Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Bobbi Brown’dan Bir Dakikalık Mucizeler

Bobbi Brown’dan Bir Dakikalık Mucizeler

Görünümünüzü değiştirecek kolay öneriler . Bobbi Brown makyajınızı mükemmel hale getirmek ve güzel bir görünüme kavuşmak için yedi favori önerisini bizlerle paylaşıyor. Her biri sadece bir dakikanızı alır ve sonuç mükemmel olur.

CİLT

Hafif Işıltı Katın

İnsanlar bana hep ‘ Işıldıyorsun ‘ der. İşte size bir öneri: Makyajınızı uyguladıktan sonra yağsız nemlendirici ya da balm’i avuç içlerinizde ısıtın ve fazlalığı yanak ve alnınıza uygulayın. Bu ekstra nem cildinizde sağlıklı bir ışıltı yaratacktır.

Sağlıklı Bir Cilt Yaratın

Kırmızılıkları kapatmak için tek başına bronz pudra işini yapabilirken neden çok yoğun kapatıcı, fondöten veya pudra uygulanır anlayamıyorum. Bronz pudralar bakır, amber ve kestane tonlarını barındırdıkları için kırmızılıkları da kamufle edecektir .

GÖZ VE YANAK

Yorgun Gözler İçin

Farınızı uyguladıktan sonra simli beyaz farı gözlerinizin iç köşelerine uygulayın. Daha sonra da iki kat maskara uygulayın.

Büyük Gözler Yaratın

Koyu renk göz kalemini(siyah) üst göz kapağınıza uygulayın. Daha açık renk göz kalemini ise alt kirpik dibine uygulayın. Gözlerinizi çok büyük göstermek isterseniz parak renklerde ( turkuaz ve yeşil) göz kalemini üst göz kapağınıza uygulayablirsiniz. Alt ve üst kalem çizgilerinin göz kapağının dış köşelerinde birleştiğinden emin olun.

Yanaklar

Christy Turlington’ın yanaklarına sahip olabilmek için çok fazla allı uygulamak yerine sadece gerekli yerlere hafifçe uygulamak gerekir. Doğal tonlarda allığı saç çizgisine uygulayın, parlak pembe tonlarda allığı ise elmacık kemiklerinize uygulayın. Dramatik etki için ışıltılı beyaz farı üç nokta halinde elmacık kemiklerinizin üstüne uygulayın ve yayın.

DUDAKLAR

Dolgun Dudaklar

Herkes dolgun dudaklar ister, işte size dolgun dudaklar için birkaç öneri: Dudak renginizden birkaç ton parlak krem yapıda ruju uygulayın, rujunuzun rengine uygun dudak kalemi ile dudaklarınızı belirginleştirin ve dudaklarınızı kalem yardımıyla doldurun. Bu, rujunuzun kalıcı olmasını sağlar. Son olarak, dudaklarınızın ortasına dudak parlatıcısı uygulayın.

Simli Beyazlar İle Oynayın

Dişleriniz yeni beyazlatılmış olsa da mavi renk bazlı pembe rujlar dişlerinizin daha da beyaz görünmesini sağlayacaktır.