Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: francesca - KoKoŞ
#964608 benim de dudak kenraında görünmeye başladı o çizgiler-ama normal sanırım çünkü dikkat ettim çoğu arkadaşımda da var aynı şey (24-25 yaş civarı)
o bölgeyi iyi nemlendirmeye dikkat etmek lazım,başka yapılacak pek bir şey yok bence. kolajenli ürünler kullanılabilir,görünümünü azaltıyor ama kullanıldığı sürece-kullanmayı bırakınca yine eski haline dönüyor.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: seftali - Güzelliğine Düşkün
#964624 benim cildim karmadan yağlıya dönük, sadece kışın kurumalar oluyor. yazın tabi ki şikayetlerim artıyor, havadaki bağıl nem sağ olsun. :tongue:

ben bepanthen sürüyorum cildime aslında nemlendirici olarak, çünkü ne kullandıysam fayda etmedi. bi de bepanthen diğerleri gibi kimyasal bombardımanı değil. ama burada okuduklarımdan sonra kafam karıştı biraz benim. ne önerirsiniz? :confused:

sonuçta filiz akın da bepanthen kullanıyordu. ;)
Kullanıcı avatarı
#965327 çünkü bepanthen'i normal yüz nemlendiricisi olarak kullanmak çok ağır oluyormuş gibi duyumlar aldım. hoş ben memnunum, ama tabi artık cildim alıştı. baya uzun süredir kullanıyorum, aslında zararını da görmemiştim ama... bilemedim şimdi. :confused:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: neslihanbykc - KoKoŞ
#965344 seftali benim de cilt tipim senin gibi ve arada bepanthen kullanmayı çok seviyorum cildi yeniliyor güzel nemlendiriyor vs.
sana la roche posay toleriane fluid önerebilirim :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ElaSel - KoKoŞ
#965371 Sürekli kullanmak zararlı olabilir evet ama ben her zaman elimin altında bepanthen bulundurmayı seviyorum ve yüzüme de sürüyorum, çok güzel oluyor..hele yazın güneşten kızarıp alerji olduğumda bepantheni tek geçerim :love10: :love10:
Kullanıcı avatarı
#965408 o zaman iki günde bire indirip (ya da her banyodan sonraya falan) kullanayım, tam olsun. :yeah:

o la roche'u da yazdım aklımın bir kenarına, babamı ikna ettikten sonra tamam. geçen ay hayli yüklü bir makyaj alışverişi yaptım da :blushing:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: nehir86 - KoKoŞ
#965416 ben de bugun lancome hydra zen aldım,ama bepanthane kullanıyorum ben sık sık,bi zararını gormedim acıkcası :dontknow:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: nehir86 - KoKoŞ
#965702 teşekkürler cnm :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: CHACE - KoKoŞ
francesca yazdı:bütün görevliler ciltte en ufak parlama belirtisi gördüklerinde,hele de 1 sivilce varsa yağlı cilt ürünü veriyorlar,ben dinlemiyorum onları gerçi :laugh:

Hiç sorma :laugh: Geçtiğimiz günlerde erkadaşım ile sevil'e gittik.Onun cildi hafif ama oldukça hafif yağlıdır....Kız hemen aaa sizin cildiniz yağlı diye başladı söze( Estee görevlisi ya)İdeailist,maske,tonik,peeling,göz kremi ,nemlendirici içeren bir set oluşturdu kafasında kasaya götürüp hesaplattı üzerine...Sinir olduk :pisik:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: francesca - KoKoŞ
#969384 chace :laugh:
onlar öyle yapınca hımm teşekkür ederim diyip bi de kendi istediğim seriyi soruyorum ben :) nasılsa genellikle önceden araştırıp gidiyoruz,karar vermiş oluyoruz bakacağımız seriye :)
Kullanıcı avatarı
#969484 Francesca :laugh:

Zaten hiç birini almadı :laugh: Ona Dior aldırdım :blushing: Ama satış görevlisinin suratı görülmeye değerdi :toofunny:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Melal - BaKımLı
#982623 kuru ama hafiften karmaya kayan bir cildim var t bölgem hafif yağlı benim gibi cildi olan birine hangi nemlendiricileri önerirsiniz tabi paraben içermeyen bir ürün tercihimdir.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pinkgingham - SüsLü
ElaSel yazdı:pinkgingham canım ben şimdi bakıyorum kataloğa sana kısa kısa yazayım :)

hydrance optimale legere vermişlerdi..bu daha çok karma hassas ama nemsiz ciltler içinmiş, güzeldi beğenmiştim ama biraz yoğundu diye hatırlıyorum.

