Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Allık Tipleri ve Uygulama Yöntemleri

Allık Tipleri ve Uygulama Yöntemleri

İstediğiniz yapıda allık seçebilirsiniz. Allık uygulamayı öğrenmeden önce hangi tip alığın size uygun olduğunu öğrenmelisiniz. Allık seçiminde cilt tipiniz de önemli rol oynamaktadır.

Pudra: Pudra allığı her cilt tipi kullanabilir. Pudranızın üzerine uygulayabilirsiniz. Işıltılı ya da şeffaf olanları da mevcuttur. Gölge yaratmak için allığınızın bir koyu tonunu yanaklarınızın çukru kısmına uygulayın. Bej tonlarda allığı şakaklarınıza ve yanağınıza uygulayarak burnunuzu daha ince gösterebilir ve üzerine de allığınızı uygulayabilirsiniz.

Krem: Bu tip allık kuru ciltler için daha uygundur. Renk olarak pudra allıktan daha yoğundur, bu yüzden az miktarda almalı ve güzel bir şekilde yaymalısınız. Özellikle gece makyajı için idealdir. Daha fazla nem ve yağa sahip olduğundan daha kalıcıdır. Fondötenden sonra pudradan önce uygulanmalıdır.

Likit ya da Jel: Yağsızdır ama daha kalıcıdır. Özellikle yağlı cilde sahip olanlar için çok güzel bir seçimdir. Fondöteninizin üzerine parmak uçlarınız yardımıyla uygulayın ve iyice yayın.

Kalem: Bu yeni başlayanlar için güzel bir seçim olabilir. Daha kontrollü olmanızı sağlar. Yağlı cildi olanlar için uygun değildir. Yanağınıza uygulayın ve parmaklarınız yardımıyla yayın.

Bronz Pudra: Bronz pudra çoğu insan için uygulaması zor bir üründür. Sizi sadece bronz göstermez aynı zamanda teninizi güzelleştirir ve renk verir. Her zaman en açık rengini kullanmalı ve az miktarda uygulamalısınız. Doğal durması önemlidir. Eğer yanaklarınızın çok koyu olduğunu hissederseniz üzerine biraz pudra ya da fondöten uygulayın.