Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

Arşiv



Makyaj Teknikleri

Kalıcı Makyaj İçin İpuçları

Kalıcı Makyaj İçin İpuçları

Bir makyöz olarak bana en çok sorulan soru ‘ Gün içinde makyajın kalıcı olmasını ve bozulmamasını nasıl sağlıyorsunuz?’ sorusu oluyor. Sırlar sizi şaşırtabilir. Makyöz Sonia Kashuk teknikleri ile yüzünüzün sabahın ilk ışıklarından geceye kadar taze ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Herşeyden önce yıllardır öğrendiğim en önemli püf nokta: Toz pudra, makyajınızın en iyi arkadaşıdır.

Kapatıcı

Kapatıcıyı göz altınıza noktalar şeklinde uygulayın ve yayın. Toz pudraya batırılmış küçük pudra fırçasını üzerinden gezdirerek sabitleyin. Bu, aynı zamanda rimelinizin göz çevresinde koyu halkalar oluşturmasını engeller.

Krem Allık

Her zaman ürünlerde az miktarın yeterli olduğunu düşünürüm. Özellikle krem yapıdaki ürünler için. Kıvamından dolayı krem allığın gün içinde yüzünüzde yayılması normaldir. Bunu engellemek için allığı uyguladıktan sonra transaparan toz pudrayı yanaklarınıza uygulayın. Bu, rengin yalnızca yanaklarınızda kalmasını sağlayacaktır.

Göz Kalemi

Göz kalemi pek çok nedenden dolayı kolayca dağılır ve bulaşır. Sabitlemek için çok fazla strese girmeyin çünkü göz kalemi hafifçe dağıldığı zaman daha seksi bir görünüm verir. Ama siz daha keskin bir görünüm istiyorsanız mutlaka likit eyeliner denemelisiniz.

Ruj/Lip Gloss

Piyasada rujun kalıcı olması için pek çok ürün satılmaktadır. Benim önerim parmak ucunuza fondöteninizi alın ve dudak çizgisi üzerine uygulayın. Bu, dudak etrafındaki çizgileri yumuşatır ve rujun sabit kalması için uygun zemin hazırlar.