creme pour peaux intolerants..bahsettiğim içeriği yalın olan buydu yukarıda..düşük toleranslı ciltler için bakım kremi..%67 termal suyu içeriyor ve parfüm ya da paraben yok..bunun da samplesini vemişlerdi ve güzeldi..akışkan ve hafif bir ürün.

emulsion apaisant equilibrant...karma hassas ciltler için günlük nemlendirici..bu da güzeldi diye hatırlıyorum ;)

Kısacası böyle canım :) 3 tane sample vermişlerdi, üçü de güzeldi ama bana ortadaki daha mantıklı geldi, %67 su ve parabensiz, parfümsüz..yine de tercih senin tabii, öncelikle sample iste :kiss:

Hametan'ı biraz daha araştırayım en iyisi :confused: ama evde bulunsun diye alabilirim belki, en kötü elime kullanırım :dontknow:

aylar sonra gelen cevap... benim her zaman aldığım yerde avene sample'ları yoktu, olsa verirlerdi diye düşünüyorum çünkü her zaman onlardan alıyorum, hatta arkadaşlarımı da yanımda götürüyorum :) ben hydrance optimale legere düşünüyordum, active moist dengi olarak, eğer yoğunsa o olamaz o zaman. creme pour peaux intolerants olan belki daha istediğime yakın bir ürün olabilir. bu arada şu anda elimde avene katoloğu var söylediklerine tek tek buradan bakıp işaretleyeceğim, teşekkür ederim. :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
#983131 Melal Chanel Hydramax gel cream deneyebilirsin :love10:
Kullanıcı avatarı
#983155 içimden bir ses bir yerlerde chanel önerdiğini söylüyordu :toofunny:
Kullanıcı avatarı
#983158 İçindeki sesi dinle :toofunny:

Ama gerçekten çok güzel :love10:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Melal - BaKımLı
CHACE yazdı:Melal Chanel Hydramax gel cream deneyebilirsin :love10:

chace'cim bunuda yazıyorum bi kenara sağol:)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pachalbel - KoKoŞ
#984150 Ben de aynı durumdayım son bir aydır nerdeyse :confused: Evdeysem yıkayıp tonikliyorum nemlendirici sürmüorum, sürsem vıcık vıcık oluyor. Dışarı çıkarken güneş koruyucumu sürüyorum, ama o da akıp gidiyo sıcakta :angryfire
Kullanıcı avatarı
Gönderen: tarihelyanwe - BaKımLı
#984962 Canlarım size bir soru soracağım
Ben vichy aqualia thermal mat kullanıyordum (matlaştırmasından inanılmaz memnunum) elimdeki bitmek üzere ve bu krem kaldırılmış :angryfire Cildim yağlı ve akneye müsait Bildiğiniz su bazlı parlamayı engelleyen nemlendirici krem var mı acaba? Vichy nin tedavi özelliği yoktu yani tedavi özelliği şart değil sürdüğüm zaman matlığı korusun yeter (tedavi kremi olarak effaclar duo kullanacağım)
Eczanedekilere ayrı gıcık oldum zaten o yüzden oraya ne alacağımı önceden karar verip gitmeliyim zira çok saçmaladılar :angryfire :angryfire
Kullanıcı avatarı
#984992 dermalogica active moist yağlı ciltlere önerilen tamamen yağsız, su bazlı bir nemlendirici ama bildiğim kadarıyla içinde parlamayı engellemek için bir madde de içermiyor, asıl özelliği tümüyle su bazlı olması. ekstra matlaştırıcı bir özelliği olsaydı ben kullanamazdım çünkü benim cildim karmadan kuruya dönük. bunu sadece yağsız ürünlerden hoşlandığım için kullanıyorum ve çok memnunum. biraz tuzlu olmasına rağmen henüz hala daha iyisini bulabilmiş değilim. :confused: istersen bir dene. :yeah:
Kullanıcı avatarı
#985002 Aqualia Thermal Light ta mat tutuyor ona bakabilirsin, onun dışında aklıma gelenler TBS Yosun Matlaştırıcı Krem (ama sen Tbs'u pek sevmiodun öyle hatırlıyorum), Nivea'nın matlaştırıcı kremi de iyi bence, iki kutu bitirdim :love10:
Kullanıcı avatarı
#985030 La roche posay effaclar mat alasım var galiba :laugh:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: schumi06 - BaKımLı
#985046 tarihcim cilt tiplerimiz aynı..bende la roche almayı düşünüyorum ama kararsızım..sen daha önce kullandın mı onu?
Kullanıcı avatarı
#985059 Yok canım ben hep vichy kullandım :( sanırım alacağım ya hem bunun matlığı kalıcıymış yani La roche beni üzmez herhalde :laugh:
Gönderen: liffe - KoKoŞ
#985729 meraba arkadaşlar aranıza yenı katılmış bulunuyorum..daha önce yazdıklarınızı takıp ederken bırden uye olmaya karar verdım..cılt bakımı ürünlerınden çok ıcerıklerıne odaklanıp blınçlı bı şekılde krıtık yapıyor olmanız çok hoşuma gıttı dogrusu...boylelıkle en ıyı uzmanlık tecrubeyle kazanılıyomuşu ögrenmış olduk sayenızde...benım karma bı cıldım var.ama yanaklarımda bayagı bı nemsız..nem maskesı almak ıstıyorum.kullanıpta önerebılecegınız ıçerıgı temız bı maske var mı acaba?loccıtane organık pamuk maskesını almayı düşünüyodum ama okuduklarımdan sonra kafam bayagı bı karıştı.ne dersınız?
#985732 arkadaşlar meraba aranıza yenı katıldım..verdıgınız bılgıler çok guzel..agzınıza saglık..acılen bı nem maskesıne ıhtıyacım var..loccıtane organık pamuk sakınleştırıcı maskeyı kullanan var mı acaba aranızda?varsa yorumlarınızı beklıyorum..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: archi - KoKoŞ
#986143 liffe ben bi kere şu watsons da satılan papatya maskesini kullanmıştım çok hoşuma gitmişti, nemlendirmişti sakinleştirmişti, fiyatı da çok uygun bilmiyorum aradığın özel olarak loccitane sa kullanmadım ondan :dontknow:
bir de arkadaşlar ben şu an resmen nemlendirici olarak hametan kullanıyorum, şaka gibi gerçekten la roche posay avene shisedio dan sonra ama, gerçekten hiçbirinden böyle memnun kalmadım.yüzüme, hatta göz çevreme dudaklarıma bile sürüyorum.cildim anında emiyor, parlama filan yapmıyor, roaccutane yüzünden yüzümde kızarıklıklar, yer yer kuruluklar vardı, şu an çok rahatım, göz çevrem çok kuru olduğumdan çizgi çizgi duruyodu gülünce, şimdi normale döndü.roac. 40 kullanıyorum, yağlı ciltlerde etkisi nasıl olur bilmiyorum ama, cildim resmen kendine geldi.ne silikonumsu his, ne de nemlendirici sonrası böyle jelatin parlaklığı hiçbiri yok.gayet mat böyle nasıl diyeyim, mat fondoten sürmüş gibi.izlerim olmasa şu an ne pudra ne bişey kullanmam zaten maşallah diyeyim.izlerim de eskisi gibi rahatsız edici değil.çok şükür.
Kullanıcı avatarı
#986159 Archimmm sonunda gönlüne göre bir nemlendirici bulmana çok sevindim (sanki kısmet buldun saçma bir cümle oldu farkındayım :laugh: ) Roac tedavisi gerçekten çileli okuduklarım kadarıyla çok sevindim canım cildine iyi gelen bir nemlendirici bulmana :banana:
Gönderen: aslan78 - BaKımLı
#986164 archi'cim tam olarak yazabilirmisin hametan krem diye mi alınıyor eczaneden.bepanten tarzı birşey sanırım demi bu.yoksa nemlendirici olarak mı geçiyor?
#986255 archi yazdıklarından kuru bı cılde sahıp oldugun sonucunu çıkardım..benım cıldım karma ve hassas..her ürünü rahatlıkla kullanamıyorum maalesef..cildimin ürünlere verdigi alerjik tepki de her an kapıda hazır bekliyo...şu son iki gün , bahsettikleri adreslerden ürünlerin içerıgıne bakmakla meşgulüm..aven olsun shiesido olsun içerikleri fena kötü..bakmışsındır mutlaka...artı nemlendiricilerle ılgılı en buyuk problemım cıldımı kurutmaları..bunun da sebebını bı turlu bulamadım..benım gıbı aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı merak edıyorum dogrusu..bahsettıgın hameton kuru cıltler ıçın mı ?bu arada papatya maske tavsıyen ıçın thanks. :) :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: archi - KoKoŞ
#986324 tarihelyanwe evet cnm çok kurtarıcı bişey oldu benim için hametan, terddütlüydüm her gün kullansammı diye ama kullandıkça şimdi vazgeçilmezim oldu, umarım tedavim bittiğinde de bi sorun omaz yağlandırma gibi ve kullanabilirim çünkü cildi yeniliyo.
aslan78 evet bepanthene gibi,bu da hametan merhem, pomad ve krem olarak 3 ayrı çeşitte satılıyor.ben kremini aldım.ilk elime denediğimde yapısı yağlı gibi gelmişti, sonra yüzüme sürdüğümde hakikaten şaka gibi resmen mat fondoten varmış gibi duruyo o kadar emiyo.zaten serçe parmak tırnağımın yarısı kadarı tüm yüzüme yetiyor.masaj yapa yapa yediriyorum utanmasam kirpiklerime de sürücem :laugh: bepanthene gibi ama bu tüylenme yapmıyor.bepanthene yapıyor malesef.6liramı 7 lira mı ne.ilk çok yağlıysa elime sürerim diye düşünmüştüm ama, son durum budur: evdeki nemlendiriciler bir yanda beklerken, ben hametanla çok mutluyum :DDDDDD arkadaşım önermişti o da roac. kullanıyordu, iyi ki dinlemişim dedim :D
edit:

HAMETAN’ın bileşimindeki Hamamelis virginiana sulu distilatı; astrenjan,
lokal hemostatik ve antiinflamatuar etkilere sahiptir.
Astrenjan etkisi ile; deriye ait yaralanmaları takiben, söz konusu bölgede proteinlerin
çökmesini sağlayarak doku büzücü ve kalınlaştırıcı etki gösterir.
Lokal hemostatik etkisi ile; deriye ait yaralanmaları takiben, söz konusu bölgede kanama
süresini kısaltır, pıhtılaşma sürecini hızlandırır.
Antiinflamatuar etkisi ile; derideki enflamasyon semptom ve bulgularını giderir.

- Bebeklerin ve küçük çocukların pişiklerinde
- 1. ve 2. derece yanıklarda / güneş yanıklarında
- Çizik ve kesik gibi yüzeysel deri lezyonlarında
- Emziren annelerde meme başı çatlaklarının bakımı ve korunmasında
- Kurumuş, çatlamış, yarılmış derinin bakımı ve korunmasında [yaşlı kimselerin derisi dahil ] kullanılır yazıyor. sitesinde daha çok bilgi var (abdi ibrahim)
En son archi tarafından Çrş Tem 13, 2011 2:04 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Gönderen: Lydeamelie - BaKımLı
#986333 hametan krem ve pomad hep elimin altında olur benimde tüm yüzüme uygulamaya cesaret edemiyorum hametan yine alıcam bitmek üzere kremi sivilceden kalan iz olursa sürüyorum ondan çünkü pişik kremi olarak kullanıyorlar bebişlere pişik kremi sivilce izine iyi gelir diye duymştum (=
Kullanıcı avatarı
#986335 bebişlerin pompişini yirim :laugh: hücre yenileyici anladığım kadarıyla ve bebişlere göreyse en hassas ciltlere göre demek ki ben de mi alsam elimin altında bulunsa :banana:
#986373 ben inanılmaz derece de hassas ve alerjik bir bünyeyim, çenem alerjimsi sivilce gibi bişey olmuştu pütür pütür çok minik bir alan ama ben takıyordum krem kullandım hani tahriş olur ya onun içinde gittim hametan krem yazdı reçeteye tahrişi kızarıklığı alır ama çok kullanma yağlıdır sivilce yapabilir diye uyarmıştı, benim olur hep yanlışlıkla pomad versiyonunu da almışım birde kremi bitti bitecek alıcam hep yedek durur,
bephantene
bephantene plus
hametan
hep vardır eliminden altında nemlendirici seçemeyince bephantene kullanırım mesela ya ben la roche posay effaclar duomerak ediyorum bende bir tane büyük sivilce çıktı kızarıklığı duruyor az biraz la roche posay effaclar duo izler için ve cilt pürüzsüzleştirici diye geçiyor tüm cildime kullanmaya korkarım ama çenemde kabarcık şeklinde minik minik sivilceye benzeyen ama sivilce olmayan alerjimsi şeyler varya onun için alıp kullansam mı ki kullanmı olup yorumlayacak var mı acaba benim için ? la roche daha önce hiç kullanmadım ama epey memnun olan var minik tüpte bu kremi acaba faydası olur mu doktora gidiyorum zamanla geçer bişey yok diyor ya da clindoxyl vs veriyor onlar beni inanılmaz tahriş ediyor bu kremi tavsiye eder misiniz? uzun oldu yahu sustum tamam :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
#986375 Canım ben duo yu akşamları nemlendirici niyetine sürüyorum sabahları da effaclar m yi kullanıyorum nemlendirici olarak
akşamları duoyu tek kullanmak bana yetiyor ama bazılarımız üzerine nemlendirici sürme ihtiyacı hissediyor sabahları kalktığımda cildimin dokusu beni rahatsız etmiyor ben nemlendirici kullanmadan devam ederim onu kullanmaya :yeah:
sivilce geçirmekte gerçekten etkili ayrıca siyah noktalara karşı da başarılı hatta gözenek sıkılaştırma özelliği de var ben elimden düşürmem artık :)
Benim de antibiyotikli kortizonlu merhemlere karşı alerjim var hücre yenileyici olarak sadece madecassol kullanabiliyorum (bitkisel olduğu için) bephantene benim baş düşmanım yara yara oluyor nereme sürersem sulu sulu iltihap gibi çok ilginç (tamamen benim cildimle alakalı) Antibiyotiği sadece ağız yoluyla kullanabiliyorum yani o yüzden hücre yenileyici ilaçlarda çok seçici olmak zorundayım
Kaç sefer ameliyat oldum doktorlar sadece batikon sürebildi dikişlerime :laugh:
Böyle sapık manyak bir cildim var benim işte (sadece yüzüm değil yani komple derim ruh hastası :laugh: ) :toofunny: :toofunny:
Kullanıcı avatarı
#986376 Benim alnımda pütürler vardı tıpkı senin anlattığın gibi, sivilce değil böyle minik minik sert pütürler falan.. Effaclar Duo'yu tavsiye ettiler burada arkadaşlar, geceleri nemlendirici yerine sürdüm, tam 1 haftada pütürler gitti. Şu an ikinci tüpteyim, cildi berraklaştırıyor, tavsiye edebileceğim bir ürün :love10:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: prudence - SüsLü
#986377 onur effaclar duonun nemlendiricisi dimi? tam adı nedir :)
#986379 eczaneye koşuyorum o zaman :love10: :love10: :love10: , dün bioderma bebekler için olan yıkama jelinden aldım birde avene termal su,, la roche posay standına baktım durdum keşke alsaydım genel olarak la roche posay beğeilen bir marka sanırı?m(=
Kullanıcı avatarı
Gönderen: prudence - SüsLü
#986380 aa tamam bakıcam :) :yeah:
Kullanıcı avatarı
Lydeamelie yazdı:eczaneye koşuyorum o zaman :love10: :love10: :love10: , dün bioderma bebekler için olan yıkama jelinden aldım birde avene termal su,, la roche posay standına baktım durdum keşke alsaydım genel olarak la roche posay beğeilen bir marka sanırı?m(=

Evet canım La roche da Avene gibi beğenilen bir marka :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: aynec - BaKımLı
#986386 ya banada yararmı acaba bu duo :) alnımda böle ufak ufak birsürü sivilce tarzında şeyler var pütür denebilir heralde..yanaklarımda hafif tane tane kızarıklık..