Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Yaz Gelinleri İçin Makyaj Önerileri

Yaz Gelinleri İçin Makyaj Önerileri

Yazın makyajınızın kalıcı olmasını sağlamak her zamankinden çok daha zordur. İlkbahar ve yaz düğünlerinde ise bu bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle açık mekanlarda yapılan düğünlerde gelin makyajının kalıcı olması için ayrıca özen gösterilmelidir.

Fondöten

Işıldayan bir cilt güzeldir. Eğer yağlı bir cildiniz varsa makyajınızın kalıcı olması daha da zordur. İşte tüm gün kalıcı bir makyaj için altı farklı öneri:

· Yağlı bir cilde sahipseniz yağsız bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin. Kuru bir cildiniz varsa normal bir nemlendirici uygulayın.

· Tüm gün matlığı korumak için cildinize fondöteninizden önce matlaştırıcı bir ürün uygulayın.

· Pürüzsüz bir cildiniz varsa fondöteni es geçin ve sadece kapatıcı uygulayın. Göz altlarına, burun kenarlarına ve sivilcelerinizin üzerine kapatıcı uygulayarak pürüzsüz bir ten elde edebilirsiniz.

· Fondöten uygulayacaksanız mutlaka yağsız bir fondöten uygulayın .

· Likit fondöteninizi uyguladıktan sonra fırça yardımıyla pudranızı uygulayın.

Gözler

Bazı bayanlarda far saatlerce kalabilirken bazılarında ise kalıcılığı dakikaları geçmeyebilir. Eğer siz de farınızın kalıcı olmamasından yakınıyorsanız işte birkaç öneri:

· Kapatıcı fırçası yardımıyla tüm göz kapağınıza kapatıcı uygulayın. Bu, farınızın daha kalıcı olmasını sağlar. Üzerinde toz pudra uygulayın.

· Krem farlardan kaçının. Bu tip farlar yağlanmaya müsaitdir. Krem far uygulayacaksanız mutlaka iki kat uygulayın.

· Hiçbir göz kalemi likit eyeliner kadar kalıcı olamaz. Likit eyeliner kullanmak istemezseniz jel eyeliner kullanabilirsiniz.

· Ağlama ihtimalinize kaşı mutlaka suya dayanıklı bir rimel uygulayın.

Allık

Sıcak makyajınızı bozuyorsa allık, baş yardımcınız olabilir.

· Krem allıklardan parlamaya neden olmasından dolayı sakının. Onun yerine pudra allığı tercih edin. Bu aynı zamanda matlık da sağlayacaktır.

· Daha kalıcılık için jel kıvamında allık uygulayın ve üzerinden pudra allık ile geçin.

Dudaklar

Eşinizi, tüm davetlileri öpeceğinizi düşünürsek rujunuzun kalıcılığı oldukça önem kazanmaktadır.

· Dudaklarınızı bir balm ile nemlendirdikten sonra dudak kaleminizi uygulayın. Bu rujunuzun bulaşmasına engel olacak ve daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.

· Kapatıcıyı tüm dudağınıza baz olarak uygulayarak rujunuzun daha da kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

· Dudak kaleminden sonra rujunuzu uygulayın ve peçete yardımıyla fazlalığı alın. Peçete henüz dudağınızın arasındayken az miktarda toz pudra uygulayın.

· Son olarak dudak parlatıcısını uygulayın.

Mutlaka yanınızda acil durum çantası taşıyın. Acil durum çantanızda ruj, cildiniz için matlaştırıcı kağıtlar, kapatıcı olmalıdır.