Yüzdeki Çukurlar için Doğal Çözümler

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Yüzdeki Çukurlar için Doğal Çözümler

Mesajgönderen 06gokce06 » Pzr May 06, 2007 10:38 am

yüzdeki çukurcuklara maalesef kesin bir çare yok .. sadece sıkılaştırıcı kullanarak küçültülebilir. ben doğal gül soyu kullanıyorum sabah akşam ve sıkılık veriyor.tavsiye ederim..bir de dermatoloğun birisi bana demişdi yüzünle bu kadar uğraşır bu kadar kafana takarsan daha kötüye gider.biraz kendi haline bırak demişdi.. :roll: cidden de yaptım ve inan işe yarıyor..
Kullanıcı avatarı
06gokce06
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen surella » Pzr May 06, 2007 12:42 pm

canım aslında ben nette gezinirken buğday yağının iyi geldiğini duydum ama bi araştır istersen
surella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sevinc06 » Pzt May 07, 2007 8:51 am

Kmysal peelingle geçiyor diyorlar ama yinede bana pek sağlıklı gelmiyor. Ayrıca benimde yüzümde iğneli epilasyondan kalan iğne çukurcukları var. Bu cuma doktora gideceğim bakalım ne diyecek. Olmazsa sivilce çukurcuklarının geçip geçmeyeceğinide sorarım senin için.
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen lafemme » Pzt May 07, 2007 2:13 pm

canım bizim bir tanadığımız vardı onunda böyle yüzünde çok çukurlar vardı doktora cildimi soydurucam diye tutturmuştu soyuyorlar ama çok kötü bir yöntem bidefa cildini resmen kazıyorlar bu arada mikrop kapabilir yeniden deri sağlıklı bir şekilde oluşmaya bilir vs.
Kız soydurmaktan vazgeçti doktor tavsiyesiyle bazı ilaçlar kullandı şuan yüzünde nerdeyse yok denilicek kadar az var
Yapabilceğin en iyi yöntem doktora gitmek olucaktır. Doğal yöntemlerde bazen geri tepebiliyor
lafemme
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen seclusion » Cum May 11, 2007 11:12 am

canım arkadaşım sana benim kullandığım doğal bir yöntemi söyliyimmi canım. ayva çekirdeği kremi ve kantaron yağı. ben yapıyorum 1 aydır çok faydasını gördüm. ama bunları kullanırken güneş koruyucu mutlaka kullan canım. bide doğal yöntemlerde istikrarlı olmalısın. en az 2 ay kullanman gerek. ayva çekirdeği kremi tarifi:1 çay bardağı su/ 1kilo ayvanın çekirdekleri... önce suyu kaynat soğut.bir şişenin içine dök. sonra ayva çekirdekleri içine koy ve ağzı kapalı 5 gün beklet ılık bir yerde mesela cam kenarında. sonra 5 gün sonunda süz ve geceleri yüzüne sür kuruyunca,üzerine aktardan aldığın kantaron yağıyla masaj yap. ölece yat. a.çekirdeği kremi kırışıklık ve sivilcelere çok iyi geliyor. kantaronda cildi yeniliyor. sabahlarıda 45 faktorlük koruyucu krem sür cildini yıkadıktan sonra. bide ben sabahları 1elmasuyu-1havuçsuyu-yarımşişe madensuyunu dondordum sabahları 1kalıp yüzümde gezdirip yarım saat sonra yıkıyorum. tavsiye ederim canım. cilde sıkılaştırıp toparlar lekelere cilt sarkmalarına iyi gelir. böyle yani canım. cildimde büyük farklılık var şuan sivilce izlerim geçmeye başladı canlandı yüzüm. ne varsa doğa anada var canım. sadece doğru kullanmak ve kullandığının ne işe yaradığı bilmek önemli olan. sevgiler!
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen seclusion » Cum May 11, 2007 11:30 am

canım bak aktardan kantaron yağı diyosun yağ kırmızı renkte canım. ama kantaron yağı dmen yeterli. hem cildini gençleştirecek. bilmem tanırmısın suna dumankaya hanımın tarifi bunlar güvenle kullanabilirsin tatlım. bu arada kan temizleyici ve hücre yenileyici çaylarda içiyorum ben(ısırgan çayı,üzüm çekirdeği) onlarda çok çabuk hücre yenilenmesini sağladı sanırım. hem moralim düzeldi hem cildim:))) ama tatlım sakın güneş koruyucu unutma. ben sebamed 45 spf kullanıyorum çokta memnunum! dilerim faydasını görürsün tatlım.
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen sevinc06 » Cum May 11, 2007 10:10 pm

seclusion
Canım peki ayva çekirdeği kremi ile kantoron yağı çukurcuklara da iyi geliyor mu?
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen melis25 » Cmt May 12, 2007 1:14 am

birçok yerde tekrar ettim ama yine sölücem badem yağını yüzünüze sürmeyin
melis25
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen finduk » Cmt May 12, 2007 1:33 am

melis25 yazdı:Evet canım kirpiklere saça falan sürülüyor badem yağı güçlendirsin diye düşün yani sonumuzu. :o
haklısın aslında ama çaresizlikten ne yapacağımızı şaşırdık arkadaşım ya uf çok üzülüyorum şu çukurcuklarıma
Kullanıcı avatarı
finduk
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen melis25 » Cmt May 12, 2007 1:35 am

ama kantaron yağı cidden iyi gelebilir bende bi süre kullandım tembellikten devam edemedim biraz düzelme olmuştu bence dene hücre yenilediği söyleniyor.
melis25
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen melis25 » Cmt May 12, 2007 1:38 am

bendede sivilce izleri var off yaa CONTRACTUBEX kafamı karıştırıyor denemek istiyorum ama tahriş ediyorsa kullanamam off
melis25
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen finduk » Cmt May 12, 2007 1:42 am

melis aslında tretin diye bir ilaç varmış ama ben denemeye korkuyorum
Kullanıcı avatarı
finduk
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen melis25 » Cmt May 12, 2007 1:46 am

finduk yazdı:
melis25 yazdı:bendede sivilce izleri var off yaa CONTRACTUBEX kafamı karıştırıyor denemek istiyorum ama tahriş ediyorsa kullanamam off
melis aslında tretin diye bir ilaç varmış ama ben denemeye korkuyorum

ben denedim sonuç fiyasko :lol:
melis25
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen finduk » Cmt May 12, 2007 1:51 am

hehe napalım artık çare vardır ama biz bilmiyoruz aksesuar gibi yaşıcaz onlarla desene
Kullanıcı avatarı
finduk
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen seclusion » Cmt May 12, 2007 8:03 am

sevinc06 yazdı:
seclusion yazdı:finduk. canım arkadaşım sana benim kullandığım doğal bir yöntemi söyliyimmi canım. ayva çekirdeği kremi ve kantaron yağı. ben yapıyorum 1 aydır çok faydasını gördüm. ama bunları kullanırken güneş koruyucu mutlaka kullan canım. bide doğal yöntemlerde istikrarlı olmalısın. en az 2 ay kullanman gerek. ayva çekirdeği kremi tarifi:1 çay bardağı su/ 1kilo ayvanın çekirdekleri... önce suyu kaynat soğut.bir şişenin içine dök. sonra ayva çekirdekleri içine koy ve ağzı kapalı 5 gün beklet ılık bir yerde mesela cam kenarında. sonra 5 gün sonunda süz ve geceleri yüzüne sür kuruyunca,üzerine aktardan aldığın kantaron yağıyla masaj yap. ölece yat. a.çekirdeği kremi kırışıklık ve sivilcelere çok iyi geliyor. kantaronda cildi yeniliyor. sabahlarıda 45 faktorlük koruyucu krem sür cildini yıkadıktan sonra. bide ben sabahları 1elmasuyu-1havuçsuyu-yarımşişe madensuyunu dondordum sabahları 1kalıp yüzümde gezdirip yarım saat sonra yıkıyorum. tavsiye ederim canım. cilde sıkılaştırıp toparlar lekelere cilt sarkmalarına iyi gelir. böyle yani canım. cildimde büyük farklılık var şuan sivilce izlerim geçmeye başladı canlandı yüzüm. ne varsa doğa anada var canım. sadece doğru kullanmak ve kullandığının ne işe yaradığı bilmek önemli olan. sevgiler!

Canım peki ayva çekirdeği kremi ile kantoron yağı çukurcuklara da iyi geliyor mu?

çukurcuklar derken sivilce izindenmi bahsettin canım yoksa siyah noktalardan kalan çukurcuklarmı? ama neden bahsettiysen ikisinede iyi geliyor:) tavsiye ederim yaklaşık 1 aydır kullanıyorum cildimdeki farklılığa ben bile şaşırdım. hep kullanıcam artık :D
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen surella » Pzt May 14, 2007 11:32 pm

valla bende sivilce izlerinden kalma çukurlarlardan yana çok dertliyim kızlar bana da yardımcı olun lütfen
işte benim resimlerim
[quote=\"surella\"][b]ResimResimResim bana yardım edin lütfen[size=18]
surella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sevinc06 » Sal May 15, 2007 1:36 pm

Surellacım sanırım cilt soyucu kremler kullanmak lazım fakat bir doktora gitmekten kullanmak zararlı olabilir.Bende Findukcuma sözüm vardı doktora gidince soracağım diye tembellikten ve yoğunluktan bi gidemedimki.Ama bu hafta sonu gideceğim.Gerçi ben kılcal damar için gitcem ama doktor doçent olduğu için sorarım en azından bu çukurcukların bir çaresi varmıymış.
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen ddllhd » Sal May 15, 2007 1:37 pm

finduk yazdı:la femme teşekkür ederim arkadaşım ben doktora gittim hatta rouccatene tedavisi gördüm o çukurlar için geçen yaz iki kez kimyasal peeling yaptırdım çok iyiydi ama sonra resmen yüzüm yaşlandı o yüzden doğal bir yöntem arıyorum yada iyi bir krem

fındukcum slm sana bişy sorucam kimyasal peeling yaptrdığını sölüyosun ..yaptırdığın peeling derin yada orta kuvveetttemiydii nasıldıı vede peelingten snra yüzün kabuklaşıp soyulduktan snra çukurcuklar düzeldimi tamamen yada nasıl olduu sölermisin ayrıca yüzüm yaşlandı demişsin bunu ilk kez duyuyorum nasıl yaşlandı çok mrk ettimö çnküü bnmde yüzümde ki çıkurcklar için doktorum roaccutane verdi bikaçkezde peeling yaptrdım gayet ii geldi ama devamıonı kışa bıraktıı . biraz çok sordum cvplarsan sevinirim cnm
ddllhd
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen surella » Sal May 15, 2007 5:24 pm

sevinc06 yazdı:Surellacım sanırım cilt soyucu kremler kullanmak lazım fakat bir doktora gitmekten kullanmak zararlı olabilir.Bende Findukcuma sözüm vardı doktora gidince soracağım diye tembellikten ve yoğunluktan bi gidemedimki.Ama bu hafta sonu gideceğim.Gerçi ben kılcal damar için gitcem ama doktor doçent olduğu için sorarım en azından bu çukurcukların bir çaresi varmıymış.

teşekkürler canım dört gözle bekliyorum. doktorun ne söyleyeceğini merak ediyorum. bende doktora gidicem ama bakalım ne zaman
surella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen finduk » Sal May 15, 2007 5:34 pm

seclusion yazdı:çukurcuklar derken sivilce izindenmi bahsettin canım yoksa siyah noktalardan kalan çukurcuklarmı? ama neden bahsettiysen ikisinede iyi geliyor:) tavsiye ederim yaklaşık 1 aydır kullanıyorum cildimdeki farklılığa ben bile şaşırdım. hep kullanıcam artık :D
canım ben sivilce izlerinden bahsettim tamam kantaronu kullanayım ama bazı yağların tek başına kullanılması kötüymüş şimdi iyi olur belki biraz yaş ilerleyince berbatlaşır of kafam karmakarışık
Kullanıcı avatarı
finduk
BaKımLı
BaKımLı

Sonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir