Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Makyajda Gölge

Makyajda Gölge

Makyajda gölgeleme makyajın en önemli unsurlarından biridir. Gölgeleme, yüz hatlarınızı daha belirgin hale getirmenize yardımcı olur. Gölgeleme işlemi kahve tonları ile yapılmaktadır. Asla pembe, mürdüm gibi renkler kullanılmaz. Cilt tonunuza yakın bir renk kullanmalısınız.

Gölgeleme işlemi genelde şakak, burun, gözler ve çene bölgesine uygulanır. Krem ya da likit bir gölgeleme ürünü kullanabilirsiniz ama en uygun olanı pudra kompakt olanlardır.

Belirginleştirme işlemi de gölgelem işlemi birlikte yapılır. Örneğin, yanaklarınıza gölgeleme işlemi yapacaksanız önce çukur kısımlara gölgeleme işlemi uygulanır, elmacık kemikler ise belirginleştirilir. Ayrıca, kaş altını belirginleştirerek göz kapağı kat kısmına derinlik kazandırabilirsiniz.

Problemli Bölgeleri Gölgeleme

Burun: Burnunuzu inceltmek istiyorsanız burnunuzun iki yanına gölgeleme yapacağınız rengi (koyu) , açık rengi ise belirginleştirmek amaçlı burnunuzun ortasının altına doğru uygulayın.

Yanak: Yanaklarınızı belirginleştirmek için yanaklarınızı içeri çekerek koyu rengi çukur kısımlara, açık rengi ise yanaklarınızın üst kısmına uygulayın. Daha sonra normal bir şekilde allığı uygulayın.

Alın: Geniş bir alnınız varsa açık renk bronz pudrayı şakaklarınıza uygulayın ve yayın. Bu, gölgeleme etksi yaratarak kafanızın daha yuvarlak görünmesini sağlayacaktır.

Çene: Küçük ve ince bir çene için açık rengi çenenizin ortasına dudaklarınızın ortasının hemen altına uygulayın. Çukur çeneyi küçültmek içinse çene hizası boyunca bronz pudra uygulayın ve boynunuza doğru yayın. Bu işlem, derinlik yaratarak çene çizgisini güçlendirir.

Gözler: Gölgeleme işlemi, gözün arka köşesine uygulanır ve şakaklara doğru yayılır.

Dudaklar: Dolgun dudakları inceltmek için tüm dudağınıza yoğun ve koyu renkte bir ruju uygulayın. Dudaklarınızı dolgun göstermek isterseniz açık renk bir ruju parlatıcı ile birlikte uygulayabilirsiniz. Daha sonra açık rengi üst dudağınızın ucu ile alt dudağınızın ortasının aşağısı arasına uygulayın. Bu, ince dudakların dolgun gözükmesini sağlar.