Vücut ve Tırnak Bakım Ürünleri hakkındaki yorumlarınız, tavsiyeleriniz.
Gönderen: feris - Güzelliğine Düşkün
#97874 Arkadaslar bikini bolgesi sorunumdan kurtulmak istiyorum. Bazen el adasiyla aliyorum ama çok zahmetli. Cekindigim icin kuafore de gidemiyorum. Jiletin yan etkileri de malum. Var mi bi oneriniz :(
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ChunLi - Moderatör
#97875 LAzer epilasyonu dene o zmn canım memnun kaLırsın :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: angedemusiqu - SüsLü
#98360 kızlar utanarak soruyorum :oops: laser epilasyonla bikini bölgesi ağdası yaptırırsınız ya hani sadece o bölgedeki tüylerden mi kurtulunuyor?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: turkcecii - Güzelliğine Düşkün
#98428 evet,nereyi yaptırırsan sadece o bölgeden kurtulursun. Ayrıca başlamadan önce jiletlerlerken çok fazla elletme çünkü güçsüz olan tüyler kıl haline gönüşüyorlar..
Kullanıcı avatarı
angedemusiqu yazdı:kızlar utanarak soruyorum :oops: laser epilasyonla bikini bölgesi ağdası yaptırırsınız ya hani sadece o bölgedeki tüylerden mi kurtulunuyor?

canım ben yaptırmadım ama yaptırmayı dusunuyorum.. bikini boLGesi ve tum genital olarak iki ayrı ceşitte yapıyorlar.. Eger genital boLgendeki tum tuyLErden kurtuLamak istiyorsan bunu yaptır.. yok sadece bikini boLgesı yeter diyorsanda bikini boLGesi Lazer epiLasyonunu yaptırırsın...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: angedemusiqu - SüsLü
ChunLi yazdı:
angedemusiqu yazdı:kızlar utanarak soruyorum :oops: laser epilasyonla bikini bölgesi ağdası yaptırırsınız ya hani sadece o bölgedeki tüylerden mi kurtulunuyor?

canım ben yaptırmadım ama yaptırmayı dusunuyorum.. bikini boLGesi ve tum genital olarak iki ayrı ceşitte yapıyorlar.. Eger genital boLgendeki tum tuyLErden kurtuLamak istiyorsan bunu yaptır.. yok sadece bikini boLgesı yeter diyorsanda bikini boLGesi Lazer epiLasyonunu yaptırırsın...

tatlım ben şimdi düşünmüyorum zaten de merak ettiğim için sordum.ama yaptırdığım aman tüm bölgeyi yaptırıcam.gene bir şey sorucam,yumurtalıklara vs bir zararı olmaz di mi tüm bölgeye laser epilasyon yaptırsam?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: missceren - KoKoŞ
#98466 kızlar bu lazer epilasyonu ben de yaptırmak istiyorum ama bikini değil tüm genital dediklerine.ama ileride ne gibi bir etkisi olucağnı bilmediğim için korkuyorum.özellikle de öyle bir bölgede :oops:
Kullanıcı avatarı
#98561 LAzer uzun yıLLardır kuLLanıLan bir teknik biLdigim kadarıyLa.. usteLik hastaLıkLarı tedavidede kuLLaniLiyor.. Bir zararı oLmadıgını biLiyorum.. Ama doktorunuz size daha iyi biLgiyi verir kızLar en azından kafanızdaki soru işaretLEri kaLmaz..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: billiejean - Moderatör
#99878 Ben de tüm vücuduma laser yaptırdım, çok memnunum, tavsiye ederim kızlar.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: missceren - KoKoŞ
#99986 canım nerde yaptırdın.bir de annem pek istemediği için böyle bişeyi kendi imkanlarımla yapmak zorundayım.bildiğim kadarıyla 3ayda bir gidiliyordu öyle mi gerçekten?fiyatı ne kadar oluyor?çok soru sordum galiba :oops:
Kullanıcı avatarı
#100050 Bak canım şurada tüm sorularına yanıt bulacaksın :wink:

viewtopic.php?t=492

Yine birşey sormak istersen cevaplarım tatlım
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ernestine - SüsLü
#100178 ozlemcim sen yaptırmadan once bir yıl arastırmısındır eminim saglık konusunda ne kadar hassas oldugunu biliyorum :D
yalnız bisey sormak istiyorum.ben soyle birsey okumustum,ozellikle alt kısımdaki yerlere yaptırmak zararli olabilir kıl koklerli acık kalacagı icin kolay mikrop kapabilir diye.
bu konuda b doktora falan sormussundur kesin.yorumunu parylasrımısın bizimle?
Kullanıcı avatarı
#100426 Canım bayağı araştırdım gerçekten :D Mutlaka bir dermatolog tarafından uygulama yapılan biryer olmasını istedim.

ilk uygulama öncesi Dermatolog sana birçok soru soruyor, alerji testi yapıyor, cildininin hassaslığına bakıyor, sonra işleme başlıyor, oradaki çalışanlara gösteriyor nerelere hangi dalga boyunda atış yapacağını, genital bölgenin bazı yerleri hassas olduğundan dolayı oralara daha düşük atış yapılıyor, sonra her gittiğimde aynı bayan benimle ilgilendi, çok özenli ve dikkatliler.

Ama kıl köklerinin açık kalması diye birşey olmuyor, laserle kılın kökü yakılıyor ve o gözenek kapanıyor, orada daha önce hiç kıl çıkmamış gibi dümdüz ve pürüzsüz oluyor. Yani mikrop kapma gibi bir sorun olmaz.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: caglaa - Güzelliğine Düşkün
#100589 peki acımıomu cnm ya
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ernestine - SüsLü
#100596 özlemcim tesekkur ederim.ilac tedavim bitince bende baslayacagım.
ozelden hangi klinik oldugunu yazabilirsen sevinirim canım.
Kullanıcı avatarı
caglaa yazdı:peki acımıomu cnm ya

evet biraz acıyo, ama alışıyorsun, ilk gittiğimde gözümden yaş gelmişti :crybaby: :D en son gittiğimde hiç acımadı mesela :verysad:
Kullanıcı avatarı
#100669 gönderdim özelden ilkaycım :P
Gönderen: handanbohem - Güzelliğine Düşkün
#100710 kızlar benim bi arkadasım yaptırdı 3 gün yanma oldu genital bölgesinde iç çamaşırı dahi giyemedi..bilmiorum ama ben korkuorum..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: allure - Moderatör
#100711 Benim bir arkadaşımın arkadaşı tüm vücuduna iğneli yaptırmış. :o
Kullanıcı avatarı
Gönderen: zoix - Moderatör
#100720 ben teknolojinin biraz daha ilerleyip canı hiç yakmayan bir yöntem bulmalarını bekliyorum sevgili bilim adamlarının.. hayalini bile kurdum. ayakta girilen solaryum makineleri gibi bir alet icat edilecek. içine 5 seans giricez veee tüy problemi sonsuza kadar yok olucaaak.. olmalı :(
Kullanıcı avatarı
Gönderen: allure - Moderatör
#100721 Keeşke boynumuzdan aşağısı köse olsa :P
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Exlibris - BaKımLı
allure yazdı:Keeşke boynumuzdan aşağısı köse olsa :P

ResimResim

Kızlar şaka bir yana ben 1 yıl olmuştu başlamıştım şimdi hiç kalmadı çok memnunum Şidettle tavsiye ederim :wink:
Kullanıcı avatarı
Exlibris yazdı:
allure yazdı:Keeşke boynumuzdan aşağısı köse olsa :P

ResimResim

Kızlar şaka bir yana ben 1 yıl olmuştu başlamıştım şimdi hiç kalmadı çok memnunum Şidettle tavsiye ederim :wink:

Gerçekten süper bişey, bebek cildi gibi oluyor, genital, kollar, altbacak ve koltukaltı tamam ama üst bacaklarımı yaptıramadım, tüyler çok ince ve sarı, olmaz dediler, oradaki doktor inceledi, bu tüyler yokolmaz dedi, malesef üst bacaklarımı hala kendim alıyorum, çok sıkıcı :roll:

Keşke dediğiniz gibi olsa kızlar offf şu kıl tüy meselesi :x :x :x

Bu arada, tüyler ne kadar sert, siyah ve güçlü ise lasere o kadar kolay cevap veriyor arkadaşlar, kumral tüyler de alınıyor ama seanslar uzuyor, sarı tüylerse hiç alınamıyor, sarı tüyler için mavi ışık teknolojisi var ama onu önermem dedi kadın neden öyle dedi bilmiyorum...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: onur - Güzelliğine Düşkün
#101542 Ben sadece bikini bölgesine yaptırmanı öneririm. Sonuçta burnumuzdaki kıllar nasıl bir takım mikropları tutuyorsa, genitaldekine de ihtiyaç duyulabilir. Bu tabi benim düşüncem.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: muhendis - Moderatör
#101565 nişanlım bu lazer olayına çok karşı yaaa koltukaltıma lazer yaptırcam diyorum insanın vücudundaki kılların bir işlevi olmasa Allah niye onu oraya koysun bilmediğin bişey vardır diyo :?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: masumx - SüsLü
#101568 doğru olabilir aslında araştırmak lazım :roll:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: swordfish - BaKımLı
muhendis yazdı:nişanlım bu lazer olayına çok karşı yaaa koltukaltıma lazer yaptırcam diyorum insanın vücudundaki kılların bir işlevi olmasa Allah niye onu oraya koysun bilmediğin bişey vardır diyo :?

evet bende cogu kisiden bunu duydum aslında
Kullanıcı avatarı
#101710 Ama dinimizde de tüylerin alınmasının gerekliliğinden, bunun temizlik için yapıldığından bahseder kitaplar. Din Kültürü dersinde hoca söylemişti hatta bütün sınıf gülmüştü, gusül absestinizi alırken oralarınızı mutlaka traş edin demişti, sınıf yerlere yatmıştı, hiç unutmam :D

Benim bildiğimse, tüyler ter bezlerinin yoğun olduğu noktalarda bulunur ve teri emer, yani görevleri teri emmektir, dolayısıyla koku yapar, temizliğin şartıdır tüylerden kurtulmak bence.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: caglaa - Güzelliğine Düşkün
billiejean yazdı:
caglaa yazdı:peki acımıomu cnm ya

evet biraz acıyo, ama alışıyorsun, ilk gittiğimde gözümden yaş gelmişti :crybaby: :D en son gittiğimde hiç acımadı mesela :verysad:

benmde ağdada gözmden yaş gelio:( bir kere acı çekiosun hiç diilse bende istiyorum ama yanma flnda oluomuş die okuyunca çok korktum çnk benm cildim aşırı hassastır:(
Kullanıcı avatarı
Gönderen: swordfish - BaKımLı
billiejean yazdı:Ama dinimizde de tüylerin alınmasının gerekliliğinden, bunun temizlik için yapıldığından bahseder kitaplar. Din Kültürü dersinde hoca söylemişti hatta bütün sınıf gülmüştü, gusül absestinizi alırken oralarınızı mutlaka traş edin demişti, sınıf yerlere yatmıştı, hiç unutmam :D

Benim bildiğimse, tüyler ter bezlerinin yoğun olduğu noktalarda bulunur ve teri emer, yani görevleri teri emmektir, dolayısıyla koku yapar, temizliğin şartıdır tüylerden kurtulmak bence.

bizde pis gezmioruz ama lazer (2 gündür arastırıorum)zararlı diyolar :dontknow:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: tuanna - BaKımLı
#101883 herşeyin mutlaka zararı doğabilecek yanları vardır hayatta.bence lazer kesin çözüm bende yaptırmayı düşünüyorum.çok araştırıcam ama önnce.okadar insan yaptırıyor bunu.öyle olsa herkeste zararını gösterirdi.çevremde yada sanatçılar mankenler hep bunu yaptıran insanlar.yalnız iğnelimi yoksa lazermi daha etkili onu anlayamadım.
Kullanıcı avatarı
#101906 Arkadaşlar Lazer ışınının hiç bir zararı yoktur kaldı ki bu ışın tedavi amaçlı bile kullanılıyor sadece Lazerin garanti sonuç olup olmadığı çok net değil 10 yıl sonra belki çıkabilir gibi şüphesi var o kadar üzerinden 6 yıl geçipte henüz tek tüy bile çıkmayan bildiğim insanlar var

Swordfish Lazerin zararlı olduğunu kimler söylüyor bizide aydınlatırmısın?

Tuanna İğneli en kesin yöntem çünkü tek tek direk kıl kökünü hedef alarak yok ediyor ama iğneliye dayanabilecek kadar acı eşiğinin çok yüksek olması gerekir. Ben dudak üstüne yaptırdığım için her ikisininde acısını kıyaslıyabiliyorum :fear:
Kullanıcı avatarı
#102125 tüyler belli uzunluğa gelince mutlaka alınması gerekiyor zaten bu şekilde

yapılan ibadetler de (namaz gibi..) kabul olmaz ....ama onlardan

ebediyen kurtulmak yani kökünü kurutmak sağlıklı mı acaba :roll: benim

düşündüğüm buydu..

ama bi sakıncası yoksa ben de yaptırmayı çok isterim büyük rahatlık

gerçekten...

aslında benim düşündüğüm bu da değil de o birkaç kişinin önünde o

bölgeyi (genital) açabilmek :blush: :oops: koltuk altı ve bacak için

düşünebilirim sanırım...
Kullanıcı avatarı
masumx yazdı:
aslında benim düşündüğüm bu da değil de o birkaç kişinin önünde o

bölgeyi (genital) açabilmek :blush: :oops:

Masumcum bir kaç kişi mi? :roll:
Kullanıcı avatarı
#102156 bilmem yalnız bir kişi mi yapıyor :roll: benim hayalimde öyle canlanıyor da

sanki iki üç kişi falan :roll:
Kullanıcı avatarı
masumx yazdı:bilmem yalnız bir kişi mi yapıyor :roll: benim hayalimde öyle canlanıyor da

sanki iki üç kişi falan :roll:

:toofunny: Alemsin masum hayır tek bir kişi yapıyor :wink:
Kullanıcı avatarı
#102175 e iyi bari onunda gözünü bağladık mı tamamdır :D
Kullanıcı avatarı
masumx yazdı:e iyi bari onunda gözünü bağladık mı tamamdır :D

Zaten kocaman simsiyah gözlükler takıyor, bişey görmez :lol: :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
elmalisarlot yazdı:
masumx yazdı:e iyi bari onunda gözünü bağladık mı tamamdır :D

aa kım dıyor bır kısı dıye? ınanma masumcum, ıkı kısı de kollarından tutuyo musterının, bı de anestezı uzmanı oluyo, ettı mı 4, ehh sana da sıyah gozluk takarız sen onları gormezsen olur bıter 8)

valla o lazer oraya nasıl uygulanır bılmıyorum masumcuk,cunku boyle koyu renk kılda bı acıyo kı anlatamam, kaldı kı yanı işte.... hı oyle anladınız sız onu

eyvah ayvah :o neyse elmalıcım acıtmasa da yapamıcam bu durumda :D
Kullanıcı avatarı
Gönderen: soyacini - Güzelliğine Düşkün
#102477 koltuk alti tuylerinin islevi, ve sanirim aslinda butun vucuttakilerinda buna benzer islevleri vardir ama bilmiyorum hepsini (mesela bacak tuyleri, mesela kolumuzun ustundekiler, mesela ayi yavrusu mi
Kullanıcı avatarı
soyacini yazdı:koltuk alti tuylerinin islevi, ve sanirim aslinda butun vucuttakilerinda buna benzer islevleri vardir ama bilmiyorum hepsini (mesela bacak tuyleri, mesela kolumuzun ustundekiler, mesela ayi yavrusu mi

koltuk alti tuyleri, salgiladigimiz terin icindeki feromen hormonunun yayilma suresini uzatir ve katkida bulunur, bu hormon da diger insanoglulariyla aramizda mesaj gorevi gorerek bilinc altindan ilesitim kurmamizi saglar..
yani tamamen hayvansal bir iletisim aslinda ama biz farkinda diiliz, eger kedi kopek gibi koklayarak birbirimizi taniyabilsek o hormonlardan cok sey ogrenirmisizz :D (buna en guzel ornek korku)
bu koku tabii bir de karsi cinsi cekme kokusu oluo :P
Kullanıcı avatarı
soyacini yazdı:
soyacini yazdı:koltuk alti tuylerinin islevi, ve sanirim aslinda butun vucuttakilerinda buna benzer islevleri vardir ama bilmiyorum hepsini (mesela bacak tuyleri, mesela kolumuzun ustundekiler, mesela ayi yavrusu mi

koltuk alti tuyleri, salgiladigimiz terin icindeki feromen hormonunun yayilma suresini uzatir ve katkida bulunur, bu hormon da diger insanoglulariyla aramizda mesaj gorevi gorerek bilinc altindan ilesitim kurmamizi saglar..
yani tamamen hayvansal bir iletisim aslinda ama biz farkinda diiliz, eger kedi kopek gibi koklayarak birbirimizi taniyabilsek o hormonlardan cok sey ogrenirmisizz :D (buna en guzel ornek korku)
bu koku tabii bir de karsi cinsi cekme kokusu oluo :P

iste adem oglu akilli memeli ama hayvanlar aleminin bir parcasi olmaktan da kurtulamamis :D neden bazilarinin ten kokusu, ter kokusu (mesela esimizinki) bize igrenc gelmez?? hos, fazlasi hep kotu iggg

genital bolge tuyleri de bu hormonu yaymamiza yariyormus :)

(kopekler hep birbirinin poposunu koklar ya, iste kimlik karti gibi, sen kimsin?, nesin?, yasin kac?, korkuo musun? ergenlige ulastin mi caniko? yavrulamak icin uygun musun bakiim sen?- iste bunlari kokluyorlar :P)
Gönderen: feris - Güzelliğine Düşkün
#102501 Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim kızlar. Foruma daha yeni üye oldum ama çok şey öğrendim.
Bence lazerin en güzel yanlarından biri de cildi pürüzsüz yapması. ben yaptırmadım ama mesajlardan anladığım kadarıyla, o kökünden alma sonrasındaki pul pul görüntü, sivilce, kızarma olayı olmuyo lazerde.
ben de yaptırmak istiyorum ama daha çok yeni gibi geliyo. umarım sonradan bi sağlık sorunu ortaya çıkmaz yaptıranlarda.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: turkcecii - Güzelliğine Düşkün
#102597 ben kadın doğum doktorlarından duyduğum kadarıyla canlarım orta kısımdaki tüylerin sadece makasla kesilmesinin faydalı olduğu yolundaydı.. lazerii üst bölge ve bacakla birleşen yerler için kullanın bence,ben öyle yapıyorum ama gerçekten faydalı..

Göğüs ucuna yapılan lazerde sakın jilet vurdurmayın ben 5 tane tüy için gitmiştim şimdi 10 ar tane çıkmaya başladı,gidip hesap soracağım zaten!!
Kullanıcı avatarı
#102918 yok canım kaç kişi olursa olsun ben yapamam aynen ağdaya gidenlere ben de şaşırıyorum yapana da şaşırıyorum valla...ben bio der denemeyi düşünüyorum ...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: melbt - Güzelliğine Düşkün
#119933 Lazer zararlı diye duydum ben, hatta gittiğim epilasyoncu çocuklarının bikini bölgesine lazer yaptırmayı düşündüğünü sonra zararlarından çekindiği için vazgeçtiğini söylemişti bana.
İğneli epilasyon mu yaptırsam diye düşünüyorum ben de, onu da uyuşturuyorlar artık. Önce anestezi sonra epilasyon yapıyorlarmış. Bakalım ne zaman cesaret edeceğim :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: bibosh - Güzelliğine Düşkün
#120674 geçen nisan ayında nişantaşı'nda lazer epilasyon konusunda bilinen bir merkezden bilgi almak için görüşmeye gittim. işlemi yapacak olan kız gerekli bilgileri verdi,kişinin ten rengi ve tüy yapısına göre seans sayısının değiştiğini ve de acıdığını söyledi. arzu edersem de gelmeden bir saat önce yapılacak bölgeye anestezik bir krem sürüp streçle sarmamı tavsiye etmişti.ama benim canım çok tatlı olduğu için randevu aldığım halde iptal ettim. şu korkumu yenebilirsem yaptırmayı çok istiyorum off of
Kullanıcı avatarı
Gönderen: rosam - Güzelliğine Düşkün
#121018 peki anestezik krem daha sonradan vajinada uyuşuklukyapıp hissiyatını zamanla kaybetmesine sebeb olmazmı.yani anladıgınız durumlarda vede doğumda mesela..çok önemli bu tür seyler çünkü.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: bibosh - Güzelliğine Düşkün
#121165 lazer epilasyon için soruyorsan bir sorun olacağını sanmıyorum,zira herhangi bir bölgeye lazer epilasyon yaptırınca diğer bir seans için birkaç hafta sonrası gidiliyor diye biliyorum