Kullanıcı avatarı
Gönderen: pachalbel - KoKoŞ
#978441 Hazal sana sormuştum onu ben değil mi :) Baza baktım ben sana sorduktan sonra, beyazımsı bir tabaka bıraktı hafiften, ben esmerim bir de güneşlendim bronzlaştım, uymayacağını tahmin etmiştim :( Sephora baz kullandım daha önce, ondan alıcam sanırım tekrar.

Bugün mağazaya gittim, ne zamandır gitmemiştim :) Biriken puanlarımda vücut peelingi, duş jeli ve Sebo Spesific Temizleyici aldım :banana: Bir de şu yeni çıkan minik kavanozdaki kapatıcıyı denedim, şu an hala yüzümde, kapatıcılığı medium, kalıcılığı güzel :yeah: Yakında indirime girer alırım belki.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: hazaal - SüsLü
#978447 eed canım bana sormustun :) sanırım sana en acık rengini göstermiş beyazdı cünkü ,benim kullandıgım bej renginde cilde renk vermiyor ama ben beyaz oldugum icin de olabilir acıkcası :bye:
Kullanıcı avatarı
#978449 Bende acayip sırıttı, ben burdayım diye :) Merakımı gidermiş oldum tekrar teşekkür ederim sana :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: cicole - SüsLü
#978581 ben oldukça beyaz tenliyim ve genelde makyaj bazları bnm cildimi karartıyo sizin dediğiniz bu beyaz makyaj bazı bana olur mu acaba?...
Kullanıcı avatarı
#978582 Yves Rocher'de uygulat bence, gün sonunda duruma göre bak, eğer memnun kalırsan alırsın.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: hazaal - SüsLü
#978695 cicole 2 rengi var en acıgı beyaz, biton koyusu bej renginde bende oldukca beyazım benim cildime renk vermedi kızarıklık problemi yaşıyorum bazı zamanlar cildimi dengeliyor nem vermeside iyi makyajıda tutuyor acıkcası, indirimden stokladım hatta ama tabiki denettirip alman en iyisi :bye:
Gönderen: Lydeamelie - BaKımLı
#979092 göz kalemi ve kayısılı peeling kullanıp memnun kalan var mı acaba bu iki ürünü almayı düşünüyorum da ? cildim hassas karma çok nadiren sivilce çıkar uygun mudur peeling?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: persofone - KoKoŞ
#979187 onur güle güle kullan almışsın sebo yüz yıkama köpüğünü umarım memnun kalırsın :yeah:
Kullanıcı avatarı
#979200 Evet canım aldım, çok beğendim, dediğin kadar varmış gerçekten, hem hafif peeling yapıyor hem de güzel temizliyor, teşekkür ederim :huggs:
Kullanıcı avatarı
#979205 rica ederim canım beğenmene sevindim bende elimdeki oriflame bitince tekrar ondan alıcam :banana:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Melal - BaKımLı
#980339 yves rocher'in hassas ama kuruya dönük karma ciltler için en uygun olan serisi hangisi internette bakındım pure calmille serisi bana uyuyor gibi yani ben şöyle yaz için hafif bir nemlendirici, temizleyici ve tonik arıyorumda.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: giulietta - Güzelliğine Düşkün
Lydeamelie yazdı:göz kalemi ve kayısılı peeling kullanıp memnun kalan var mı acaba bu iki ürünü almayı düşünüyorum da ? cildim hassas karma çok nadiren sivilce çıkar uygun mudur peeling?

Lydeameliecim benim cildimde hassas ve karma ve 2 haftadır kullanıyorum ben bir sorun yaşamadım.. ben yves rocher ürünleriyle annem sayesinde tanıştım: henüz burda mağazası yokken bana yurtdışından ruj,rimel gibi bir çok makyaj malzemesi getirmişti ve hepsinden çok memnun kalmıştım. üstelik bitkisel kozmetik olduğu için içim de rahat ediyor çünkü cildim çok hassas.Bugüne kadar tek memnun kalmadığım ürünü göz makyajı temizleyicisi,çünkü gözlerde yağlı bir his bırakıyor. Makyaj ürünlerine yüklü miktarda paralar döken biri olarak bazı ürünlerinin bir çok pahalı markadan iyi olduğunu söyleyebilirim. Özellikle hydra specific serisi çok iyi bir nemlendirici kremi,toniği ve makyaj temizleyici köpüğü var. bu ürün nemsiz ciltler için ama cildim karma olmasına rağmen çok soft , aynı serinin hassas, kuru, karma/yağlı ve hassas ciltler için olanı da var. bir de sivilceleri kapatmak için stop correcteur diye bir ürünü var hem kapatıyor hem de sivilceyi kurutuyor... ama siz de benim gibi hassas ve karma ciltliyseniz yüz temizleyici olarak nuxe aroma perfection'ın purifying cleansing gel'ini şiddetle öneririm .. yıllarca bir çok ürün kullandım ama bu müthiş bir ürün...üstelik fiyatı 40 lira civarında üstelik 1 seneden fazla gidiyor çünkü küçücük bir miktar temizlemeye yetiyor...
Kullanıcı avatarı
#983618 yves rocher'ın makyaj fırçaları nasıl özellikle far ve kapatıcı fırçası
Kullanıcı avatarı
Gönderen: dofa - SüsLü
#983624 Far fırçaları sanırım birkaç çeşit. Bende crease bölgesi için olan var kılları bence çok sert, sevmedim pek.
Eyeliner ve ruj fırçasını sevdim.
İndirimlerine baktım pek bir şey bulamadım, lipbalm alacağım sadece sanırım. :/
Kullanıcı avatarı
dofa yazdı:Far fırçaları sanırım birkaç çeşit. Bende crease bölgesi için olan var kılları bence çok sert, sevmedim pek.
Eyeliner ve ruj fırçasını sevdim.
İndirimlerine baktım pek bir şey bulamadım, lipbalm alacağım sadece sanırım. :/

fırçalarında baya bi indirim varda bende merak ettim nasıl acep dedim.:)

yves rocher'da hangi ürünlerde indirim olduğunu sitesine girip seçili ürünlerde %50'ye varan indirime tıklarsanız tek tek görürsünüz cilt bakım ürünlerinde daha çok indirim var ama makyaj ürünlerinin bir çoğunda da indirim var.
eğer vakit bulup marmara forum'da ki yves rocher'a gidebilirsem birşeyler bakacağım özellikle göz kalemlerini merak ediyorum.
Kullanıcı avatarı
#983773 heyo kremli temizleme köpüğünden alırım oda indirimde zaten alacaktım tekrar süper oldu :laugh: :laugh: :laugh:
Kullanıcı avatarı
#983833 Ben de alayım yedek :) Çok sevdim sık kullanıorum çabuk bitircem :laugh: Blogtada yazdım, sevdım valla bunu :)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pentagram - KoKoŞ
Melal yazdı:yves rocher'ın makyaj fırçaları nasıl özellikle far ve kapatıcı fırçası

bende pudra,kapaklı allık ve ruj fırçası var. Pudra fırçasını sevmedim yüzümü kaşındırıyor,kapaklı allık fırçası oldukça iyi makyaj çantası içinde iyi oluyor. kapaklı ruj fırçası gerçekten kullandıklarım arasında en iyisin:)
Kullanıcı avatarı
persofone yazdı:heyo kremli temizleme köpüğünden alırım oda indirimde zaten alacaktım tekrar süper oldu :laugh: :laugh: :laugh:

kremli temizleme köpüğünün tam adı ne canım :)
Kullanıcı avatarı
#984016 sebo specific kremli yüz yıkama köpüğü tam adı bu canım :bye:
Kullanıcı avatarı
persofone yazdı:sebo specific kremli yüz yıkama köpüğü tam adı bu canım :bye:

sağol canım bu temizleyici hangi cilt tipleri için:)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: gizemel - KoKoŞ
#984245 sebospesiific nemlendirici ile çilekli parfüm aldım dün.nemlendiriciye ihtiyacım vardı,aslında içeriğini de sevmedim,üstelik kavanozda ama çok alasım geldi,amaçsız bir alışveriş oldu :nanik: çilekli parfüme ise ba-yıl-dım,missss :love10:
Kullanıcı avatarı
gizemel yazdı:sebospesiific nemlendirici ile çilekli parfüm aldım dün.nemlendiriciye ihtiyacım vardı,aslında içeriğini de sevmedim,üstelik kavanozda ama çok alasım geldi,amaçsız bir alışveriş oldu :nanik: çilekli parfüme ise ba-yıl-dım,missss :love10:

gizemel'cim sebo specific'in hangi nemlendiricisini aldın.
bende bugün yves rocher'dan gri renk göz kalemi, hammamelis roll-on, pure calmille serisinin krem temizleyici ile tonik aldım sebo specific'in de kremini aldım yves rocher'da pure calmille jel temizleyici hediye etti.
aslında sebo specific'in jel temizleyicisini de alacaktım ama oğlum mızmızlanınca onuda sonra alırım diyerekten çıktım.:)

yves rocher'ın göz altı kremlerinden kullanmış olan var mı özellikle morluklar, ince çizgiler için olanından bir de concealerından kullandınız mı hiç nasıl güzel mi??
Kullanıcı avatarı
#984350 Melal güle güle kullan aldıklarını. Göz çevresi ürünlerinden bir iki tan denedim ben. Hassas ciltler için olan Active Sensitive serisinin göz kremini kullandım, ince çizgilere faydası oalcak bir ürün değil. Morluklara ve şişliklere az da olsa etkisi var. Inositol Vegetal serisinin göz kremi ince çizgilere ve kırışıklara öneriliyor ama berbat birşey. İçerisinde kırmızı boya var (güya aydınlatıyormuş) göz çevresini disko topuna çeviriyor! Nefret ediyorum aklıma geldikçe. Bayanların yaşı sorulmaz ama yardımcı olmak adına soruyorum, yaşın kaç?
Kullanıcı avatarı
pachalbel yazdı:Melal güle güle kullan aldıklarını. Göz çevresi ürünlerinden bir iki tan denedim ben. Hassas ciltler için olan Active Sensitive serisinin göz kremini kullandım, ince çizgilere faydası oalcak bir ürün değil. Morluklara ve şişliklere az da olsa etkisi var. Inositol Vegetal serisinin göz kremi ince çizgilere ve kırışıklara öneriliyor ama berbat birşey. İçerisinde kırmızı boya var (güya aydınlatıyormuş) göz çevresini disko topuna çeviriyor! Nefret ediyorum aklıma geldikçe. Bayanların yaşı sorulmaz ama yardımcı olmak adına soruyorum, yaşın kaç?

yaşım 28 benim morluklar birazda genetik ama hiç değilse hafiflesin istiyorum tamamen geçmeyeceğinin bende farkındayım.
clinique all about eyes almayı düşünmüştüm ama internette okuduğum yorumlarda memnun olmayanlarda çok olunca vazgeçtim.
bi de göz altlarım yağ butoncukları oluşmaya çok müsait her duyduğum kremi alıp sürmeyede korkuyorum. :crybaby:

en iyisi ben başka markalara bakayım yves rocher'dan da iş çıkmayacak gözüküyor.
senin önerebileceğin şöyle morlukların görünümünü azaltan göz çevresini aydınlatan bir krem arıyorum ama henüz rastlamadım daha doğrusu vardırda ben denk gelmedim. :dontknow:
Kullanıcı avatarı
#984357 Anlıyorum. YR'nin göz çevresi ürünleri pek çözüm olmayabilir sorunlarına, bence de başka alernatifler bakman daha iyi olur. Morluklara iyi gelen Christian Breton Eye Gel var, nemlendirme ve ince çizgi oluşumunu en aza indirmek içinse Shiseido Eye Moisture Recharge olabilir. :dontknow:

Morluklar tamamen geçse keşke ama gitmiyor :tongue: Benim bir dönem fazlaydı şu an bayağı azaldı, kalanlar da geç saatte uyumaktan, pc de çok zaman harcamaktan sanırım. İyi ki kapatıcılar var! :pray:
Kullanıcı avatarı
pachalbel yazdı:Anlıyorum. YR'nin göz çevresi ürünleri pek çözüm olmayabilir sorunlarına, bence de başka alernatifler bakman daha iyi olur. Morluklara iyi gelen Christian Breton Eye Gel var, nemlendirme ve ince çizgi oluşumunu en aza indirmek içinse Shiseido Eye Moisture Recharge olabilir. :dontknow:

Morluklar tamamen geçse keşke ama gitmiyor :tongue: Benim bir dönem fazlaydı şu an bayağı azaldı, kalanlar da geç saatte uyumaktan, pc de çok zaman harcamaktan sanırım. İyi ki kapatıcılar var! :pray:

zaten uzun süre pc başında kalınca veya geç saatte uyuyunca sabaha dayak yemiş gibi kalkıyorum. :toofunny:
kapatıcılarla kapatmak nereye kadar ben artık kapatıcısızda dışarı çıkmak istiyorum. :crybaby:
Kullanıcı avatarı
#984364 Kim istemez ki kapatıcı olmadan rahatça çıkabilmek :) Oooof o şanslılardan değiliz :laugh:
Kullanıcı avatarı
#984368 ya bazen göz altlarım o kadar mor oluyor ki gören bu kadını kocası dövmüş diyecek. :toofunny:
bi de çok beyaz tenliyim hatta fazla beyazım yazın güneşten kaçıyorum alerjim var ananem bazen bana ceset gibi dolaşma git kendine kaş göz çiz der belki buğday tenli olsam morluklarım bu kadar batmayacak. :crybaby:
Kullanıcı avatarı
Melal yazdı:
persofone yazdı:sebo specific kremli yüz yıkama köpüğü tam adı bu canım :bye:

sağol canım bu temizleyici hangi cilt tipleri için:)

karma ve yağlı ciltler için :yeah: cevap geç oldu ama düğündü tatil hazırlığıydı anca girebildim forumakusura bakma canım :blushing:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: maestro - BaKımLı
#987485 ben de nem maskesini aldım bugün gestes d'ınstitut olanın . onur'un yazıdıgını okudum gerçi ona önermemiş satıcı ama :confused: inşallah memnun kalırım ya :(
Kullanıcı avatarı
Gönderen: maestro - BaKımLı
#987566 onurcum masjı yazdıktan sonra duş vs uyguladım ama tahmin ettiğim gibi hafif yakıcı bir ürün bu ,niveanın maskeleri vadı hani tek kullnımlık , bana onu anımsattı tamamiyle ve , gözeneklerimle beraber cildimi kızarttı :crybaby:
yarın gidip iade etmei düşünüorm bir kere kullandım , umarım sorun çıkarmazlar , duş jeli sabun vs alıcam . zaten cildime her şey iyi gelmiyor benim bayadır sadece la roche kullanıodum tutamadım kendimi yine batırdım ...
Kullanıcı avatarı
#987609 Olur arada öyle aksilikler canım, bazen ben de aklımda onlarca ürün olunca gidip en olmayacak ürünü alırım. Bir şansını dene iade etmek için. Belki alabilirler :pray:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: archi - KoKoŞ
#988021 arkadaşlar yves rocher nin ürünlerinde genel izlenim nasıl?Sık alışveriş yapanlara soruyorum özellikle yves rocher den. ben couleurs nature nemlendirici rujun yapısını çok sevdim- ben sheer yapıda rujları seviyorum- medium abricot allığımı da seviyodum fakat kardeşime kaptırdım resmen :DDDDDDDDD
makyajda couleurs nature
cilt bakımında da su gibi hafif ürünler arıyorum:)
çileğe elveda dediğimizden, sevip kullanabileceğim bir marka arıyorum da:)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: itsbea - KoKoŞ
#988053 archicim ben çok seviyorum bu markayı :love10: çok kaliteli ürünleri.özellikle rujları ve farları çok güzel :pray: colours nature seriside çok güzel, daha uygun fiyatlı olan luminelle seriside güzel :yeah: cilt bakımı olarak sebo spesific serisini ve sebzeli peelingini kullandım :yeah: genel olarak memnun kaldım hep :yeah: :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: buhayra - BaKımLı
#988057 sheer yapıda seviyorsan gloss rujları mükemmel.. :yeah: dolgunlaştırma ve nemlendirme özelliği süper ama pek kalıcı diil.ben rujlarını ve maskelerini seviyorum .ama pudralarını hiç beğenmedim. :tongue: cilt bakımı ürünlerinin bende artısı da eksisi de olmadı ortalama. denemeden alma derimmm. ;)
Kullanıcı avatarı
#988059 rujlarından memnun olmanıza çok sevindim:) ruj ve allık kullanmayı çok severim.cilt bakımında da cidden su gibi zararsız ürünleri varsa çok mutlu olurum:) hammamelis li bir seri vardı ilgimi çekti, hammamelis cilde faydalı, benlki ondan başlarım denemeye.body shop a ısınamadım ben :( makyaj serisi çok sınırlı, diğer ürünlere de pek ısınamadım bi tek çay ağacı kapatıcısını sevdim.yves rocher güzel bir alternatif olabilir:)hazır indirim de varken:)
Kullanıcı avatarı
#988148 Lydeamelie hangi allık bilmiyorum ama ürünler diğer markalar kadar masum olmayan içerik barındırıyor canım. :innocent:

Archi ; Couleurs Nature Likit Fondoten, yine aynı seriden Compact Pudra ve Toz Pudra. Göz makyajı temizleyicisi, rujları özellikle glossları çok hoş, ablam ve annem kullandığı için onlardan biliyorum, makyaj serisi The Body Shop'un makyaj ürünlerinden daha kaliteli bence. Mağazadan denemeni öneririm :love10:

Bakım ürünlerine gelince, ben çok seviyorum bakım ürünlerini.
-Sebospesific Kremli Yüz Yıkama Köpüğü (köpük dendiğine bakma direk scrub bu, çook süper peeling yapıyor)
-Kayısılı Peeling
-Limonlu Maske
-Soin Clarifiant Losyon (eğer sivilcen varsa söndürüyor ve tedavi ediyor)
-Cure Solutions Maske ve Serum
-Arnica El Kremi
-Bir de Plaisirs Nature serisinin duş jelleri, vücut peelingleri ve vücut kremleri

En çok sevdiğim ürünleri bunlar, sadece nemlendiricilerini sevmiyorum, bir ara kullanmıştım ama etkisizler bence. :kiss:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: buhayra - BaKımLı
#988166 evet içerikleri çok masum değil maalesef. ama rujlar kurşun ve hayvansal yağ içermiyor. sırf bu yüzden kullanılmaya değer. :yeah:
Kullanıcı avatarı
#988172 makeupalley de de beğenilmiş rujları:) yaşasın:) yves rocher ın ruju kurutmadı beni , mac kurutuyor oysa:) hehe çok sevindim kurşun olmamasına nitekim dudağımıza sürüyoruz yani yedikçe içtikçe bişeyler vücudumuza giriyor o maddeler. rose galica da çok güzel görünüyor:) :love10:
Gönderen: Lydeamelie - BaKımLı
#988176 mmm içerik olayı kafamı karıştırıyor yahu,, yüzümüze bir sürü kimysal sürüyoruz doğalsa sanş vereyim demiştim ama :crybaby:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: cicole - SüsLü
#988593 yves rocher da böyle cilt pürüzsüzleştirici bi maske var mı ??