Parfüm önerileriniz, yorumlarınız
Kullanıcı avatarı
Gönderen: CHACE - KoKoŞ
#983704 Chanel Allure Homme Spor kullanıyorum :love10:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: svly25 - BaKımLı
#984011 doğum günümde aldığım hediye parfümümü yaz aylarında kullanmayı düşünüyorum SJP Lovely güzel ve farklı bir koku. :blushing:
Gönderen: nuraysu - Güzelliğine Düşkün
#984218 jodore,rush,rush2,noa,jasmın noır???
yorumlarınız onemlı...dusun parfumu ve gunluk yaz parfumu almam lasım.meyve kokmak ıstemıorum:)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: francesca - KoKoŞ
#984286 j'adore :yeah:
rush dediğin gucci rush sa bence yaz için ağır bir koku. dolmuşta falan boğucu havada o kokuyu almak hoşuma gitmiyor benim. dior addict ve hypnotic poisonla beraber yaz için çekilmez parfümler listemdeler benim:)
Kullanıcı avatarı
#984342 rush ve jadore yaz aylarına pek gitmez gibi geldi bana.daha ferah çiçeksi kokular tercih edebilirsin.mesela CH 212, NR love in paris, Bvlgari II, Zen vs. bunlar yaz aylarında daha hoş kokan kokular canım denemeni tavsiye ederim. :blushing:
Kullanıcı avatarı
#984349 j'adore bende çok hafif kokuyor ya,ama tenden tene değişiyor sanırım :dontknow:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: yelizzz - BaKımLı
#984365 Ben Rush 2 ve Jadore u hem yazın hemde kışın çok severek kullanıyorum. Tenden tenede değişebilir tabii, ama jadore bendede ağır durmuyor, ayrıca Noa da tam yaz parfümüdür. Şu sıralar Lıght Blue ile dönüşümlü kullandığım parfümüm benim. :love10: Ama Rush ve Jasmıne noır kış parfümleri bencede :dontknow:

Meyve kokularından hoşlanmıyorsan, önerilen tüm parfümlere ilave olarak Hugo Boss Femme, P.Rabanne Ultraviolette ,Lacoste Pour Femme ve Armani She yide deneyebilirsin bence. :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: hotcouture - BaKımLı
#985901 Dior- Pure Poison... Yaz için çok uygun bence..

Bu arada Body Shop'un o güzel yaz parfümü Oceanus'tan sonra Aqua Lily de kaldırılmış piyasadan :angryfire Geriye fresh yaz parfümü denebilecek bir şey kalmamış bence.. Anlamak mümkün değil...
#986238 kızlar çok acil yardımınıza ihtiyacım var.bir tane günlük,bir tane çeyiz için,bir tane de eylüldeki düğünümde kullanabileceğim gibi bir koku istiyorum.bir sürü alternatif var arastırdıgım kadarıyla.bu kokular hakkında yorumlarınızı alabılırmıyım...
hatta komık olurmu bılmıyorum ama sız uc(maksımum bes) tane parfum almak ıstesenız tercıhlerınız neler olurdu?yazabılırmısınız?ayrıca dp veya athenanın parfumlerını tavsıye edıyormusunuz gunluk kullanım ıcın???
işte parfüm listem:(
nina premier jour-nina ricci ricci-allure-jasmın noır-chanel eau fraıche-sjp lovely-chloe-hypnose-estee lauder beautıful-estee lauder pleasures-jean paul gailtier-flowerbomb-verawang-coco mademoıselle-tous gold-versace bright cyristal-addict 2
sadece şunu belırtmem gerek,seker yanıgı veya aşırı baharatlı kokuları kullanamıyorum.gunluk,gelın ve ceyız parfumu olarak onerılerınız neler?dugunumde kokumun cok ozel olmasını hatta hatırlanmasını ıstıyorum:))ayrıca hıc koklama ımkanım olmadı ama bvlgary jasmın noırı ınanılmaz merak edıyorum.begenen varmı???
kızlar nolur cevaplarınızı esırgemeyın bendennn:(parfum delısı oldum artık:((
Kullanıcı avatarı
#986778 nuraysu mutluluklar dilerim :)
jasmin noir güzel bir koku bence,daha dün denedim ben çok hoşuma gitti ama günlük değil de özel zamanlar için daha iyi olur gibime geldi. ama aynı anda pek çok parfümü denediğim için çok net bir yorum yapamıycam.
parfüm listem dediğin elinde bulunan parfümler mi ,yoksa almayı düşündüklerin mi anlayamadım tam ama verdiğin listeden chanel eau fraıche i de dün denedim,yazlık her günlük hoş ve hafif bir koku bence.
Gönderen: somy - BaKımLı
#986786 Watsonslarda tüm pafümlerde %20 ya da %30 indirim vardı.(Unuttum. :nanik: ) Orada satılan parfümlerden önerileriniz var mı?
#986870 tesekkurler cevap ıcın.jasmın noır en sonunda deneme ımkanım oldu,gercekten cok begendım,elımde orjınal parfum yok malesef:( uc tane yenı almam gerekıor.ozellıkle dugun parfumu ıle ılgılı secımı guzel yapıp pısman olmamak ıstıyorum.coco mademoıselle cok merak edıyorum.satıcının elınde olmadıgı ıcın de deneyemedım yınee:(bır de tous gold hakkında cok guzel yorumlar yapılmıs...onu da merak edıorum ama hıcbıyerde bulamadım bılemıyorum kokusunu.
zen,beautıful ve pleasures denedım bır de ama benı mest eden bır koku olmadı acıkcası.o paraya deyecegını dusunmuyorum...hypnose bayıldımmm ama eylul gelınıne gıdermı yoksa kıslık mı karar veremedım...
kızlar yukarıda saydıklarımdan uc tane onerı ıstıorum nolurrr.buyuk ıhtımal de sızlerın tercıhlerıne guvenerek netten sıparıs verıcemnoluuuurrr yukarıdakılerden uc parfummmmm:))
Kullanıcı avatarı
Gönderen: yelizzz - BaKımLı
#986898 Nuraysu, bende yardımcı olmaya çalışayım sana :blushing:
Jasmin noir tam kış parfümü bencede, yazın kullanılacaklar listenden ele onu istersen. Beğendiysen düğün için güzel bir seçim olabilir.Hypnose da benim kış tercihlerimden, hatta bitmeden yedeklediğim parfümüm, gerçektende çok severim bende. Ama o kadar çok kullananı var ki, ben çok sevdiğim için almaktan vazgeçmesemde, düğünde kullanılacak kadar özel bir parfüm değil bence.Coco mademoiselle benim tercih ettiğim parfümlerden değil ama seveni de çok. Ama buda fazla bilindik bir parfüm oldu artık.
Beautıful klasiklerdendir, çok kalıcı, uzunca bir dönem kullandığım, halada ara ara kullanmaktan keyif aldığım parfümlerden biri, ama içine sinmediyse seçenekler arasından çıkar gitsin....
Ve bir öneri :blushing: Coco mademoiselle i kullananların bazıları, tende ekşimsi koktuğundan bahsetmişler, bence teninde denemeden alma, riskli kokulardan biri, herkezin sevebileceği tarzda değil.

Tous gold, benim çok asil bulduğum parfümlerden biri. Zarif bir parfümdür, beğenirsen düğün parfümü olarak düşünebilirsin bunuda.ancak edp olanını kullanmama rağmen kalıcılığından fazla memnun kalmadım, ama düğün için sorundeğil, tepeden tırnağa parfüm bulutu yaparsın, olur biter. :yeah:

Biraz uzattım ama son cevap. Elimde hiçççparfümüm olmasa, alacağım ilk 5 parfüm şunlar olurdu sanırım
Lancome Hypnose, Armani She, Guccı Rush 2, Guerlain L'instand Magic(düğün için bunuda düşünebilirsin),Chanelle Allure....

Umarım yardımcı olabilmişimdir :bye:
#986910 gercekten cok tesekkur ederımmm.okadar guzel ıfade etmıssınkı!!! ıste duymak ıstedıklerım kesınlıkle bunlardı.gercekten cok tesekkur ederım.rush 2 athenadan acık halıyle aldıgım ıcın orjınalıyle yakınmı kokuları bılmıyorum.sevmıstım o parfumu ben de.dıgerlerını en kısa zamanda denıycem,deneyemesem de tavsıyelerını kesınlıkle degerlendırıcem... saol tekrar... :bye:
Kullanıcı avatarı
#987021 eylül düğünü için yazdıkların içinde tatlım guerlain Linstand Macig JPG klasik olanı düşünebilirin.ayrıca chanel allure yerine daha oriantel oalnı alllure sensuelleyi tercih edebilirsin.son baharda bu parfümler iyi gider diye düşünüyorum hem de özel günler için gayet kalıcı ve kaliteli kokulardır.seni yerı yolda burakmazlar tatlım :blushing: .bu ara şimdiden mutluluklar. :blushing:
#987041 svly25,ya okadar cok mesajın varkı forumda,bu kız yazıyorsa dogrudur dıye dusunerek okuyorum herseferınde:) parfumden anlayan,en azından arastırma ımkanı ve ıstegı olan bırının fıkrını kesınlıkle onemsıycem.ama oryantalden kastın nedır tam olarak tahmın edemıyorum...allure alacak lıstemın basında gelıyordu acıkcası.sonbahar dugunu gıbı dusunulebılır ama eylululn 6sı kesınlıkle agustos sıcaklarından farklı olmıycaktır malesef!!! coco deneme ımkanım olmadı hala,ah bı evden cıkabılsemmmm :crybaby: hypnosu kıs parfumum yapmaya karar verdım bu arada(ozamana kadar sıkılmazsam tabı!).dogru secımmı kızlar? kokladıkca mutlu hıssedıyorum kendımı.
#987074 svly25 arkadasım,sana da sormak ıstıyorum.oyle sıcak sekerlı kokulardan nefret ettıgım gozonunde bulundurulursa ve bogucu yaz sıcakları dusunulecek olursa ve hıccc parfumun kalmasa elınde,hangı parfumlerı almak ısterdın.bes tane sıralayabılırmısın.ve evlımısın bılmıorum ama dugunun olsa sen hangısını kullanırdın???ve ve ve tous gold hakkındakı dusuncenı alabılırmıyım yıne??? light blue kullanıyorum ama hıııııc kalıcı degıl,cool water denıycem,kokusunu hıc bılmıorum,bır de allure ve tous golda takmıs durumdayım fena halde!!!!!!!!! hangısı daha kalıcı ve yaza uygun ve arkasında ız bırakır :blushing: aslında ıkı tane ımza parfum ıstıyorum yaaaa.bı kıs ıcın bı yaz ıcın soyle mılletın , ozellıkle esımın hayran olacagı cınsten :crybaby: cok seymııı :crybaby: lıstenı beklıyorum sabırsızlıkla canım yaaaa!!gercekten cooook onemlı benım ıcın
Kullanıcı avatarı
Gönderen: selinimu - BaKımLı
nuraysu yazdı:svly25 arkadasım,sana da sormak ıstıyorum.oyle sıcak sekerlı kokulardan nefret ettıgım gozonunde bulundurulursa ve bogucu yaz sıcakları dusunulecek olursa ve hıccc parfumun kalmasa elınde,hangı parfumlerı almak ısterdın.bes tane sıralayabılırmısın.ve evlımısın bılmıorum ama dugunun olsa sen hangısını kullanırdın???ve ve ve tous gold hakkındakı dusuncenı alabılırmıyım yıne??? light blue kullanıyorum ama hıııııc kalıcı degıl,cool water denıycem,kokusunu hıc bılmıorum,bır de allure ve tous golda takmıs durumdayım fena halde!!!!!!!!! hangısı daha kalıcı ve yaza uygun ve arkasında ız bırakır :blushing: aslında ıkı tane ımza parfum ıstıyorum yaaaa.bı kıs ıcın bı yaz ıcın soyle mılletın , ozellıkle esımın hayran olacagı cınsten :crybaby: cok seymııı :crybaby: lıstenı beklıyorum sabırsızlıkla canım yaaaa!!gercekten cooook onemlı benım ıcın

kesinlikle cool water değil! hiç kalıcı bir parfüm değildir o, kolonya gibidir. bvlgari blv kullanabilrsin kesinlikle boğmaz. ya da şuan benim de kullandığım givenchy-play for her kullanabilirsin. :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: buhayra - BaKımLı
#987702 nuraysu bu parfümleri denemeden alacaksın anladığım kadarıyla. denemeden parfüm almak gerçekten çok zor kalıcı istersin (ee okadar para veriyorsun) tenden tene değişir herkesin kalıcı dediğini alırsın (gerçekten de kalıcıdır) baş ağrısı yapar yada herkesin bayıldığı parfümü sevmezsin çünkü aradığın çok farklıdır. parfüm gerçekten zevk meselesi. yarım saat önce parfüm sıktırdım kollarıma orada çok beğendiğim parfüm hiiiç kalmadı kolumda.ehh fena değil dediğim o kadar bütünleşti ki tenimde bayıldm. sana çok beğendiğim bi site tavsiyo ediyorum fragrantica.com hangi parfümü istiyosan yaz yorumlarını gör . uzattım biliyorum ben sadece 3 parfüm alacak olsam: yaz için ange ou demon le secret özel günler için l'instant magique kış için ise narciso rodriguez seçerdimmm.
#987833 malesef deneme ımkanım yok bırcogunu:( coco denedım ama acıgını alıp bır sure kullanmak ıstedım ama alısamadım... adıdasın mavısını aldım o rahatsız etmedı mesela yaz ıcın agır bı parfum degılmıs... ama magıc alıcam galba ya...cok tesekkurler arkadaslar.yorumlarınız cok onemlıydı benım ıcın...
#987843 arkadaslar,su uc parfum arasından secmeye karar verdım...armanı she,armanı code,bır de aqua dı gıo...
ama hangısı?????????????* ya belkı premıer jour da olabılırmıkı acabaaa??? cok para harcamamam gerekıomus benım:((( :crybaby:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Princesss06 - KoKoŞ
#987860 Tous Gold'u çok ama çok merak ediyorum bu ara sanırım sadece sevil'de vardı dimi? Kullananlar yorum yapabılırmı bana ? :confused: ;)
#988111 weekendı bende sevıorum ama annem nefret edıor nedense:) armanıde karar kıldım en sonunda...ama she mı kullansam code mu karar veremedımmm:( fıkrınıze ıhtıyacım var arkadaslarrr
Kullanıcı avatarı
nuraysu yazdı:svly25 arkadasım,sana da sormak ıstıyorum.oyle sıcak sekerlı kokulardan nefret ettıgım gozonunde bulundurulursa ve bogucu yaz sıcakları dusunulecek olursa ve hıccc parfumun kalmasa elınde,hangı parfumlerı almak ısterdın.bes tane sıralayabılırmısın.ve evlımısın bılmıorum ama dugunun olsa sen hangısını kullanırdın???ve ve ve tous gold hakkındakı dusuncenı alabılırmıyım yıne??? light blue kullanıyorum ama hıııııc kalıcı degıl,cool water denıycem,kokusunu hıc bılmıorum,bır de allure ve tous golda takmıs durumdayım fena halde!!!!!!!!! hangısı daha kalıcı ve yaza uygun ve arkasında ız bırakır :blushing: aslında ıkı tane ımza parfum ıstıyorum yaaaa.bı kıs ıcın bı yaz ıcın soyle mılletın , ozellıkle esımın hayran olacagı cınsten :crybaby: cok seymııı :crybaby: lıstenı beklıyorum sabırsızlıkla canım yaaaa!!gercekten cooook onemlı benım ıcın

tatlım yorumlarımı okuyup güzel düşüncelerini paylaştığın öncelikle teşekkür ediyorum.şimdi öncelikle oriantal notalar parfümde yumuşak bitişleri ifade eder ve genellikle kalıcı pafrümlerin mutlaka oriantal notaları vardır.yani nasıl desem parfümün son notalarında vanilya, misk, sandal ağacı, sedir ağacı, amber vs.gibi kokular kullanıldıysa bu koku oriantal olur.örneğin oriantal notalar çiçek kokuları ile birleşirse oriantal çiçeksi bir hal alır ve çiçek kokusunun keskinliğini kırar o kokuyu yumuşatır, kremsi ve pudramsı bir kokuya dönüştürür.bilmem anlatabildim mi??? :blushing:
allure sen.bu tarz bir kokudur.çiçeksi oriantal ve düğüne yakışacak klas bir kokudur kalıcıdır da.eğer düğün gece olacaksa zaten hava sıcak bile olsa bence bu tarz bir koku ağır kaçmaz.hem kalıcı bir koku kullanmış olursun ve hem de eminim senden başka kullanan da olmaz böylece gelin olarak kokunda özel ve klas kaliteli olur seni tamamlar. :blushing:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: rencik - Güzelliğine Düşkün
#988780 merhaba arkadaşlar,
uzun süre forumu takip ettikten sonra bugün itibariyle ben de aranıza katıldım.
bu sene favori parfümüm escada sunset.. meyve kokusu baskın, meyveli-şekerli bir koku. escada parfümlerini genel olarak çok beğeniyorum zaten. Ancak malesef çok çok kalıcı olduğunu söyleyemeyeceğim. Sabah evden çıkarken sıkın, akşama hala burnunuza buram buram parfümünüz geliyor gibi bir durum yok:( gün içinde en az bir kaç kez yenilemek gerekiyor.. o yüzden her ne kadar çok sevsem de bir daha alır mıyım bilmiyorum..
Gönderen: 2H1B - Güzelliğine Düşkün
#988809 Dün aldığım iki parfüme hayran kaldım,yazlık kokular kategorisine girdiği için buraya yazıyorum :) Lacoste Touch of Pink ve Lacoste Classic (Pour Femme) :love10:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: neslihanbykc - KoKoŞ
#988815 tous gold kullanmadım ama gerçekten çoook çok güzel bir koku denedim kalıcılığı da iyiydi :yeah:
ve herkesin bilmediği bir koku olduğu için sevdim baya :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: neslihanbykc - KoKoŞ
#988825 meyvemsi çiçeksi bir koku gibi, sanki light blue yu andırıyor biraz ama onun biraz daha çiçeksi olanı
yani bence narcisso rodriguez ve light blue arasında bir yerde :confused:
çok kötü parfüm anlatırım :toofunny:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: FISFISFIS - BaKımLı
rencik yazdı:merhaba arkadaşlar,
bu sene favori parfümüm escada sunset.. meyve kokusu baskın, meyveli-şekerli bir koku. escada parfümlerini genel olarak çok beğeniyorum zaten. Ancak malesef çok çok kalıcı olduğunu söyleyemeyeceğim. Sabah evden çıkarken sıkın, akşama hala burnunuza buram buram parfümünüz geliyor gibi bir durum yok:( gün içinde en az bir kaç kez yenilemek gerekiyor.. o yüzden her ne kadar çok sevsem de bir daha alır mıyım bilmiyorum..

HOŞGELDİN,RENCIK :) :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: rencik - Güzelliğine Düşkün
FISFISFIS yazdı:
rencik yazdı:merhaba arkadaşlar,

HOŞGELDİN,RENCIK :) :bye:

Hoşbulduk :huggs:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: sltn1993 - Güzelliğine Düşkün
#991836 yaaaa bende light blue almayı düşünüyorum kızlar ama açık parfüm alcam.. Yorumlarınızı bekliyorum, kokusuna hiç bakmadım henüz
Kullanıcı avatarı
Gönderen: CHACE - KoKoŞ
#992250 Sltn1993 oldukça hafif ve turunçgil ailesinden bir koku=)Beğenme ihtimalin çok yüksek=)
Kullanıcı avatarı
darkblue yazdı:ben de hiç beğenmem o kokuyu ama tuhaf akıldan gitmesi mümkün değil :pisik:

aynen bende pek sevmem bu kokuyu ama kimde duysam hemen adı aklıma gelir gerçekten de tuhaf. :blushing:
#992922 light blue sımdıye kadar mıdemı bulandırmayan tek parfum:( jasmın noıre bayılmama rsagmen ona bıle mıde hassasıyetı konusunda guvenım yok.uzun zamandır athenadan aldıgım parfumun guccı rush 2 degıl de lancome poem oldugunu ogrendım bugun!!!!! meger kodunu yanlıs okumus satıcı ve ben her ıstedıgımde ıstısnasız o parfumu vermıs.yanı ben hala rush 2nın kokusunu bılmıyorum.poem kıslık,agır ama etkıleyıcı bır koku.ozellıkle evde bıkac yapay cıcegın uzerıne sıktıgımda harıka bır koku oluyor odalarda. cok da kalıcı.yıkadıgım nevresımlere fıslafıyorum bır kere:D ama kendı uzerımde lıght blue harıc hıcbı parfume tahammul edemedım sımdıye kadar:((( mesela jadore,mıracle ve touch of pınk,okadar sevılen parfumler olmasına ragmen mahvettı benı bugun.athenadan alıorum parfumlerımı.
arkadaslar sızın poem,lıght blue,estee lauder pleasures ve armanı code hakkındakı dusuncelerınızı alabılırmıyım.....lutfennnn.cok onemlı benım ıcın.lıght blue ve esteenın orjınalını kullandım.estee fena degıldı.zaten 4 ml alıyorum bır sıteden.cok daha pratık benım acımdan.fıyatıda cok uygun.hemde orjınal...kaldıysa tabı!!!