Islak Fırça İle Toz Far Uygulama Tekniği

Makyaj uygulamaları hakkındaki tavsiyeleriniz ve püf noktalar.

Moderatörler: billiejean, kartanem

Islak Fırça İle Toz Far Uygulama Tekniği

Mesajgönderen Zeca » Cmt Ara 23, 2006 4:03 pm

Merhaba;

Taylor Made Mineral'den almış olduğum toz farları uygulayamıyorum :( Nemli, ıslak ve sırılsıklam aplikatörler ile denedim, olmadı. Bir püf noktası veya aplikatörün belli bir özelliği mi olması gerekli? Normalde sıkıştırılmış farları ıslak uygulayabiliyorum, ama bunları beceremedim. O kadar hevesle almıştım, moralim çok bozuldu :cry: Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
Kullanıcı avatarı
Zeca
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen cecilya » Cmt Ara 23, 2006 4:07 pm

zecacım snırım fırca cok ıslak oldugu için olmuyor ıslatıp sık bence fırcayı ve farı cok alma azar azar uygula.bu konuyu billijeane sorabilirsin cunku o bu farları kullanıyor..ıslak olarak da uyguluyor
Kullanıcı avatarı
cecilya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tomorrow » Cmt Ara 23, 2006 5:28 pm

bildiğim kadarı ile anlatim.toz farı parmak ucuna hafif hafif ıslat ve parmak ucunla al.aplikatöre sür sonuç kompak olanda nasılsa ondada öyle olur.ama azaz uygula cecilya haklı
Kullanıcı avatarı
tomorrow
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen princess » Cmt Ara 23, 2006 6:58 pm

Canım elinin üstünü paler gibi kullanabilirsin.. elinin üzerine biraz far koyup nemlenmiş aplikatörü 1-2 kez sürtesen normal far gibi sürebilirsin şekerim :wink:
Kullanıcı avatarı
princess
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen princess » Cmt Ara 23, 2006 6:59 pm

Canım elinin üstünü palet gibi kullanabilirsin.. elinin üzerine biraz far koyup nemlenmiş aplikatörü 1-2 kez sürtesen normal far gibi sürebilirsin şekerim :wink:
Kullanıcı avatarı
princess
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen Zeca » Sal Ara 26, 2006 2:19 pm

Hepinize teşekkür ederim :) Dediklerinizden yola çıkarak sonunda sürmeyi becerebildim. Yaşasın beceriksiz değilim !! :lol:
Kullanıcı avatarı
Zeca
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen roserose » Sal Ara 26, 2006 2:24 pm

Zeca yazdı:Hepinize teşekkür ederim :) Dediklerinizden yola çıkarak sonunda sürmeyi becerebildim. Yaşasın beceriksiz değilim !! :lol:

neden beceriksiz olasın canım hem bilmemek değil öğrenmemek ayıp değil mi :?: yapabildiğine sevindim ayrıca :D
Kullanıcı avatarı
roserose
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen tomorrow » Sal Ara 26, 2006 8:18 pm

evet ya becerikliymişin
Kullanıcı avatarı
tomorrow
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen cilektadinda » Cum Ara 29, 2006 4:51 pm

elini kirletmene gerek yok :) bu is için far kutunun kapagini da kullanablirsin..bir tanesine 1-2 damla su koy,firçayi suya batir sonra peçete ye batirarak fazla suyunu aldir sadece nemli kalsin,sonra bunu sürmek istedigin toz fara batir çok az,sonra diger far kutunu kapaginda firçayi biraz bastir suyla toz far karissin(suluboya paleti gibi düsün yani) ve gözüne sür :) kuruduktan sonra da kuru firçanla toz farindan tekrar üstünden geççok kalici olucak :D slak sürerken firça çabuk kuruduysa tkrar suya hafifçe dokndurup far alabilirsin..hatta kapagi palet olarak kullandiginda diger farlarla renkkarisimlarida yapabilirsin cnm :) güle güle kullan..
Kullanıcı avatarı
cilektadinda
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen Pixie79 » Cum Ara 29, 2006 8:47 pm

Yazdıklarınızı okuyunca aklıma geldi... Hani normal sıkıştırılmış farları ıslak uyguladıktan sonra farın yapısı fazla taşlaşır ve sürümü zorlaşır bazen.... Bourjois'nın farının içinden ufak bir kağıtta kullanım tavsiyeleri yazıyordu... Şöyle yazıyordu: \"Farı hayali bir çizgiyle ortadan ikiyi ayırın ve bir yarısını ıslak kullanın diğer tarafını kuru. Böylece farın hepsinin yapısı bozulmayacak ve daha rahat kullanacaksınız....\"
Küçük, basit ama pratik bir tavsiye :)
Kullanıcı avatarı
Pixie79
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen derinnnn » Cmt Ara 30, 2006 12:59 am

Pixie79 yazdı:Yazdıklarınızı okuyunca aklıma geldi... Hani normal sıkıştırılmış farları ıslak uyguladıktan sonra farın yapısı fazla taşlaşır ve sürümü zorlaşır bazen.... Bourjois'nın farının içinden ufak bir kağıtta kullanım tavsiyeleri yazıyordu... Şöyle yazıyordu: \"Farı hayali bir çizgiyle ortadan ikiyi ayırın ve bir yarısını ıslak kullanın diğer tarafını kuru. Böylece farın hepsinin yapısı bozulmayacak ve daha rahat kullanacaksınız....\"
Küçük, basit ama pratik bir tavsiye :)

evt bu çok mantıklıymış cnm tşkler tavsiyen için :wink:
Kullanıcı avatarı
derinnnn
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen Pixie79 » Cmt Ara 30, 2006 8:24 pm

derinnnn yazdı:evt bu çok mantıklıymış cnm tşkler tavsiyen için :wink:

:wub: Rica ederim tatlım.
Kullanıcı avatarı
Pixie79
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen daphne » Cmt Ara 30, 2006 10:00 pm

ben hic bourjois almadım ama bir zamanlar aldığım avon farı o şekilde kullanıyordum.taylormade gibi toz farlarda bu sorun olmuyor çünkü kapağında ıslatıyorum farı böylece içine su girmemiş oluyor.
daphne
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen princess » Pzt Oca 01, 2007 11:49 am

Zeca yazdı:Hepinize teşekkür ederim :) Dediklerinizden yola çıkarak sonunda sürmeyi becerebildim. Yaşasın beceriksiz değilim !! :lol:

:kissmuch: :kissmuch:
Kullanıcı avatarı
princess
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen pinkdreams » Prş Mar 15, 2007 4:09 pm

ben toz yada sıkılaştırılmış farları kullanırken bir kaç uygulama yapıyorum benim makyajlarım uzun sürer bu yüzden. piyasada satılan kremsi farlar var genelde tanesi 1 ytl ya da civarında eğer fondoten pudra uygulamak isterseniz 1. işlem olarak bunlar 2. işlem uygulayacağınız renge göre alt tabaka krem far üstüne de dilediğiniz bir far ister toz ister sıkılaştırılmış.biraz bekledikten sonra eğerki rengi koyulaştırmak isterseniz bir kat daha far uygulayabilirsiniz. sonrasında dilerseniz gölgelendirme yapabilirsiniz. arkasına kirpik diplerine kalem yada eyeliner ve rimel en sona da göz içine kalem çekmek isterseniz de rimel kuruduktan sonra sürüp bekleyip 2 kat uygulanırsa kalemin akması da olmuyor :) umarım faydalı olur anlattıklarım bi nebzede olsa 8)
Kullanıcı avatarı
pinkdreams
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen billiejean » Prş Mar 15, 2007 4:43 pm

ay ben bu başlığı hiç görmemişim :o

Ben toz mineral farları uygularken çok az bir kısmını farın kapağına alıyorum. Fırçayı musluktan akan su ile ıslatıp iki parmağımın arasında sıkarak fazla nemini alıyorum, far kutusunun kapağından alarak sürüyorum. Bu uygulamaya \"foil\" deniyor. Ben bu şekilde uyguluyorum.
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen derinnnn » Prş Mar 15, 2007 4:52 pm

billiejean yazdı:ay ben bu başlığı hiç görmemişim :o

Ben toz mineral farları uygularken çok az bir kısmını farın kapağına alıyorum. Fırçayı musluktan akan su ile ıslatıp iki parmağımın arasında sıkarak fazla nemini alıyorum, far kutusunun kapağından alarak sürüyorum. Bu uygulamaya \"foil\" deniyor. Ben bu şekilde uyguluyorum.

aaaa cnm bende de golden rose un toz farları var bende aynen böyle uyguluyorum musluktan akan suya kadar tıpkısının kopyası :lol:
Kullanıcı avatarı
derinnnn
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen glshk » Pzr Mar 18, 2007 6:39 pm

nasıl fırca kullanıyorsunuz arkadaşlar ıslattığımda fırçalar yumuşuyor sürmek çok zor oluyor.toz farlar değil sıkıştırılmış farlar için ama..
Kullanıcı avatarı
glshk
SüsLü
SüsLü

Re:

Mesajgönderen billiejean » Pzt Mar 19, 2007 12:55 pm

derinnnn yazdı:
billiejean yazdı:ay ben bu başlığı hiç görmemişim :o

aaaa cnm bende de golden rose un toz farları var bende aynen böyle uyguluyorum musluktan akan suya kadar tıpkısının kopyası :lol:

:D :beer:
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen billiejean » Pzt Mar 19, 2007 12:59 pm

glshk yazdı:nasıl fırca kullanıyorsunuz arkadaşlar ıslattığımda fırçalar yumuşuyor sürmek çok zor oluyor.toz farlar değil sıkıştırılmış farlar için ama..

Far fırçası olarak geçiyor canım, benimki bu:

Resim
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Sonraki

Dön Makyaj Teknikleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir