Tonik ve Temizleyici Kullanımı

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Tonik ve Temizleyici Kullanımı

Mesajgönderen benimbenim » Prş Eyl 14, 2006 9:13 pm

Ne şekildekullanıyorsunuz tonik ve temizleme sütünü?
sevgili forumun güzelleri,emin olmak için size de danışayım dedim,cildinizi temizlerken örnegin,bazıları pamuga tem.sütünü sürer ve cildini siler,bazıları ise cilde tem. sütünü yedirip pamukla siler iyice,ben ise sütü cildime nemlendirici sürer gibi iyice yedirip sonra ılık ve bol suyla yıkıyorum,tonigi de avuç içine döküp tüm ele yayıp basınç yaparak yada yüze hafif hafif dokunarak sürülmesi gerektigini söylüyor,siz ne şekilde kullanıyorsunuz bu ürünleri,makyaj yapmadıgınız günlerded de mutlaka kullanıyor musunuz ürünleri,ben gerek duymuyorum makyaj yapmadıgımda
Kullanıcı avatarı
benimbenim
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen ChunLi » Prş Eyl 14, 2006 9:19 pm

ben pamukLa kuLLaniyorum.. Makyaj pamuguna temizLeme sütünü sürüyorum yüzümü siLiyorum daha sonra varsa goz makyajimida goz temizLeyicisiyLe cıkariyorum.. Daha sonra yüzümü yıkıyorum.. Sonra güLsuyunu tonik niyetine pamukLa yüzüme sürüyorum.. En sonundada göz kremimi ve nemLendiricimi suruyorum.. Hergun yapmaya caLisiyorum makyaj yapsamda yapmasamda :)
http://twitter.com/#!/ChunliBeauty
Kullanıcı avatarı
ChunLi
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen masumx » Cum Eyl 15, 2006 9:02 am

ben pamuğa değil de marketlerde satılan yüz temizleme pedleri var onlara sürüyorum sütü sonra da cildime... toniği de aynı şekilde ancak daha çok basınç uygulayarak yüzüme hafif hafif bastırarak uyguluyorum ...hem sütten hem de tonikten sonra yüzümü yıkıyorum mutlaka (ne olur ne olmaz cildimde kalmasın)
ben bunları hergün kullandığımda cildimin yorulduğunu hissediyorum daha doğrusu görüyorum...genelde gün aşırı kullanıyorum ...cildimi yağlı ve kirli hissettiğimde.. he bu arada makyaj da yapmadığım için sorun olmuyor...
Kullanıcı avatarı
masumx
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen benimbenim » Cum Eyl 15, 2006 9:33 am

masumx sütten sonra cilt yıkanmalı ama tonikten sonra yıkanmamalı diye biliyorum,kafam karıştı,keşke bir uzman olsa bunun cevabını ögrenebilecegimiz :oops:
Kullanıcı avatarı
benimbenim
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen masumx » Cum Eyl 15, 2006 9:46 am

benimbenim yazdı:masumx sütten sonra cilt yıkanmalı ama tonikten sonra yıkanmamalı diye biliyorum,kafam karıştı,keşke bir uzman olsa bunun cevabını ögrenebilecegimiz :oops:

valla ben de emin değilim ama bazı tonikler alkol içeriyor yıkanması daha iyi olur bence....bir de benim cildim hassas olduğu için....gerçi şu an ben tonik olarak rosense nin saf gülsuyu nu kullanıyorum ondan sonra yıkamıyorum yüzümü...
Kullanıcı avatarı
masumx
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen cecilya » Cum Eyl 15, 2006 12:27 pm

temizleme sütünden sonra cildimi clinique likit sabunla yıkayıp pamuga tonik döküp siliyorum...temizleme sütünü ise elimle cildime yayıp nemli pamukla siliyorum
Kullanıcı avatarı
cecilya
KoKoŞ
KoKoŞ

Mesajgönderen sedanet » Cum Eyl 15, 2006 12:30 pm

Makyaj pamuklarındansa normal pamuklar daha iyiymiş cilt için.benimbenim sen doğru yapıyosun canım :D
Kullanıcı avatarı
sedanet
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen sedanet » Cum Eyl 15, 2006 2:35 pm

Yani temizleme sütünü temizleme jelleriinden daha mı çok tavsiye ediyor?
Kullanıcı avatarı
sedanet
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen Slaymer » Cum Eyl 15, 2006 3:58 pm

ben temizleme jeli kullanırdım.süt mü alayım acaba?ama sütte yaglı yaglı gibi his bırakıyor bende.süt bile kullansam,1 kezcik üstüne jelle yıkamak istiyorum ben her defasında..
Kullanıcı avatarı
Slaymer
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen billiejean » Cum Eyl 15, 2006 4:17 pm

ben de süt kullanamıyorum, o yağlı hissi sevmiyorum, tam temizlenmiyormuş gibi geliyor...

ben ilk önce göz makyajımı çıkartıyorum normal pamukla
Sonra temizleme sütümü (aslında temizleme jeli ama köpürmüyor, Dermalogica'nın temizleyicisi, suyla yıkanıyor) yüzüme sürüp suyla duruluyorum
Sonra toniği pamuğa döküp hafifçe siliyorum
Sonra nemlendiricimi sürüyorum

Hergün makyaj yapıyorum mutlaka, ama yapmasam da kullanırım, cildimi temizlemeden ve dişlerimi fırçalamadan hayatta o yatağa giremem, ritüel oldu artık :D
Kullanıcı avatarı
billiejean
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen bilgem » Cum Eyl 15, 2006 9:57 pm

Genelde kışları süt, yazları jel veya köpük kullanırım. Yüz makyajımı temizlemek için ayrıca bir şey daha kullanmam. Eğer makyajın cildimden çıkmadığını hissedersem temizleyicimle bir kez daha cilt üzerinden geçerim. Nasıl kullandığıma gelince: Sütümü kullanıyorsam, sütü yüzüme uygularım sonra disk pamukla üzerinden geçerim, mümkün mertebe yukarı ve dışa doğru hareketlerle bu işlemi yapmaya çalışırım ki cilt sarkmasın. Sonra yüzümü yıkarım. Jel kullanıyorsam, normal şekilde, ıslattığım yüzüme elime bir miktar aldığım jeli yayar, köpürtür ve bol suyla yıkarım. Gözümde makyaj varsa, jel veya süt ile çıkmayan makyaj kalıntılarını, makyaj temizleme sütü/toniği döktüğüm nemli pamuk ile temizlerim ve yüzümü tekrar yıkarım. Havluyla yüzümü kuruladıktan sonra cildim hafif nemli iken pamuğa döktüğüm tonikle cildimi göz çevresinden uzak kalarak silerim. Ardından da rutin göz çevresi kremi, nemlendirici ve dudak koruyucusu işte...
Kullanıcı avatarı
bilgem
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen angedemusiqu » Pzr Eyl 17, 2006 9:59 pm

kızlar benim bir arkım vardı.kız yüzünü yıkadığı jelle gözlerini de yıkıyordu (cildi aşırı yağlı dolayısıyla kurutucu ürünler kullanıyor).bir gün yüzünü yıkarken gördüm söyledim bir daha bununla yıkama diye.bir daha onla yıkadığını görmedim,ama kızlar göz altları nası var ya normalde 30 yaşında nasıl kırışık olur öyle,üstelik kız 89lu yani 17 yaşında :!: aman diyim dikkat edin :idea:
Kullanıcı avatarı
angedemusiqu
SüsLü
SüsLü

Mesajgönderen Pixie79 » Pzt Eyl 18, 2006 10:55 am

Önce göz makyajımı çıkartıyorum. Sonra jel kıvamındaki ürünü yüzüme dairesel hareketlerle sürüyorum, sponge chief ve su ile yüzümü temizliyorum. (Eğer dışarı çıkmadıysam, veya cilt makyajı yapmadıysam bu kısmı atlarım) Sonra asıl temizleyici ürün ile yüzümü temizlerim. Yüzümdeki ürünü sponge chief ile silip, yüzüme su çarpıyorum. Bu ürünleri kesinlikle göz çevreme sürmüyorum.
Yüzümü yaklaşık 10 senedir hiç havluyla kurulamadım. Kağıt peçeteyi yüzüme koyar ve nemini alırım o kadar. İlk önce toniği uyguluyorum. Makyaj pamuğuna döküp yüzümü siliyorum veya avcuma döküp yüzüme sürüyorum. Sonra göz çevresi kremimi sürerim, en son da nemlendiriciyi kullanıyorum. Normal pamuk hiç kullanmıyorum çünkü toniğin ve göz makyaj temizleyicinin çok çabuk bitmesine sebep oluyor...eee bende buna sinir oluyorum :| En son da lipstick sürmeyi atlamam :wink: :D
Kullanıcı avatarı
Pixie79
Moderatör
Moderatör

Re:

Mesajgönderen sedanet » Pzt Eyl 18, 2006 6:12 pm

x yazdı:sedacım oyle degıl,yanı sadece temizleme sütlerinde keratını cozen bır madde varmıs,hanı sıvı ıkı fazdan olusan temızleme urunlerı var ya onlarla cılt temızlemeyın dedı,ben bazen suya dayanıklı fondotenı bıfacıl ya da onun muadılı bır urunle sılerım cunku temızleme sutuyle cıkmıyor gıbı suya dayanıklı malzemeler,bu arada bıcafıl ve o tarzdakı sıvı ıkı fazlı utunler goz makyajı ıcın mı yoksa tumyuzumuzu sılebılıyor muyuz kızlar? ama napim cıkmıyor bazen bazı malzeme yuzumden goz ıcınse de ben tumyuzumu sılıyorum
hakan bey de dedı kı mesela makyajın suya dayanıklı, once sıvı temızleyıcıyle sıldın ardında temızleme sutuyle de sıl kı gozeneklerın temızlensın
yoksa temızleme jellerıne karsı degıl,hanı yuz yıkama jelını soruyorsun dımı? ben temızleme sutunden sonra yuz yıkama jelıyle yıkıyorum oyle sutle sılıp uyuyamam,yapıs yapıs oluyor
Bifacil sadece göz için.teşekkürler canım :D
Kullanıcı avatarı
sedanet
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen Slaymer » Pzt Eyl 18, 2006 6:23 pm

x yazdı:
Slaymer yazdı:ben temizleme jeli kullanırdım.süt mü alayım acaba?ama sütte yaglı yaglı gibi his bırakıyor bende.süt bile kullansam,1 kezcik üstüne jelle yıkamak istiyorum ben her defasında..

slaymer temızleme jelı dedıgın köpüren yüz yıkama jelı dımı? yoksa benım bılmedıgım bır forma baska bır temızleyıcı de mı var? bı ornek verebılır mısınbu jellere?

canım la roche posay in tolarine yüz yıkama jelini kullanıyorum.sütle silsemde bir kez bununla yıkıyorum.o zaman pırıl pırıl olmuş gibi geliyor bana.
Kullanıcı avatarı
Slaymer
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen zoix » Prş Eyl 21, 2006 1:16 pm

ben makyajlı yüzümü önce bir avuç suyla ıslatıyorum. ıslandıktan sonra göz makyajım için olan sütü (ya da pamukla toniği) sürüyorum. fazla göz makyajı yapmışsam süt, azsa tonik kullanıyorum. ıslak haldeyken daha kolay çıkıyor gibime geliyor. kuru kuru tonik ya da süt süremiyorum bir türlü. göz makyajımı pamukla (şu renkli top top olanlar yumuşacık valla) çıkardıktan sonra jelle köpük köpük yıkıyorum tüm yüzümü. hafiften boynuma da kayıyor bu temizlik. ara ara bir yerlerden duyduğum şeyi şimdi pixie'den de duyunca bende banyoma kağıt havlu koydum. yüzümüde (artık :) ) kağıt havluyla silip yüz ve boyun bölgeme bakıma başlıyorum. bu işlemde yaklaşık 30-35 dakikamı alıyor :geek:
Kullanıcı avatarı
zoix
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen ChunLi » Prş Eyl 21, 2006 6:29 pm

bende kagıt havlu kullanıyorum :) daha guzeL
http://twitter.com/#!/ChunliBeauty
Kullanıcı avatarı
ChunLi
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen kitimini » Cum Eyl 22, 2006 9:25 am

ben önce göz makyajımı bifasille çıkarıyorum.daha sonra makyaj durumuna göre eğer ağırsa loreal age perfect makyaj temizleyicisiyle şu makyaj pedlerinden kullanarak çıkarıyorum kokusu ve dokusu ne kadar güzel olursa olsun illa gene tenizleme jeliyle yıkayıp tonikleyerek ki genelde elime döküp yayıyorum cildime.diğer bakımlarıma devam ediyorum.
Kullanıcı avatarı
kitimini
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

tonik ve temizleyici...

Mesajgönderen impulse » Cmt Mar 17, 2007 8:41 pm

arkadaşlar temizleyiciniz ve de toniğinizi hangi markaları tercih ediyorsunuz.benm gbi 'rahatsız' bi müşteriyi hiç bir temizleyici tatmin etmiyo doal olarakta her ay deüiştiriyorum.sizlerin önerisi war mı bu konuda işte şekerim yıllardır kullanıyorum gerçekten süper fln gibisinden :)
Kullanıcı avatarı
impulse
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen trecymenza » Cmt Mar 17, 2007 8:47 pm

kozmetik ürün istersen

Loreal Pure Zone serisini şiddetle tavsiye ediyorum

eğer dermatolojik ürün istersen dermalogica nın üstüne marka tanımam

:lol: :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
trecymenza
Güzelliğine Düşkün