Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Yılbaşı Makyajı İçin Öneriler

Yılbaşı Makyajı İçin Öneriler

Yılbaşında makyaj daha da bir önem kazanır. Işıl ışıl gözler, kırmızı dudaklar vazgeçilmez olur. İşte size yılbaşı makyajınız için birkaç öneri.

Mücevher Gibi Parlayın

Safir, zümrüt yeşili gibi renkler gözlerinizin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Gözlerinizi belirginleştiriken dudaklarınız için yumuşak tonlar kullanmalınısınız.

Naturel Görünüm

Şampanya rengi ya da kemik rengi farı tüm göz kapağınıza uygulayın. Üst kirpik çizginizi mücevher tonlarında jel ya da likit eyeliner ile çizin. Bir kat siyah rimel uygulayın. Pembe kahve allık ve doğal bir lipgloss ile makyajınızı tamamlayın.

Daha Çarpıcı Görünüm

Renkli tonlarda farınızı göz kapağınıza uygulayın. Kaş altına simli beyaz far uygulayın. Kontrast yaratmak için farınızdan iki ton koyu kalem ile gözlerinizi belirginleştirin. Mesela yeşil far ile zümrüt yeşili kalem kullanın. İki kat siyah maskara uygulayın. Allık ve lipgloss uygulayın.

Modern Çekicilik

Marilyn Monroe ve Sophia Loren ile popüler olmuş kırmızı dudaklar bu sezon tekrar moda. Kırmızı dudaklar ve doğal göz makyajı ile çok çarpıcı olacaksınız.

Naturel Görünüm
Beyaz tenli iseniz parlak pembe kırmızı tonlarda bir parlatıcı seçin. Daha koyu tenliler yoğun kırmızı renkte lipgloss uygulayabilirler. Tüm göz kapağınıza beyaz far uygulayın, kirpiklerinize siyah rimel uygulayın. Göz kalemi kullanabilirsiniz. Mutlaka ten renginize uygun bir allık uygulamalısınız.

Daha Çarpıcı Görünüm
Yarı mat koyu kırmızı ruj uygulayın. Peçete yardımıyla fazlasını alın. Gözlerinize gümüş rengi far uygulayın, gri ya da kömür rengi kalem uygulayın.

Altın Işıltı
Bakır, balkabağı renklerini yanak, dudak ve gözlerinize uygulayarak altın ışıltısına kavuşabilirsiniz.

Naturel Görünüm
Gözlerinize altın krem far uygulayın. Eyeliner fırçası yardımıyla üst kirpik hizasını koyu çikolata renteki far ile belirginleştirin. Dudaklarınıza şeffaf gloss ya da pembe altın tonlarında parlatıcı uygulayın.

Daha Çarpıcı Görünüm
Göz kapağınıza bakır, amber farı uygulayın. Koyu kahve farı göz kapağınızın kat kısmına uygulayın. Bu gözlerinizin derin gözükmesini sağlayacaktır. Şampanya rengi gibi bir farı kaş altına uygulayın. Alt ve üst kirpik çizgisine siyah kalem uygulayın. İki kat maskara kullanın. Yüzünüze hafif bronz pudra uygulayın. Altın kahve tonlarında lipgloss ile makyajınızı tamamlayın.