Vücut ve Tırnak Bakım Ürünleri hakkındaki yorumlarınız, tavsiyeleriniz.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: seda86 - Güzelliğine Düşkün
#832804 arkadaşlar %70 lik etil alkolü bulamadım. antiseptik olarak filan kullanılıyormuş dedim. yine de fayda etmedi :) yok yok yok...
bir arkadaşımızın da dediği gibi aldım kolonyayı elime. önce cam bir kapta 25 gr alüminyum klorür ile 25 ml distile suyu karıştırdım. alüminyum klorürüm 25 gr olduğundan distile suyu da 25 gr karıştırdım. limon kolonyasını da 85 ml kattım. düşündüğüm gibi çatlama, patlama olmadı. hepsini cam bir kaba koydum. alüminyum klorür böyle parçalanmış cam gibi, cam renginde bir şeydi. bir süre sonra eser kalmadı, eridi gitti. cam şişeye koyup bir gece buzdolabında beklettim. dün gece de sıktım.ellerime, koltum altıma ve ayaklarıma. put gibi uzandım yatağa. bir yere değmeden kurusun diye. herşey usulüne uygun olsun istedim yani :)
sabahtan beridir ellerim, ayaklarım ve koltuk altım karıncalanıyor. sanki küçük küçük iğneler batıyor.
iki hafta belirledim kendime, neticeden sizleri de haberdar edeceğim.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: seda86 - Güzelliğine Düşkün
#833256 ayaklarım fazlasıyla tahriş etse de istediğim onucu aldım. sandaletlerim ve ben mutluyuz. korkmadan ellerimi uzatabiliyorum. bir süre bununla idare edeceğim ama farklı çözümler de araştırmaktayım. neticede bu kimyasal bir madde ve uzun vadede kullanıldığında muhakkak ki zararları vardır.
Gönderen: choleo - Güzelliğine Düşkün
#847551 Selam arkadaşlar,

Bende de aşırı terleme sorunu var ellerim, ve özellikle ayaklarım da da.... :angryfire
Ben bu tereson ve sizinde kullandığınız diğer bi çok ürünü denedim ama hiç bir işe yaramadı. Marketten alınan basit rollon lar bile en azından kokuyu kesiyor. Tiroid testlerinde de herhangi bir şey çıkmadı.
Teremen diye bir ürün var kullanan var mı? Ter düzenleyiciymiş, teri tamamen kesmeden düzenli terlemeyi sağlıyormuş. Hoşuma gitti diğerlerinden farklı geldi... Bi kaç yerde gördüm alıcam ama size de sormak istedim... :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: mearlyn1 - Güzelliğine Düşkün
choleo yazdı:Selam arkadaşlar,

Bende de aşırı terleme sorunu var ellerim, ve özellikle ayaklarım da da.... :angryfire
Ben bu tereson ve sizinde kullandığınız diğer bi çok ürünü denedim ama hiç bir işe yaramadı. Marketten alınan basit rollon lar bile en azından kokuyu kesiyor. Tiroid testlerinde de herhangi bir şey çıkmadı.
Teremen diye bir ürün var kullanan var mı? Ter düzenleyiciymiş, teri tamamen kesmeden düzenli terlemeyi sağlıyormuş. Hoşuma gitti diğerlerinden farklı geldi... Bi kaç yerde gördüm alıcam ama size de sormak istedim... :bye:

teremenin içeriğide teresonla aynı
hiç bi fark yok
baktım içeriğine,teremendede aluminyum klorid var:(
Gönderen: nilayyy - Güzelliğine Düşkün
#934739 Benim 2 senden beri ellerimde terleme vardı.Son zamanlarda daha da belirgin ve rahatsız edici olmaya başlamıştı.Doktora gittim.Terkur verdi.Akşam yatmadan önce ellerimi sıvı sabunla değil kalıp sabunla yıkamamı,çok iyi kurutmama,hatta kurutma makinesi kullanabileceğimi söyledi.Sadece avuç içlerine sürüp düzenli olarak iki hafta kullandım.Çok belirgin bir şekilde düzelme var.Terleme bitti nerdeyse.
Gönderen: emmel1979 - Güzelliğine Düşkün
#949560 Arkadaslar, asagida yazdiklarinizi okudum, bircok kisi yanlis bilgi sahibi, ben Almanyada uzun yillar, Avrupanin degisik yerlerinde belli sure ve amerikada kaldim. Bu sorun konusunda bilgi sahibiyim, lutfen yazacaklarimi iyi anlayin, ve deneyin.
Bu isin 2. cozumu var ....

Hastaligin adi, Hyperhidrosis, El-ayak-koltuk alti terlemesi, Anlamsiz yere, sebebsiz yere, ister sicak, ister soguk hava farketmeden terlemesi. Sinirlerin sebebsiz yere terleme sinyali yollamasi.
El- ayak alti ve ayak kenarlari- Koltuk alti.
Psikolojik filan degil, sebebi daha bilinmeyen bir hastalik.
Hyperhidrosis yazin google a gereceksiniz. Terkur filan simdilik unutun.

Cozum 1. ETS surgery- ETS ameliyati, bu cok riskli, ve cok yan etkili.
Ellerde kesin cozum, ayaklarda biraz rahatlama, koltuk altina hic bir faydasi yok.

Yan etkisi, baldir, kalca, bolgelerinde terleme artisi. Bu ameliyati gecirince, cok yuksek oranda bu yan etki geliyor, vede bir cok yapan cok pisman. SAKIN YAPMAYIN.SAKIN. En yetenekli cerrahlar bile bunu soyluyor.

Beni dinlemeden bu ise girmeyin.

Cozum 2. Gecici, ama yan etkisiz, ben yaptim cok basarili.
iontophoresis tedavisi. Musluk suyu ile elektrik akimi vererek, ter hucrelerinin tikanmasi.

Bunlarin aletleri var, ancak sakin almayin, ben evde pille nasil yapacaginizi anlatacagim.
Drionic diye bir aletten bahsediyorsunuz, ben o aleti kullandim. cok basit bir sey, devamli pil satmak icin yapilmis. PAranizi o alete yatirmayin. Size Alman mali bir aleti onerecegim, en iyisi, pilsiz, elektrikli.
ama, bence hic birini almayin, evde normal pil ile, 15-20 liraya nasil yapilacagini anlatacagim....

Bildiginiz her sey ya yanlis, ya eksik, cunku turkiyede doktorlar bunu bilmiyor,
Ancak, once bana bir cevap yazin, bileyim okunuyor, bos yere yazmayayim.

Bu dertten cok cektim, en sonunda, en azindan ne yapilmasi gerektigini buldum.
Kullanıcı avatarı
#950576 yazdıkların gayet net anlaşılıyor
pillerle nasıl yaptığınızı anlatırsanız seviniriz
ilginç geldi ,merak ettim.
Kullanıcı avatarı
xesrax yazdı:bende çok mrklandım :dontknow:

sanırım ben arkadaşın bahsettiği ev yapımı iyontoforez cihazının nasıl yapıldığını ve uygulandığını anladım
yanlız bu ev yapımı aygıtla el ayak tedavi edilebilir ama koltuk altlarına nasıl uygulanacak.

ev yapımı iyontoforez aygıtını izlemek için youtube linki;
http://www.youtube.com/watch?v=Cc0pj2tf6_4
Kullanıcı avatarı
#951044 ha bu arada emmel1979,Türkiye'deki doktorlar hiperhidroz tedavisi hakkında hiçbirşey bilmiyor diyorsunuz da bu mümkünmü sizce?
kendinizde yazmışsınız ,hiperhidrozun neden kaynaklandığı tam olarak çözülememiş diye,sebep net bilinmeden sonuca nasıl varılırki zaten.
şuan eldeki mevcut veriler ve tedavi yöntemleriyle tedavi etmeye çalışıyorlar.
ne yazıkki çok meşakkatli bir tedavi süreci hiperhidroz,insanlar pratik ve zahmetsiz ürün-yöntem ile çözüm bulmak istiyor .
#951800 Doktorlar bilmiyor demedim. Mesajimi bir daha okuyabilirsiniz.
Doktorlar yanlis yonlendiriyor dedim.

Altinda psikolojik etkenler gibi baska seyler ariyorlar, vede etkisi yetersiz olan kremleri veriyorlar.
Bir cok doktor iyontoforez tedavisinden bile bahsetmiyor, bahsedende hastenedeki aletlere yonlendiriyor.

O yazdigimsitedeki gibi evde bir duzenek yaptim, cok iyi sonuc aldim, 6-7 aydir kupkuru.
Normalde el, ayak, koltuk alti terlemem abartidir, ve kisin bile cok fazla ve zamansizdir.

Bu sorunu ceken kisilere yardim amacli yaziyorum, ben yuzde yuz memnunum, lutfen deneyiniz evde kendiniz yaparak, daha sonrada piyasada satilan kaliteli bir urunude almak faydali olabilir.

xesrax koltuk alti icinde bende oyle bir duzenek yaptim, kullanmasi evet zor, ama cok etkili ise yaradi, liposuction yaptirana kadar idare etmeyi planliyorum
sevgiler
Kullanıcı avatarı
#952304 emmel1979 ,verdiğiniz link çalışmıyor,tekrar kontrol edip gönderirmisiniz?
benim youtubeden buraya koyduğum linkteki düzenek gibi birşeymi sizinkide?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: xesrax - KoKoŞ
#952766 benim koltuk altı terlemem yok. sadece el ve ayaklarımda var. ellerimi kurtardım tereson sayesinde. ama ayaklara çözüm arıyorum. emel verdiğin link evet açılmıyor. :shh:
#953113 nasil acilmiyor anlamiyorum
ben giriyorum

drionic diye bir alettern bahseden arkadas vardi forumda, kesinlikle drionic alacagina cok daha iyi aletler var, onlari dene
drionic cok gucsuz, evde yapacagin pilli sistem ondan cok iyi

keske o linki gorebilseniz, cok faydali bilgiler var

www.teryardim.webs.com calismiyormu?
Kullanıcı avatarı
#953452 gönderdiğiniz link açılmıyor,google de arama yapıldığındada böyle bi siteye dair bilgi çıkmıyor.
en iyisi siz burada videoyu paylaşın ,nasıl bir düzenekle çalışıyor bu pilli sistem görsek iyi olurdu.
#953507 videolar var, yararli bilgiler var
ozelliklede, yurt disinda satilan iontophoresis aletlerinin kiyaslamasi var
zaten pahali olan bu aletlerin kotusunu alamamak icin incelenmesi lazim.
bir iki yeni cikan lazer ile tedaviden bahsediyor, yeni onay almis yurtdisinda

kesinlikle calisiyor burda, almanyada

teryardim.webs.com olarak deneyin
www.teryardim.webs.com olarak deneyin
http://teryardim.webs.com olarak deneyin

baska turlu niye calismiyor bilemiyorum, burda gayet iyi aciyor, her gun denedim aciyor.

Bu arada, ticari bir site degil, bir sey satmiyor, bilgi veriyor.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: larinia - KoKoŞ
#960756 kızlar neden klipsli ets yöntemini denemiyorsunuz? dr. ali bayram özuslu bu konuda çok iyi bir doktor göztepe hastanesinde bu ameliyatı yapıyor.
Gönderen: yasmin317 - Güzelliğine Düşkün
#983636 daha önce bu sayfaya yazmıştım özellikle elimde ve koltukaltımda aşırı terlemem var terleme sorunum hala geçmedi tedavi yöntemlerini araştırdım ter bezleri lazerle alınabiliyormuş aklıma baya yattı sizce ne yapayım?yan etkisi olur mu acaba hiçbir fikrim yok eğer yan etkisi yoksa hiç vakit kaybetmeden yaptırmayı düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
Gönderen: blackdiamond - Güzelliğine Düşkün
#984566 emmel1979 sanırım buraya reklam yapmak için gelmişsiniz, yazdığınız bütün mesajlar bu konu üzerine. Yapın tabi reklamınızı fakat doktorların yanlış yönlendirdiğini, yetersiz tedavi verdiğini söylemeniz falan biraz ayıp olmuş...
Gönderen: wyzaaa - Güzelliğine Düşkün
mtpq yazdı:kendimi bildim bileli hep ellerim terler..çok kötü bi durum :( doktoarada gittim librax hap verdi bide kursept krem ama hiç bi işe yaramdııı..ameliyatla ter bezlrnie klips mi ne takıolarmış ama oda geçici hemde sakıncalıymş:(:(bide bn güzl santlard okuyorm benm işim çizmk boyamak..çok zor oluo..gerçi bu aralr çok terlemio yani en azından kuru halini gördüüm zamnlar oluo...ya bu konu hakkında bilgi olan varsaaaa ve benmle paylaşırsa çok sevinirimmmm :!: :!:

ilacı hala kullanıyormusunuz
Gönderen: wyzaaa - Güzelliğine Düşkün
mtpq yazdı:kendimi bildim bileli hep ellerim terler..çok kötü bi durum :( doktoarada gittim librax hap verdi bide kursept krem ama hiç bi işe yaramdııı..ameliyatla ter bezlrnie klips mi ne takıolarmış ama oda geçici hemde sakıncalıymş:(:(bide bn güzl santlard okuyorm benm işim çizmk boyamak..çok zor oluo..gerçi bu aralr çok terlemio yani en azından kuru halini gördüüm zamnlar oluo...ya bu konu hakkında bilgi olan varsaaaa ve benmle paylaşırsa çok sevinirimmmm :!: :!:

ilaç için yardımcı olur musunuz
Kullanıcı avatarı
Gönderen: xesrax - KoKoŞ
#1006848 sweatset aldım kullanıyorum,gayette memnunum şimdilik. ellerimi sertleştirmiyor hemde. :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: eczsn - BaKımLı
#1011043 arkadaşlar bilginiz olsun diye yazmak istedim. elleri terleyenlere ilaç olarak ba antidepresanlar verilor..yanlız bu psikolojik sorununuz olduğu için değil... yanlış anlaşılmasın. bazı antidepresanların yan etkisi kuruluk yapıyor.mesela ağız içi kurumalar ellerde vs.. kuruma oluyor.. aslında bbir yan etki.. ama u tarz elleri aşırı terleyenlerde asıl etki olarak kullanılıyor...ilgi vermek amacı ilezdım..ilaç ismi öneremem. sanuçta bu sizin ellerinizin ne kadar ne sıkıkta terdiğine bağlı.. drunuz en iyi ilacı size muayene sırasında önecektir..
En son muhendis tarafından Pzt Eki 10, 2011 9:51 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi. Sebep: FORUMDA TAKAS YASAKTIR. İMZANIZI KALDIRINIZ
Gönderen: liffe - KoKoŞ
#1016631 yazın oluyo bana da ama kış geldı artık kuruma devreye gırdı bıle çoktan..çok zor oluyo gerçekten de..bazen tokalaşıyosun ellerın vıcık vıcık.. :confused:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: QueenBlair - KoKoŞ
#1024536 heyecanlanınca terlıyo ellerım benımde sınv sonclrı acıklanırken fln unıde ılk yılım ve vızelerde ded terledı ellerm masanın ustunde bı paket selpak la gırdım hepsıne ckrp cıkrp sıldm elımı kalem hep dagıldı yaa bn krem surmedende cıkmam gercı etkısı olmustur belkıde zor durum gercekten
Gönderen: soficik2 - Güzelliğine Düşkün
#1070607 arkadaşlar ben bir kaç gün önce tereson içeriğini temin ettim ve evde zorda olsa yaptım ama benimki neden süt gibi beyaz oldu,anlamadım hazırlayanlara soruyorum acaba sizinkiler nasıl benimki birazda katı oldu ....2 gecedir sürüyorum elimi ayağımı kuruttu gibi ama tam değil,birazda ateş yapıyor ama..