiyle temizliyorum o yüzden memnun kalacağımı düşünüyorum :laugh: ama clarins'e hep bir sempatim olmuştur, makyaj ürünlerini seviyorum özellikle, sade ve kaliteli geliyor bana clinique e göre hep daha fazla tercih etmişimdir mesela. göz makyajı temizleyicisine de bir bakarım :yeah:
Gönderen: saccharum - Güzelliğine Düşkün
#986299 loreal berbat gözlerim agrıyor sılemıyorum silinmıyor mavı kutuda olan boş boş duruyor
garnıer aldım felaket zaten garnıersın hiç bır urunu bana yaramadı
avon yıne bu ıkısınden ıyı kolay çıkarıyor
ama bugune kadar denedıgım en guzel göz makyaj temızleyıcısı kesınlıkle clınıque anında tertemız yumuşak ama sankı tam temızlemıyor kı yuzumu yıkayınca bıraz akma oluyor çok az ama en yumşağı clınıque
Gönderen: somy - BaKımLı
#1006341 Diadermine ben 2-3 yıl önce kullanmıştım ve beğenmiştim. Ama şimdi eczane ürünlerden bioderma ya da la roche posay tercihim oluyor.

Waterproof ürünler kullanmadığımdan, Diadermine benim için yeterli idi. Kullandığım dönemde mavi şişede hafif su gibi bir üründü. :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: artemisia - Güzelliğine Düşkün
dkmkci yazdı:waterproof rimeli kolaylıkla çıkaran bir temizleyici arıyorum

En güzeli Neotrugena..hiç dağıtmadan makyajı kolaylıkla temizliyor çok güzel bi ürün. Waterproof rimeli bile...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: kartanem - Moderatör
#1006387 neutrogena göz makyaj temizleyicisi bu aralar favorim,bulaştırmadan çıkartıyor göz makyajını.2 fazlı olması belki biraz yağlı his bırakabiliyor ama sonrasında su ile yıkadığım için cildimi problem olmuyor :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: hazaal - SüsLü
#1006402 kartanem ben o ürünü hic begenmedim eed yaglı bir his bırakıyor yada ben yaglı his bırakmasından hoslanmıyorm ama gercekten cok güzel cıkartıyor diyebilirim :yeah: fırcalarımı yıkıyorum artık öyle degerlendiriyorum =)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: labello - KoKoŞ
meLodys yazdı:sephora göz makyajı temizleyicisini kullanan oldu mu acaba (şu mavili gibi görünen)?

ben kullanıyorum ve çok çok memnunum... çok güzel temizliyor. neutrogenadan daha çok beğendim ben
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Pixie79 - Moderatör
#1006521 Şu anda Dermalogica Soothing Eye Make-up Remover'ı kullanıyorum. Güzel çıkartıyor, gel şeklinde, yapış yapış veya yağlı his bırakmıyor. Uzun süre dayanıyor. Memnunum.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: meLodys - KoKoŞ
labello yazdı:
meLodys yazdı:sephora göz makyajı temizleyicisini kullanan oldu mu acaba (şu mavili gibi görünen)?

ben kullanıyorum ve çok çok memnunum... çok güzel temizliyor. neutrogenadan daha çok beğendim ben

labellocum çok teşekkür ederim :kiss: kolayca çıkaran bi ürüne ihtiyacım vardı benimde, bi çırpıda çıkarsın... alınacak listemde ;)
Kullanıcı avatarı
#1006549 melodys sephoranın göz makyaj temizleyicisini chace de önermişti nerde okudum bilmiyorum ama aklımda kalmıs yazmak istedim :yeah: bizim burda da sephora olsa keşke =(
Kullanıcı avatarı
Gönderen: labello - KoKoŞ
meLodys yazdı:
labello yazdı:

labellocum çok teşekkür ederim :kiss: kolayca çıkaran bi ürüne ihtiyacım vardı benimde, bi çırpıda çıkarsın... alınacak listemde ;)

rica ederim melodys...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: PaganPoetry - Güzelliğine Düşkün
#1006689 Merhaba forumunuzda yeniyim. Ben de denediğim ürünleri yazayım, belki bi faydam dokunur =)
6-7 yıldır göz makyajımı lancome bi facil ile çıkarıyorum. Eğer bittiğinde para ayırmak istemezsem de neutrogenanınkini alıyorum. Tabiki bi facilın yerini tutmuyor ama idareten kullanılabilir bi ürün. Bi facildan çoook memnunum ama değiştirmem lazım. Aranızda deneyen varsa chanel ve clarinsin iki fazlıları arasında karşılaştırma yapabilir misiniz? Bu ara almam lazım önce sizin fikrinizi alayım dedim =)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: daydream - BaKımLı
#1006855 ben bu urunu kullaniyorum cok pratik ve tamemen cikariyor makyaji water proof u bile bilmiyorum bi zarari var mi ama cok memnunum ;) ''neutrogena makeup remover cleansing towelettes ''

http://www.realbeauty.com/cm/realbeauty ... tes-de.jpg
Kullanıcı avatarı
Gönderen: meLodys - KoKoŞ
hazaal yazdı:melodys sephoranın göz makyaj temizleyicisini chace de önermişti nerde okudum bilmiyorum ama aklımda kalmıs yazmak istedim :yeah: bizim burda da sephora olsa keşke =(

aa bilmiyodum, chacede önermiş demek, memnun arkadaşlar da çoğunlukta ilk fırsatta bende alıcam :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: gozdeneris - KoKoŞ
#1007520 ya bu lancome bi facil den memnun kalmayan bi ben mi varım :) kofreden çıkan 30 mllik boyunu kullandım 2-3 hafta kadar ama çok da sevmedim yani. şahsen benim eyeliner ve rimelimi bikaç silişte çıkaramadı ben yine çıkarmak için uğraştım :pisik: bi de sildikten sonra gözde böyle yağlı gibi kaygan bi tabaka bırakıyor nefret ettim o histen :tongue:
eğer göz makyajınızı temizledikten sonra hemen temizleme jeliyle yüzünüzü yıkıyorsanız temizleme yağları göz makyajını çıkarmada 1 numara bence :yeah:
Kullanıcı avatarı
PaganPoetry yazdı:Merhaba forumunuzda yeniyim. Ben de denediğim ürünleri yazayım, belki bi faydam dokunur =)
6-7 yıldır göz makyajımı lancome bi facil ile çıkarıyorum. Eğer bittiğinde para ayırmak istemezsem de neutrogenanınkini alıyorum. Tabiki bi facilın yerini tutmuyor ama idareten kullanılabilir bi ürün. Bi facildan çoook memnunum ama değiştirmem lazım. Aranızda deneyen varsa chanel ve clarinsin iki fazlıları arasında karşılaştırma yapabilir misiniz? Bu ara almam lazım önce sizin fikrinizi alayım dedim =)

Clarins'in deneme boyunu kullanmıştım, güzeldi yapısı :bye:

Gözde..temizleme yağında hangi markayı kullanıyorsun sen?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: gozdeneris - KoKoŞ
#1007585 elasel ben sephoranın temizleme yağını kullanıyorum sadece göz için değil yüz için de kullanılabiliyor ama ben pek tercih etmiyorum :) narsın minik boy yağını da kullanmıştım bi ara o da güzeldi ama sephoradan farkı yok hem sephora daha uygun ;)
kuru eline alıp gözünü bikaç kez ovalayınca herşeyi kolayca çıkartıyor :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: artemiss - SüsLü
#1009121 ben loreal in iki fazlı olanını kullanıyorum aslında cok memnunum ama hayvanlar üzerinde deney yaptıkları için bir muadilini arıyorum.cok cabuk bitirdiğim için fazla pahalı biseyde istemiyorum.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: karbeyaz33 - SüsLü
#1012737 neutrogena göz makyaj temizleyiciyi çok övüyorlar göz yakmıo die ama waterprooooooffffff larıda çıkarabilio mu temizleme konusunda nasıl :dontknow:
Kullanıcı avatarı
chilbill yazdı:Kızlar bioderma H2o göz için de kullanılabiliyor değil mi? Ben hem yüz hem de göz için onu alacağım. Tabii ben alana kadar kampanya bitmezse!

eed bütün yüz icin kullanılabiliyor :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: esghi - Güzelliğine Düşkün
#1014450 hanımlar merhaba,

benim kirpik diplerimde küçük yağ bezeleri çıkıyordu ve bunlar batarak canımı acıtıyordu. Ayrıca lens de kullandığım için günümü mahvediyordu bu bezeler. Cildiye doktoruma danıştığımda makyaj artıklarının tıkadığını söyledi. La Roche Posay Micellaire Physiologic kullanmaya başladım.
Göz, dudak ve yüz makyajı temizliği için kullanılıyor. Hassas ciltler için.
İnanılmaz derecede memnunum. artık kirpik diplerimde yağ bezeleri çıkmıyor. Muhteşem temizliyor. Kesinlikle yakmıyor ve çok güzel kokuyor.
Önce göz makyajımı sonrada yüzümü temizliyorum. ve temizledikten sonra yıkamanıza gerek yok, bakım da yapıyor. Ancak benim cildim akneye meğilli olduğu için mutlaka yüz temizleme jeli ile yıkayıp kremlerimi sürüyorum.
Tek eksisi suya dayanıklı makyajı (kalem, rimel gibi) çıkarmıyor olması. Ancak günlük temizlik için ideal olduğunu düşünüyorum. şiddetle tavsiye ediyorum :yeah:

birkaç aydır 400 ml olarak büyük pompalı şişede de çıkarıyorlar. 42.50 TL. evdeki bitmek üzere. bugün yenisini alıcam :)

suya dayanıklı göz makyajı temiliği için öneriniz var mı? benim deneyimlerim şu şekilde:

olay konusunda sizlere katılıyorum. krem formunda olması güzel ancak pamuğa bolca sıkıp yaydıktan sonra temizlemek gerekiyor. az sıkarsanız çıkarmıyor ve bastırmanız gerekiyor bu da cildi tahriş ediyor, hele ki göz çevresini. bol sıkıp pamuğa güzelce yaymazsanızda bu sefer gözünüze kaçıyor ve çok kötü yakıyor. o yüzden ben tavsiye etmiyorum.

maybeline 2 bazlı kullandım ancak o da çok yağlı bir his bırakıyor ve suyla yıkayınca bile geçmiyor tabi ki.

diadermine de kullanmıştım doğal, bitkisel içerikli olduğu için. ancak waterproof makyajı bırakın normal göz makyajını bile çok zor çıkarıyordu.

çok yağlı bir şey istemiyorum. neutrogina'dan da kimi memnun kimi değil. çok pahalı bir şey de istemiyorum dior vs gibi :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: PaganPoetry - Güzelliğine Düşkün
#1015367 Ben clarinsin göz makyaj temizleyicisini alacaktım ama geçen ay çok açıldığım için idareten hazır indirimim var diye yves rocherin iki fazlısını aldım. Gayet memnun kaldım diğer markalardan bir farkını göremedim açıkçası. Yalnız ben önce yüzümü yıkarım rimel falan bir akar sonra göz makyajımı temizlerim en son suyla tekrar durularım o yüzden yağlı bırakıp bırakmaması çok önemli bir kriter değil benim için.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: poisonwomen - BaKımLı
#1015416 sephoranın mavi olan göz makyajı temizleyicisinden bir ben memnun kalmadım sanırım.Göz makyajımı gayet iyi çıkartıyor ama rimel konusunda sıfır.Artık suçu rimelde aramaya başladım.maybelline falsies black drama kullandıgım en güzel rimel ama çok siyah oldugu için gözümde sürekli kalıntı kalıyor.ertesi sabaha siyah gözlü uyanıyorum:S
Gönderen: otugenana - Güzelliğine Düşkün
#1015427 bioderma ürünleri kullandınız mı kızlar? forumda yeniyim. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. birkaç yerde bioderma ürünleri hakkında çok tavsiye ettiklerini yazmışlar. ben de biraz araştırdım. www.hassascilt.com sitesinde tüm bioderma ürünleri %20 indirimli satılıyor. üstelik temizleyicilerde 1 alana 1 bedava kampanyası da var. farklı cilt tiplerine göre farklı göz makyajı temizleyiciler. ne dersiniz? eğer tavsiye ederseniz bu indirimlerden ve kampanyalardan yararlansam iyi olur diye düşünüyorum.