Saç Kurutma Makinesi

Saç Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: Pixie79, ChunLi

Mesajgönderen derinnnn » Cum Kas 24, 2006 4:21 pm

bende arçeliğin 2000 watt fön makinası vardı 4 senelik kullanımdan sonra motorunu yaktım saçımıda yaktı tabi hemde kurutunca saçlarımı kabartıyodu geçen gün saç kurutma makinası almaya gittim yeni aldığım makinayı anlatıım süper

adı philips jet-set 2000 watt ion. Şu an evkurlarda kampanyalı 68.900 ytl 10 ay taksitli. Makinanın jet bölümü çok fazla ısı veriyor set bölümü tamamen soğuk hava üflüyor mesela kahkullere fön çektiniz şeklini korumak için bi miktar soğuk hava uygulamak gerekiyormuş sıcağın arkasından, 2 kademeli sıcaklık ayarı var jet e getirince 3. kademesi oluşuyor, ayrıca makinanın ion düğmesi var bunu açtığınızda saçınızın kabarmasını önlüyormuş. Saça kesinlikle zarar vermez dedi satıcı bayan ve dün makinayı kullanınca yeni birşey daha keşfettim makina ısınınca kendiliğinden durdu ama hemen değil ben fön çekmeyi bitirmiştim yani kısa sürede durmuyor ayrıca vigo başlığıda var ve dün gece tek kat fön çektim yattım şu an kuaförden çıkmışım gibi çok sevdim ben bu makinayı:wav:
Kullanıcı avatarı
derinnnn
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen daphne » Cum Kas 24, 2006 5:09 pm

ben rowenta lissima almistim 3 sene once. son zamanlardafone basladiktan cok kisa sure sonra durmaya basladi. artik benim icin fön cekmek eziyet haline geldi.güclü, profesyonel bir makineye ihtiyacim var.
daphne
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen morkedi » Cum Kas 24, 2006 10:22 pm

yaw ben bu lissima hakkında çok kararsız kaldım,forumu inceledim bazı arkadaşlar çok beğenmiş bazılarıda hiç beğenmemiş.Saçlarım düz aslında ama katlı olduğu için kıvrılıyo uçları ve de kabarıyo.Kuaföden çıkmış gibi olsun istiyorum :roll:
Kullanıcı avatarı
morkedi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen daydream » Cum Kas 24, 2006 10:35 pm

benim saçım çok dalgalı hatta kıvırcık heh ama bu lissima sayesinde hep düz okulda kimse benim saçımın kıvırcık olduğunu bilmez 1 kere bile gitmişliğim yok kuaförler çok beğeniyo aslında doğal halini ama ben nefret ediyorum
:geek:
Kullanıcı avatarı
daydream
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen morkedi » Cum Kas 24, 2006 11:59 pm

Daydream kullanımı nasıl kolay mı?nemli saça uygulanabiliyor mu yoksa kuruttuktan sonra mı uygulamak gerekiyor fön gibi?Bide saçına bi zararı oldu mu?Ay canım çok soru sordum kusura bakma :oops:
Kullanıcı avatarı
morkedi
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen daphne » Cmt Kas 25, 2006 2:22 am

benim sacim cok dalgali degil ama kabaran cinsten ve lissima tam olarak duzlestiremedi.ayrica kabarmasini da onlemiyor.hic kimseye tavsiye etmem.
daphne
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen daydream » Cmt Kas 25, 2006 9:12 am

bence biraz saçın yapısıyla alakalı bana gerçekten iyi geldi ben ıslak saça uyguluyorum kuruyana kadar bi yeri yapıyorum kuruduğu zaman zaten dümdüz oluyor
Kullanıcı avatarı
daydream
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen ezgicanan » Cmt Kas 25, 2006 9:17 am

bende de var işe yaramıyor :x yada ben beceremiyorum :roll:
Kullanıcı avatarı
ezgicanan
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen puppy » Cum Oca 26, 2007 12:06 pm

birkac ay once philips 4890 sac kurutma makinasini aldim cok memnunum kabarmasini onleyen iyonizerde dugmeside var kabarmasini gercekten onluyor ykmden 93 ytlye almistim kesinlikle oneririm ama biraz pahali
puppy
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: SENSÖRLÜ SAC KURUTMA MAKİNASI?

Mesajgönderen bakimli » Çrş Oca 31, 2007 10:52 pm

X yazdı:Eğer kurutma işlemi boyunca, saçın sıcaklığını sürekli olarak takip eden bir saç kurutma makinesi kullanırsanız, bu işlemini kontrol edebilir, saçınızın aşırı kuruma riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun için sensörü olan özel bir saç kurutma makinesi kullanmanız önerilebilir.

Böyle bir sistemde, saç kurutma makinesindeki sensör saçın sıcaklığını sürekli olarak takip ediyor. Saçınız kurumaya başladığı anda, sensör saçta bir sıcaklık değişikliği kaydediyor ve üflenen havanın sıcaklığını kademeli olarak azaltıyor. Üflenen hava soğudukça, saçtan daha az nem buharlaşıyor ve saçın aşırı kuruma riski ortadan kaldiriyor. Tam tersine saçınız kademeli olarak nem kaybedeceği için, optimum ve doğal nem oranını koruyor.

ınternette boyle bısey okudum, acaba hangı markada boyle bır sac kurutma makınası var?

bence bu makine tamamen bir PAZARLAMA YALANI

ben bu konular üzerine çok emek harcadım diyebilirim, kozmetik uygulamaları ve pazarlaması üzerine... ancak söylediğin türde bir saç kurutma makinesini ne gördüm ne duydum. saçın ısısını haricen ölçebilecek bir makine basit elektronik bilgisi sahibi birinin de tahmin edebileceği gibi çok zor hatta imkansızdır. termal bir detektörünün olması gerekir ki saçtaki ısı değişimini görebilsin. bu da sadece termal dedektör için bile 1000 doların üzerinde bir maliyet çıkarır.

bence imkansız bu söylediğiniz çünkü fön makinesi ile saç arasında sıcak hava duvarı var. ısısı yüksek bir katmanın arkasındaki ısısı düşük katmanı nasıl görebilirsiniz ki?

böyle bir makine pazarlama hilesi ya da uydurmasıdır. çünü fön makinesi dediğiniz şey ucuna pervane bağlanmış basit bir elektrik motorundan ve çıkan havayı ısıtmak için makinenin ağzına sarılmış elektrik sobası mantığındaki rezistans tellerden oluşur. gerisi yalandır.

bazı makineler de termik koruma bulunur. termik koruma motor ile rezistans arasına konulan en ilkel ısı ölçer devrelerden biridir. motorun bulunduğu bölümdeki ısı artmaya başladığında rezistansın elektriğini keser. aynı devreye bir de fön makinesinin sapının en üstünde bulunan butonu ekleyebilirler böylece siz de şok bir şekilde rezistansın ısısını kesebilirsiniz.

bu devre sadece makinenin ömrünü arttırmak içindir. sürekli yüksek sıcaklıkta çalışna makinenin ya motoru yanar ya da motorun içindeki kömür denilen kısmı daha çabuk aşınır ve motor biter.

yani basitçe motoru korumaya yarayan ısı korumasını saç tellerindeki nem düzeyini belirleyen saçma sapan bir sistem diye yutturmaya çalışıyor olabilirler. çünkü bir fön makinesini uzay çağı teknolojisini sokamazsınız.
ben artık bıktım bu güzellik ve kozmetik sektöründeki yalanlardan.

hadi yapsalar da bu söyledikleri makine bir ie yaramaz. çünkü fön ün mantığı saçın içindeki nemi kurutarak saç tellerinin sıkılaşmasını ve sıkılaşırken zorlandığı şekli koruması üzerine dayalıdır. fön çektirdikten sonra saçınıza biraz su sıkın ne oluyor bir bakın. fönden eser var mı?
yani fönü zaten saçın içindeki nemi kurutmak için çektiriyoruz. neden saçın içindeki nemi kurutmayan ya da az kurutan bir makine alayım ki?
saçına o kadar değer veren o kadar duyarlı kadın hiç fön çektirmez.
:)
bakimli
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen Mavi44 » Prş Şub 01, 2007 10:48 am

derinnnn yazdı:cnm bende arçeliğin 2000 watt fön makinası vardı 4 senelik kullanımdan sonra motorunu yaktım saçımıda yaktı tabi hemde kurutunca saçlarımı kabartıyodu geçen gün saç kurutma makinası almaya gittim yeni aldığım makinayı anlatıım süper

adı philips jet-set 2000 watt ion. Şu an evkurlarda kampanyalı 68.900 ytl 10 ay taksitli. Makinanın jet bölümü çok fazla ısı veriyor set bölümü tamamen soğuk hava üflüyor mesela kahkullere fön çektiniz şeklini korumak için bi miktar soğuk hava uygulamak gerekiyormuş sıcağın arkasından, 2 kademeli sıcaklık ayarı var jet e getirince 3. kademesi oluşuyor, ayrıca makinanın ion düğmesi var bunu açtığınızda saçınızın kabarmasını önlüyormuş. Saça kesinlikle zarar vermez dedi satıcı bayan ve dün makinayı kullanınca yeni birşey daha keşfettim makina ısınınca kendiliğinden durdu ama hemen değil ben fön çekmeyi bitirmiştim yani kısa sürede durmuyor ayrıca vigo başlığıda var ve dün gece tek kat fön çektim yattım şu an kuaförden çıkmışım gibi çok sevdim ben bu makinayı:wav:

Bende kullanıyorum aynı makina sanırım 8 ay oldu ben alalı yalnız 2000 değil 2100 watt benim ki çok memnunum :lol:
Kullanıcı avatarı
Mavi44
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re: SENSÖRLÜ SAC KURUTMA MAKİNASI?

Mesajgönderen mybeauty » Cum Şub 23, 2007 11:58 am

X yazdı:Eğer kurutma işlemi boyunca, saçın sıcaklığını sürekli olarak takip eden bir saç kurutma makinesi kullanırsanız, bu işlemini kontrol edebilir, saçınızın aşırı kuruma riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun için sensörü olan özel bir saç kurutma makinesi kullanmanız önerilebilir.

Böyle bir sistemde, saç kurutma makinesindeki sensör saçın sıcaklığını sürekli olarak takip ediyor. Saçınız kurumaya başladığı anda, sensör saçta bir sıcaklık değişikliği kaydediyor ve üflenen havanın sıcaklığını kademeli olarak azaltıyor. Üflenen hava soğudukça, saçtan daha az nem buharlaşıyor ve saçın aşırı kuruma riski ortadan kaldiriyor. Tam tersine saçınız kademeli olarak nem kaybedeceği için, optimum ve doğal nem oranını koruyor.

ınternette boyle bısey okudum, acaba hangı markada boyle bır sac kurutma makınası var?

benim bildiğim bu kuaför salonları için yeni icat edilmiş bir makina, yan tutunca galiba duruyordu ve bir türk icat etmişti. hürrüyette okumuştum, profosyoneller içinmiş...
mybeauty
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cecile90 » Cum Mar 09, 2007 9:52 pm

vigolu saç kurutma makinesi ne işe yarıyor yardımcı olabilir misinizzz???
Kullanıcı avatarı
cecile90
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen celln » Prş Nis 12, 2007 4:29 pm

biraz geç bir cevap oluyor ama , o aparatı sayesinde saçlar haicm kazanıyor ve kıvırcık/dalgalı görünüm veriyor

ben saçlarımı dalgalı kullanmak isterem nemli saçıma biraz köpük sürüp vügoyla kurutuyorum , enfes görünüyorlar;)
Kullanıcı avatarı
celln
BaKımLı
BaKımLı

Re: Saç Kurutma Makinesi

Mesajgönderen blush » Çrş Şub 27, 2008 7:06 pm

Annemle bırlıkte bundan 5 sene once kuaforumuze onun kendı kullandığı makıneden sıparış ettırmıştık.etap 2000w bu makıne ınanılmaz guzel sacları kesınlıkle kabartmıyor ve harıka fon cekıyor.yıllardır bı sıkayetımız yok ama ondan once bır yığın marka denemıştık hepsı kurutmakatan oteye gıdemıyordu ustelık kac wat olursa olsun fonden bu denlı ıyı sonuc alamamıştık. :bye:
Kullanıcı avatarı
blush
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen ozlemakis » Cum Şub 29, 2008 6:09 pm

Etap 2000w u bende kullanıyorum, ben de memnunum. Eski kuaförüm beni Eminönündeki Zaza Han'a yönlendirmişti, orada her türlü kuaför malzemesi, saç kremi, şaç boyası var. Ordan almıştım, fön cekerken cok rahat ediyorum. :bye:
Kullanıcı avatarı
ozlemakis
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen yasim30oldu » Cum Şub 29, 2008 8:58 pm

Ben de izmir kemeraltında kuaför malzemeleri satan bi dükkandan fön makinası aldım birkaç ay önce. 50- 55 YTl gibi birşeydi galiba. Kendi markaları ama gayet memnunum. Soğuk üfleme seçeneği ve vigo aleti de var. İlgilenenlere duyurulur.
yasim30oldu
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen breath » Cum Şub 29, 2008 9:01 pm

bende 2 sene önce arkadaşımın kuaföründen aldım.çok memnunum.profesyonel ürün hemde phılıps ya da bunun gibi markaların bu tarz ürünlerinden daha ucuza alabiliyosun
Kullanıcı avatarı
breath
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen nehir86 » Sal Mar 11, 2008 11:09 am

ben philips salon pro 2100 kullanıyorum ionlu oldugu için sacı kabartmıyor ve elektriklenme olmuyor ama ben saclarım hacimli ve dalgalı gorunsun istiyorum ne yapmam gerekli :crybaby:
Beğendiğiniz bedenlere hayalinizdeki ruhları koyup ''AŞK''sanıyorsunuz!
William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
nehir86
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen yasim30oldu » Sal Mar 11, 2008 5:42 pm

NEHİR bu pro 2100 ü düzleştirmek için mi kullanıyorsun? Yani hem düz hem hacimli mi istiyorsun? Yok eğer dalgalı ve hacimli istiyorsan kafanı öne eğmeni ve fön makinasını alttan yukarıya doğru üfleyecek şekilde tutmanı öneririm. Düz ve hacimli olması için kalın fırçalarla fön çekiyorum ben. Ve yine sonrasında kafamı öne eğip kabartıyorum. İnşallah yardımcı olmuşumdur.
yasim30oldu
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Pixie79 » Sal Mar 11, 2008 8:41 pm

Arçelik K-5118 Saç kurutma makinesi var bende... Sıradan bi makine, arada bir arka kapağını açıp filtresini temizlemek gerekiyor.. Yoksa ısınınca kapanıyor, beni de sinir ediyo :pisik: Fön çekmek için değil sadece saç diplerimi kurutmak için kullanıyorum.
Kullanıcı avatarı
Pixie79
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen adanali » Sal Mar 18, 2008 8:46 pm

arkadaslar benımde saclarım cok duz ama banyodan sonra bıraz kabarıo hem bunu onlemesını ıstıyorm hemde bazen dalgalı yapmak istıyorm ve kalıtelı bır makıne arıyorm yardımlarınızı beklıyorm
Kullanıcı avatarı
adanali
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen SULEMM » Prş Nis 03, 2008 9:24 pm

şekerler yeni çıkan modelleri de göz önüne alarak tavsiye edebileceğiniz bir saç kurutma makinesi var mı? ya da şu vigo dediğiniz şekillendiriciyi de alabileceğimiz bir set ?
Kullanıcı avatarı
SULEMM
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen SULEMM » Prş Nis 03, 2008 9:26 pm

aradığım tek özellik çok ısınmasın, yani saçları yakmasın bir de çabuk bozulmayan bir makine olmalı :lol:
Kullanıcı avatarı
SULEMM
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen unforgiven » Cmt Nis 05, 2008 6:48 pm

kızlar ya bugün bütün gün armadada saç kurutma makinesi aradım..ama tam istedimi bulamadım ve biraz daha araştırmaya karar verdim.. şimdi boynerde remigtonlar var..özellikle 69 ve 79 ytlye çok güzel var iki tane..iyonlu ve soğuk hava üflemeleli falan..ama vigo yok..vigo sadece 140 milyonluk bi modelde vardı ..philipstete jet set var carrefourda gördüm 38 ytl ama iyonlu değildi sanırım eski modeli..bende netten HP 4883 2000W iyonlu,soğuk hava üflemeli ve vigolusunu buldum..70 ytl civarı..son olarak philipsler 2 yıl remington 3 yıl garantili..ya çok gıcık oldum o 69 luk remington tüm istediklerimi karşılıodu ama vigo yok..ve ben dalgalı saç yapmayı seviyorum :crybaby: hem remington bence philipsten daha kaliteli..kızlar bi yardım edin ya napcam ben 70in üstüne çıkmak istemiyorum ama çok feci arada kaldım.. :roll:
http://guzelliktutkusu.blogspot.com/

https://twitter.com/guzelliktutkusu

http://instagram.com/guzelliktutkusu
Kullanıcı avatarı
unforgiven
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen SULEMM » Cmt Nis 05, 2008 8:50 pm

unforgiven yazdı:kızlar ya bugün bütün gün armadada saç kurutma makinesi aradım..ama tam istedimi bulamadım ve biraz daha araştırmaya karar verdim.. şimdi boynerde remigtonlar var..özellikle 69 ve 79 ytlye çok güzel var iki tane..iyonlu ve soğuk hava üflemeleli falan..ama vigo yok..vigo sadece 140 milyonluk bi modelde vardı ..philipstete jet set var carrefourda gördüm 38 ytl ama iyonlu değildi sanırım eski modeli..bende netten HP 4883 2000W iyonlu,soğuk hava üflemeli ve vigolusunu buldum..70 ytl civarı..son olarak philipsler 2 yıl remington 3 yıl garantili..ya çok gıcık oldum o 69 luk remington tüm istediklerimi karşılıodu ama vigo yok..ve ben dalgalı saç yapmayı seviyorum :crybaby: hem remington bence philipsten daha kaliteli..kızlar bi yardım edin ya napcam ben 70in üstüne çıkmak istemiyorum ama çok feci arada kaldım.. :roll:

vigoyu ayrı bir parça olarak tek başına başka bir yerden alamaz mıyız acaba, satılıyordur herhalde, ben de saç kurutma makinesi arıyorum, remingtonlar iyi diyorsanız onu da araştırayım da bir şey soracağım; iyonlu olması ne demek oluyor yani avantajı nedir acaba :roll:
Kullanıcı avatarı
SULEMM
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen unforgiven » Cmt Nis 05, 2008 10:08 pm

ya vigo ayrı bulunabilir tabii ama makineye uymaz büyük ihtimalle..remingtonlar çok kaliteli elbette ama neden vigo gibi basit bir parçaları eksik anlamıyorum ya çok sinirlendim valla :angryfire en pahalılarında var vigo..iyon özelliği saçın elektriklenmesini engelliyormus canım bende ilk defa alıcam öle bi makine..derinn in yazdıı gibi işe yarıyor sanırım..bende galiba philips jet set alıcam :roll:

Kullanıcı avatarı
unforgiven
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen SULEMM » Pzr Nis 06, 2008 2:47 pm

unforgiven yazdı:ya vigo ayrı bulunabilir tabii ama makineye uymaz büyük ihtimalle..remingtonlar çok kaliteli elbette ama neden vigo gibi basit bir parçaları eksik anlamıyorum ya çok sinirlendim valla :angryfire en pahalılarında var vigo..iyon özelliği saçın elektriklenmesini engelliyormus canım bende ilk defa alıcam öle bi makine..derinn in yazdıı gibi işe yarıyor sanırım..bende galiba philips jet set alıcam :roll:

pahalı olması önemli değil benim için, ben de hiç yok zannettim remingtonlarda vigo, siz de hangisini alırsanız denedikten sonra sonucu bildirirseniz çok makbule geçer ;)
Kullanıcı avatarı
SULEMM
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen unforgiven » Pzr Nis 06, 2008 4:13 pm

fiyat önemli deilse bnm gördüğüm bir model vardı boynerde 139 du galiba..fiyatıyla hatırlıyorumdfa modeli :) profosyonel bi makinesiydi remingtonun siyah biraz büyük bişe..vigo dışındada aksesuarı vardı sanırım..ben olsam onu alırıdım heralde..fikrimi sölerim tabi aldığımda ama önümüzdeki hafta alıcam hesap kesimi bekliorumda :blushing:

bu arada kızlar önerilerinizi bekliorum kimseden fazla ses çıkmasa da.. :innocent:

Kullanıcı avatarı
unforgiven
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen etsote87 » Cum May 23, 2008 8:26 pm

bugün arzum profesional xl aldım..makine olarak güzele benziyor..49 liaraya aldım..3 kademeli ve vigosuda var.79dan 49a düşmüş..
Kullanıcı avatarı
etsote87
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen etsote87 » Cum May 30, 2008 3:34 pm

etsote87 yazdı:bugün arzum profesional xl aldım..makine olarak güzele benziyor..49 liaraya aldım..3 kademeli ve vigosuda var.79dan 49a düşmüş..

kılzra arzum vella modeliyle değiştirdim..daha ii bi ürün en azından 2200 watt.ion olayını sevmedim..kabarsın istiorum ben:) bidahaki sefere ion düğmesine basmıcam :pisik: :nanik:
Kullanıcı avatarı
etsote87
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen cupcake82 » Cmt Ağu 23, 2008 5:11 pm

Kızlar ben yeni bi saç kurutma makinesi alıcam,,maşa ve düzleştiricimden o kadar memnunumki fönü de remington aliim diorum,,REMINGTON AC PROFESYONEL İYONİK D2009 bu modeli bilen var mı acaba ?
Kullanıcı avatarı
cupcake82
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pinkster » Cum Eyl 05, 2008 8:05 pm

kızlar bende phlipssin kurutma makinesi var çokta memnunum fakat vigosu yok vigo ayrı şekilde nerden satın alabilirim. satan yerler varmı...
Kullanıcı avatarı
pinkster
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen xxfirdevsxx » Cum Kas 07, 2008 8:06 pm

yasim30oldu yazdı:Ben de izmir kemeraltında kuaför malzemeleri satan bi dükkandan fön makinası aldım birkaç ay önce. 50- 55 YTl gibi birşeydi galiba. Kendi markaları ama gayet memnunum. Soğuk üfleme seçeneği ve vigo aleti de var. İlgilenenlere duyurulur.

aa o aldığın yerin ismini sölermisin ya bende izmirde oturyorumm .... Cevabını bekliyorum..?? :blushing:
xxfirdevsxx
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Aysima1 » Çrş Kas 12, 2008 8:33 pm

phılıps kullanıyorum ama modelini tam bilmiyorum düz saç pek kullanmadığım içinde memnunum ama çevremdekilere düz yaptıgımda gayet güzel oluyo :)
Kullanıcı avatarı
Aysima1
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ANGEL21 » Cum Ara 05, 2008 9:52 am

bende kemeraltından almıstım kuafor malzemeleri satan yerden, cok guzel 2 3 dakıkada saçlarımı kurutuyor, ve vigo makinası falan da var.. Çankaya tarafından girersen o tarafta cok var canım kuafor malzemeleri satan yer.. :bye:
Kullanıcı avatarı
ANGEL21
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen baharrr » Pzt Ara 08, 2008 10:04 pm

kızlar bende en son rowentanın en son çıkan belıssıma düzleştiricili olanından aldım ilk modelleri doğru düzgün hava vermiyodu ama bu süper istemediğim zman ucunu çıkarıp normal saç kurutma makines olarak kullanıyorum ama buda saçıma zarar verirmi bilmiyorum :dontknow:
Kullanıcı avatarı
baharrr
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen dune14 » Cum Ara 26, 2008 1:51 am

selam kızlar,

Bende kurutma makinası arayışına girdim.Bu forum tepey tozlanmış gelen - giden yok anlaşılan biraz canlansa iyi olur :) 6 yıldır felix marka vigolu makinam var hala da çalışıyor.Ama biraz ağır elimi ağrıtıyor ayrıca çok sesli.Kızım saçını kurutturmuyor çok sesli diye .Bir de şu üfleme başlığını kaybettiğim için çok geç kurutuyor saçımı.

Ben olmuşken ionlu,çok sesli çalışmayan ,uygun fiyatlı ( 70-80 civarı ) ve wigo lu bir makina arıyorum,önerilerinizi bekliyorummm :bye:
Kullanıcı avatarı
dune14
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Scissorshand » Cum Ara 26, 2008 8:57 am

Günaydın hanımlar,

Yıllardır kuaförlere fön makinası üreten bir firmamız olduğunu biliyormuydunuz? ETAP markası
bozulduğunda tamir edilme imkanı bile var , oldukça profesyonel bir fön makinası en son aldığımda 60 YTL idi.Şimdi ne kadar bilmiyorum ama oldukça memnun kalacağınıza eminim.
Bütün kuaför malzemesi satıcılarında bulabilrisiniz yada netten etap fön olarak aratabilirsiniz.
Fön makinalarında kullanılan motor ve ısıtıcı residanslar önemli parçalar.
Fön makinasını verimli kullanabilmeniz için ısısının aç kapa yaptığınızda çok fazla değişmemesi gerekir.
Amatör makinalarda ısı kontrolü olmadığı için cihaz uzun süre kullandığınızda aşırı ısındığından kendini kapatacaktır. Üreticiler fön makinası aşırı ısıdan zarar görmesin diye ısı rölesi kullanırlar tam saçınıza son halini verecekken fön makinası birden duruverir bekleki soguyup tekrar çalışsın!!
Seviyle kalın,
Facebook profilim ve saç modelleri sayfam hacklenmiştir...
Lütfen https://www.facebook.com/can.hairsalon adresini dikkate almayınız
Kullanıcı avatarı
Scissorshand
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen dune14 » Cum Ara 26, 2008 3:21 pm

Scissorshand yazdı:Günaydın hanımlar,

Yıllardır kuaförlere fön makinası üreten bir firmamız olduğunu biliyormuydunuz? ETAP markası
bozulduğunda tamir edilme imkanı bile var , oldukça profesyonel bir fön makinası en son aldığımda 60 YTL idi.Şimdi ne kadar bilmiyorum ama oldukça memnun kalacağınıza eminim.
Bütün kuaför malzemesi satıcılarında bulabilrisiniz yada netten etap fön olarak aratabilirsiniz.
Fön makinalarında kullanılan motor ve ısıtıcı residanslar önemli parçalar.
Fön makinasını verimli kullanabilmeniz için ısısının aç kapa yaptığınızda çok fazla değişmemesi gerekir.
Amatör makinalarda ısı kontrolü olmadığı için cihaz uzun süre kullandığınızda aşırı ısındığından kendini kapatacaktır. Üreticiler fön makinası aşırı ısıdan zarar görmesin diye ısı rölesi kullanırlar tam saçınıza son halini verecekken fön makinası birden duruverir bekleki soguyup tekrar çalışsın!!
Seviyle kalın,

Bu markayı daha önce hiç duymamıştım.Bende kuaför malzemeleri satan sitelere baktım ama dediğim gibi ben hafif bir makina arıyorum.Bu etap markalar hafif bişey mi peki ???
Kullanıcı avatarı
dune14
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dramaqueenn » Pzt Ara 29, 2008 12:58 am

Ben de Braun FuturPro Ioncare kullanıyorum, gayet memnunum ;)
Kullanıcı avatarı
dramaqueenn
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen dramaqueenn » Pzt Ara 29, 2008 1:14 am

Bu arada özelliklerini de yazayım, Derinnn'in aldığı ürün gibi bu da soğuk hava üfleyebiliyor saçın şeklini sabitlemek için, saçın elektriklenmesini önlemek için de iyon özelliği var. Kuaförden çıkmış gibi fön çekebiliyorum :yeah:
Kullanıcı avatarı
dramaqueenn
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen dune14 » Pzr Oca 04, 2009 7:55 pm

Bu foruma bakan yok sanırım :pisik:
Kullanıcı avatarı
dune14
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen dune14 » Sal Oca 06, 2009 12:32 am

Yazan olmamış ama ben sonunda gidip aldım bir makina .Remington D 5410 modelini beğendim.Benim isteklerimi en çok karşılayan bu üründü.Boyutu küçük ,ergonomik ve ionlu.Denedim hemen ses düzeyi biraz yüksek onu dışında bir eksisi yok bana kalırsa.2000 wat ama benim eskisi 2000 wat makinamdan çok daha fazla üflüyor.Saçlarımı bariz bir şekilde parlattı .Bu makina % 90 fazla ionluymuş ama benim kabaran saçıma ion mion etki etmiyor olsa gerek pek bir fark olmadı,yine kabarııık yine kabarık :))

Ben memnun kaldım düşünenlere tavsiye ederim :)
Kullanıcı avatarı
dune14
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen picaruz » Prş Oca 15, 2009 9:12 am

Bende sırf kabarmayı önlemek için philips ion'lu saç kurutma makinası almıştım...ne kabarıklık gitti ne de parladı...belki az da olda kabarıklık gitmiştir diyeyim..hakkını yemeyeyim :) şimdiye kadar kullandığım kabarmayı önleyen en iyi ürün john frieda freeze ease serum...başka da yolu yok galiba kabarmamanın... :confused:
Kullanıcı avatarı
picaruz
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cevizlikek2 » Prş Oca 15, 2009 1:05 pm

ben etap marka fön makinesi kullandım iyi bi makinaydı ama bi gün içi kıpkırmızı oldu ve bozuldu nedenini bilmiyorum...
Kullanıcı avatarı
cevizlikek2
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen dune14 » Cum Oca 16, 2009 1:20 pm

picaruz yazdı:Bende sırf kabarmayı önlemek için philips ion'lu saç kurutma makinası almıştım...ne kabarıklık gitti ne de parladı...belki az da olda kabarıklık gitmiştir diyeyim..hakkını yemeyeyim :) şimdiye kadar kullandığım kabarmayı önleyen en iyi ürün john frieda freeze ease serum...başka da yolu yok galiba kabarmamanın... :confused:

Aynen bende john frieda kullanıyorum her iki çeşidinden de mevcut.Ben hep sarısını kullanıyordum ama mavisini yeni kullandım daha etkili kabarmaya...
Kullanıcı avatarı
dune14
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Scissorshand » Cum Oca 16, 2009 2:16 pm

Hanımlar Cevap yazamadığım için özür dilerim, uzun bir seyahat programı v.s....
Etap profesyonel bir makina olduğu için biraz ağır olabilir ama kullandıkça alışıyorsunuz..
İçinin kıpkırmızı olması ısısının çok fazla yükselmesinden olmuştur sanırım. Bütün kuaför malzeme
satıcılarında bulabilirsiniz.. Eminönü taraflarına yolunuz düşerse tahtakale civarında zaza han vardır.
zaza han ve çevresinde her türlü saç ve kozmetik ürünleri bulabilirsiniz. Bir cumartesi zaman ayırıp uğrayıverin.
Birçok alet edavatımı ordan alırdım eskilerde...
Facebook profilim ve saç modelleri sayfam hacklenmiştir...
Lütfen https://www.facebook.com/can.hairsalon adresini dikkate almayınız
Kullanıcı avatarı
Scissorshand
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen NarcissusSS » Prş Nis 30, 2009 2:11 pm

arkadaşlar bu kuaför malzemeleri satılan yerlerden bursada varmıdır varsa nerdedir :dontknow: bu konuda bi fikri olan arkadaşlardan rica ediyorum fön makinem bozuldu ve bnde profesyonel bişi almak istiyorum, araştrma yaptım genelde kuaförlerın kullandıkları malzemelerdn kullanan herkes cok memnunda ama nerde satılır bilemiyorum bursalı arkadaşlar ilgilenirlerse sevinirimmmm :pray:
Kullanıcı avatarı
NarcissusSS
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen mobesa » Prş Nis 30, 2009 2:24 pm

narcissusSS ben kuaforumden istedim onlar kendi malzemecilerinde getirttiler canım.oyle yapabilirsin ;)
mobesa
KoKoŞ
KoKoŞ

Sonraki

Dön Saç Bakımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir