Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Charlize Theron Makyajı

Charlize Theron Makyajı

Charlize Theron’un makyajını beğeniyorsanız aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

YÜZ

Fondöten / Kapatıcı: Bu görünüm daha minimalist bir görünümdür. Yumuşak ve açık renkler seçilerek güzel yeşil gözleri ve dudakları fazla güç sarfetmeden ortaya çıkmaktadır. Açık renkte bir concealer uygulanarak koyu renk halkalar ve kırmızı kısımlar kapatılır.Likit fondöten uygulanarak sonrasında toz pudra ile makyaj sabitlenir.

Allık: Pembe tonlarda allık, yanağın dış elmacık kemiklerine ve saç çizgisine kadar yanak bölgesi boyunca uygulanır.

GÖZLER

Göz kapağı: Açık lavanta renginde ışıltılı bir far göz kapağına uygulanır. Ekstra çekicilik için farı alt kirpik çizgisine de uygulayabilirsiniz.

Göz kapağı kat kısmı: Açık gri ya da koyu pembe tonlarındaki farınızı göz kapağınızın kat kısmına uygulayın.

Kaş altı: Açık pembe tonlardaki farınızı kaç altına uygulayın.

Göz Kalemi: Göz kapaklarınızı keskin gri renkte göz kalemi yardımıyla çizin. Üst göz kapağınızla başlayın ve çizgiyi kirpiklere mümkün olduğu kadar yakın çizin. Daha fazla belirginlik istiyorsanız aynı işlemi dıştan içe uygulayın. Mesela alt kirpik çizginizi dış köşeden iç köşeye doğru çizin.

Kaş: Kaşınızı saç renginizin bir koyu tonu pudra yardımıyla belirginleştirin. Eğer kaşlarınız koyu renk ve belirgin ise o zaman güzelce alın ve belirginleştirmek için kaş jeli uygulayın.

Maskara: İki kat kahverengi ya da kahverengi-siyah rimel uygulayın. Maskara uygulamadan önce kirpiklerinizi kıvırın.

DUDAK

Erik ya da ahududu tonlarında bir dudak kalemi ile dudaklarınızı belirginleştirin. Kiraz rengi bir ruj ve pembe gloss ile uygulamayı bitirin.