Saç Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Kordelya - BaKımLı
#974169 Benim kaförümde saçlarım açık renk olduğu için sana gerek yok 6 ayda bır yaptır dıyor://Dipler kötü durmuyor ama röfleli yerler ... :// Saçımı tam boyatayım daha ii o zaman:S
Gönderen: gokce86 - Güzelliğine Düşkün
#974238 mrb kızlar.şimdiye kdr bu siteyi hep okuyup yeni şeyler öğrendim.şimdi de bi iilik yapma sırası ben de diye düşündüm..platin röfleli ççookk sert saçlarımız varsa eğer banyoda saçlarımızı 2 şampuan bi krem ritüelinden sonra glisin boyalı saçlar için olan kırmızı kutudaki saç maskesini sürüp (ewt ewt durulamıyoruz)banyodan çıkıyoruz.saçımızı havluya sarıyoruz ve kendiliğinden kurumasını bekliyoruz.(ben akşam yapıyorum ve yastığa havlumu serip uyuyorm.tabi yıpranmış ve çok kalın telli saçı olanlar bilir o saç sabaha kdr da beklesen yine kurumaz.o nedenle sabah kurutma makinesiyle bi daha kurutmak zorunda kalıyorm maalesef)ıslakken de asla saçımızı taramıyoruz.işte bu kadar.deneyin işe yaradığını görüceksiniz.. :banana: yorumlarınızı da bekliyorm. :yeah:
#974273 slm arkadaşlar.şimdiye kdr hep bu forumu okuyup çook güzel şeyler öğrendim.şimdi ben de naçizane bişey paylaşmak istiyorm.eğer saçlarınız benimki gibi çok kabarık kuru ve platin rengiyse ve bu sertlikten şikayet ediyorsanız şöyle bi önerim var.banyoda saçlarımıza 2 şampuan bi krem ritüelini uyguluyoruz.daha sonra glissin boyalı saçlar için olan saç maskesini sürüp banyodan çıkıyoruz(ewt ewt durulamıyoruz)daha sonra havluya sarıp nemini iyice çekmesini bekleyip kurutuyorz.ardından saçlarımız yumuşacık oluyo :banana: bu arada belirteyim ben de kesinlikle ağırlaşma fln yapmadı.bi kere deneyin bişi kaybetmezsiniz..daha sonra yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Gönderen: seLda39 - KoKoŞ
#974279 maskeyi sürüp bırakmak durulamadan cok zarar vermezmi saça :confused:
#974334 maskelerin içerikleri durulanmayan bakım kremlerine göre birazcık daha yoğun hepsi bu .ben yaklaşık 3 aydır böyle yapıyorm.bi zararını görmedim.orielden ve oksidandan daha çok zarar veremeyeceği kesin..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: aysunnn - Güzelliğine Düşkün
#978518 Dün Gratis'e yeni gelen Syoss (Henkel) marka şampuan, saç kremi ve bakım kremleri gördüm. Şampuan tek boy, fiyatı 6.90'dı (diğerlerinin fiyatlarını bilmiyorum) Parlaklık, onarıcı, renk koruyucu, yoğun hacim ve kepek için olmak üzere çeşitleri vardı..
Gökçe, ekinoksenem ; maskeyi durulamadan kullanmak aklıma gelmemişti hiç, parlak fikir için sağolun,deneyeceğim :banana:
Gönderen: darkblue - Güzelliğine Düşkün
#981899 saç kırıklarından kurtulamıyorum kestiriyorum gene var olmasada hemen yıpranıyor uçları hiç uzatamıyorum off nasıl bi çözüm getirebilirim bilmiyorum :angryfire
Kullanıcı avatarı
Gönderen: climates - Güzelliğine Düşkün
#984162 yıpranan, kırıklarla savaşan ve gerçekten yaşadığım stresten dökülen saçlarımı canlandırdım, şimdi baş edemiyorum

bunu en başta kullandığım şampuana (avalon biotinli şampuan) ve son olarak yeni gözdem, saç kırıklarını harika alan ve düzenli kullanımda saçlarıma muazzam etkisi olan organix coconut milk'e borçluyum

Bu ikili bir mucize. Benden demesi. Üstelik serum öyle aman aman pahalı bir şey de değil. Boyutuna göre gayet iyi.

~ Not: saç kremi kullanmıyorum, duştan sonra serum kullanımını alışkanlık hale getirdim, saçlarım 20 dk içinde kolaycacık açılıyor (kalın tele dönük)
Gönderen: Biutiful - Güzelliğine Düşkün
#984950 arkadaslar benim kullandigim keratin nano compleks bakim enjektorleri var... mucize birsey.. Ben Amerikadayken kullaniyordum. Turkiyeye gelmis sanirim.. google da aratinca cikiyor. Orada sadece profesyonel salonlarda uygulaniyordu.. burada nasil tam olarak bilmiyorum, ogrenince yazarim!!
Kullanıcı avatarı
#986612 düzleştirici kullanmaktan saçlarım kurudu, vazgeçemiyorum da :) kuruyan saçlara çözüm önerileri varmı ? belli başlı bakımları yapıyorum ama banyodan sonra kendi haline bıraktığım hali çok kuru ve şekilsiz.yardım lütfennn....
#987961 arkadaşlar bir sorum var benimde saçlarım kırık bu kırıkların kötü görüntü haricinde olumsuz yanı var mı uzamama dökülme gibi problem yaratır mı yani kestirmek istemiyorum çünkü sonuc hep aynı :angryfire
Kullanıcı avatarı
Gönderen: Scissorshand - BaKımLı
darkblue yazdı:arkadaşlar bir sorum var benimde saçlarım kırık bu kırıkların kötü görüntü haricinde olumsuz yanı var mı uzamama dökülme gibi problem yaratır mı yani kestirmek istemiyorum çünkü sonuc hep aynı :angryfire

Darkblue;
Piyasada halen kırılmalar için birçok "kozmetik" ürün çıkmış olsada saç telleriniz kırılmış ise yapacağınız her şey bu kırıkları sadece gizleyeceklerdir. Kırıkları kötü tarafı temizlenmediği sürece geriye doğru gitmeleridir. Önceki yazılarımda da göreceksiniz kırık aldırmak saçlarınızı kesitirmek yada modelini değiştirmek anlamına gelmiyor.
Saçlarınızın uzunluğu sizin için mm cinsinden önemliyse eğer ( ki bence çok önemli) kırık tedavisi için bu işi gerekten bilen birine başvurun.
Saç tellerinizi kırık uçlardan kurtarmanız sağlıklı uzaması ve güel görünmesi için tek çaredir.
Sevgiler
Kullanıcı avatarı
Gönderen: EuphoRiA - BaKımLı
#988374 geçen yıl saçlarım dibine 5 santim kalacak kadar kötü bir şekilde yandı. kendi hatamdı kuaföre kesinlikle suç bulmuyorum. iki ayda bir kestirdim. son kesimi geçen hafta yapıldı ve şuan inanılmaz mutluyum :)evet şuan saçım omuz hizamda ama tüm yanıklardan ve kırıklardan kurtuldum.scissorshandin dediği gibi kullanılan repair serileri bilmem ne bakımları hiç biri yanmış ya da kırılmış saçı geriye dönük onarmıyor. evet yumuşatıyor ya da kopmasını engelliyor belki ama eski sağlıklı hallerinin yanına bile yaklaşmıyor. son bir haftadır öyle keyfim yerindeki anlatamam kızlar. şu son bir yılda o yanık saçlarımdan çekmediğim kalmadı. boyasan boya bir şeye benzemez taradığın ana her yer kopmuş saç içinde kalır. ıslakken zaten taranmaz lastik gibi uzar vs. vs.. ama çok şükür bitti :pray: :pray:
şu an tek isteğim sağlıklı bir şekilde uzatmak. artık bi 6 ayda gitmeyi düşünüyorum kuaföre. kestirmekten çook sıkıldım çünkü. şöyle bir belime gelene kadar uzatmak istiyorum :love10: :love10: :love10: şimdi scissorshandcim sana sorum şu ki ben cidden unuttum saç uzatmayı. şu etapta yapmam gereken neler var. beni yönlendirir misin?
Kullanıcı avatarı
Gönderen: EuphoRiA - BaKımLı
#988392 saçlarımı uzun zaman siyah kullandım sonra sıkılıp rengini açtırdım. kuaförüm çok da güzel açtı. yıpranma yok denecek kadar azdı. tatlı bi karamele boyadı. ben de üzerine balyajın çok yakışacağını düşünüp balyaj atmasını istedim. tabi kuaförüm atmadı. ben de gittim bir başka yere attırdım sonuç neredeyse dipten yanmış saçlar.. hala kuaförüme gidemiyorum bana çok kızacak diye :blushing: :blushing:
Kullanıcı avatarı
#988613 darkblue, saçını kestirmek istemiyorsun fakat kırık uçlar cansız olduğu için kestirmeden o görüntüden kurtulamazsın,onun dışında dökülme veya uzamama gibi bir problem yaratmaz.
benim sana önerim, saçlarını beslemen.mesela 10 gün evvel Akat marka bir ürün aldım,ondan çok memnunum, saçı hem besliyor hem kırık oluşumunu engellemeye yardımcı hemde parlaklık veriyor,fiyatı 12 Tl...istersen bir bak :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: merviss - BaKımLı
#988620 bende shiffa home saç bakım yağından çok memnun kaldım,denemeyenler kesinlikle denemeli özellikle kuruluk problemi olanlar :) benim yıkamasam 2 hafta yağlanmayan saçlarımı bile 3 günde hafif yağlanmaya başladı.nem vermesi güzel,kabarmayı baya önlüyor bende saçlarımı sağlıklı uzatmayı planlıyorum.saçımın tepesi hariç orası ne yaparsam yapayım hep tiftik tiftik :blushing: ama banyoda bile farkettiriyor yumuşacık oluyor saç yani ben memnun kaldım biterse tekrar alabilirim saçlarım v kesim en uzun yeri sırtıma geliyor :bye:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: gsemmm - BaKımLı
#989267 Canım bu shiffa home saç bakım yağını nerede bulabilirim benim de böyle bişiye ihtiyacım var?? :pray:
Gönderen: kor99 - Güzelliğine Düşkün
#989497 Benim saçlarım çok kuru ve yıpranmış ne yazık ki. Buğday Yağı, Susam Yağı, Hindistan Cevizi yağı, Gül yağı ve Jojoba yağını banyodan önce iyice saçlarıma ve saç diplerine yedirip 1-2 saat bekleyip yıkıyorum. yumuşacık pırıl pırıl oluyor. Haftada bir kere yeterli.
Kullanıcı avatarı
#989673 Yarın gidip bi bakiim o zaman saçlarım çok sertleşti iyi gelir umarım..kokusu saçta kalıyor mu peki canım??
Kullanıcı avatarı
Gönderen: merviss - BaKımLı
#989865 hımm kokusu berbat desem.ama ben banyo yaptıktan sonra pek almıyorum kokusunu iyi yıkarsan saçlarını.ama sürerken çok kokuyor :tongue:
Scissorshand yazdı:
darkblue yazdı:arkadaşlar bir sorum var benimde saçlarım kırık bu kırıkların kötü görüntü haricinde olumsuz yanı var mı uzamama dökülme gibi problem yaratır mı yani kestirmek istemiyorum çünkü sonuc hep aynı :angryfire

Darkblue;
Piyasada halen kırılmalar için birçok "kozmetik" ürün çıkmış olsada saç telleriniz kırılmış ise yapacağınız her şey bu kırıkları sadece gizleyeceklerdir. Kırıkları kötü tarafı temizlenmediği sürece geriye doğru gitmeleridir. Önceki yazılarımda da göreceksiniz kırık aldırmak saçlarınızı kesitirmek yada modelini değiştirmek anlamına gelmiyor.
Saçlarınızın uzunluğu sizin için mm cinsinden önemliyse eğer ( ki bence çok önemli) kırık tedavisi için bu işi gerekten bilen birine başvurun.
Saç tellerinizi kırık uçlardan kurtarmanız sağlıklı uzaması ve güel görünmesi için tek çaredir.
Sevgiler

biraz geç oldu cevabım teşekkür ederim soruma yanıt verdiğiniz için ben ne zaman kırık aldırmaya gitsem sonuç hüsran bu yüzden cesaretim yok biraz daha böyle idare edicem :dontknow:
aysunnn yazdı:darkblue, saçını kestirmek istemiyorsun fakat kırık uçlar cansız olduğu için kestirmeden o görüntüden kurtulamazsın,onun dışında dökülme veya uzamama gibi bir problem yaratmaz.
benim sana önerim, saçlarını beslemen.mesela 10 gün evvel Akat marka bir ürün aldım,ondan çok memnunum, saçı hem besliyor hem kırık oluşumunu engellemeye yardımcı hemde parlaklık veriyor,fiyatı 12 Tl...istersen bir bak :bye:

çok teşekkür ederim bi süre bu şekilde idare edicem dediğin ürüne bakarım elimdekiler bitsin de :nanik: en güzeli kestirmek aslında ama işte bıktım artık hep aynı engele takılıyorum :pisik:
Gönderen: 2H1B - Güzelliğine Düşkün
#991550 Yıpranan ve kuru saçlar için böyle bir maske öneriyorlar :

