Parfüm önerileriniz, yorumlarınız
Gönderen: sarinil - Güzelliğine Düşkün
#984053 ben iki soru sorucam:=))) 1- givenghy'nin very irresistible sensual olanla l'intense arasında fark ne? hangisi daha güzel:=)?? 2- bugün bide givenghy absulately very irresistible ( kırmızı olan) denedim hoşuma gitti baya o nasıl? kalıcılık vs?dediklermden hangisini tavsiye edersinizz:=) yardımmmmmmmmmmmmm:)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: tarihelyanwe - BaKımLı
#986646 Kalıcılıkta Dior ailesini çok beğeniyorum :yeah: Ayrıca Kenzo amour da inanılmaz kalıcı ertesi gün de kokuyorum :banana:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: buhayra - BaKımLı
#986933 very irresistbl sensual mor olan bende var kullanıyorum ve bende inanılmaz kalıcı olmuş nadir kokulardandır.buram buram kokuyo derler ya aynen ööle.. gül kokusudur zaten baya belli eder kendini.lınstant magic de çok sevdiğim bi koku verdiğin her kuruşu hakeder bence.ben beyaz tenli vejeteryan ve anemiyim başımı ağrıtmadan çok sayılı parfüm kalıyo tenimde :blushing: ikisi arasından l'ınstant magic daha çok beğeniyrm.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: svly25 - BaKımLı
#987024 kalıcılıkta en önemli faktör tenin kiması olmasına rağmen parfümlerden pudralı tenle genelde bütünleşip çok fazla kendini belli etmeyen parfümler genellikle kalıcığı zayıf olan kokular oluyorlar.sabunsu temiz ve pudralı kokular yaz aylarında günlük kullanım için kalıcılıkları pek iyi olmasa da kullanabilirler diye düşünüyorum. :blushing:
Gönderen: nuraysu - Güzelliğine Düşkün
#987061 parfümleri yazlık ve kışlık olmak uzere ıkı gruba ayırırsak asagıdakı lısteden en begendıklerınızı ılk sıralara koymak kosulu ıle bı sıralayabılırmısınız kızlar.gunlerdır forumu takıp edıyorum ve bır parfum lıstesı cıkardım.emınım bu lıste ve sıralama bıcok arkadasımıza da fıkır edınme acısından yardımcı olacaktır.forumda en cok adı gecen parfumlerın lıstesı.sıralamanızı beklıyorum:)eklemelerde de bulunabılırsınız tabıkı...
hypnose
tous gold
allure
no:5
jean paul gaultıer classıc
ysl cınema
coco mademoıselle
premıer jour
cool water
light blue
cerrutı 81
jasmın noır
bvlgari blv
mıracle
lacoste pour femme
flowerbomb
armanı she
rush 2
treasor ın love
instand magıc
Kullanıcı avatarı
Gönderen: selinimu - BaKımLı
#987927 kızlar çoğu parfüm markalarından kullanmış biri olarak söyleyebilirimki; artık kalıcılık yalan dolan. eskiden daha kalıcıydı gibi geliyor. ne givenchy, ne dior hiçbiri kalıcı değil. kesinlikle ama kesinlikle testerlarda kullanılan kokular daha kalıcı oluyor. adeta yem atıyorlar insanlara ve sen de gidip alıyorsun. ama sonuç hüsran. chanel nispeten iyi ama chance'i en son liseye giden kızda gördüm. yani çok kullanılıyor ve sıradanlaştı. coco ile no.5 zaten çok ağır geliyor. garip ama kullandığım en kalıcı koku dkny be delicious ve red. ha lolita lempicka'ya da haksızlık etmiim. o da fena değil. rica ediyorum bana bir parfüm önerin ve KOKUSU HİÇ GEÇMESİN ve onu kullanmaya başliyim. param sürekli çöpe gidiyor ve feci sıkıldımm bu durumdan. :angryfire
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Ceyli - Güzelliğine Düşkün
#987950 bana şöyle şeker kokmayan,baharat kokmayan; çiçeksi-oryantal weya oryantal wanilyalı,yaygın olmayan,kalıcı,farkedilebilir bir koku önerebilirmisiniz? geçen versace bright crystal denedim hoşuma gitti.yeni fikirlere açığım.
Kullanıcı avatarı
#987967 ceyli tarifin allure ve ultraviolet i hatırlattı bana. ama onlar çok yaygın tabi. ;) l'instant magique orta notalar çiçeksi dip notalarda vanilya var. denedin mi hiç? :love10: onu beğeneni çok tabi yalnız yaygınlaşacak parfümlerden... marc jacobs LoLa :yeah: bi dene derim.
Kullanıcı avatarı
#987993 evet cnm haklısın benim söylediğim kokular vanilya içerdiği için biraz ağır olabilir yaz için. :blushing: ama yaz kokuları light blue, davidof, gucci flora da çok bilinen ve pek kalıcı olmayan kokular ne yazıkki :( ben şimdi evidence kullanıyorum hem hafif (çiçeksi) hem de çok kalıcı. :yeah:
#987995 selınımu arkadasım kesınlıkle senle aynı fıkırdeyım.acık parfumden farkı kalmamıs orjınallerın.ten uyumundan bahsedıyorken bıle kendımızı kandırdıgımızı dusunuyorum!!! armanı she bıcok yerden takıp ettıgım kadar dp de kokusu orjınalıyle aynıymıs.kalıcılık konusunda da cok fark edeceklerını sanmıyorum... bı dene ıstersen. 200 tl vermektense 20 tl verıp denemek daha mantıklı... allure,mıracle,flowerbomb ve ınstant magıcte aklım kaldı ama ertelemek zorundayım galba bı sure:(( okadar para bı saat kokmak ıcın verılırmııııı???
Kullanıcı avatarı
nuraysu yazdı:selınımu arkadasım kesınlıkle senle aynı fıkırdeyım.acık parfumden farkı kalmamıs orjınallerın.ten uyumundan bahsedıyorken bıle kendımızı kandırdıgımızı dusunuyorum!!! armanı she bıcok yerden takıp ettıgım kadar dp de kokusu orjınalıyle aynıymıs.kalıcılık konusunda da cok fark edeceklerını sanmıyorum... bı dene ıstersen. 200 tl vermektense 20 tl verıp denemek daha mantıklı... allure,mıracle,flowerbomb ve ınstant magıcte aklım kaldı ama ertelemek zorundayım galba bı sure:(( okadar para bı saat kokmak ıcın verılırmııııı???

aynen nuraysu. şu anda parfümleri toplasan yunanistanın dış borcunu ödersin. servet resmen. lakin gel gör ki tüm parfümlerimi bitsiinler diye sıkıyorum. bvlgarimi oda kokusu flan yapıyorum. yazıklar olsun bu parfümleri yapana:) ben hatırlıyorum küçükken annem sabah işe giderken sıkardı kokusunu akşam hala gelirdi. artık orjinal parfüm diye birşey yok bence. ya da ben bulamadım. hypnotic'in bile eski havası yok ki düşünün nasıl ağır bir kokudur. annem bile eskiden 2 gün çıkmazdı kokusu şimdi 3 saat dayanırsa iyi diyor. oof :dontknow:
Kullanıcı avatarı
#988106 Kızlar yazdıklarınıza çok şaşırdım ben orjinal parfüm kullanıyorum ve 2 gün kokuyorum yani hele hypnotic kıyafetlerimden hiç çıkmıyor maşallah yıkayıncaya kadar Yazın da Kenzo amour kullanıyorum yine ertesi gün misler gibi kalkıyorum valla yatakan :dontknow:
Ben açık parfüm kullanamıyorum leke yapıyor bende tenime değmemesi lazım :pisik: Boynumda kocaman bi leke oldu Bildiğiniz güneş lekesi ve benim vücudum güneş lekesi yapmaz asla Onu fark edince açık parfümü bıraktım bir daha lekem olmadı olan da geçiyor zaten 3 senede anca küçüldü :tongue:
En son tarihelyanwe tarafından Prş Tem 21, 2011 7:16 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
#988110 kızlar burada dp yok ama same var.aynısı galba dpnın,oyle bahsedılmıs yorumlarda.armanı she mı kullansam code mu karar veremedım... sızın fıkrınızı merak edıyorum...
Kullanıcı avatarı
tarihelyanwe yazdı:Kızlar yazdıklarınıza çok şaşırdım ben orjinal parfüm kokuyorum ve 2 gün kokuyorum yani hele hypnotic kıyafetlerimden hiç çıkmıyor maşallah yıkayıncaya kadar Yazın da Kenzo amour kullanıyorum yine ertesi gün misler gibi kalkıyorum valla yatakan :dontknow:
Ben açık parfüm kullanamıyorum leke yapıyor bende tenime değmemesi lazım :pisik: Boynumda kocaman bi leke oldu Bildiğiniz güneş lekesi ve benim vücudum güneş lekesi yapmaz asla Onu fark edince açık parfümü bıraktım bir daha lekem olmadı olan da geçiyor zaten 3 senede anca küçüldü :tongue:

ben de açık parfüm hiç kullanmadım ve kullanmam da. hypnotic kalıcı olur ama kıyafetlerine de değerse. sadece tenine kullandığında kalıcı olduğunu düşünmüyorum ben açıkçası. ya da çok açık tenli olduğum için kalmıyor hiçbirisi bilemiyorum. :dontknow: bende en kalıcı olan parfüm dkny oldu şu zamana kadar. chanel lerde iyi elbette. armanilerden kullanmadım hiç. onların kalıcılığı nasıl sizce?
Kullanıcı avatarı
#988121 Orjinal parfüm kokuyorum demişim ya kullanıyorum olacak o düzelteyim hemen :laugh: :laugh:
Ben cildimdeki kalıcığını da seviyorum tatlım boynumdan buram buram geliyor ertesi gün de (zaten eve gelince kıyafet değiştiriyorum pijamama bir daha sıkmıyorum parfüm)
Parfüm kalıcılığını tamamen ciltle alakalı olduğunu düşünüyorum Cildimin parfümü iyice emdiğini düşünüyorum Derim o konuda özeldir :laugh: Herkes yaz tatilini bitirince son baharda açılmaya başlar ben 1.5 sene bikini izlerimi koruyorum (ki güneşe çıkmam gölgede yanarım) Cildim aldığını iyi emiyor ve bırakmıyor o yüzden şanslıyım sanırım :laugh: Ayrıca koyu tenliler açık tenlilere nazaran parfümü daha çok hapsediyormuş
Parfümün kalıcılığını etkileyen EDP veya EDT oluşuymuş yani aromatik yağın oranıymış EDP de %20 civarı aromatik yağ olduğu için cilt tarafından emiliyor ve daha kalıcı oluyormuş EDT de % 10 civarıymış (parfümün geri kalanı uçucu sıvıymış aromatik yağı çözeltsin diye)
EDP ciltte EDT de kıyafette kalıcıymış (hoş hypnotic de Edt fakat boynumdan çıkmıyor seviyorum :love10: ) Bir de sadece Parfum olana var konsantre gibi Parfume extrait diye geçiyor onun da aromatik yağ kısmı %40 civarıymış yani zamk gibi cilde yapışandan :laugh: Kıyafete sıkılırsa kıyafet biraz bekletilip öyle giyinilmeli çünkü gerçekten yoğunlar ve inanılmaz pahalı oluyorlar
Çilekte Midnight poison 100 ml EDP 200 lirayken 7.5 ml extrait 150 lira (evet yedibuçuk ml :laugh: )
Kullanıcı avatarı
#988141 tarihelyanwe :yeah: tamamen katılıyorum sana.parfümün kalıcılığı cilt tipi, rengi, metabolizmanın çalışmasıyla ilgili olduğu gibi parfümün notalarıyla da ilgili.açık parfümle üzücü bi deneyim yaşamışsın geçmiş olsun.ben de açık parfümlerin alerjik reaksiyona ve astıma neden olduğunu okumuştum artık kullanmıyorum.
Kullanıcı avatarı
#988464 bende kalıcılıkta birçok faktörün olduğunu düşünüyorumama tabiki edp edt ext.bunlar da kademe kademe kalıcılığı etkiliyor.ben fazla ağır vanilyalı, çikolatalı, şekerli, meyveli kokuları pek tercih etmiyorum.ten kokumu asla bastırmayacak kokuları seviyorum tenimle bütünleşip parfüm sıkmasam da sanki parfüm teminde varmış gibi kokan parfümleri seviyorum.giderek dahada natürel kokuları tercih etmeye başladım. :blushing:
Kullanıcı avatarı
#988477 ceyli rica ederim :blushing: sen tarifine en yakın (benim bildiklerim) bunlar.. umarım yardımcı olabilmişimdir :huggs: svly25 senin için sorun olmazsa hangi parfümleri kullandığını sorsam merak ettim ;)
Kullanıcı avatarı
#988506 Ben de manyak gibi vanilya delisiyim :laugh: :laugh: Bugüne kadar kullandığım bütün parfümlerin mutlaka vanilya notası vardır yani :laugh: :laugh:
Erkek kokularında da bergamot notası mutlaka ama mutlaka bulunmalı :) :)
Saplantılı bir insanım ben :toofunny: koku beni kendine esir etmeli :laugh: :laugh:
Kullanıcı avatarı
buhayra yazdı:ceyli rica ederim :blushing: sen tarifine en yakın (benim bildiklerim) bunlar.. umarım yardımcı olabilmişimdir :huggs: svly25 senin için sorun olmazsa hangi parfümleri kullandığını sorsam merak ettim ;)

tatlım ben ara ara dönüşümlü olarak şu parfümleri kullanıyorum.
yaz aylarında:
JL Glow, Premier Jour, Black XS, Bvlgari Pour Femme, CK in2u.
kış aylarında:
Organza, The One, Allure Sen.
bazen farklı kokularda alıp kullanıyorum canım ama hepsi şimdi birden aklıma gelmedi.
bu kokuları kullanırken de oldukça az sıkarak kullanıyorum sadece bana yaklaşan kokumu alıp büyülensin diye. :blushing: :love10: :laugh:
Kullanıcı avatarı
#988702 hmmm öpülmesini istediğiniz yerlere sıkın diyolar ya :kiss: sende ööle yapıyosun anladım ;) güzel günlerde fısfısla kokularını. ck in2u ve the one bende severek kullandm :yeah: katılıyorum sana çok parfüm sıkıp milletin başını ağrıtmaktansa az ama sık kullanmak daha güsell bencede ;)
Kullanıcı avatarı
#988728 ck in2u nun kalıcılığı benim cildime uymamıştı hatırlıyorum (biraz saçma bir cümle oldu ama neyse :laugh: ) kokuyu seviyordum (hypnotic imin yerini dolduramaz tabiki ASLAA :laugh: ) ne bileyim koku cildimle bütünleşmedi ya seviyordum ama tazelemem gerekiyordu :(
The one bir hevesle aldım ve şuan oda parfümü oldu Allahtan 50ml aldım da kalanları sıkmak içime oturmuyor :laugh:
Yıllardır Hypnotic den vazgeçemiyorum kızlar ya 2 kış kullanınca sıkılıyorum arada kaçamak yapmak istiyorum ama yok yine kokuma geri dönüyorum Yaz kokumu da buldum artık yazları da Kenzo Amour esiriyim :love10: :love10: Ağır kokuların hastasıyım ki yaşım daha 24 kendimi bildim bileli tatlı ağır koku seviyorum Lisedeyken de Chanel Candy kullanıyordum hatırlıyorum da odamdan çıkınca annem arkamdan evi havalandırıyordu :laugh: :laugh:
Biri beni tedavi etsin :toofunny: :toofunny: :toofunny:
#988759 premıer jour nasıl pekı gunluk kullanıma uygun sanıyorum:) svly25 ya aklımı karıstırıosuuunnn:)
ayrıca jasmın noırden cok hoslandım:)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: karmenas - BaKımLı
nuraysu yazdı:premıer jour nasıl pekı gunluk kullanıma uygun sanıyorum:) svly25 ya aklımı karıstırıosuuunnn:)
ayrıca jasmın noırden cok hoslandım:)

yasmin noir asil bir koku..vucut kremide olaganustu
Kullanıcı avatarı
#988883 kızlar ben aşık oldum galiba :love10: insan neden ulaşamadıklarına aşık olur ki :crybaby: harvey nichols da denedim ve resmen çarpıldım yok bööle kokular yaaa. :yeah: ama bu kadar pahalı olunmazki :crybaby:
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
buhayra yazdı:kızlar ben aşık oldum galiba :love10: insan neden ulaşamadıklarına aşık olur ki :crybaby: harvey nichols da denedim ve resmen çarpıldım yok bööle kokular yaaa. :yeah: ama bu kadar pahalı olunmazki :crybaby:

şişeler çok estetik gerçekten ama tabi koku bence şişeden daha önemlidir her zaman.çünkü aslında bizim kullandığımız şişenin içindeki. :blushing:
Kullanıcı avatarı
tarihelyanwe yazdı:Ne kadarmış? :laugh:

canım harvey de 500 küsür dediler 100 ml.ine. :bamp: 50 ml. göremedim orada çilekte vardı. :dontknow: çilekte 50 ml. 287 tl. 100 ml. ise 400 tl. :hang: belki amerikadan aldırabilirim ama uzun bi süre sonra :crybaby:
Kullanıcı avatarı
#988922 Bildiğimiz EDT EDP tarzı mı bu?
500 tl diyince extrait olabilitesi de geldi aklıma :)
Eau De ... formatındaysa tercihine saygı duyuyorum tatlım :laugh:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: FISFISFIS - BaKımLı
#988931 AYY BUHAYRA WALLA ÇOK MERAK ETTİM :love10: ,SENİN BENZETTİĞİN KOKULAR VAR MI?HANİ BAZI PARFÜMLER BİRBİRİNİ ANDIRIR YA ÖYLE İŞTE:)BENİM DE DOĞUM GÜNÜM YAKLAŞIYOR DA BİR ÇILGINLIK YAPABİLİRİM..AMA ÖNCE TEST ETMEK ŞART.MESELA BEN ANNICK GOUTAL IN PARFÜMLERİNDE RESMEN HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAMIŞTIM.FİYAT-ŞİŞE O BİÇİM AMA KOKU ÇOK SIRADAN GELMİŞTİ.BAZEN FİYATINDAN DOLAYI ULAŞILAMAZ GİBİ DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ İÇİN DE BAZI PARFÜMLER ÇOK CAZİP GELİYOR.. :drink: :huggs:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: karmenas - BaKımLı
buhayra yazdı:kızlar ben aşık oldum galiba :love10: insan neden ulaşamadıklarına aşık olur ki :crybaby: harvey nichols da denedim ve resmen çarpıldım yok bööle kokular yaaa. :yeah: ama bu kadar pahalı olunmazki :crybaby:

bond serileri pahalidir ama zevkli kokulardir :love10:
Kullanıcı avatarı
tarihelyanwe yazdı:Bildiğimiz EDT EDP tarzı mı bu?
500 tl diyince extrait olabilitesi de geldi aklıma :)
Eau De ... formatındaysa tercihine saygı duyuyorum tatlım :laugh:

evet canım edp ama konsantrasyonu diğerlerine göre biraz daha fazla..zaten sen sıktığın an anlıyosun :love10: extrait olamaz çünkü onların 15ml falan 250 en ucuz diye biliyorum. bunlar baya büyük yani 100 ml. nerdesin bilmiyorum ama bi dene istersen ;)
Kullanıcı avatarı
FISFISFIS yazdı:AYY BUHAYRA WALLA ÇOK MERAK ETTİM :love10: ,SENİN BENZETTİĞİN KOKULAR VAR MI?HANİ BAZI PARFÜMLER BİRBİRİNİ ANDIRIR YA ÖYLE İŞTE:)BENİM DE DOĞUM GÜNÜM YAKLAŞIYOR DA BİR ÇILGINLIK YAPABİLİRİM..AMA ÖNCE TEST ETMEK ŞART.MESELA BEN ANNICK GOUTAL IN PARFÜMLERİNDE RESMEN HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAMIŞTIM.FİYAT-ŞİŞE O BİÇİM AMA KOKU ÇOK SIRADAN GELMİŞTİ.BAZEN FİYATINDAN DOLAYI ULAŞILAMAZ GİBİ DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ İÇİN DE BAZI PARFÜMLER ÇOK CAZİP GELİYOR.. :drink: :huggs:

fısfısfıs gerçekten ilk koklayışta aşk denir buna :toofunny: ben 3 tane denedim 2sini resimde görüyorsun zaten. 3. unisex olandı (for women and man yani) ondan hiç hoşlanmadım bak. :tongue: :dontknow: denediklerimi gerçekten benzetemiyorum çünkü çok yoğun geliyo koku ve hafızana kazınıyo yani. artık nasıl beğendiysem kusura bakma anlatamıyorum :blushing: tabiki test etmeden alma.bak beğenmediğimde çıktı. ama bond no:9 un 20 kadar parfümü vardı orada.harvey dekiler çok yardımcı olacaktır diye tahmin ediyorum.50 ml. sor istersen ben görmedim ama belki vardır yada getitebilirler ;)
Kullanıcı avatarı
#988947 Buhayracım 100ml olayını görmemişim ben haklısın tatlım 100ml extrail olmaz :yeah:
Eğer kişilik sahibi bir kokuysa 50ml lik al bence ama taklit edilmesi kolay bir kokuysa değmez o fiyata Thierry Mugler Angel de maşallah fiyatı el yakıyor yıllardır ama çakması dolu ve herkes kullandı bir özelliği kalmadı kokunun (aslında deli olduğum bir kokudur kendisi :laugh: )
Kendimi senin yerine koyuyorum Bugün Hypnotic ime zam yapsalar fiyatı tavana vursa 100ml olmasa bile 50 lik alırım (Dior bu yazdıklarımı okumaaaa zam yapma kokumaaa :laugh: :laugh: )
Konsantrasyonu da yüksekse zaten 2-3 fıs saatlerce idare eder O zaman kokuyu daha az kullandığın için daha uzun sürede gidiyor
Kanına daha fazla girmeyeyim canım sonuçta o para senden çıkacak :laugh:
Kullanıcı avatarı
tarihelyanwe yazdı:Buhayracım 100ml olayını görmemişim ben haklısın tatlım 100ml extrail olmaz :yeah:
Eğer kişilik sahibi bir kokuysa 50ml lik al bence ama taklit edilmesi kolay bir kokuysa değmez o fiyata Thierry Mugler Angel de maşallah fiyatı el yakıyor yıllardır ama çakması dolu ve herkes kullandı bir özelliği kalmadı kokunun (aslında deli olduğum bir kokudur kendisi :laugh: )
Kendimi senin yerine koyuyorum Bugün Hypnotic ime zam yapsalar fiyatı tavana vursa 100ml olmasa bile 50 lik alırım (Dior bu yazdıklarımı okumaaaa zam yapma kokumaaa :laugh: :laugh: )
Konsantrasyonu da yüksekse zaten 2-3 fıs saatlerce idare eder O zaman kokuyu daha az kullandığın için daha uzun sürede gidiyor
Kanına daha fazla girmeyeyim canım sonuçta o para senden çıkacak :laugh:

evet cnm 50lik çok mantıklı çünkü uzun süre kullanırım tahmin ederim :yeah: benzerinin öğrencilerimde falan olduğunu düşünemiyorum ıyyy :hang: ama takliti bi çok kişinin anladığını düşünüyorum artık tenle bütünleşmediği için. :tongue: sadece üst notaları olunca işte. ben angel ve hypnotic e çok mesafeliyim bu taklitler yüzünden.taklitler bende baş ağrısı yapıyo of çok fena. :( neyse cnm ben en iisi yurtdışındaki arkadaşlara bi soraym olmadı 50ml arayım.gördüğün gibi kanıma girdin bile :toofunny:
Kullanıcı avatarı
#988958 Angel a bende uzağım ama Hypnotic benim tenimde farklı duruyor ya (ukalalık olarak algılamayın kızlar sakın :pray: ) orjinal kullandığım için mi yoksa cilt rengim ve cilt tipimle mi alakalı bilemiyorum ama (ki her koku kişiden kişiye farklı duruyor bu bir gerçek) taklidini kullanan arkadaşlarım tanıyamıyorlar kokumu :dontknow:
Vanilya ile Yasemin bir araya gelince kendimi kaybediyorum ya vazgeçemiyorum :laugh:
Gönderen: edayca - Güzelliğine Düşkün
#1004518 Bir umutsuzluk içinde yazıyorum ama belki cevap alırım işallah...
Geçen ay a101 marketinde tester küçük kalem parfümlerde almış kardeşim bana ..
numarası k1 yazıyor bayıldım...onun adını bulmak istiyorum.yakın zamanda giden alan deneyen ya da daha önceden bilgisi olan varmı kızlar??
Kullanıcı avatarı
Gönderen: espadrilles - SüsLü
#1006170 ben çiçeksi ve kalıcı koku arıyorum

estee lauder pleasures bloom u bayılarak kullanıyorum malesef kalıcı değil :crybaby: bi süre sonra kendim hafif bi koku alıyorum ama etrafımdakilere hiç gitmiyor ee ne anladım bu işten :dontknow: aynen önceki sayfada dediğiniz gibi, 1 saat kokmak için mi yüzlerce tl veriyoruz :tongue:

bvlgari jasmin noir kalıcı mı?? bana kalıcı çiçek kokusu önerin lütfennn
Kullanıcı avatarı
#1006292 teşekkür ederim sumuzdas. ben parfümlerle çok ilgilenmiyordum hangisi kalıcı bilemiyorum ancak deneyerek :) ama genelde çiçeksi hafif kokuları seviyorum bunlar da kalıcı olmuyo işte.

jasmin noir de çok pahalı :( atuda bile pahalı. indirime girse keşke. daha uygun fiyatlarda kalıcı çiçek kokusu önerisi varmı acaba :blushing:
marc jacobs daisy ve gucci flora nın kalıcılıklarını merak ediyorum bide. başka öneriler varsa da çok iyi olur :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: yelizzz - BaKımLı
#1006310 Jadore var benim sevdiklerim arasında, ama oda Dior fiatlarında işte, London ve Ultraviolette de oldukça kalıcı çiçek kokularından, hatta London hepsinden daha kalıcı sanki, fiyat olarakda daha uygunlar. Bir dene istersen teninde.... :bye:

Birde en son aldığım JPG klasik var, gerçekten çok kalıcı, ama yoğun bir parfüm. Özellikle kalıcı parfüm arayanların mutlaka denemesi gereken klasiklerden, buda uygun fiyat aralığında....
Kullanıcı avatarı
#1006739 yeliz teşekkür ederim.. dün sephorada burberry london ı denedim, çok sıradan geldi ya ne bileyim belki de ambalajını beğenmediğim için kokusuna da sıcak bakmadım :) ultraviolette i de bulduğumda deniycem :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: yelizzz - BaKımLı
#1006831 espadrilles; rica ederim canım... :huggs:
London farklı, iddialı bir parfüm değil evet. Ben yinede çok seviyorum ama, kullandığım günlerde mutlaka sorulur adı.Kalıcılığı çok iyidir. Ama şişesi konusundaki fikrine katılıyorum. Bazı arkadaşlarım ise şişesine bayılıyorlar, ama bende taklit parfümlerin, uyduruk şişelerine benzetiyorum nedense. :laugh:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: sumuzdas - KoKoŞ
espadrilles yazdı:teşekkür ederim sumuzdas. ben parfümlerle çok ilgilenmiyordum hangisi kalıcı bilemiyorum ancak deneyerek :) ama genelde çiçeksi hafif kokuları seviyorum bunlar da kalıcı olmuyo işte.

jasmin noir de çok pahalı :( atuda bile pahalı. indirime girse keşke. daha uygun fiyatlarda kalıcı çiçek kokusu önerisi varmı acaba :blushing:
marc jacobs daisy ve gucci flora nın kalıcılıklarını merak ediyorum bide. başka öneriler varsa da çok iyi olur :bye:

jasmin noir hepsiburada da ucuzdu diye hatırlıyorum
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ASKIMEMNU - BaKımLı
#1007881 lady million çok kalici ama maskulen oldugu için almak istemiyorum bir de artik on kisiden sekizi bu parfum kokuyor cilkini çikardilar ama kokuya laf yok guzel bir koku
Kullanıcı avatarı
Gönderen: zeynap - Güzelliğine Düşkün
#1008419 geçen gün sevil'de burberry body sıktım kağıda..eve gelince tuvalet aynamın üstüne koydum..odaya giriyorum çıkıyorum buram buram bi koku..önce anlamadım ne olduğunu, sonra makyaj yaparken koku iyice yoğunlaşınca bi baktım oraya koyduğum kağıttan yayılıyo..bu kadar kalıcı mı bu koku gerçekten??? keşke bi de çok güzel olsaydı..yani güzel ama alabileceğim kadar diil.. :dontknow:
Gönderen: loretta - Güzelliğine Düşkün
#1011541 denediğim kokular arasında en kalıcı buna rağmen ağır, şekerli vs. olmayan parfüm chloe edp ve intense oldu.kalıcı koku arayanlar mutlaka denemeli.