Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Fondöten ve Kapatıcılar İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Fondöten ve Kapatıcılar İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Yüz makyajı ile ilgili en çok sorulan soruları ve cavplarını sizler için araştırdık.

Çok fazla fondöten uyguladıysam ne yapabilirim?

Yumuşak hareketler iki avuç içiniz yardımıyla yüzünüzdeki fazla makyajı temizleyin.

Cildinizi asla ovalamayın, bu yöntem de işe yaramazsa o zaman yüzünüze peçeteyi bastırarak fazlalığı almaya çalışın.Boynunuz ve yüzünüz arasındaki farklılık yaratan çizgileri ıslak bir sünger yardımıyla yumuşatın.

Çok fazla uyguladığım allığın rengini nasıl yumuşatabilirim?

Eğer krem allık uyguladıysanız , fazlalığı bir peçete yardımıyla alabilirsiniz. Eğer pudra allık kullandıysanız, toz şeffaf pudra yarımdıyla rengi yayabilirsiniz. Fırça ya da pudra ponponu yardımıyla pudrayı yanak çevresinde yayın. Jel ya da likit allık uyguladıysanız tek yol, yüzünüzü yıkayıp tekrar makyaj yapmaktır.

Fondötenimi aynı zamanda kapatıcı olarak da kullanabilir miyim?


Cildinizde çok fazla pürüz yoksa ve tek ürün kullanmak istiyorsanız yoğun kapatıcı bir ürün işinizi görecektir Bazı fondötenler ince yapıda olduğundan iyi bir kapatıcının verdiği etkiyi vermeyebilir. Eğer çok pürüzsüz bir cildiniz varsa fondöten uygulamayıp sadece sorunlu noktalara kapatıcı da uygulayabilirsiniz.

Vücut için hangi kapatıcı uygundur? Bacağımdaki damar ve çatlakları gizlemek istiyorum.


Yüzünüz için kullanmış olduğunuz tipte bir kapatıcıyı kullanabilirsiniz. Yoğun pigmentli bir ürün olmalıdır. Suya dayanıklı bir formüle sahip olursa hem dağılmaz hem de kıyafetlerinize bulaşmaz.

Pastel tonlardaki kapatıcılar ne işe yarar?

Yeşil, sarı ve mor renkteki kapatıcılar cilt tonlarındaki farklılıkları nötralize etmek için uygulanır. Yeşil tonlar, kızarıklıklar için uygulanır. Kılcal damarların ve kızarıklıkların olduğu bölgeye uygulanabilir. Sarı tonlar ise göz altı morlukları için uygulanır. Mor tnlar cildin daha pembe görünmesini sağlar.