• Kuru saçları güçlendirmek için kuru meyvelerden yararlanın. İlk etapta inciri tavsiye etmek istiyorum. 2-3 kuru inciri bir bıçakla ince ince kesin ya da kıyma makinesi ile doğrayın. İçine 1 kase süt katın, ateşe koyun. Karışım kaynamaya başlayınca, çamur kıvamına gelmesi için ısıyı azaltın.. Ateşten indirince soğutun. Yıkamadan önce, kafa derisine bulamacı sürün ve iyice masaj yapın. Sonra bir havlu ile başınızı sarın, bir saat sonra saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayın. Haftada 1 bunu gerçekleştirdiğinizde 1 ay sonra mükemmel saçlara kavuşacaksınız.

Bu maskeyi uygulayan,yapan ve sonuç alan var mıdır ?
Kullanıcı avatarı
#991717 shiffa home saç yağını bugün kullandım off ne koku öle ya hacı yağı gibi :tongue: :) bu koku saçta çok kalıyor mu? :dontknow:
Gönderen: 2H1B - Güzelliğine Düşkün
#1000537 2 farklı şampuan saça fazlasıyla kimyasal yüklemek olur bence.
Kızlar lütfen bana da yardım edin,desteklerinizi bekliyorum.Saçlarım düzleştiriciden yananlardan yani sadece üst kısımları tiftik tiftik,yoluk yoluk gözüküyor ve kuru,elektrikleniyor.Şampuanım John Frieda Brilliant Brunette ve saç maskem de watsons biralı.saç maskemden memnunum ama bu yoluk görünüm nasıl kaybolur.Zamanla ya da acilen? :crybaby: :crybaby:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: merlinda - BaKımLı
#1000767 tatlım serum kullanarak geçiçi çözüm üretebilirsin. saç konusund abend eyıllarca mağdur oldum ve en sonunda 1 yıldır hiç boya yapmamaya dayana bildim. dipten çıkan saçlarım nasıl sağlıklı ama uçlarda hala oryalin etkisi var :dontknow: ilk yanmalarda genelde 2 3 ayda toparlar saç kendini. muhtemelen lastikleşmiştir şimdi o. az birşey kestir ve bir süre şampuansız sadeve kremle yıka saçını. tabi benm saçlaırm kuru olduğu için sorun olmadı ama yağlıysa 2 3 günde bir şampuan yap. ben watsons saç ürünlerini beğenmedim keçe gibi oldu saçlarım. krem konusunda pantene iyi güzel yumuşatıyo :yeah:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: zerafet - Güzelliğine Düşkün
#1001125 kvırcık saçlar için saç uçlarına jojoba yağı tavsiye ettiler kızlar aranızda jojoba yağı kullanan var mı memnun musunuz? :blushing:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: zepp - KoKoŞ
2H1B yazdı:2 farklı şampuan saça fazlasıyla kimyasal yüklemek olur bence.
Kızlar lütfen bana da yardım edin,desteklerinizi bekliyorum.Saçlarım düzleştiriciden yananlardan yani sadece üst kısımları tiftik tiftik,yoluk yoluk gözüküyor ve kuru,elektrikleniyor.Şampuanım John Frieda Brilliant Brunette ve saç maskem de watsons biralı.saç maskemden memnunum ama bu yoluk görünüm nasıl kaybolur.Zamanla ya da acilen? :crybaby: :crybaby:

Kerestase o turuncu serisindeki 2 yada 3 nolu maskesi , ve j.f serum ... Watsons'ın maskesinede devam etme canım , maske neysede serumla destekle bide şampuanın silikon içerikli olursa daha da mahfedersin saçını , anlık yumusaklığına aldanma derim ben .. Saç tipine uygun silikon içermeyen bir şampuan, iyi bir serum ve iyi bir maske tamamen eski gibisi yapmaz ama iyi bir çözüm olur .. Bu arada mutlaka tahta tarak ve şu saç açıcı spreylerden kullan cnkü saçların açmaya çalışırken daha cok yıpranır ..
Kullanıcı avatarı
Gönderen: simqe - Güzelliğine Düşkün
#1001186 ben de kıştan beri saçlarımı boyamıyorum,rengini koyultup bekledim ve dipten gelenler okadar sağlıklı ki ne güzelmiş :( ama uçları berbat ıslanınca bildiğiniz lastik gibi oluyor :tongue: kestirmek de istemiyorum ama başka çare yok dimi :confused:
Kullanıcı avatarı
#1001196 malesef simgecim onalrın düzelme gibi bir şansı yok sadece geçici görüntüsnü düzeltebilirsin :dontknow: kestirmen şart zaten daha çok canlanır saç. 1 kere kıyıcaksın ben kaç kere kıydm bi bilsen :crybaby:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: zepp - KoKoŞ
#1001199 Simge tabi tam olarak nasıl bilmiyorum ama benim tuaflaşan saç uçlarımı kerestaseın çimentolu maskesi toparlamıştı
Kullanıcı avatarı
zerafet yazdı:kvırcık saçlar için saç uçlarına jojoba yağı tavsiye ettiler kızlar aranızda jojoba yağı kullanan var mı memnun musunuz? :blushing:

tatlım ben onu saç bakım yağımın içine karıştırmıştımda yani iyi mi değil mi bilemedim onun harici 3 4 çeşit daha yağ olduğu için ama yumuşatam özelliği olduğunu biliyorum. maskeden sonra saçlarım yumuşacık oluyor :love10:
Kullanıcı avatarı
#1001213 merlinda hep bu kadar uzatıyorum sonra uçları çok kötü diyor kuaför uzamaz diyor kestiriyorum sağlıklı uzasın diye..... tekrar bu boya geldiğinde yine aynı şey oluyor yaa :) çıldırmamak elde değil bir milim uzatamadım şuankinden fazla :confused:

zepp o dediğini de bir araştırayım bakim ben de her şeyi denicem artık napim :(
şu brezilya fönüde saça keratin yükledikleri için çok toparlar diyodu kuaförüm.. kopma derecesindeki saçları kurtardık dedi ama işte onu da çok araştırdım kanserojen falan uff herşey dert :) :)
Kullanıcı avatarı
#1001217 walla cnm nerdeyse 2 yıldır aynı boylarda sürünüyo saçlarım ki o yanık kısmı gitti sayılır fakeye oryalin etksii hala var malum kırılıyo saç çabuk. bende sevmiyorum o görüntüdense daha kısa ama sağlıklı görünsün daha iyi diyorum :confused: kerastesin o bakımnı bend eduymuştum ama o kadar çok şey kullandım ki denemek gelmedi içimden hiç :dontknow: ama sen dene denirim kersatesin ürünlerinden kullananlar çok memnun
Kullanıcı avatarı
#1001223 ben de denesem iyi olcak..
ayrıca saçlarını 'saç boyası-4' başlığında gördüm harika görünüyor :love10: boyu da dalgasına rağmen oldukça uzun bence :) :yeah:
Kullanıcı avatarı
#1001232 simgecim ya kalçama kadar saç vardı bende şimdi bu boy nası kısa gliyo anlatamam :crybaby: tam göğüs izamda ucu gözükmediği için sanki aşağ kadar iniyomuş hava var ama nerde :crybaby:
Kullanıcı avatarı
#1001239 ooo baya uzunmuşş öncesi.. o zaman tabi bu kısa gelir haklısın :confused:
sabır istiyo biz de sabretcez napalım artıkk :)
Kullanıcı avatarı
#1001267 [quote="zerafet"]teşekkürler merlinda :kissmuch
rica ederim cnımcım :kissmuch:

simgecim yapıcak birşey yok ama en etkili çözüm tabiki boyayı kesmek!! en azındna boyamak zorunda değilken bunu yapabiliriz zaten belli bir yaştan sonra boyucaz :(
Kullanıcı avatarı
#1001489 doğru diyosun beyazlar çıkınca mecbur :confused:
ama ben değişiklik istiyorum bak mesela kıştan beri kestane renginde kaldım diye sinirlenmeye başladım kendime :) :) her ne kadar dipten çıkan kendi saçlarıma kıyamasam da her an her şey olabilir :blushing:
Kullanıcı avatarı
Gönderen: cyborg - BaKımLı
#1001603 Arkadaşlar ben yıllardır boyuyorum ve şampuan dışında bir ürün kullanmamama rağmen saçlarımda çok büyük sorunlarım yok-tu, rengini açtırana kadar. O açıcılar mahvediyor saçları ama normal boyalar çok da yıpratmıyor. O yüzden kıyamıyorsanız kestirmeyin derim ben, iyi bir serum ya da saç kremiyle kurtarablirsiniz. Üstelik belime kadar uzatmıştım ben :) Tabi benim saçlar kalın telli öyle bir avantajım var.