Yüzdeki Çukurlar için Doğal Çözümler

Cilt Bakımı ürünleri hakkındaki yorumlarınız ve tavsiyeleriniz.

Moderatörler: zoix, Pixie79, luthien

Yüzdeki Çukurlar için Doğal Çözümler

Mesajgönderen 06gokce06 » Pzr May 06, 2007 10:38 am

yüzdeki çukurcuklara maalesef kesin bir çare yok .. sadece sıkılaştırıcı kullanarak küçültülebilir. ben doğal gül soyu kullanıyorum sabah akşam ve sıkılık veriyor.tavsiye ederim..bir de dermatoloğun birisi bana demişdi yüzünle bu kadar uğraşır bu kadar kafana takarsan daha kötüye gider.biraz kendi haline bırak demişdi.. :roll: cidden de yaptım ve inan işe yarıyor..
Kullanıcı avatarı
06gokce06
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen surella » Pzr May 06, 2007 12:42 pm

canım aslında ben nette gezinirken buğday yağının iyi geldiğini duydum ama bi araştır istersen
surella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sevinc06 » Pzt May 07, 2007 8:51 am

Kmysal peelingle geçiyor diyorlar ama yinede bana pek sağlıklı gelmiyor. Ayrıca benimde yüzümde iğneli epilasyondan kalan iğne çukurcukları var. Bu cuma doktora gideceğim bakalım ne diyecek. Olmazsa sivilce çukurcuklarının geçip geçmeyeceğinide sorarım senin için.
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen lafemme » Pzt May 07, 2007 2:13 pm

canım bizim bir tanadığımız vardı onunda böyle yüzünde çok çukurlar vardı doktora cildimi soydurucam diye tutturmuştu soyuyorlar ama çok kötü bir yöntem bidefa cildini resmen kazıyorlar bu arada mikrop kapabilir yeniden deri sağlıklı bir şekilde oluşmaya bilir vs.
Kız soydurmaktan vazgeçti doktor tavsiyesiyle bazı ilaçlar kullandı şuan yüzünde nerdeyse yok denilicek kadar az var
Yapabilceğin en iyi yöntem doktora gitmek olucaktır. Doğal yöntemlerde bazen geri tepebiliyor
lafemme
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen seclusion » Cum May 11, 2007 11:12 am

canım arkadaşım sana benim kullandığım doğal bir yöntemi söyliyimmi canım. ayva çekirdeği kremi ve kantaron yağı. ben yapıyorum 1 aydır çok faydasını gördüm. ama bunları kullanırken güneş koruyucu mutlaka kullan canım. bide doğal yöntemlerde istikrarlı olmalısın. en az 2 ay kullanman gerek. ayva çekirdeği kremi tarifi:1 çay bardağı su/ 1kilo ayvanın çekirdekleri... önce suyu kaynat soğut.bir şişenin içine dök. sonra ayva çekirdekleri içine koy ve ağzı kapalı 5 gün beklet ılık bir yerde mesela cam kenarında. sonra 5 gün sonunda süz ve geceleri yüzüne sür kuruyunca,üzerine aktardan aldığın kantaron yağıyla masaj yap. ölece yat. a.çekirdeği kremi kırışıklık ve sivilcelere çok iyi geliyor. kantaronda cildi yeniliyor. sabahlarıda 45 faktorlük koruyucu krem sür cildini yıkadıktan sonra. bide ben sabahları 1elmasuyu-1havuçsuyu-yarımşişe madensuyunu dondordum sabahları 1kalıp yüzümde gezdirip yarım saat sonra yıkıyorum. tavsiye ederim canım. cilde sıkılaştırıp toparlar lekelere cilt sarkmalarına iyi gelir. böyle yani canım. cildimde büyük farklılık var şuan sivilce izlerim geçmeye başladı canlandı yüzüm. ne varsa doğa anada var canım. sadece doğru kullanmak ve kullandığının ne işe yaradığı bilmek önemli olan. sevgiler!
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen seclusion » Cum May 11, 2007 11:30 am

