Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: bisey - Güzelliğine Düşkün
#977547 kökten çözümü malesef yok..ama düzenli kil maskesi kullanın derim..işe yarayacaktır :yeah:
Gönderen: mejdolin - Güzelliğine Düşkün
#979043 yüzümde kapalı komedon deniyor galiba, pütürcükler var.pütürcük deyince kulağa sevimli geliyor ama görüntü hiç sevimli değil :laugh: çok düzenli olmasa da garnierin kil maskesini yapıyorum.daha etkili ne kullanabilirim?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Chinchilla - BaKımLı
#979058 Mejdolin, sanırım aynı dertten şikayetçiyiz; eveet hiç sevimli değiller. :) Cildim gayet normal olmasına rağmen burnum çok yağlı ve sanırım o yüzden oluşuyor. :pisik: Peeling yapıyorum haftada 2-3 kez, kil maskesini denemek istiyorum bir de.. Sanki peelingden sonra biraz hafifleme oluyor, bilemiyorum kii :blushing:
#979067 chinchilla; hangi peelingi kullanıyorsun? bende kil maskesi yapıyorum ama burun kenarlarımı tahriş ettiği için en fazla 6-7 dk tutabiliyorum.
Kullanıcı avatarı
#979068 Diadermine yeşil çay özlü peeling'i kullanıyorum şu an. Promosyonla geldi. Yapısı biraz sert açıkcası ama nazik davranıyorum temizlemesinden memnunum. Sadece burnuma kullanıyorum ama yanaklarımı ve alnımı acıtıyor, sert geliyor. Bittikten sonra tekrar almayı düşünmem yani cnm. :pisik: Aslında ben Neutrogena delisiyiim, gentle scrub'ı merak ediyorum, çok güzel yorumlar okudum.. Onu alıcaktım, aklım onda kaldı açıkcası. :)
Acaba kil maskesini kendimiz aktardan alıp yapsak daha mı iyi olur?
#979071 ben aktarlara güvenemiyorum :tongue: ne zaman bişey alsam başıma bi iş açıyorum :confused: neutrogena portakal gibi kokanı kullandım ben.fena değildi.onu bulamayınca garnier aldım.garnieri maske olarakta kullandığım için işime geldi :) ama daha iyi bir kil maskesi tavsiyesi olursa deneyebilirm.
Kullanıcı avatarı
#979073 Pembe Greyfurtlu mu ne sanırım dediğin cnm.. Ben de kokusuna tav oldum ama o sivilceli, problemli ciltler içinmiş. Garnier'in 3ü bir arada olanı mı bahsettiğin? Onu çok merak ediyodum ben de. :)
#979075 yok greyfurtlu olan değil eskisi sanırım gentle scrub diye geçiyor.onun kokusuda portakal gibiydi.senin merak ettiğin.evet garnier 3 ü bir arada olan.
#979076 garnier'i düzenli maske olarak kullanınca gözenekleri bi nebze etkiliyor ama bazen minik sivilceler yapıyor burnumda :confused: ama ben yeterince düzenli değilim :laugh:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: h0ly - BaKımLı
#979114 garnierı ben de yeni aldım yüzümü yakıyor resmen:)
Kullanıcı avatarı
#979179 mejdolin evet 3'ü bir arada olandan aldım içinde salisilik asit olması cezbetti beni. bi haftadır kullanıyorum günde bir kez. siyah noktaları sürekli burun bantlarıyla çıkarmama rağmen 2 gün sonra tekrar oluşuyorlar henüz bir faydası olmadı siyah nokta açısından ama temizleyici olarak beğendim özellikle ferahlatması sabah sabah iyi oluyo:)
Kullanıcı avatarı
#979202 evet sabah ayılmak için birebir :)
Kullanıcı avatarı
#980879 siyah noktalar açısından ciddi bir faydası yok bence :dontknow: ama çok güzel ferahlatıyor ve çok az bir miktar yetiyor ben ayağıma da kullanıyorum :toofunny:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: sinkes - Güzelliğine Düşkün
#980926 şu an guerlain'in peelingini kullanıyorum tanecikli ama güzel ..ondan önce yüzüm kızarma ve pullanma var diye valmontun taneciksiz peelingini kullanıyordum ..ve halen valmontun kil maskesini kullanıyorum.yüzüme haftada bir buhar , kil maskesi ve peeling yapıyorum ..siyah noktalarım yok olmadılar ama rengimi açıldı desem azaldı mı desem eskisi kadar göze batmıyorlar..biraz pahalı valmont ama uzun dayanıyor memnumum, bitince carita ürünlerini denemeyi düşünüyorum ama daha 3-4 ay gider bana bunlar :banana:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: aquolina - Güzelliğine Düşkün
#984041 ben yaklasık bır ayay yakın zamandır dermokılın aknelı cıltler ıcın olan kıl maskesını kullanıyorum ozellıkle yaglanmaya ıyı gelıo :) banyodan sonra yada yuzunuza buhar yaptıktan sonra kullanırsanız daha ıyı oluyo temız bı goruntu saglıyo bence
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Melal - BaKımLı
#984079 yanaklarım kuru ama burnumun üzerinde siyah noktalardan bi türlü kurtulamıyorum neredeyse her gün peeling yapmam lazım :tongue:
neutrogena'nın peelinglerinin hepsi yağlı ciltler için mi yoksa benim gibi cildi karma ama daha çok kuru olanlarda kullanabilir mi?
bir de yves rocher'ın kayısılı peelingi siyah noktaları azaltıyor mu?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: ReGeL - Güzelliğine Düşkün
#987295 arkadaşlar niveanın T bölce siyah nokta bantları var bn kulndım çok etkili oldu ailemede yaptım siyah noktaların çıktıklarını göryrsunuz resimen çimenler dik dik çıkarya onlarda bantın üstüne dik dik çıkıyor siyah siyah zaten yaptığınızda burnunuz çok hoş bir görntü alıyor temiz bir göntü ve limon kokusuda çok hoş bir deneseniz iyi olur bütük marketlerin kişisel bakım ürünleri bölümnde veya güzellik ürünü satan yerlerde bulabilirsiniz içinde 8 tane bant var ve fiyatıda uygun 10-13 tl arasında değişiyor
Kullanıcı avatarı
Gönderen: pachalbel - KoKoŞ
#987302 Melal Yves R. Kayisili Peelingi denemelisin, cok guzel. Benim cildim karmadan yagliya donuk, yanaklarim ise kuru. Haftalik temizlik icin vazgecilmezim ;)
Kullanıcı avatarı
Gönderen: buhayra - BaKımLı
#987328 bende kaysılı peelingi sevenlerdenim. ama tradational de hamam maskesini daha çok beğendim argan yağı olduğu için yanağımda bile kuruma hissetmedim. ;) dermokil, uriage denemiştim daha önce baya kurutmuşlardı cildimi :tongue: melal siyah nokta bantlarını kullanacaksan dikkatli ol derim yanaklara doğru yapıştırma gözenekleri açıyo..
Kullanıcı avatarı
#987417 nemlendiricm bile bööle yumuşatmıyo süper :yeah: bu arada gözenek sıkılaştırıcı maskesi de siyah noktalarda etkili sanki denemişmiydin onur? isminle hitap ettim ama rahatsız oluyomsn?
Kullanıcı avatarı
#987477 Gözenek sıkılaştırıcı maskeyi ben denedim mi emin değilim, o maske serisinden bir tane denemiştim, yeşil renkteydi ve cildimi feci yakmıştı :blushing: Senin dediğin nasıl birşey, soyulan maske mi acaba? İsmimle hitap edebilirsin problem yok :huggs:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: tarihelyanwe - BaKımLı
#987481 Noviderm in toniği gözeneklerimi ciddi sıkıştırmaya başladı ya ayy hayatımın ürünü resmen :pray: :pray:
Tabi ben memnunum ya bunu da piyasadan kaldırırlar :tongue:
Kullanıcı avatarı
#987496 aaa naneli ya ondan mı acaba? :confused: gestes d'ınstıtut serisi yeşi olan. hmmm üzerinde menthol içerdiği için hassas ciltlere önerilmez diyo. o zaman hassas ciltliler yaklaşmasınnnn :shh:
Kullanıcı avatarı
#987546 Şimdi sitesine girip baktım naneli olan ya da matlaştırıcı olan maskeydi. İkisinden biri, şu an net hatırlayamıyorum, nasıl yakıyordu yüzümü. :oops:
Kullanıcı avatarı
#987570 geçmiş olsun cnm ya :( ben en ufak bi yanma hissetmediğim için bi şey diyemicem zaten yağlı cildim ööle hassas falan diil açıkçası. yakan şey mentoldür.ama üründe gerekli açıklamayı yapmışlar satan kişinin bilgilendirmesi gerek :confused:
Kullanıcı avatarı
#987612 maskeyi kullanmadan önce tahriş edici bi şey sürmüş olabilir misin ya da traş sonrası mentol yakmış olabilir mi? aslında YR'e gidince bi denetebilirsin ;) bu arada erkek kardeşim geldi mersinden bi kaç saat önce? o da takip ediyo bloğunu.konumu görünce aklıma geldi ;)
Gönderen: 2H1B - Güzelliğine Düşkün
#988440 Kızlar Yves Rocher kayısılı peeling siyah noktalara da mı iyi geliyoor :love10:
Gönderen: rosemarienne - Güzelliğine Düşkün
#990713 kızlar bi video izledim youtub da harika bişydi japon bi kız yapıyo siyah nokta bantı yapıo nasılmı : malzemeler doktor oetkrdn aromasız jelatin ama aromasız olması şart bir su bardağının içine bir yemek kaşığı jelatin bir yemek kaşığı süt koyup karışıtırp bulamaç haline getiriyosunuz sonra 10 saniye mikrodalgaya koyup alın bi fırça yardımı ile siyah nokta olan yerlere sürüyüosunuz kuruyana kadar bekletip arkasından yavaşca kaldırıyosunuz yada çekiyosunuz banttan daha etkili . :D
Kullanıcı avatarı
#990794 Ya evet Michelle de yapıyordu onu, yüzden soyulan peel of maskeler aynı işlevi görüyor, hem uğraştırmadan :yeah:
Kullanıcı avatarı
#990815 ben bu bantlarada maskelerede mesafeliyim. çok dikkatli olunması lazım.küçük gözenekleri büyütebilir. ;) onur avatar süper olmuş :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: espadrilles - SüsLü
#990872 valla hiçbi ürün ucuz ve pahalı, banyodaki kesenin yerini tutamıyor anladım ben onu :) her banyoda burnumu kazıyorum resmen mis gibi bembeyaz geziyorum, alışkanlık yapınca baya rutine dönüyor..

la prairie nin peelingi de elimde patladı satıcı kız çok övdü diye aldım ama bi peeling e de o kadar para vermek saçma ötesi. gerçi o gün depresyondaydım iyi gelmişti :nanik:
Kullanıcı avatarı
#990885 Ben de arada yüzüme şu süngerlerle yapıyorum, ama çok nadir. Vücut için düzenli yapınca mükemmel oluyor :love10:

La Prairie'nin hangi peelingi?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: espadrilles - SüsLü
#990896 essential exfoliator

kötü bi ürün diyemicem kesinlikle ama herhangi bi peelingden ne kadar farkı olabilir bilemiyorum. sonuçta elimizdeki maddi kaynakla anti aging e yatırım yapmak daha mantıklı sanırım
Kullanıcı avatarı
#990899 Evet peelinglerin hepsi aşağı yukarı aynı sanırım, granüllü olanlar için yani. Enzim peelinglerde fiyatlar ve performans daha değişken. Benim elimde La Prairie 3 Minute Peel var, deneme boyu. Bakalım o nasıl çıkacak.
Kullanıcı avatarı
#990922 bugün banyodan sonra burnumun üzerine ozon yağı sürüp 1-2 dk. ovalayıp iice yedirdim. sonra parmaklarımın arasına yumuşak mendil alarak (tırnaklarımı hiç kullanmadan) masaj yaptım. hepsi çıktı sevgili siyah noktalar. :tongue: üzerinede gözenek sıkılaştırıcı maskemi sürdüm. hiç tahriş olmadı.bakalım tekrarlamayı düşünüyorum. :yeah:
onurcum sen hiç memnun kalmamıştın biliyorum ama :( ben seviyorum YR gözenek maskesini :dontknow:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: unicorn - BaKımLı
#990936 Buhayra bu YR ın peel off naneli maskesini diyorsun değil mi gözenek sıkılaştırıcı maske olarak. Bende kullanıyorum düzenli olarak 3 aydır kullandım son 1-2 kullanımlık kaldı. Ben bi faydasını göremedim :dontknow: Hatta soyulan film bi maske olduğu için ayva tüylerimi güçlendirdi gibi geldi :tongue: dikkatli kullan canım. Ben bu elimdeki bitince lush ın mask of magnaminty maskesini almayı düşünüyorum ondada nane varmış ve bi çok yabancı blogger işe yaradığını söylüyor :yeah:
Kullanıcı avatarı
#990937 Buhayra bana yaramadı ama senin işine yaramasına sevindim ;) Bu arada Ozon Yağını ilk defa duyuyorum, nasıl birşey? :blushing:
Kullanıcı avatarı
#990946 unicorn ciddi misin ? :confused: ben 2. yi kullanıyorum hiç ööle bi sorunum olmadı. hoş ben zayen gözeneklerimin büyük olan yerlerde kullanıyorum tüm yüzüme sürmüyorum ama. çok saol daha dikkatli olayım :kiss: :huggs:
onurcum sırtımdaki sivilceler için bana akapunktur yapan (aynı zamanda ozon tedavi)doktorumun önerisiydi. ozonlanmış zeytin yağı. farklı türleri de var. kayısı çekirdeği kantoron yağı gibi. süper bişi :love10: uçuklarda yanıklarda çok etkili.vucuttaki sivilcelerde çok ii. peelingten sonra sırtıma çok az sürüyorum izlerde bile etkili oldu. çok azaldı sivilcelerim. yaralarıma ve lekelerime ii geldi.yani özelliği deriyi yenilemesi ve gençleştirmesi. yalnız yüzdeki sivilcelerde memnun kalmadım sonuçta zeytin yağı. bi de sürdükten sonra güneşe çıkma dedi doktor. :confused:
ay ne yazmışııım :blushing: neyse canım genel anlamda çok memnunum. :yeah: nette tabi daha çok bilgi edinebilirsin?benim amacım deriyi yumuşatmaktı noktaları sıkarken.bakalım memnun kalırsam ısrarla tavsiye ederim. :huggs:
Kullanıcı avatarı
#990949 Anladım canım ilginçmiş doğrusu, teşekkür ederim detaylı bilgilendirmen için :yeah: Ben Kayısı Çekirdeği Yağı ve Üzüm Çekirdeği Yağı kullandım, cilt yenilemede ve skar gidermede çok başarılılar :love10: Ozonsuzdu benimkiler ama :laugh:
Kullanıcı avatarı
#990950 rica ederim canımcm ;) kayısı çekirdeği yağını çok duyuyorum bi bakayım... gözenekleri büyütür mü ama :dontknow: mac deniyorum aslında şimdilik memnunum.kalıcı etkisi olmazsa gözenek ve skar için lazere gidecem onurcum..
Kullanıcı avatarı
#990951 Bende gözenek büyütme gibi bir soruna yol açmamıştı, Rare Blossom'un ürünüydü. Bana da burada lazer green peel falan önerdiler ilk başlarda, şimdi pek gerek kalmadı eksfoliyan, yenileyici falan derken skarların çoğundan kurtuldum, biraz uzun sürdü tabii. Lazerle daha kısa sürede sonuç almak mümkün. :type: