Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Ashley Olsen Yaz Makyajı

Ashley Olsen Yaz Makyajı

Siz de Ashley Olsen gibi görünmek istiyorsanız aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

YÜZ

Fondöten / Kapatıcı:

Cildinizi nemlendirdikten sonra cilt tonunuza en uygun fondöteni cildinizin kırmızı ya da pürüzlü bölümlerine uygulayın.

Kapatıcıyı gözlerinizin iç köşelerine ve göz altınıza uygulayın. Az miktarda bir kapatıcıyı göz kapağınıza farınızı uygulamadan önce baz olarak uygulayın.

Allık:

Şeftali ya da terracota tonlarında jel ya da krem allığı uygulayın. Allığınızı yüz yapınıza en uygun biçimde uygulayın. Yuvarlak yüzler için en uygun allık uygulama şekli allığı elmacık kemiklerinin tam üzerine uygulamaktır.

GÖZLER

Göz Kapağı:

Simli bej tonlarında bir farı tüm göz kapağına kaş altına kadar uygulayınız. Farınızı da alt kirpik çizgisine de ince bir çizgi halinde uygulayın. Köpük ya da krem yapısında bir far iyi bir seçenek olacaktır.

Göz Kapağı Kat Kısmı:

Açık kahve farı göz kapağınıza bir köşeden öbür köşeye kadar uygulayın. Önemli olan gözünüzün hatlarını vurgulayabilmektir. .

Kaş Altı:

Simli şeffaf, açık rengk farı kaş altına uygulayın.

Göz Kalemi:

Orta tonlarda açık renk kahverengi göz kalemi seçin. Göz kalemi yerine pudra farı ıslatılmış fırça ile uygulayabilirsiniz.

İnce çizgiyi üst kirpik çizgisine bir köşeden öbür köşeye doğru uygulayın.

Aynı şekilde alt kirpik çizgisine de ince bir çizgi çekin. Siz de Ashley gibi gözleriniz daha büyük görünsün istiyorsanız alt ve üst kirpik çizgisinin 1/3’lük dış kısmına daha yoğun ve kalın bir çizgi çekin ve yayın.

Kaş:

Kaşlarınızın boş kalan kısımlarını kaş kalemi yardımıyla doldurun.

Maskara:

Kirpiklerinizi kıvırın 2-3 kat siyah maskara uygulayın.

DUDAK

Cam gibi parlak dudaklara sahip olmak istiyorsanız dudaklarınızı diş fırçası ile fırçalayın. Vicks uyglayın ve 30 dk boyunca dudağınızda kalmasını sağlayın.

Şeffaf bej tonlarında bir ruju dudaklarınıza uygulayın, peçete yardımıyla fazlasını alın. Üzerine de bir parlatıcı uygulayın.


Photo by Dan Herrick-KPA ZUMA Press.