canım bak aktardan kantaron yağı diyosun yağ kırmızı renkte canım. ama kantaron yağı dmen yeterli. hem cildini gençleştirecek. bilmem tanırmısın suna dumankaya hanımın tarifi bunlar güvenle kullanabilirsin tatlım. bu arada kan temizleyici ve hücre yenileyici çaylarda içiyorum ben(ısırgan çayı,üzüm çekirdeği) onlarda çok çabuk hücre yenilenmesini sağladı sanırım. hem moralim düzeldi hem cildim:))) ama tatlım sakın güneş koruyucu unutma. ben sebamed 45 spf kullanıyorum çokta memnunum! dilerim faydasını görürsün tatlım.
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen sevinc06 » Cum May 11, 2007 10:10 pm

seclusion
Canım peki ayva çekirdeği kremi ile kantoron yağı çukurcuklara da iyi geliyor mu?
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen melis25 » Cmt May 12, 2007 1:14 am

birçok yerde tekrar ettim ama yine sölücem badem yağını yüzünüze sürmeyin
melis25
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen finduk » Cmt May 12, 2007 1:33 am

melis25 yazdı:Evet canım kirpiklere saça falan sürülüyor badem yağı güçlendirsin diye düşün yani sonumuzu. :o
haklısın aslında ama çaresizlikten ne yapacağımızı şaşırdık arkadaşım ya uf çok üzülüyorum şu çukurcuklarıma
Kullanıcı avatarı
finduk
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen melis25 » Cmt May 12, 2007 1:35 am

ama kantaron yağı cidden iyi gelebilir bende bi süre kullandım tembellikten devam edemedim biraz düzelme olmuştu bence dene hücre yenilediği söyleniyor.
melis25
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen melis25 » Cmt May 12, 2007 1:38 am

bendede sivilce izleri var off yaa CONTRACTUBEX kafamı karıştırıyor denemek istiyorum ama tahriş ediyorsa kullanamam off
melis25
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen finduk » Cmt May 12, 2007 1:42 am

melis aslında tretin diye bir ilaç varmış ama ben denemeye korkuyorum
Kullanıcı avatarı
finduk
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen melis25 » Cmt May 12, 2007 1:46 am

finduk yazdı:
melis25 yazdı:bendede sivilce izleri var off yaa CONTRACTUBEX kafamı karıştırıyor denemek istiyorum ama tahriş ediyorsa kullanamam off
melis aslında tretin diye bir ilaç varmış ama ben denemeye korkuyorum

ben denedim sonuç fiyasko :lol:
melis25
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen finduk » Cmt May 12, 2007 1:51 am

hehe napalım artık çare vardır ama biz bilmiyoruz aksesuar gibi yaşıcaz onlarla desene
Kullanıcı avatarı
finduk
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen seclusion » Cmt May 12, 2007 8:03 am

sevinc06 yazdı:
seclusion yazdı:finduk. canım arkadaşım sana benim kullandığım doğal bir yöntemi söyliyimmi canım. ayva çekirdeği kremi ve kantaron yağı. ben yapıyorum 1 aydır çok faydasını gördüm. ama bunları kullanırken güneş koruyucu mutlaka kullan canım. bide doğal yöntemlerde istikrarlı olmalısın. en az 2 ay kullanman gerek. ayva çekirdeği kremi tarifi:1 çay bardağı su/ 1kilo ayvanın çekirdekleri... önce suyu kaynat soğut.bir şişenin içine dök. sonra ayva çekirdekleri içine koy ve ağzı kapalı 5 gün beklet ılık bir yerde mesela cam kenarında. sonra 5 gün sonunda süz ve geceleri yüzüne sür kuruyunca,üzerine aktardan aldığın kantaron yağıyla masaj yap. ölece yat. a.çekirdeği kremi kırışıklık ve sivilcelere çok iyi geliyor. kantaronda cildi yeniliyor. sabahlarıda 45 faktorlük koruyucu krem sür cildini yıkadıktan sonra. bide ben sabahları 1elmasuyu-1havuçsuyu-yarımşişe madensuyunu dondordum sabahları 1kalıp yüzümde gezdirip yarım saat sonra yıkıyorum. tavsiye ederim canım. cilde sıkılaştırıp toparlar lekelere cilt sarkmalarına iyi gelir. böyle yani canım. cildimde büyük farklılık var şuan sivilce izlerim geçmeye başladı canlandı yüzüm. ne varsa doğa anada var canım. sadece doğru kullanmak ve kullandığının ne işe yaradığı bilmek önemli olan. sevgiler!

Canım peki ayva çekirdeği kremi ile kantoron yağı çukurcuklara da iyi geliyor mu?

çukurcuklar derken sivilce izindenmi bahsettin canım yoksa siyah noktalardan kalan çukurcuklarmı? ama neden bahsettiysen ikisinede iyi geliyor:) tavsiye ederim yaklaşık 1 aydır kullanıyorum cildimdeki farklılığa ben bile şaşırdım. hep kullanıcam artık :D
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen surella » Pzt May 14, 2007 11:32 pm

valla bende sivilce izlerinden kalma çukurlarlardan yana çok dertliyim kızlar bana da yardımcı olun lütfen
işte benim resimlerim
[quote=\"surella\"][b]ResimResimResim bana yardım edin lütfen[size=18]
surella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sevinc06 » Sal May 15, 2007 1:36 pm

Surellacım sanırım cilt soyucu kremler kullanmak lazım fakat bir doktora gitmekten kullanmak zararlı olabilir.Bende Findukcuma sözüm vardı doktora gidince soracağım diye tembellikten ve yoğunluktan bi gidemedimki.Ama bu hafta sonu gideceğim.Gerçi ben kılcal damar için gitcem ama doktor doçent olduğu için sorarım en azından bu çukurcukların bir çaresi varmıymış.
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen ddllhd » Sal May 15, 2007 1:37 pm

finduk yazdı:la femme teşekkür ederim arkadaşım ben doktora gittim hatta rouccatene tedavisi gördüm o çukurlar için geçen yaz iki kez kimyasal peeling yaptırdım çok iyiydi ama sonra resmen yüzüm yaşlandı o yüzden doğal bir yöntem arıyorum yada iyi bir krem

fındukcum slm sana bişy sorucam kimyasal peeling yaptrdığını sölüyosun ..yaptırdığın peeling derin yada orta kuvveetttemiydii nasıldıı vede peelingten snra yüzün kabuklaşıp soyulduktan snra çukurcuklar düzeldimi tamamen yada nasıl olduu sölermisin ayrıca yüzüm yaşlandı demişsin bunu ilk kez duyuyorum nasıl yaşlandı çok mrk ettimö çnküü bnmde yüzümde ki çıkurcklar için doktorum roaccutane verdi bikaçkezde peeling yaptrdım gayet ii geldi ama devamıonı kışa bıraktıı . biraz çok sordum cvplarsan sevinirim cnm
ddllhd
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen surella » Sal May 15, 2007 5:24 pm

sevinc06 yazdı:Surellacım sanırım cilt soyucu kremler kullanmak lazım fakat bir doktora gitmekten kullanmak zararlı olabilir.Bende Findukcuma sözüm vardı doktora gidince soracağım diye tembellikten ve yoğunluktan bi gidemedimki.Ama bu hafta sonu gideceğim.Gerçi ben kılcal damar için gitcem ama doktor doçent olduğu için sorarım en azından bu çukurcukların bir çaresi varmıymış.

teşekkürler canım dört gözle bekliyorum. doktorun ne söyleyeceğini merak ediyorum. bende doktora gidicem ama bakalım ne zaman
surella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen finduk » Sal May 15, 2007 5:34 pm

seclusion yazdı:çukurcuklar derken sivilce izindenmi bahsettin canım yoksa siyah noktalardan kalan çukurcuklarmı? ama neden bahsettiysen ikisinede iyi geliyor:) tavsiye ederim yaklaşık 1 aydır kullanıyorum cildimdeki farklılığa ben bile şaşırdım. hep kullanıcam artık :D
canım ben sivilce izlerinden bahsettim tamam kantaronu kullanayım ama bazı yağların tek başına kullanılması kötüymüş şimdi iyi olur belki biraz yaş ilerleyince berbatlaşır of kafam karmakarışık
Kullanıcı avatarı
finduk
BaKımLı
BaKımLı

Mesajgönderen seclusion » Çrş May 16, 2007 7:53 am

valla findukçum sen bilirsin ama ben çok araştırma yaptım bu konularda. ben gönül rahatlığıyla kullanıyorum. bir sürü yağlar var bende. kantarona bazen üzüm çekirdeği kayısı buğday yağı ve çay ağacı yağı katarım 1 damla. kremleri kullanacanda nolacak bir sürü kimyasal girecek vücuduna.hem tek başına kullanılması zararlı olanlar uçucu yağlar keskin bi kokusu olur uçucu yağların ve açık bırakıldığında uçar.benim bahsettiğim sabit yağlar. sen bilirsin canımcım valla. ben söledim. uygulaması size kalmış.
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen seclusion » Çrş May 16, 2007 7:56 am

hem canım benim bahsettiğimde zaten bir yağı al kullan değil. ben haftada 2 kez peeling maskesi yaparım.sonra hücre yenileyici çaylar içiyorum ve antioksidan şeyler yemeğe gayret gösteriyorum. bir yağı al sür olmaz. güzellik kolay nimet değil valla :D
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen CERENEK » Çrş May 16, 2007 11:23 pm

kızlar benım de kulladıgım ve etkisine inanamadıgım yosun yagı bu konuda birebir, benim babam aktar yoksa bana da kullandırmazdı
CERENEK
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen finduk » Çrş May 16, 2007 11:35 pm

cerencim öncelikle hoşgeldin,yani bu çukurcuklara iyi geliyormu gerçekten ya hiç durmam alırım iyi geliyorsa
Kullanıcı avatarı
finduk
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen finduk » Çrş May 16, 2007 11:36 pm

seclusion yazdı:hem canım benim bahsettiğimde zaten bir yağı al kullan değil. ben haftada 2 kez peeling maskesi yaparım.sonra hücre yenileyici çaylar içiyorum ve antioksidan şeyler yemeğe gayret gösteriyorum. bir yağı al sür olmaz. güzellik kolay nimet değil valla :D
canım benim teşekkürler çok yararlı bilgiler veriyorsun seclusion ya ben o kadar şey kullandım ki inan artık korkuyorum tatlım ya anla beni ama doğru ne varsa doğada var
Kullanıcı avatarı
finduk
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen Eece » Çrş May 16, 2007 11:47 pm

CERENEK yazdı:kızlar benım de kulladıgım ve etkisine inanamadıgım yosun yagı bu konuda birebir, benim babam aktar yoksa bana da kullandırmazdı

cnm negüsel babanın aktar olması bu konuda yardımlarını beklioruz özellkle yağlar hangi yağ yüze kullanılır hangisi siyah noktlara sivlcelere lekelere yada gözeneklere yararlı we hangi şehrdesn cnm bide bunu merk ettim :?:
Kullanıcı avatarı
Eece
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen seclusion » Prş May 17, 2007 9:02 am

CERENEK yazdı:kızlar benım de kulladıgım ve etkisine inanamadıgım yosun yagı bu konuda birebir, benim babam aktar yoksa bana da kullandırmazdı

cerenek yazdın gittin yaw gel buraya acık sorular sorcaktım sana...
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen seclusion » Prş May 17, 2007 9:06 am

finduk yazdı:
seclusion yazdı:hem canım benim bahsettiğimde zaten bir yağı al kullan değil. ben haftada 2 kez peeling maskesi yaparım.sonra hücre yenileyici çaylar içiyorum ve antioksidan şeyler yemeğe gayret gösteriyorum. bir yağı al sür olmaz. güzellik kolay nimet değil valla :D
canım benim teşekkürler çok yararlı bilgiler veriyorsun seclusion ya ben o kadar şey kullandım ki inan artık korkuyorum tatlım ya anla beni ama doğru ne varsa doğada var

canım saol. bence sen al hücre yenileyici yağlardan. mesela kantaron, buğday yağı, kayısı yağı,çay ağacı yağı,üzüm çekirdeği yağı. avcuna 1 damla koy hepsinden parmağında sür bence yüzüne. şu yosun yağınıda öğrenelim bakalım bende merak ettim. yosun maskesi duydumda yağınıda bi araştırayım ben bakim :lol:
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sevinc06 » Prş May 17, 2007 12:07 pm

Kızlar bence yüze yağ sürmek çok mantıklı değil.Bende bi ara kantoron yağı, kayısı, jojoba yağı sürdüm yüzüme ve ne oldu bilmiyorum sol yanağımda geçmeyen sivilce gibi deri kabartılarım var.Bence bilinçsizce yağ kullanmayın.Yağla falan çukurcuklar geçmez bence.
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen seclusion » Prş May 17, 2007 12:26 pm

sevinc06 yazdı:Kızlar bence yüze yağ sürmek çok mantıklı değil.Bende bi ara kantoron yağı, kayısı, jojoba yağı sürdüm yüzüme ve ne oldu bilmiyorum sol yanağımda geçmeyen sivilce gibi deri kabartılarım var.Bence bilinçsizce yağ kullanmayın.Yağla falan çukurcuklar geçmez bence.

ya benimkiler geçiyo ama. geçmez olurmu hücre yeniliyor onlar. ama temizliğini yapman gerek hafta 2 kez peeling. herşeyi bi program halinde uygularsan olur. sade yağ al sür olmuyor.
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen sevinc06 » Prş May 17, 2007 12:40 pm

Canım benim bildiğim haftada iki kez peeling yapmak iyi değil.Ben haftada bir gün yapıyorum.Ayrıca makyajımı yıkayıp nemlendiricimi sürerim eve gider gitmez.
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen seclusion » Prş May 17, 2007 1:15 pm

haftada 2 kez yağlı ciltler için daha iyi canım. tamam ya isteyen istediğini yapsın ben söylüyorum. ve söylediğim şeyler araştırarak yaptığım şeyler. ayrıca jojoba yağı yağlandırır cildi kuru ciltlere daha iyidir. bende eve gider yüzümü yıkarım. toniğimi(doğal) sürerim.kremimi(doğal) sürerim. sonra yağlarla masaj yaparım uyurum.sabahta yüzümü yıkar güneş koruyucumu sürer öle işe giderim. hepsi bi bütün canım. ve bilinçli olmak gerek bu konularda ben tam 5 yıldır bitki araştırmaları yapıyorum. isteyen kullansın isteyen yapmasın. ama doğal şeyleri tüü kaka gibi göstermiyelim lütfen. o kullanılan kremlerin içinde bir sürü kimyasal var. bilinçli kullanınca hiçbi yan etkisi olmaz. sevgiler
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sevinc06 » Prş May 17, 2007 1:36 pm

Ben gayet sakindim. Sen neden böyle agresif davrandın ki :? Ben doğal şeylere kötü asla demiyorum. Sadece dediğin gibi bilinçli kullanmak lazım bende buna katılıyorum.Ama mesela işte jojoba yağı kuru ciltlere iyi değil mi genel kanı bu.Doğrudur.Ama istisnalarıda olabiliyor işte.Benimde cildim kuru bana yaramadı ama.
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen seclusion » Prş May 17, 2007 1:58 pm

canım agresif değildim yaw ölemi anlaşıldı pardon :? sadece doğal şeylere karşı çıkanlara kızıyom gerçekten biraz. aslında bunlar deneyerek bulunacak şeyler. biri olmadı diye hepsine küsmek olmaz. bi kremde öle değilmidir mesela herkese her krem iyi sonuç vermez cildimizin ihtiyacını anlamak lazım değilmi canım. öptüm seni. mucuks :wink:
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen sevinc06 » Prş May 17, 2007 4:37 pm

Tabiki canım kesinlikle haklısın :wink: Sana danışabiliriz değil mi bitkiler konusunda?
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen CERENEK » Prş May 17, 2007 11:04 pm

Eece yazdı:

cnm negüsel babanın aktar olması bu konuda yardımlarını beklioruz özellkle yağlar hangi yağ yüze kullanılır hangisi siyah noktlara sivlcelere lekelere yada gözeneklere yararlı we hangi şehrdesn cnm bide bunu merk ettim :?:

hosbulduk arkadaslar, ben bizzat kullandım memnun kaldım , ayrıca selülit sorunu olanlar da kullanabilir, bu arada ben istanbuldayım
CERENEK
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen seclusion » Cum May 18, 2007 8:36 am

sevinçim yok yaw okadar da kendimi bitki uzmanı gibi göstermiyim be sende :lol: yani deneyip faydalandığım şeyleri yazıyorum ben zaten buraya denemediğim hiç bişeyi yazıp iyi demiyorum. sadece araştırıyorum ve ilgim var bitkilere. sorarsınız biliyosam sölerim. danışmak akıl vermek ne haddime estafurullah :P :lol:
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen seclusion » Cum May 18, 2007 8:40 am

CERENEK yazdı:
Eece yazdı:

hosbulduk arkadaslar, ben bizzat kullandım memnun kaldım , ayrıca selülit sorunu olanlar da kullanabilir, bu arada ben istanbuldayım

canım tama memnun kaldında nesinden memnun kaldın yani. onu anlat bize. ne sorunun vardıda bu yosun yağını kullandın iyi geldi etkisi ne oldu nekadar kullandın. ne şekilde kullandın. bende selülite iyi geldiğini biliyorum yosun yağının canım ama yüzüne kullananı duymamıştım. bilgilendir biz tatlım. bizde faydalanalım bu nimetten :D
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen CERENEK » Cum May 18, 2007 10:20 pm

şimdi arkadaşlar benım yüzüm sivilceli çene bölgesi cogunlukla ve çukurlar da var lekelerde , ekısden kullanmıs oldugun roacctunanın gosterdıgı yan etkıler, bunlara cozum olarak bızım yerımızde calısan bıtkı uzmanı yosun yagını onerdı, yosun hapını bılıyorsun ama ayıflamak ıcın , yagı ne alaka olur mu olmaz mı derken ben kullanmaya basladım etkısı ınanılmazdı yüzüm günden güne düzleşti, girintiler dolmaya basladı kızarık vs yapmadan ,sonra dedım bıraz çatlaklara bıraz selulıt bolgelerıne sureyım , sonuc pürüzleri ortadan kaldırıyor, devam etmek şart , hem de pamukla sutuyosunuz , şişesi de baya gıttı bende , tavsıye ederım
CERENEK
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen sevinc06 » Cum May 18, 2007 10:56 pm

CERENEK yazdı:şimdi arkadaşlar benım yüzüm sivilceli çene bölgesi cogunlukla ve çukurlar da var lekelerde , ekısden kullanmıs oldugun roacctunanın gosterdıgı yan etkıler, bunlara cozum olarak bızım yerımızde calısan bıtkı uzmanı yosun yagını onerdı, yosun hapını bılıyorsun ama ayıflamak ıcın , yagı ne alaka olur mu olmaz mı derken ben kullanmaya basladım etkısı ınanılmazdı yüzüm günden güne düzleşti, girintiler dolmaya basladı kızarık vs yapmadan ,sonra dedım bıraz çatlaklara bıraz selulıt bolgelerıne sureyım , sonuc pürüzleri ortadan kaldırıyor, devam etmek şart , hem de pamukla sutuyosunuz , şişesi de baya gıttı bende , tavsıye ederım

Kullanmaya başlayalı ne kadar oldu?
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen surella » Cmt May 19, 2007 12:27 am

CERENEK yazdı:şimdi arkadaşlar benım yüzüm sivilceli çene bölgesi cogunlukla ve çukurlar da var lekelerde , ekısden kullanmıs oldugun roacctunanın gosterdıgı yan etkıler, bunlara cozum olarak bızım yerımızde calısan bıtkı uzmanı yosun yagını onerdı, yosun hapını bılıyorsun ama ayıflamak ıcın , yagı ne alaka olur mu olmaz mı derken ben kullanmaya basladım etkısı ınanılmazdı yüzüm günden güne düzleşti, girintiler dolmaya basladı kızarık vs yapmadan ,sonra dedım bıraz çatlaklara bıraz selulıt bolgelerıne sureyım , sonuc pürüzleri ortadan kaldırıyor, devam etmek şart , hem de pamukla sutuyosunuz , şişesi de baya gıttı bende , tavsıye ederım

canım bende bu yüzden dertliyim resmimi ekledim ama kesin bir çözüm bulamadım belki sen bulabilirsin
tekrar resimleri ekliyorum
senin çukurluklarında böylemiydi. sence yosun yağı bana etkili olurmu? yoksa sarı kantaron mu kullanmalıyım? sivilcelerden kalma hafif çukurluklar bunlar. gerçekten çok takıyorum. yardımcı olursa koşa koşa alır kullanırım

ResimResim
surella
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen finduk » Cmt May 19, 2007 12:48 am

tatlım sende çukur yok denecek kadar az bence lekeler için bişey dene surellacım
Kullanıcı avatarı
finduk
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen seclusion » Cmt May 19, 2007 7:53 am

sevinc06 yazdı:

Kullanmaya başlayalı ne kadar oldu?

canım evet ne kadar süre kullandın bu yağı. markasınıda verirsen iyi olur çünkü bazı yağlar sahte... sürekli kullanmamızın bi sakıncası varmı. mesela 1-2 ayda etkisini görecekmiyiz. gece temizlediğin yüzünü pamukla sürüp öle yattınmı ne yaptın güzelin. tam açıkla bende alacam.. :D
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen gokche19 » Cmt May 19, 2007 11:18 am

ya benim deiğneli epilasyon izlerim va riyi gelirmi acaba bnde alaım bundan :)
gokche19
KoKoŞ
KoKoŞ

Re:

Mesajgönderen sevinc06 » Cmt May 19, 2007 12:48 pm

gokche19 yazdı:ya benim deiğneli epilasyon izlerim va riyi gelirmi acaba bnde alaım bundan :)

Evet benimde Gökçe gibi iğneli epilasyonm izlerim var gıcık oluyorum. Cerenek ne olur help uussss :lol:
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Re:

Mesajgönderen seclusion » Cmt May 19, 2007 12:51 pm

sevinc06 yazdı:
gokche19 yazdı:ya benim deiğneli epilasyon izlerim va riyi gelirmi acaba bnde alaım bundan :)

Evet benimde Gökçe gibi iğneli epilasyonm izlerim var gıcık oluyorum. Cerenek ne olur help uussss :lol:

bencede help usss. hemide acilen help us.. :lol: yaw cerenek işten çıkçam şimdi yağ almaya gidecem nerdesin kuzum yetişşşş
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen melisa84 » Cmt May 19, 2007 2:21 pm

Kızlar bunu da mandalina mevsimi gelince uygulayabilirsiniz üye olduğum bir bitkisel tedavi mail grubunda bahsi geçmişti ben uygulamadım çünkü öğrendiğimde mandalinalar bitmişti :) ama çukurcuklar kışa kadar geçmezse uygulayacagım mandalina kabuğunda kollajen tabakayı kuvvetlendiren bir madde var.
Bunu uygulayan bir bayanın bir haftada cildi gerilmiş ve çukurcuklar kapanmış gözle görülür biçimde azalmış. Formül şu:
1 adet mandalina kabuğunu ufak parçalara ayırın, bir bardak suda 15 dk kısık ateşte kaynatın, 1-2 saat beklettikten sonra bu su ile yüzünüze masaj yapın. ve 30 dk sonra yıkayın. ve bunu hergun bir kez yapın.
Ayrıca mandalinayı kabuklu yiyin :wink:
melisa84
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen seclusion » Cmt May 19, 2007 2:42 pm

canım kesin yapacam kışa ama kabuklu yemek konusunda bişey diyemicem. asla yiyemem heralde ıyyy. acı ekşi ağzım ekşidi ıyyy :lol: :lol:
seclusion
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Re:

Mesajgönderen melisa84 » Cmt May 19, 2007 2:47 pm

Denemek lazım tabii ben bizde dolapta son kalan bodrum mandalinasının kabuklarını denedim hiç fena değildi canım :wink: ayrıca aynı grupta bir bayan da mandalina kabukları ve yeşil çaydan tonik yaptığını ve kökü çok derinlerde olan sivilcelerine bile iyi geldiğini bahsetmişti..
melisa84
Güzelliğine Düşkün
Güzelliğine Düşkün

Mesajgönderen sevinc06 » Pzr May 20, 2007 12:38 pm

Kızlar az önce doktordan geldim.Doçent dermatolog. Sordum yüzdeki küçük çukurcukları.Zaman içinde geçerse geçer ama tamamen geçmez dedi.Böyle işte.Gökçe o iğneli epilasyondan kalan minik çukurcuklarda geçmezmiş sordum.bendede var çünkü :( Ama belki zaman içinde geçer canım.Ben 6 ay önce bıraktım.O günden bugüne epeyce geçti.Gerçi komik olan adam yüzüme bakarken o çukurcukları fark etmedi bile.Ben söyledimde mercekle baktı :D Bu da bana moral oldu.Demek ki göze çarpmıyor :D
Kullanıcı avatarı
sevinc06
BaKımLı
BaKımLı

Sonraki

Dön Cilt Bakımı Ürünleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir