Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Julia Roberts Makyajı

Julia Roberts Makyajı

Julia Roberts şüphesiz Amerika’nın en tatlı sanatçılarından. Siz de onun gibi ışıl ışıl parlamak istiyorsanız aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir

YÜZ

Fondöten / Kapatıcı: Julia’nın makyajı ışıltılıdır. Bu görünüme kavuşmak için ince yapıda bir fondöteni cilt tonunuzu belirginleştirmek istediğiniz bölgelere uygulayın. Göz altınızdaki koyu renk halkalarınız ve sivilceleriniz için kapatıcı uygulayın. Fondötenden sonra kapatıcı uygulamanız makyajınızda rütuş yapmanıza gerek bırakmaz. Allığınızı uyguladıktan sonra toz pudra yardımıyla makyajınızı sabitleyin.

Allık: Kahveye kaçan pembe bir allığı allık fırçanız yardımıyla elmacık kemiklerinize uygulayın. Daha sonra toz pudranızı tüm yüzünüze uygulayın ve büyük bir fırça yadımıyla fazlalığı alın.

GÖZLER

Göz Kapağı:Önce tüm göz kapağına kapatıcı uygulayarak başlayın. Bu aynı zamanda farın kalıcılığını da arttıracaktır. Tüm göz kapağınıza doğal bej bir renk uygulayın. Göz kapağına ışıltılı kömür ya da gri renkte far uygulayın. Bu far, pudra far olmalıdır.

Göz Kapağı Kat Kısmı: Göz kapağı kat kısmına sürülen renk göz kapağındaki ile kontrast olmalıdır. Göz kapağındaki far rengi koyu olduğu için göz kapağı kat kısmındaki renk daha açık olmalıdır. Fırça yardımıyla mat gül kurusu renkteki farı göz kapağı kat kısmından kaş altına doğru uygulayın. Gözünüzün dış köşesinden kaş hizasına doğru kalem çekin. Yumuşak bir fırça yardımıyla kaleminizi yayın.

Kaş Altı: Işıltılı açık pembe farı kaş altınıza uygulayın. Daha sonra aynı farı fırçanız yardımıyla alt kirpik çizginize ve gözlerinizin iç köşesine uygulayın.

Göz Kalemi: Üst ve alt kirpik çizgisine siyah ya da kömür renginde bir kalem yardımıyla kalem çekin. Kirpiklere yakın ve ince çizgi çekmeye özen gösterin. Daha etkili bir makyaj için gözünüzün iç köşelerini de belirginleştirin.

Kaş: Kaşlarınızı kaş wax’ı yardımıyla belirginleştirin.

Maskara: İki kat siyah maskara uygulayın. Maskara uygulamadan önce kirpiklerinizi kıvırın. Daha yoğun bir etki için ise üst kirpiklerinizin dış köşesine takma kirpik uygulayın.

DUDAK

Doğal pembe/bej renklerinde bir dudak kalemi ile dudaklarınızı belirginleştirin. Doğal leylak rengi bir ruju uygulayın. Peçete yardımıyla fazlalığı alın ve ikinci kat ruj uygulayın.