Kullanıcı adı: Şifre: { Şifremi unuttum } { Forum Aktivasyon } Üye olmak istiyorum!

ItsBeauty.com


Makyaj ve Bakım

ArşivMakyaj Teknikleri

Yorgun Gözlerinizi Makyaj İle Gizlemenin Yolları

Yorgun Gözlerinizi Makyaj İle Gizlemenin Yolları

Sabaha kadar süren bir parti, sınavlar ya da yolculuklar neden ne olursa olsun yorgun gözlerle savaşmanın pek çok yolu vardır. Soğuk kompresi göz jelleri ya da kızarıklık giderici damlalardan sonra yorgun gözlerimizi saklamanın tek bir yolu kalıyor: Makyaj.

Makyajda bazı renkler göz altı morluklarını ve kırmızı gözleri saklamamıza yardımcı olurken bazıları da daha da çok ortaya çıkmasına neden olur. Aşağıda yer alan özel makyaj teknikleri ile yorgun gözlerinizi mükemmel bir şekilde saklayabilirsiniz:

Kırmızı Gözler

Kızarmış, kırmızı gözlerinizi altın tonlarında far ve göz kalemleri ile nötralize edebilirsiniz. Bu tonlar kırmızının neden olduğu renk bozukluğunu ortadan kaldırır. Altın tonlarında bir kapatıcıyı göz çevrenize uygulayarak göz çevresindeki kırmızı-mavi rengi nötralize edebilirsiniz. Göz ya da dudak makyajınızda pembe, lila ya da kırmızı tonlarından uzak durun.

Cilt Renginiz Sarı Tonlarında İse:

Simli şampanya rengi farı göz kapaklarınıza ve kaş altınıza uygulayın. Gözünüzün dış köşesini altın renginde kalem ile belirginleştirin. Kahve tonlarında bir farı göz kapağının kat kısmına kadar uygulayın . Siyah maskara ile makyajınızı bitirin. Siyah maskara gözünüzün beyazı ile kontrast oluşturarak gözünüzün kızarıklığını azaltır. Dudaklarınızı çikolata rengi dudak kalemi ile belirginleştirin. Turuncu-kırmızı tonlarda bir ruj ve uçuk pembe dudak parlatıcısı ile dudak makyajınızı tamamlayın.


Cilt Renginiz Soğuk Tonlarında İse:

Simli beyaz bir farı kaş altına kadar tüm göz kapağınıza uygulayın. Gri farı göz kapağınıza uygulayın, göz kapağınızın ortasını lacivert ya da gri tonlarında bir göz kalemi ile belirginleştirin. Siyah maskara uygulayın. Dudaklarınızı erik tonlarında dudak kalemi ile belirginleştirin, kiraz rengi ruj uygulayın.

Gözaltı Morlukları

Göz altı morluklarınızı sarı ve yeşil tonlarında kapatıcı yardımıyla gizleyebilirsiniz. Göz altı morluklarının etkilerini minimuma indirmek için kaş altına far uygulayabilirsiniz. Bu, dikkatin alt kirpiklerinizden yukarıya çekilmesini sağlar. Tüm alt ve üst göz kapağınıza aynı renk kalemi çekmeyin. Sadece üst göz kapağınıza kalem çekebilir ya da üst göz kapağınıza kalem çekebilir ve alt kirpik dibinin dış kısmına far ya da kalem uygulayabilirsiniz. Gözlerinizde kayısı, mor ya da koyu tonlarını kullanmaktan kaçının.

Cilt Renginiz Sarı Tonlarında İse:

Simli altın tonlarında farı kaş altına, açık bej tonlarında farı ise göz kapağına uygulayın. Kahverengi tonlarında kalem ile gözlerinizi belirginleştirin. Kahverengi-siyah maskarayı üst kirpiklerinize uygulayın. Alt kirpiklerinizi ne kadar koyu olursa göz altı morluklarınız o kadar dikkat çekecektir. Kirpiklerinizi kıvırın, ikinci kat maskara uygulayın. Dudaklarınızı kızıl tonlarında bir dudak kalemi ile belirginleştirin ve açık bej bir dudak parlatıcısı uygulayın.

Cilt Renginiz Soğuk Tonlarında İse:

Tarçın rengi farı kaş altınıza kadar uygulayın. Koyu bej tonlarında farı göz kapağınıza uygulayın. Kahve tonlarında bir göz kalemi ile gözlerinizi belirginleştirin. Siyah maskara uygulayın. Dudaklarınıza doğal tonlarda bir dudak kalemi ve açık kahve tonlarında ruj uygulayın.