Parfüm önerileriniz, yorumlarınız
Kullanıcı avatarı
Gönderen: hotcouture - BaKımLı
#901691 mehach; Diorissimo'nun net koktuğunu söylemişsin tam olarak ne kokusu alıyorsun? Ben de severim net kokusu olan parfümleri, karışık kokulardan çok hoşlanmıyorum... Bu parfümü git gide daha çok merak etmeye başladım...
Kullanıcı avatarı
Gönderen: libra - BaKımLı
#901693 mehach,shalimar benimde çok sevdiğim bir parfümdür.genelde çok ağır bulunan bir parfüm.ben geçen sene ilkbaharda aldım ve yazın sıcaklarda bile ara ara kullandım :laugh: .insanlar rahatsız olurmu diye çevremdekilere nasıl kokuyorum diye sorduğumda hep çok temiz pudra gibi koktuğumu,çok yumuşak pudra ,vanilya gibi koktuğumu söylediler.ilk anda gerçekten çok ağır kokuyor ama sonradan nasılda değişip yumuşuyor kokusu :love10: .
diorissimo da annemin kendisiyle özdeşleşmiş parfümüdür.girdiği her ortamda dikkat çeker kokusu.benim yanımda bile kaç kişi parfümünü sormuştur :bye: .
Kullanıcı avatarı
Gönderen: eczsn - BaKımLı
Mehach yazdı:1.Chanel No. 5 (Hayatımın parfümü, bayılıyorum buna ve teni uyan şanslı kişilerden olduğumu düşünüyorum)
2.Guerlain Shalimar
3.Escada Magnetism
4.Escada Tropical Punch
5.Guerlain L'instant de Guerlain
6.Diorrisimo (Bir parfüm bu kadar mı net bir nota içerir. Aynı zamanda Prenses Diana'nın düğününde kullandığı parfümdür)
Bu liste uzayabilir :yeah:

cnm benim de tenime uyuyo chanel no5. ama bu güne kadar kimden duyduysam ay çok kötü sakın deneme falan dediler aynı gazyağı gibi dediler. bi ara gittim denedim çok beğendim aslında benim tenime hiçbir parfüm uymuyo ama bunun uymasına çok şaşırmıştım. yine de emin olamadım ve almadım. birdahakine tekrar denicem(artık kaç ay snra gidersek ankaraya yada başka büyük bi şehre). eğer gerçekten uyduğu kanaatine varırsam alacağım.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Mehach - BaKımLı
hotcouture yazdı:mehach; Diorissimo'nun net koktuğunu söylemişsin tam olarak ne kokusu alıyorsun? Ben de severim net kokusu olan parfümleri, karışık kokulardan çok hoşlanmıyorum... Bu parfümü git gide daha çok merak etmeye başladım...

Canım kesinlikle denemelisin. Tam olarak müge çiçeği (lilly of the valley) kokuyor. Ben edpsini bulabilsem edp alacağım o derece seviyorum. Her yerde edtsi var. Ama edt olmasına rağmen kalıcılığı ve sillage ı çok iyi :love10:
Kullanıcı avatarı
libra yazdı:mehach,shalimar benimde çok sevdiğim bir parfümdür.genelde çok ağır bulunan bir parfüm.ben geçen sene ilkbaharda aldım ve yazın sıcaklarda bile ara ara kullandım :laugh: .insanlar rahatsız olurmu diye çevremdekilere nasıl kokuyorum diye sorduğumda hep çok temiz pudra gibi koktuğumu,çok yumuşak pudra ,vanilya gibi koktuğumu söylediler.ilk anda gerçekten çok ağır kokuyor ama sonradan nasılda değişip yumuşuyor kokusu :love10: .
diorissimo da annemin kendisiyle özdeşleşmiş parfümüdür.girdiği her ortamda dikkat çeker kokusu.benim yanımda bile kaç kişi parfümünü sormuştur :bye: .

Tatlım Shalimar ve Chanel No 5 çok komplike parfümler. Üstünde durdukça morfoz geçiriyor, değişiyor, hafiflemiyor. Aynı zamanda herkesin sevemeyeceği de parfümler. Gelişmiş parfüm zevkleri olan kişilere hitap ettiğini düşünüyorum. Örneğin ilk sıktığında bileğini burnuna götürüp yorum yapan kişilerin parfümden anlamadığını düşünüyorum. Tüm kalıcı ve sofistike parfümler yoğunluğundan dolayı ilk sıktığında kötü/ağır kokabilir. Ben vintage parfüm hastasıyım. Eskiler hep daha güzel daha komplike ve ayrıcalıklı. Ne zaman No5 veya Shalimar kullansam kendimi daha kadınsı hissediyorum, kendimi çok şık giyinmiş ve baloya katılmaya hazır hissediyorum. Bu parfümler tam lüksü ifade ediyor bana göre. No 5'i beğenmeyenleri anlayamıyorum. Ben onun kapağını açıp koklasam bile zengin kremsi yasemin kokusu alıyorum nasıl beğenilmiyor anlamıyorum. Denedikleri parfüm sahte veya bozulmuş olabilir diye düşünüyorum.
Sana Eau de Shalimar'ı da tavsiye ediyorum. Süper, muhteşemmmm. limon, portakal bahçesine girmişsin gibi hissediyorsun ilk sıktığında daha sonra zengin kremsi koku kalıyor üstünde. Ben önce Shalimarı sıkıyorum, üstüne de Eau de Shalimar'ı ;) Herkes çok beğeniyor :yeah:
Kullanıcı avatarı
xBeste yazdı:ben de artık öyle herkesın bıldıgı taklit ettigi kokular kullanmak ıstemıyorum..gercı masallah her kokuyu taklit edıyorlar ama yıne de keşke herkes te cok para olsa da orjınalını kullansa..
hele ben gıbı kararsız bırı baya bır koku alıcam diye yuklu bır borca girebilir..suan borcum yok neyse ki ama nedense parfüme verdıgm paraya acımıyorum:) cok sevıyorum bu yüzden faranjit bile oldum..

Benim de aynen bazen parfüm harcamalarım ayda 300 doları geçiyor :( Daha da alasım geliyor. Kendimi frenlemeye çalışıyorum. Şu an en az 20 şişe parfümüm var ama daha da alasım var. Ayrıca parfüm şişesi biriktirmeye de bayılıyorum. Şu an daha listem de bir sürü parfüm var. :) Bu arada taklit edilmemiş ve başka birinin üstünde duymayacağın parfüm arıyorsan, sana eskileri tavsiye ediyorum. Shalimar, Mitsuoko, Jicky, Joy, Le Bain, Hermes 24 Faubourg gibi. Bunları kiiiimseler taklit edemiyor ve çok da sofistike kokular kolay kolay kimsede de olmuyor çünkü herkes kolay tüketilen yeni kokuların peşinde gibi ;)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: libra - BaKımLı
#903050 bende her ne kadar yenilerdende beğenip kullandıklarım olsada eski parfümlerin yeri başka diye düşünüyorum.her birinin ayrı bir karakteri vardı.daha parfüm gibi parfümlerdi :) gibi geliyor.benimde en vazgeçemediğim her almaya gittiğimde anneanne parfümü ne yapacaksınız onu deselerde ysl paris tir :love10: .shalimar da sıkınca kendimi çok iyi hissettiriyor.kadife gibi,yumuşacık geliyor kokusu.tavsiyen için teşekkür ederim.eau de shalimar ı da deneyeceğim :kiss: .
Kullanıcı avatarı
libra yazdı:bende her ne kadar yenilerdende beğenip kullandıklarım olsada eski parfümlerin yeri başka diye düşünüyorum.her birinin ayrı bir karakteri vardı.daha parfüm gibi parfümlerdi :) gibi geliyor..

Kesinlikle katılıyorum canım eski parfümlerin daha güçlü kişilikleri vardı, ve parfüm gibi parfümlerdi. Hatta Creed parfümün şu anki burnu diyormuş ki: 'Şu an herkes aynı kokuyor. Garsonla zengin müşteri aynı parfümü kullanıyor. Geçmişte parfüm statü ifade ederdi.' Parfümler karakterleri yansıtıyor o yüzden her yıl yenisi çıkan, çabuk sıkıldığımız uçuş uçuş parfümlerden hoşlanmıyorum. Bir de bir parfümü kokladığında sadece güzel kokmayacak, sana bir duygu da katacak. Mesela No 5'i açıp kokladığımda mutlu hissediyorum kendimi. Abartmıyorum arada mutlu olmak için açıp kokluyorum. L'air du Temps de aynı şekilde zaten savaş sonrası insanları mutlu etmek için tasarlanmış.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: hotcouture - BaKımLı
#903301 Yahu şu No 5'i de hep merak etmişimdir :kissmuch: Parfümeriye gitiiğimde ilk iş onu koklayacağım :)
Marilyn Monroe'nun "yatağa yalnızca üzerimde No 5 ile girerim" dediği koku... Bunu duyunca çok çekici bir koku olduğunu düşünmüştüm ama forumlara bakıyorum, beğenmeyeni de çok....
Ben bu parfüme ya hayran olacağım ya da nefret edeceğim sanırım:D
Kullanıcı avatarı
Gönderen: semih2010 - Güzelliğine Düşkün
#904413 estee lauder white linen breeze,
Ysl elle
Cartier Delicious bence guzel kokular ama hic biriside vazgecilmez değil.

Size sorum olacak
    Guerlaine Linstant Magic,
    Chanel no 19,
    Chanel Allure,
    Hermes Merveilles,
    Dior Addict ,
    yasmin noir arasından secim yapacak olsanız sizce hangisi daha kadinsi ve guzel ???? :dontknow:
    Kullanıcı avatarı
    Gönderen: yelizzz - BaKımLı
    semih2010 yazdı:estee lauder white linen breeze,
    Ysl elle
    Cartier Delicious bence guzel kokular ama hic biriside vazgecilmez değil.

Size sorum olacak
      Guerlaine Linstant Magic,
      Chanel no 19,
      Chanel Allure,
      Hermes Merveilles,
      Dior Addict ,
      yasmin noir arasından secim yapacak olsanız sizce hangisi daha kadinsi ve guzel ???? :dontknow:

Bence en güzeli Linstant Magic, en kadınsı olanı ise Allure. :bye:
      Kullanıcı avatarı
      Gönderen: esmeralda26 - Güzelliğine Düşkün
      #906017 1-Escada collection
      2-212 sexy
      3-Armani code
      4-Chanel change
      5-Dnky be delicious
      6-Versace cristal noir

Bu parfümlerin hepsini kullandım uzun zaman bağımlılık şeklinde :) ama son 2 aydır hepsinin pabucu dama atıldı Lady Million kullanıyorum ve uzun süre de bırakmayı düşünmüyorum mükemmel bir koku.
      Kullanıcı avatarı
      Gönderen: kimzo - Güzelliğine Düşkün
      Mehach yazdı:1.Chanel No. 5 (Hayatımın parfümü, bayılıyorum buna ve teni uyan şanslı kişilerden olduğumu düşünüyorum)
      2.Guerlain Shalimar
      3.Escada Magnetism
      4.Escada Tropical Punch
      5.Guerlain L'instant de Guerlain
      6.Diorrisimo (Bir parfüm bu kadar mı net bir nota içerir. Aynı zamanda Prenses Diana'nın düğününde kullandığı parfümdür)
      Bu liste uzayabilir :yeah:

mehach cım chanel no 5 hangisi acaba 3 ay isimde var çünkü
      Kullanıcı avatarı
      Gönderen: unicorn - BaKımLı
      #979972 benim için hiçbir parfüm hatta hiçbirşey vazgeçilmez değildir. Uğursuz geldiğine inandığım bir gün çok pahalı bi parfümü bile gözümü kırpmadan elden çıkarabilirim :(
      Kullanıcı avatarı
      Gönderen: CHACE - KoKoŞ
      #980084 Dior Homme :love10: :love10: :love10:
      Dior Homme İntense :love10: :love10: :love10: :love10:
      Chanel Blue De Chanel :love10: :love10:
      Chanel Allure Homme :love10:
      Kullanıcı avatarı
      #980112 Evet 4 tane yazdım:-D

Heheh daha Code,The London,One Million flan var ama bunları sokamadım listeye:)
      Kullanıcı avatarı
      Gönderen: cicole - SüsLü
      #983779 ne yazık ki 5 e indirgeyemiyorum :blushing: ama sürekli değiştirerek kullandığım parfümler bunlar
      Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
      Kullanıcı avatarı
      #983797 Güle güle kullan :huggs:
      Kullanıcı avatarı
      Gönderen: sinkes - Güzelliğine Düşkün
      #1009397 duyduğun kadar var blv klasik yumuşak tam yaz kokusu bütün yaz buram buram ondan kokuyordum :blushing: çok ta beğeni aldım ....blv klasik ve rose yaz ayları için şiddetle tavsiye olunur ama sonbahar için john galliano parlez moi veya gucci guilty , kış için elia saab ve lady million denemeni isterim tabi zevkler farklıdır :bye:
      Kullanıcı avatarı
      Gönderen: detuna - BaKımLı
      #1009414 guerlain l instant magic :love10: :love10: :love10:
      ck europia :love10: :love10: :love10:
      agent provacatur metress :love10: :love10: :love10:
      alien
      cd hypnotic posion sensualle
      Gönderen: hacer76 - Güzelliğine Düşkün
      sinkes yazdı:duyduğun kadar var blv klasik yumuşak tam yaz kokusu bütün yaz buram buram ondan kokuyordum :blushing: çok ta beğeni aldım ....blv klasik ve rose yaz ayları için şiddetle tavsiye olunur ama sonbahar için john galliano parlez moi veya gucci guilty , kış için elia saab ve lady million denemeni isterim tabi zevkler farklıdır :bye:

teşekkür ederim :blushing:
      Kullanıcı avatarı
      Gönderen: svly25 - BaKımLı
      sinkes yazdı:duyduğun kadar var blv klasik yumuşak tam yaz kokusu bütün yaz buram buram ondan kokuyordum :blushing: çok ta beğeni aldım ....blv klasik ve rose yaz ayları için şiddetle tavsiye olunur ama sonbahar için john galliano parlez moi veya gucci guilty , kış için elia saab ve lady million denemeni isterim tabi zevkler farklıdır :bye:

blv klasik için tüm dediklerine aynen katılıyorum canım.mutlaka kullanılması gerek bir kokudur kendisi ve beni kokusuyla mest eden ender parfümlerden biridir.her zaman mutlaka bulundurduğum bir kokudur. :blushing:
      Kullanıcı avatarı
      Gönderen: pithopitho - SüsLü
      #1009794 valla kızlar bunun yeri neresidir bilmemedim ama yazmazsam ölücem. lütfen parfümle yıkanmayalım. insanları rahatsız etmeyelim. çevrenizde böyle tanıdığımız varsa uyaralım. ya parfüm dediğin kulağın arkasına 2 bilemedin bi de göğsüne üç ker fıstlatılır. öyle fıs fıs fıs diye ayaklara varana kadar sıkılmaz. kaç kez kusacak gibi oldum nefes alamadım. hele otobüslerde facia oluyo. bir de yazın ortasında en ağır parfümleri kullanıyorlar. :tongue: :tongue:
      Kullanıcı avatarı
      Gönderen: pithopitho - SüsLü
      #1009838 aynen tatlım pafüm kullanmayı bilmeyen insanlar, tenlerine gidiyo mu gitmiyo bakmıyorlar. bi kilo parfümü boşaltıyorlar üstlerine, çekici olucam derken tiksindiriyolar kendilerinden haberleri yok :toilet:
      Kullanıcı avatarı
      Gönderen: daydream - BaKımLı
      #1018344 1.chanel chance :love10:
      2.mıss dior cherie :love10:
      3.chanel Cocoa mademoiselle
      4.carolina herra 212 VIP
      5.burberry brit
      Kullanıcı avatarı
      Gönderen: kimzo - Güzelliğine Düşkün
      cinars yazdı:Çokkkk uzun zaman olmuş buraya yazmamalı :blushing:
      o kadar güzel parfümler var ve her geçen gün o kadar güzel kokular sürülüyor ki piyasaya değik 5'e, 10'a bile indiremiyor bazen insan hele benim gibi tipik bir ikizler burcu kadınıysa :)
      1. L'instant de Guerlain - 2006'dan beri bittikçe aldığım yegane parfümüm asal vazgeçemem :love10:
      2. Alien - bu da aynı şekilde ilk kokladığımdan beri beni kendine bağlayan muhteşem bir koku :yeah:
      3. Chloe EDP - 3. şişedeyim daha ne diyim... :love10:
      4. İnsolence Eau de Toilette - Bu kokudan ya nefret edersiniz ya bayılırsınız...Bugüne kadar arasını görmedim ben. Benim için ise harikaaaaaa. ne zaman kullansam mutlaka şirkette birileri yanıma gelip adını soruyor :yeah:
      5. Flowerbomb EDP - Bir şişe diyerek aldım sonra kısmetine iki ayrı yerden iki şişe daha hediye geldi. Daha çok beğendiğim yeni bir koku olmazsa 5. sıradaki yerinin korur. :yeah:

GÜZEL PARFÜMLER VAR LİSTENDE GÜLE GÜLE KULLAN :love10:
      Kullanıcı avatarı
      Gönderen: svly25 - BaKımLı
      pithopitho yazdı:valla kızlar bunun yeri neresidir bilmemedim ama yazmazsam ölücem. lütfen parfümle yıkanmayalım. insanları rahatsız etmeyelim. çevrenizde böyle tanıdığımız varsa uyaralım. ya parfüm dediğin kulağın arkasına 2 bilemedin bi de göğsüne üç ker fıstlatılır. öyle fıs fıs fıs diye ayaklara varana kadar sıkılmaz. kaç kez kusacak gibi oldum nefes alamadım. hele otobüslerde facia oluyo. bir de yazın ortasında en ağır parfümleri kullanıyorlar. :tongue: :tongue:

aynen tatlım sana katılıyorum. :blushing: parfüm dediğin kişinin kendi ten kokusunu kapatmayacak şekilde sıkılmalı ve yaklaşıldığında fark edilmeli.
      Kullanıcı avatarı
      Gönderen: ASKIMEMNU - BaKımLı
      #1018892 vebilm vazgecemeyecegim bes parfum yine degisti :blushing:
      chloé
      allure sensuelle
      play intense
      nina
      shalimar initial
      coco mademiosel
      chloé love
      very irresistible
      daha surer gider yani ben aa kanaat edemem :blushing: :kissmuch: