Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Catherine Zeta Jones Makyajı

Catherine Zeta Jones Makyajı

Catherine Zeta Jones, lüks güzelliğin bir temsilcisi olarak bu görünümü de şarap ve altının birleşimini andırıyor. Siz de bu makyajı kendinize uyarlayabilirsiniz.

YÜZ

Fondöten / Kapatıcı: İlk önce likit fondöteni cildinize uygulayın. Sünger yardımıyla fondöteninizi yayın. Göz altınızdaki koyu renk halkalara ve pürüzlere kapatıcı uygulayın. Allığınızı uyguladıktan sonra sıkıştırılmış pudra ile hafifçe üzerinden geçin. Bu kalıcılığını arttıracaktır.

Allık: Kahve pembemsi pudra allığı büyük bir fırça yardımıyla elmacık kemiklerinize uygulayın. İyice yayın. Tüm cildinize pudra uygulayın.

GÖZLER

Göz Kapağı: Tüm göz kapağınıza pastel, pembe bej renk far uygulayın.

Göz Kapağı Kat Kısmı: Göz kapağı kat kısmında uygulayacağınız renk burada önem kazanmaktadır. Yoğun, şarap rengi farı göz kapağı kat kısmınıza uygulayın. Dışa doğru hareket ettikçe far uygulama alanını kat kısmının biraz üstüne doğru genişetin ama asla kaş altı bölgesine kadar uygulamayın. Aynı renkte farı alt kirpik hizasına uygulayın. Çok fazla dışarıya doğru uygulamayın, bu yorgun bir görünüm yaratır.

Eğer gerekirse kalem yardımıyla gölgeleme de yapabilirsiniz.

Kaş Altı: Altın / kayısı tonunda farı kat kısmından kaş altına doğru uygulayın. Kat kısmına sürmüş olduğunuz far ile yayın. Daha sonra, kaş altına uygulamış oduğunuz farı alt kirpik çizgisine ve gözlerinizin iç köşelerine uygulayın.

Göz Kalemi: Üst ve alt kirpik çizgisini kahverengi likit göz kalemi ile belirginleştirin. Çizgiyi ince ve kirpiklere mümkün olduğu kadar yakın çekin. Gözlerinizin iç köşelerini de belirginleştirebilirsiniz. Çizgiyi üst göz kapağınız boyunca iç köşeden dışa doğru genişletin. Çizgiyi yumuşak bir sünger yardımıyla yayın.

Kaş: Kaşlarınızı saç renginizin bir ton koyusu pudra yardımıyla belirginleştirin.

Eğer kaşlarınız koyu ve gür ise sadece tarayın ve jel yardımıyla belirginleştirin

Maskara: İki kat siyah maskara kullanın. Kirpiklerinizi kıvırın. Kirpiklerinizi kirpik tarağı yardımıyla tarayın.

DUDAK

Pastel tonlarda pembe/bej renkte bir kalem ile dudaklarınızı belirginleştirin. Doğal mrdüm renkte bir ruj uygulayın. Peçete yardımıyla fazlalığı alın ve ikinci katı uygulayın.