Evlilik, aile, çocuklar, anne baba olmak
Kullanıcı avatarı
Gönderen: baloncukk - KoKoŞ
#977410 ne kadar ilginç değilmi.hep gülüyoruz ediyoruz ama herkesin hayatından bir roman cıkıyor.herkes bir başka sekilde sınanıyor. bense babamı hiç tanıyamadım. ben 2 günlükken annem daha yeni dogum yapmışken beni nüfusa kayıt attirmeye gidip hastaneye annemin yanına gelirken freni patlayan bir kamyon babamın üstüne geliyor. kader işte. yılarca hep anneme üzüldüm, yasadıkları cok agırdı kucagında 2 günlük bebeginle kalıveriyorsun.zaten ailesi hiç bir zaman anne babalık yapmamış.sonra deli gibi aşık olup babamın ailesinin istememesine ragmen evlendikten sonra yaşadıkları hayat mücadelesi çok agır. ama zamanla bnde eksikliğini hissetmeye başladım,şimdi bazen düşünürüm kızlar evlenince baba evinden cıkar ben nerden cıkıp gidicem eşime...
babamın ailesi zaten cok kotu kalpli insanlar annemi istemediler bni istemediler miras kacırdılar,çok çirkinleşiyorlar.halbuki cok varlıklılar ben annemn üzerinde mantosu yoken incecik ceketle gezdiğini küçücük halimle annemi izleyip agladıgımı hatırlarken hemde... şimdi af diliyorlar aile olmak istiyormuş amcam sahip çıkmak. ben artık büyümüşüm annem üşürken nerdeydiniz. iki dünyadada görmek istemiyorum...
herkesin hayatı bir roman. allah hepimize hayırlısını nasip etsin.herkes cok mutlu olsun
Kullanıcı avatarı
Gönderen: rockperisi - BaKımLı
#977419 baloncuk haklısın kimse kimsenin iç yüzünü ne yaşadığını bilmiyor..zor günler geçirmişsin,üzüldüm Allah rahmet eylesin.. kimseyi umursamıyorum artık annem yanımda ya o yetiyor..kimseden kimseye fayda yok sormadılar hiç bir zaman maddi manevi desteğe ihtiyacınız var mı diye..olsun önemli olan huzur..annenle uzun mutluluk dolu yıllar dilerim..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: drmuge - SüsLü
#977440 arkadaşlar 2 gündür çok yoğun olduğumdan ve de sabah asistan sınavı olduğundan foruma giremedim
tam ders çalışıp yatacaktım ki bi bardak sıcak bişey içiyim içim ısınsın dedim
ve kendimi foruma attım
kimsem olmadığından sizlerin mesajlarınızı arıyo gözlerim özlüyorum...

baloncuk ve rockperisinin yazdıklarını okuyunca , içimde bi yer cızz dedi .Hepimizin kederi bi ayrı,hayattaki imtihanlarımız işte.
Hepimiz için hem çok üzüldüm gencecik yaşta böyle büyük kederler yaşadığımızdan, hem de sevindim bi yandan hayat bizi bu kadar güçlü kıldığından.
Kendimi "Allah sevdiği kullarını kendisine yaklaştırmak için sıkıntı verirmiş"diye teselli ediyorum.

2 gündür çok gerginim ve mutsuzum bunu da sizden saklamayacağım.
Annemi , babamı , o eşek sıpası burnumda tüten kızkardeşimi çok özledim.En çok da kardeşimi.Sesini bile duymadım 5 yıldır:((
Pazar günü annemin doğum günü ve babalar günü .Gidemeyeceğim.
Çok ama çok moralim bozuk.Bilmem inanır mısınız monitörün karşısında gece gece bi ağlamak geldi şimdi.
Allah kimseyi sevdiklerinden ayırmasın.
Yanında yakınında olanlar da yakınlarının kıymetini bilsin.
Yakınlarını kaybedenlere sabır diliyorum.
Hepinizi çok seviyorum kızlar :crybaby:
Kullanıcı avatarı
#977451 cnm tabiki zor ama kabullenmek lazım. anne babada olsa onlarda kul onlarda insan büyük bir hata yapıyorlar aslında. hırsız değil ugursuz değil kocan. vatanına hizmet eden bir asker. biliyorum cok zor ama kabullenmek ve hayata devam etmek lazım. sen bi mesaj at bnce. ben kardeşine daha cok kızdım ama.ara bulabilirdi belki :(
neyse sen genede kutla cnmcım
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pachalbel - KoKoŞ
#977490 Ben de babamı pek göremiyorum, yılda birkaç kez görüşebiliyoruz, bazen ona çok kızgın oluyorum yanımda olmadığı için, bazen de hak veriyorum, babalar günü hediyesini yarın kargoyla yollicam, umarım beğenir :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: rockperisi - BaKımLı
#977534 müge sen çok ama çok güçlü bir insansın :yeah: bence aramalısın en azından içinden geleni yap,elimden geleni yaptım de.. emin ol onlar da seni çok özlüyordur evlat bu özlenmez mi..sınavında başarılar diliyorum :pray: :huggs:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ekinoksenem - SüsLü
#977557 baloncuk, müge sabah okuyabildim yazdıklarınız.. iş yerindeyim monitörün karşısında gözlerim dolu dolu oldu.. Allah hepimize sabır versin.. baloncukun dediği gibi hepimizn hayatında bir roman var :huggs:
bazen ben de çok kızıyorum ama ne kadar da yırtsak kendimizi hayat bildiğini okuyor mmalesef
Kullanıcı avatarı
Gönderen: happysky - KoKoŞ
#977628 aybikecim yazdıklarını okudum ve okurken gerçketen cok duygulandım, gözlerim dolu dolu oldu.. özellikle bir cümlen beni mahvetti.. umarım sizin için herşey çok güzel olur unutma en karanlık vakit şafak tam doğmadan önceymiş.. o yuzden annen ve senin için umarım herşey mükemmel olur, Allah babanın mekanını cennet etsin sen bu sınavdan alnının akıyla çıkmışsın Allah inancın var isyan etmemişsin, Allahın sevgili kulu olduğuna inanıyorum.Umarım çok çok mutlu olursunuz :pray: Allah anneni senin, seni annenin başından eksik etmesin :pray:

Mügecim seni çok iyi anlıyorum, ama hiç bir zaman inancını kaybetme canım olur mu bir gün hersey düzelicek..aybıkeye hak veriyorum bencede kardeşin ara bulabilirdi, birgün onun da boyle şeyler yaşamayacagı ne malum? Allaha bol bol dua et canım, sen çok güçlü bi insansın eminim herşey yoluna girecek zamanla.. ama o zaman eminim sağlığında ve onların sağlıklarında olur..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pachalbel - KoKoŞ
#977643 Dün gece başlığa bir önceki mesajları okumadan yazmıştım, şu an önceki gönderileri gördüm, Baloncuk annenle mutlu huzurlu bir yaşantın olur canım inşallah, baban eminim seni bir yerlerden görüyordur ve başarılarınla mutlu oluyordur. Müge inşallah herşey yoluna girer kısa zamanda, bu da bir sınav canım geçecek inşallah. :pray: :pray: :pray:
Kullanıcı avatarı
#977702 çok çok çok teşekkür ederim senem,onur,sema. hepimizin başından allah sevdiklerini eksik etmesin gerçekten. insan büyüdükçe daha cok koyuyormuş bu duygular.
semacım hangi cümle duygulandırdı seni siliyim hemen.kıyamam sizee.üzülmmeyiinn :huggs: :huggs: :huggs: :huggs:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Attractivee - SüsLü
#977756 baloncukkk ya sen beni mahvettin i,nan gözlerim doldu ağladım biliyo musunokuyunca yazdıklarını :crybaby: :crybaby: canımm umarım Allah senin ve annenin kalbine göre verir öyle bi eş versin ki sana annene ve sana sahip çıksın bi erkek olarak hep yanınızda olsun dimdik yinede senin için sevindiğim bi kısım var ki annen seninleydi ve birbirinize destek olmuşsunuz o ailenizinde Allah bildiği gibi yapar canım sakın üzülme herkes baba evinden çıkıyo demişsin sende o büyük kadın anneciğinin evinden çıkıcaksın güzelim telinle duvağınla üzülme mutlulukla gülümseyerek ayrılıcaksın umarım herşey kalbindeki herşey gerçekleşir :crybaby:
Kullanıcı avatarı
#977774 ay canım yapma üzülme yaaa. bn paylaştım sadece sakın kimse üzülmesin.herkesin hayatında birşeyler oluyor. işte dün biraz koydu birkaç şarkı nedeniyle hüzünlendim. amin canım hepimiz için olsun dileklerin. annem erkek gibi güçlü bir kadın. şimdi herşeyimiz var şükür tırnagıyla kazıyıp yaptı herşeyi. şimdi rahat etsin meyvesini yesin hatta evlensin birini sevsin çok istiyorum.inşallah iyi bir adam çıkar karsısına hatta bide oğlu olusun bizde kardeş olalım kardeş özlemimde olmasın birbirimize destek olalım. kızlar nedense kıskançlık yapıyor o yuzden oglu olsun. :))
Kullanıcı avatarı
baloncukk yazdı:ay canım yapma üzülme yaaa. bn paylaştım sadece sakın kimse üzülmesin.herkesin hayatında birşeyler oluyor. işte dün biraz koydu birkaç şarkı nedeniyle hüzünlendim. amin canım hepimiz için olsun dileklerin. annem erkek gibi güçlü bir kadın. şimdi herşeyimiz var şükür tırnagıyla kazıyıp yaptı herşeyi. şimdi rahat etsin meyvesini yesin hatta evlensin birini sevsin çok istiyorum.inşallah iyi bir adam çıkar karsısına hatta bide oğlu olusun bizde kardeş olalım kardeş özlemimde olmasın birbirimize destek olalım. kızlar nedense kıskançlık yapıyor o yuzden oglu olsun. :))

ben de annem için aynı şeylere dua ediyorum. tabi annemin çocuk yapma şansı yok da.. hayatına onu gerçekten sevecek biri olsun onun mutlulugunu istiyorum herşeyden çok.. :kiss:
Kullanıcı avatarı
#977783 benimkide yazık yawrum üzüntüden 38 yaşında menepoza girdi :laugh: zaten yapamaz. yok ya ben istemem zaten hazır yapılmısı varsa onu bulsun. bebek dert olur.ilerde bnmkiyle ugraşcaz zaten :laugh:
Kullanıcı avatarı
baloncukk yazdı:benimkide yazık yawrum üzüntüden 38 yaşında menepoza girdi :laugh: zaten yapamaz. yok ya ben istemem zaten hazır yapılmısı varsa onu bulsun. bebek dert olur.ilerde bnmkiyle ugraşcaz zaten :laugh:

hehehehe :laugh: kızım bence yapmasın.. böyle onu rahat yaşatacak heryeri gezdirecek önemli olan da sevgi verecek bir adam bulsun. yoksa bir de adamın çocuguyla mı ugrasacak kadıncagız :pisik:
bence gezsin.. benim annemde bekarlıgın tadını ççıkartıyor ama bir gün bana bir şey demişti hiç unutmadım. dedi ki "ben hiç aşkı yaşayamadım. ben de hep sevmek istedim o duyguyu merak ediyorum" demişti. :(
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Attractivee - SüsLü
baloncukk yazdı:ay canım yapma üzülme yaaa. bn paylaştım sadece sakın kimse üzülmesin.herkesin hayatında birşeyler oluyor. işte dün biraz koydu birkaç şarkı nedeniyle hüzünlendim. amin canım hepimiz için olsun dileklerin. annem erkek gibi güçlü bir kadın. şimdi herşeyimiz var şükür tırnagıyla kazıyıp yaptı herşeyi. şimdi rahat etsin meyvesini yesin hatta evlensin birini sevsin çok istiyorum.inşallah iyi bir adam çıkar karsısına hatta bide oğlu olusun bizde kardeş olalım kardeş özlemimde olmasın birbirimize destek olalım. kızlar nedense kıskançlık yapıyor o yuzden oglu olsun. :))

böyle düşünmen ne güzel annen için umarım çok değer vedren biri çıkar karşısına oda mutluluğu yakalar canım :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: shayna - KoKoŞ
#977845 baloncukum babanın yokluğu seni yaşıtlarının çoğundan olgun ve güçlü yapmış
o yüzden çoğu insanın başedemeyeceği şeylere daha sabırlı ve olgun bakabiliyorsun
Allah sana ve annene sabır versin,inşallah sen evladını babalı büyütürsün :pray:

benim babamda bize hiç iyi davranmıyordu.hatırlıyorumda 6 yaşıma kadar ona baba demedim,ilkerin(kardeşim) babası diye hitap ederdim.bize bakmadığı gibi,annemin çabalarıyla bulduğu 3-5 kuruşada el koyardı ve tabiki anneme çok kötü davranırdı.sonra tabi annem dayanamadı ve boşandılar.annem ailesinin baskısı yüzünden tekrar evlenmek zorunda kaldı hem de kendinden yaşça büyük biriyle ama ben ve kardeşim onu çok sevdik ve baba diye hitap ederiz..çünkü bizi hem maddi hem manevi açıdan o büyüttü...
öz babamın yüzünü dahi hatırlamıyorum.6 yaşımdan sonra ilk defa 17 yaşımda gördüm,
liseye giderken bir gün bi haber geldi,vefat etmiş ve gözleri kapanmıyormuş,siz yanına gitmeden kapanmaz dediler,ben gitmek istemedim ama büyükler götürdü işte,17 yaşımda ilk defa insan ölüsü gördüm ve dokundum,kardeşimle gözlerine dokunduğumuzda gözleri kapandı ve bir daha açılmadı ve olağanüstü güçlerin varlığına inanmış oldum ve az kalsın korkudan bayılıyordum
sonra tabi ailesi yok görüşelim,yok biz sizi bırakmayız dediler,ee napayım o yaştan sonra sizi.biz aç açıkta kalma tehlikeleri geçirirken neredeydiniz??

şimdi geriye dönüp baktığımda üzülmüyorum,babalık demek onun dünyaya gelmesinde katkıda bulunmak demek değil,babalık demek evladının yanında olmak,o üzüldüğünde ondan daha çok üzülmek,o mutlu olduğunda daha çok mutlu olmak demek..

üvey babam(bu kelimeyi kullanmaktanda hiç hoşlanmıyorum :) ) benim babamdır ve onu çooook seviyorum :huggs:
Kullanıcı avatarı
#977858 aynen baloncuk utanmadan görüşelim diyolar,bende bu zaman kadar yoktunuz bundan sonrada olmasanız olur dedim :nanik:

ekinokscum üzülme tatlım,,herşeyde vardır hayır,çok kötü şeyler yaşadım küçük yaşta ama şimdi Allaha şükür kendi ayaklarımın üstünde durabiliyorum ve bunu ilk önce anneme ve sonrada üvey babama??) borçluyum
Kullanıcı avatarı
shayna yazdı:aynen baloncuk utanmadan görüşelim diyolar,bende bu zaman kadar yoktunuz bundan sonrada olmasanız olur dedim :nanik:

ekinokscum üzülme tatlım,,herşeyde vardır hayır,çok kötü şeyler yaşadım küçük yaşta ama şimdi Allaha şükür kendi ayaklarımın üstünde durabiliyorum ve bunu ilk önce anneme ve sonrada üvey babama??) borçluyum

iyi demişsin Shaynacım akraba dinlemiceksin bu dünyada. ağzının payını vermek lazım kim olursa olsun :angryfire
Kullanıcı avatarı
#977863 aynen canım sölemen gerekeni söleyeceksin.
akrabalık bağlarımda pek kuvvetli değildir benim zaten,
zamanında biz kötü durumdayken onlarda çok kötü davranıyolardı bize,
şimdi annemin tarafındakilerin çoğuyla annemin hatrına konuşuyorum ;)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Junkhead - KoKoŞ
#977899 İlknurcum :kissmuch: :kissmuch: :huggs: Üvey babanın iyi bir insan olması,onu sevmen ne güzel olmuş. Demek ki Allah bir taraftan alırken ,diğer taraftan vermiş sizi mutlu etmiş bak ;) :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: espadrilles - SüsLü
#978184 kızlarrr :crybaby:

ne kadar üzüldüm anlatamam.. rock persi, baloncuk shaynacım..

ay kızlar şu mesajı editleyeyim dün gece çok uykum vardı ama çok üzüldüğüm için bişiler yazmak istedim bi cümlecik yazmışım. hayat herkesi farklı bi şekilde sınıyor malesef şu forumda herkese baksak kimlerden neler çıkar sizde gördüğümüz gibi ama anneleriniz sizi bugünlere getirmiş çalışıp çabalamış çiçek gibi insanlar olmuşsunuz bundan sonrası hayırlısı olsun sizin için hepinizi çok öpüyorum
En son espadrilles tarafından Cmt Haz 18, 2011 11:09 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Gönderen: jalapeno - BaKımLı
#978203 Aybikecim, Allah sana ve annene uzzzuuuun ömürler versin canım benim...Anladığım kadarıyla annen kendi ayakları üzerinde durmayı başarmış, çok güçlü bir kadın, sen de öyle...Hep mutlu olun canım! :kiss:

shayna'cım, inanmak istemedim okurken, ama işte hayat bir yandan alırken bir yandan veriyor...Önemli olan verdiği hediyelere kucak açabilmek. Sen de annenin 2. eşini baban yerine koyduğuna göre, ne mutlu size tatlım... :huggs: :kiss:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: happysky - KoKoŞ
#978237 İlknurcum ben bunları bilmiyordum ya okuyunca hem sevındım hem üzüldüm açıkçası :crybaby: öz bir baba niye çocukllarına oyle kötü davranır anlam veremiyorum insanın canından, kanından olan baba çocuklarının, eşinin mutluluğunu istemez mi hiç :( yinede Allah rahmet eylesin.. Biyolojik olmayan babanın size maddi manevi sahip çıkmasına çok sevindim demekki merhametli, iyi niyetli bir insanmış Allah uzun ömürler versin insallah :pray:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: seLda39 - KoKoŞ
#979488 ''baba'' bana nekadar uzak bi kelime anlamı ne???bu kelimenin bendeki karsılıgı nefret...ve benim için babam hiçbirseyi ifade etmiyor...hergün işkence çekecegine insan ,olmaması daha iyi olurdu...eş çok önemli evlenecegimiz eşimiz çok önemli kızlar..biz annelerimizin yaşadıklarını yaşamayız inşallah :pray: :pray: :pray:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: schumi06 - BaKımLı
#983505 babası ölenlere başsağlığı dilerim,küs olanlara da bian önce barışırlar inşallah :pray:

buraya yazıp kimseyi üzmek istemem ama benim babam çok şükür sağlıklı ve hayatta..maşallah aramızda çok iyi..ama şimdi 1,5 aylığına yurtdışına gitti,gerçi her sene gidiyo alışkınız ama büyüdükçe daha farklı algılamaya başladım..özlem,hasret,eksiklik daha bi hissedilir oldu...evimizin direği canım babam..şimdi yok,sağ salim gelir inşallah :pray: abimde gitti bu sefer onunla..annem,kardeşim bide ben kaldık koskoca evde..bide daha geçen hafta nişanım oldu..nişan boyunca babamın hatta bütün ailemin bana öyle bi bakışı vardıki,öyle hüzün doluydularki çok kötü oldum..müstakbel kocayı öylesine çok sevmesem ayrılmam ailemden..hepsi benim canım..rabbim ayırmasın bizi inşallah :pray: tabi sizlerinde ailesini ayırmasın :pray: hepimize sağlıklı,huzur dolu,sevdiklerimizle birlikte uzun ömürler diliyorum :huggs:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: tarihelyanwe - BaKımLı
#983510 Schumi seni o kadar iyi anlıyorum ki... benim babam geçen sene yurt dışına gitti aktarmalı tam 24 sa uçtu ve hayatımın en geçmez 24 saatiydi benim için :( 1 ay sonra Çin e gitme durumu var ben yine 9 doğuracağım sanırım :(
Gönderen: liffe - KoKoŞ
#988367 hayatımda asla yerıne kımseyı koyamıyacagım tek canım ınsan..nasıl anlatılır kı onun degerı burda şımdı bı kaç cumleyle ...zamanında hıç kıymetını bılmezsın, görmezsın herkesın kendını çok çabuk sıyırdıgı ışlerdekı fedakarlıgını..o yapmak zorunda çünkü baba degıl mı ışı bu dersın acımasızca.. kaybettıkten sonra güçlenır gıbı olursun acılar pışırır ya sözde ama degıl daha da duygusallaşıp onu her anımsatan şeyde derın bı ıç geçırırsın ıçın yana yana hem de..alışılıyor zamanla demek ısterdım ama .........................
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ephthalia - SüsLü
#989363 babam annemi 2 cocukla türkieye kendi ailesinin yanina birakti ...5 parasiz birakti gurbete gidiyorum diye cekti gitti. Annem kayinvalidesi ve kayinbabasinin eziyetini cekti. Afedersiniz esek gibi calistirmislar onu!
kendi cocuklarina bakamaz oldu...
ablamla ben hastalandik..maalesef ablam atlatamadi ve öldü.doktora götürmemisler hani nede olsa kiz cocugu, ölmesi önemli degil ya...ablamin resimleri kaldi bende sadece..almanyaya getirdi sonunda babam benle annemi,aklina ne geldiyse..daha öncede getirme imkani vardi ama babasi istememis!

anneme el kaldirdi hergün kavga, onu evden atdigi bile oldu..hep ayni kavgalar..para kavgasi annemin hakkina el koyma istegi..

aralarindaki bu gerginlikten bende nasibimi aldim..babama sinirlenince bana attigi dayaklarin haddi hesabi yoktur.öyle böyle dayaklar degildi, el parmak kirma, burun agiz göz yaralama yani bu tarz seyler..doktor "bu kiriklar yaralar nasil oldu cocugum" diyince hep ne yalanlar söyledigimi hatirlarim sirf onlar ceza cekmesin diye.."annemle babam kavga ediyor, ve annem sinirini benden cikarior" diyemeyecegime göre..basparmagimi hala tam olarak bükemiyorum...

kanser oldu babam ve hepmiz zor günler yasadik..akrabalarimizn yanina gönderildik ilk bastaa hastaligi saklamak istediler cünki bizden..onlarda cok pis eziyet etti ve bize besleme muamelesi yaptiklari (evlerini kiskandiklari) icin piskolojik bunalima girmistik..kardesm ve bn anoreksyia olduk...babamn hastaligni ögrenincede iyce yikildik...
ama allahtan atlatti bu hastaligi..ve asil zor günler meger bundan sonra baslaycakmis: babamn iyilesince tuhaflasmisti..ortada hicbisey yokken kavga cikartmaya calisiodu...mesela bnm annemn ve kardeslerimin birikmislerini o sakliodu, hepsini cekti el koydu..o zamn üniye yeni baslamisdim, burs aliodum..maddi manevi zaten kimsenin destegi yoktu..burs parami istedi benden bende vermedim tabii..sen önce bizim hakkimiz olan parayi versen, daha ne istiyorsun ki dedim..sonuc: evden kovuldum!!!ama nereye gidebilirdim ki..gitmedim yinede...

ve mesele daha sonra anlasildi: onu ailesi kendi tanidiklari bi kadinla evlendrmeyi planladigini ögrendik! kac cocuk babasini bosatip, yeniden evlendrcekler düsünsenize? ortada hic bi neden yok....babamn aklini celmis annesiyle ablasi...

ben parami onu bi sekilde kandirip aldim...digerleri alamadi..böyle bi ortamda büyüyüp, üniverste bitrdim..simdi ise maddi manevi hic bi destegi olmayip hemde köstek olup önüme engel koyan babam sürekli "onu ben okuttum o benm kizim bitirdi okulunu okudu o" diye hava atiyor ortada...sinir olyuorum cünki hakki yok! ama yinede babam iste...
En son ephthalia tarafından Prş Tem 28, 2011 12:38 am tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: passsiflora - BaKımLı
#989371 ephthalia canım :( gerçekten çok acı yaşadıkların..ben 11 aylıkken babam vefat etmiş hiç tanımadım onu annem hem anne hem baba oldu...bazen derim hep acaba sesi hareketleri nasıldı?ne yapmaktan hoşlanır neleri sevmezdi?diye..ama bazı babalar ve bazı anneler gerçekten anlaşılmaz..bazen diyorum ki herkesin çocuğu olmamalı :(
Kullanıcı avatarı
#989406 canm benm, cok üzüldüm:((( benm iki teyzemn de esleri vefat etdi hemde ikiside arkalarinda bebek birakti:(
seni cok iyi anliyorum, bi tarafin buruk oluyor:(annenin hem anne hemde baba olmaya calismasina bende sahit oldum teyzelerimde..teyzelerim kizlari icin evlenmedi, üvey baba gelmesin diye...
babam hep ruyalarima giriyor onu hic görmedigim halde rüyamda canli olarak görüyorum demisti bana...ve babana hic kizma, sana ne kadar kötü davranirsa dedigini hatirliyorum..belkide böyle nasihatler sayesinde sabredebildim...

ama bazi öz babalar üveyleri aratmior..kac arkadasm sordu, onun gercek baban olduguna eminmisin normal degl bu diye...
dedigin seyi bazen kendi kendime de sordum..aceba böyle davranan anne babalar varken, bazi insanlarin neden cocugu olmyuor? haksizlik deglmi bu diye...
#989998 herşey bı sınav ışte..dunyada bız ınsanlar sayesınde adalet ve yıne bız ınsanlar yuzunden haksızlıklar
gırla gıdıyo....bunlara sabretmekten başka çaremız yok..ınancımız her sabrettıgımız şeyın mukafatını alacagımızı söyluyo çünkü..o kadar basıt degıl yanı o bana bunu bunu yaptı ama cezalandırılmadı yaptıgı herşey yanına kar kaldı..herşeyde ıllakı göremedıgımız bı hıkmet var..ıkınızın durumuna çok üzüldüm..gerçekten çok zor zamanlar geçırmışınız..allah her daım güç versın hepımıze yaşadıgımız ve yaşayacagımız her türlü şeye gögüs gerebılmek ıçın..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: persofone - KoKoŞ
ephthalia yazdı:babam annemi 2 cocukla türkieye kendi ailesinin yanina birakti ...5 parasiz birakti gurbete gidiyorum diye cekti gitti. Annem kayinvalidesi ve kayinbabasinin eziyetini cekti. Afedersiniz esek gibi calistirmislar onu!
kendi cocuklarina bakamaz oldu...
ablamla ben hastalandik..maalesef ablam atlatamadi ve öldü.doktora götürmemisler hani nede olsa kiz cocugu, ölmesi önemli degil ya...ablamin resimleri kaldi bende sadece..almanyaya getirdi sonunda babam benle annemi,aklina ne geldiyse..daha öncede getirme imkani vardi ama babasi istememis!

anneme el kaldirdi hergün kavga, onu evden atdigi bile oldu..hep ayni kavgalar..para kavgasi annemin hakkina el koyma istegi..

aralarindaki bu gerginlikten bende nasibimi aldim..babama sinirlenince bana attigi dayaklarin haddi hesabi yoktur.öyle böyle dayaklar degildi, el parmak kirma, burun agiz göz yaralama yani bu tarz seyler..doktor "bu kiriklar yaralar nasil oldu cocugum" diyince hep ne yalanlar söyledigimi hatirlarim sirf onlar ceza cekmesin diye.."annemle babam kavga ediyor, ve annem sinirini benden cikarior" diyemeyecegime göre..basparmagimi hala tam olarak bükemiyorum...

kanser oldu babam ve hepmiz zor günler yasadik..akrabalarimizn yanina gönderildik ilk bastaa hastaligi saklamak istediler cünki bizden..onlarda cok pis eziyet etti ve bize besleme muamelesi yaptiklari (evlerini kiskandiklari) icin piskolojik bunalima girmistik..kardesm ve bn anoreksyia olduk...babamn hastaligni ögrenincede iyce yikildik...
ama allahtan atlatti bu hastaligi..ve asil zor günler meger bundan sonra baslaycakmis: babamn iyilesince tuhaflasmisti..ortada hicbisey yokken kavga cikartmaya calisiodu...mesela bnm annemn ve kardeslerimin birikmislerini o sakliodu, hepsini cekti el koydu..o zamn üniye yeni baslamisdim, burs aliodum..maddi manevi zaten kimsenin destegi yoktu..burs parami istedi benden bende vermedim tabii..sen önce bizim hakkimiz olan parayi versen, daha ne istiyorsun ki dedim..sonuc: evden kovuldum!!!ama nereye gidebilirdim ki..gitmedim yinede...

ve mesele daha sonra anlasildi: onu ailesi kendi tanidiklari bi kadinla evlendrmeyi planladigini ögrendik! kac cocuk babasini bosatip, yeniden evlendrcekler düsünsenize? ortada hic bi neden yok....babamn aklini celmis annesiyle ablasi...

ben parami onu bi sekilde kandirip aldim...digerleri alamadi..böyle bi ortamda büyüyüp, üniverste bitrdim..simdi ise maddi manevi hic bi destegi olmayip hemde köstek olup önüme engel koyan babam sürekli "onu ben okuttum o benm kizim bitirdi okulunu okudu o" diye hava atiyor ortada...sinir olyuorum cünki hakki yok! ama yinede babam iste...

ne diyeceğimi bilemedim umarım bundan sonra hep iyi ve güzel şeylerle karşılaşıt çoook mutlu olıursun canım :huggs:

passiflora :huggs: :huggs: :huggs:

bu siteyi ve bu sitedeki herkesi çok seviyorum :huggs: aslında gayet renkli görünen hayatlarımızda ciddi acılar var bunu farkettim bunu görmeyip bizi dışımızla yargılayıp laf edenlerede umarım bir gün bizi anlayacak şeyler yaşarsınız demek geldi içimden...
Kullanıcı avatarı
liffe yazdı:herşey bı sınav ışte..dunyada bız ınsanlar sayesınde adalet ve yıne bız ınsanlar yuzunden haksızlıklar
gırla gıdıyo....bunlara sabretmekten başka çaremız yok..ınancımız her sabrettıgımız şeyın mukafatını alacagımızı söyluyo çünkü..o kadar basıt degıl yanı o bana bunu bunu yaptı ama cezalandırılmadı yaptıgı herşey yanına kar kaldı..herşeyde ıllakı göremedıgımız bı hıkmet var..ıkınızın durumuna çok üzüldüm..gerçekten çok zor zamanlar geçırmışınız..allah her daım güç versın hepımıze yaşadıgımız ve yaşayacagımız her türlü şeye gögüs gerebılmek ıçın..

amin canim....evt kimsenin yaptigi yanina kalmaz...ilahi adalet var...piskolojim altüst oldu..ve düzelme kendi ayaklarimin üzerinde durdugumda oldu..onun icin acele etdim üni bitsin diye..cok genc yasta ögretmen oldum ve bana yasimla ilgili cok sorular soruyorlar..nedenini cook az kisi biliyor...artik kendi maasim var ve kimseye bagli degilim.kendimi piskolojikmen daha iyi hissediyorum...bunca seyden sonra ögrendigim seyler: 1. bi insan kendi ayaklarinin üzerinde durabilmeli 2. insan kendine deger vermeli, özgüveni saglikli olmali yoksa "esek olduktan sonra semer vuran cok olur"..biz kendimize deger vermessek, baskasi bize hiiiic deger vermes!

liffe yazdı:herşey bı sınav ışte..dunyada bız ınsanlar sayesınde adalet ve yıne bız ınsanlar yuzunden haksızlıklar

persofonecim cok tsk ederim, insallah öyle olur...
cok dogru diosun, ögrendigim 3. inancinin saglam olmasi gerektigi..yoksa zor atlatirdim allaha siginmasaydim, sabretmesini bilmeseydim..dinimim bana cok büyük bi destek oldu...

bu baslikta bi arkadas yazmisti, en esprili arkadaslar aslinda en cok aci yasayanlardir diye..cok dogru demis....ben de arkadaslar araasinda cok matrak biriyimdir, arkadaslarimi güldürmesini biliyorum:)) demek bunla baglantisi varmis..resm de iyi yaparim cünki yasadiklarimi anca öyle ifade edebilyiorum rahatliyorum cizince...ve cok arabesk dinlerim ama bilmezdim yasadiklarimla alakali oldugunu...

kizlar bu basligi daha önce görmemisdim, tuhaf oldum "Babanız Sizin İçin Ne İfade Ediyor?" diye okuyunca...ah icimi döktüm :crybaby:
#990188 ephthalıacım ıyıkı de görmüşün başlıgı ve dökmüşün ıçındekılerı ne var ne yok..dökücez tabı bız de yerı ve zamanı geldıgınde ıçımızı..burda bulunma sebebımız bu degıl mı zaten?ogretmen olman çok ıyı olmuş bence.branşını bılmıyorum canım ama gerçekten verdıgını almaya,emegının ve yuregının kıymetını anlamaya hazır ögrencılerın varsa korkma derım ben sana . sen gerçekten çok yararlı .çok güzel bı şey yapıyorsun ve yaptıgın şeyın sonucunda çocuklarının sana yaşattıracagı başarılardan duyacagın gurur ve haz duygusu her yaşadıgın yaraya ılaç olacaktır arkadaşım..ınan bana. :yeah:
Kullanıcı avatarı
#990198 liffecim :huggs: cnm ben ingilizce ve tarih ögretmeniyim...ögrencilerimle calismak cok mutlu ediyor beni..iyiki de ögretmen olmusum..en azindan hayat tecrübelerimi onlara aktaririm..hemde biseyler ögretirim:) calistigimdan beri daha iyiyim gercektende...cünki dedigin gbi kiymetini anliyorlar, cok saygililar bana karsi...ögretebildigim kadar cok ögretmeye calisiyorum...simdi dönem bitti ve yeni sinif alacagim, cok üzüldüler bende üzüldüm cünki birbirmize cok alismistik:)

senin meslegin ne canim:) yoksa meslektasmiyiz:))
Kullanıcı avatarı
#990212 cnm burda iki tane dersin ögretmenligini yapabiliyoruz...hatta 3 de yapilabilio...ama genelde 2 derse girer ögretmenler...tarih bölümünü hem ingilisce hemde almanca okudum...